בקשת עזרה-מהפרופ' אלרגיה חריפה

iditsr

New member
בקשת עזרה-מהפרופ' אלרגיה חריפה

שלום אני חדשה בפורום זה ולא בטוחה שזה הפורום המתאים יש לי בן בן שלוש ושבעה חודשים לפני כחודש נולדה לךי תינוקת ביום שבת שעברה שמתי לב בבוקר שעל הבטן של הבן יש מספר נקודות אדומות (בהתחלה חשבתי שזו עקיצה של פרעוש - אנחנו גרים במושב ליד נחלות חקלאיות עם כבשים וסוסים) מיום שבת המצב הלך והחמיר מאוד הפריחה התפשטה לכל הגוף כל יום יותר בטן-רגלים-כפות רגלים-בטן עליונה צוואר עורף ידים בית שחי ובו"ז מצב "הפצעים" החמיר מנקודות אדומות לפצעים ממש ואח"כ שטחים גדולים שנעשו מיקשה אחת - בקיצור אלרגיה חריפה מאוד משבוע שעבר מטופל בהיסטון 20 טיפות 3 פעמים ביום ומיום חמישי הנוכחי הוחלף לטיות פנסטיל +תרחיצי אמבטיה (כמו בטיפול באבעבואות) לילד מאוד מגרד ולא נראה לי שהמצב נעשה טוב יותר אלא מחמיר מאוד אין לי צל של מושג מה גרם לו לאלרגיה החריפה וכמובן איך להפסיק את מה שגרם לו לכך ובו"ז איך להקל על הגירוד סליחה על האורך , אבל איך אפשר לנסות ולהבין (לטיפול של עזרה ראשונה) ממה נגרם אבל יותר חשוב איך להפסיק לו את הסבל מהגירוד תודה מראש

roy111222

New member
אלרגיה חריפה

לפי התאור של הפריחה מדובר כנראה בתגובה אלרגית עורית הנקראת אורטיקריה.הסיבות השכיחות לכך בגיל הילדות הן מזון חדש, תרופות או מחלה ויראלית כלשהי. בכל מקרה הטיפול מבוסס על מתן תרופות אנטיהיסטמיניות (אהיסטון ופניסטיל הן דוגמאות לכך) שמטרתן בעיקר למנוע גרד. במידה ואין תגובה יש לבדוק עם הרופא המטפל את האפשרות לטיפול קצר של מספר ימים בסטרואידים. חשוב לדעת שברגע שהתהליך האלרגי פורץ בצורה חריפה, לעתים חולפים מספר שבועות עד להיעלמותו הסופית! בברכה דר' אילן דלאל

אני עוברת את זה כעת

שלום רב, מה שלומך, בני בן השנתיים מטופל אצלך ואלרגי לשומשום ולקרדית אבק הבית ,לפני כחודש וחצי ערכנו לו טסט לשומשום בזמן שהעור שלו היה עם קצת רגישות שנראתה כמו חררה,בכל אופן תבחיני העור היו מאד חיוביים לשומשום,ואם אני זוכרת נכון זה היה 15/25 וקיבלנו מרשם לאפיפין.למחרת ואף באותו היום החל תהליך של התפתחות פריחה ופצעים בכל הגוף בעיקר בגב ובבטן שהפכו להיות מקשה אחת כפי שאותה בחורה מתארת ,ובידים וברגלים נהיו לו פצעים גדולים יותר ,חשבנו שמדובר בזיעה ,אבל הילד לא מזיע ותמיד מאוור,משחת אלקום והיסטזין לא הועילו לו,ניסיתי לרחוץ אותו בתרחיץ גוף שיבולת שועל של א-דרמה ,ניסיתי תרחיץ של לכטופיל ,כמעט ניסיתי שמן של ולדה ,אך מקריאה בעלון גיליתי שהוא מכיל שמן שומשום וניצלתי מנזק חלילה, שום דבר לא הועיל,והילד נמצא באותו המצב כבר חודש וחצי ימים עם גרד ופריחה נוראית ,מדבריך אני מבינה שמדובר כנראה בתופעה אלרגית,אך למעט הטסט שעשינו לו ,לא ידוע לי שהוא נגע בשומשום או בכל מאכל חדש.אתמול הייתי אצל רופאת עור שנתנה לו משחה שאיני זוכרת את שמה המדויק,משהו כמו טרומיצין שאינה מכילה סטראואידים+סירופ סידלין 5 CC פעם ביום בלילה,התחלתי בטיפול ואני מקוה שהוא יועיל.אשמח לשמוע את דעתך.

kivity

New member
פריחה

שלום כמעט אין לי צל של ספק שזו לא אלרגיה למזול יחד עם זאת יש להראות הפריחה לרופא אלרגיה או עור מבחינת בירור-יכולות להיות סיבות רבות, והכל תלוי כיצד זה נראה מבחינת טיפול-אם מאד מפריע אזי עין חשש לתת לו אף סטרואידים בכדור פרופ' קויתי

ממליצה לקחת את הילד בהקדם לטיפול

בדיקור סיני. טיפול כזה ניתן בקופות החולים השונות. אם אתם באיזור המרכז נסו לפנות למדיטף, המתמחים בילדונים. מניסיון עם הקטן שלי, הםריחה הפסיקה להתפשט יום לאחר הדיקור היחיד שהוא קיבל, הפסיקה לגרד יומיים אחרי ונעלמה לחלוטין ביום השלישי. מאז שקט, טפו, טפו.

למעלה