ברוכים הבאים

Bonferroni

New member
ברוכים הבאים

שלום לכולם,

שמי גל, דוקטורנט וחוקר בתחום הפסיכולוגיה, והפורום הזה נועד בשבילכם, עורכי המחקרים למיניהם. בין אם מדובר בעבודת סמינריון, תיזה, מחקר דוקטורט או בכל הקשר אחר, זה המקום עבורכם. לשתף, להתחבט ביחד, להתייעץ, בשלבים השונים של עריכת המחקר: בחירת נושא, איסוף חומרים, ניסוח השערות, עיבודים סטטיסטיים, כתיבת התוצאות על סמך הפלטים המתקבלים ועוד.

אתם מוזמנים להתרווח לכם על הכסא ולשתף אותנו לגבי המחקר שלכם, לספר, לשאול, לקחת חלק פעיל כאן, כמובן תוך כדי שמירה על כללי הפורום המופיעים תחת "אודות הפורום והנהלתו".

שלכם,
גל

DontEvenBlink

New member
שלום!!

קוראים לי שקד, אני בת 17 ואני עובדת על עבודת גמר בתיכון. (עבודה ששווה 5 יחידות.)
גל העבודה שלי היא גם בתחום הפסיכולוגיה- שאלת המחקר שלי בעיקרון היא למה אנחנו צוחקים. השאלה היותר ממוקדת היא- האם קיים קשר בין הומור (כפי שהוא מוגדר על ידי תיאוריות שונות) והנושאים בהם הוא עוסק לבין הנסיבות בהן הוא מופיע?
מה שבעצם מעניין אותי- הוא למה בדיחות מסוימות במצבים מסוימים מצחיקים אותנו? מה גורר לתגובה של הצחוק או ההנאה מהומור?ֿ
אני מצפרת לכאן את הצעת המחקר שלי (שאושרה על ידי משרד החינוך.) מחקתי את הפרטים האישיים כדי שאני אוכל להעלות את זה לאינטרנט.
מחר אני נפגשת עם המנחה שלי בתל אביב. אני חושבת שאני קצת תקועה... אם מה שאני עושה מעניין אתכם אני יכולה להוסיף עוד קבצים

הי, השאלה הממוקדת לא נשמעת

מספיק ממוקדת. כדאי לבחור משתנה בלתי תלוי מדיד א' ומשתנה תלוי מדיד ב' עם שאלונים קיימים,
כי כרגע השאלה שלך נראית כמו שאלה לדוקטורט, אפילו לא לתזה, וזה רק חמש יחידות...
אל תסתמכי על זה שאישרו לך אותה - ראיתי שמאשרים זוועות לא מדידות (במחקר כמותי) גם לתזנטים. הנושא שלך צריך לזרום, לא להציף...
בהצלחה!

הסתכלתי בהצעה, את אמורה גם לבצע או רק להגיש

הצעה? גם ההצעה עצמה לא ממוקדת (סליחה, אבל הומור זה לא משתנה מדיד בטח לא בצורת הגדרתו הנוכחית, לא פלא שנתקעת).
מה שאת רוצה לעשות במחקר אלא אם כן את אחרי דוקטורט זה לחלק שאלונים, לאסוף שאלונים ולהגיע הביתה בשלום...
המשימה בפניך היא תרגיל מחקרי, לא מסע אל עבר הלא נודע...
נ.ב.
בעתיד, כדאי להשתמש בתאוריות מדידות, תאוריות פסיכואנליטיות הן לא מדעיות כי לא ניתן להפריך אותן...

DontEvenBlink

New member
תודה! מחר אני נפגשת עם המנחה שלי

אני אקח את כל ההערות לתשומת ליבי ונעבור על זה ביחד.

Bonferroni

New member
שקד, ברוכה הבאה לפורום

נושא המחקר שלך מרתק. הומור הוא תחום מאוד רחב, וכפי שטל כתבה לך, יש לך כיוון מעניין, אבל עוד הרבה עבודה בתכנון של המחקר לפרטים היותר מדויקים שלו.

בעיקר עלייך לחשוב על שיטת המחקר, על האופן בו תעבירי את הניסוי, באופן מעמיק יותר. אולי תרצי לבקש ממשתתפים לקרוא או להקשיב לבדיחה, ולאחר מכן לשאול עד כמה היא הצחיקה אותם. במקרה כזה, רצוי שיהיו בניסוי שלך מספר תנאים (למשל, בדיחות מסוגים שונים, או שאותה בדיחה תסופר כאשר המשתתפים נמצאים בסיטואציות שונות). חשוב שיהיו מספר תנאים כאלה, על מנת שתוכלי לומר משהו על ההשפעה של מניפולציה זו על המידה בה הבדיחה נתפסה כמוצלחת ומשעשעת.

אם את בוחרת ללכת על משהו בסגנון הזה, כדאי לוודא שהבדיחות זהות באורכן (אחרת יכול להיות שבדיחה הצחיקה יותר משום שהייתה קצרה או ארוכה מהאחרות), ואולי לפקח על משתנים משמעותיים נוספים עליהם תוכלי להחליט יחד עם המנחה.

ובעיקר - לקצר! בהצעה את מעלה הרבה מאוד רעיונות יפים, אבל אני לא בטוח שכל כך ריאלי לבדוק את כולם במחקר אחד. כדאי להתמקד במה שהכי מעניין אותך, אחרת את עלולה ללכת קצת לאיבוד...

אשמח אם תחזרי לכאן אחרי הפגישה עם המנחה ונמשיך לדבר על המחקר שלך
.

בהצלחה!!

Optimistic Girl

New member
איזה כייף!

הנה הוכחה שאלוקים קיים!
הפורום הזה!!!!!!!!!!!
בא אליי בזמן טוב,
כשאני מתחילה ללמוד סטטיסטיקה ...

נ.ב
שולחת לך מסר גל

Bonferroni

New member
בהצלחה!

מהכינוי שלך אני מבין שאת בחורה אופטימית, אז נראה לי שתצלחי את הלימודים בלי הרבה בעיות. האמונה היא כבר חצי הדרך לניצחון...
אם בכל זאת יהיו רגעים מאתגרים, את מוזמנת לקטר כאן...

ברוכה הבאה!

רק עכשיו אני מגלה את הפורום?

שלום לכולם, סטודנט לסטטיסטיקה וכלכלה שנה ב' מהעברית, אני מבין שהרוב פה מתחום הפסיכולוגיה או שאני טועה?. אם אוכל לעזור בשאלות, בשמחה. שיהיה בהצלחה!

למעלה