ברוכים הבאים

D o r o t h y

New member
ברוכים הבאים ../images/Emo142.gif

גלישה נעימה לכל מבקרי הפורום, הרבה אושר ואיחולי בריאות דורית

../images/Emo45.gif

כל הכבוד לך על היוזמה וניתוב האנרגיות! בהצלחה רבה, והרבה בריאות! אוהבת מאוד, ס'.

shuky63

New member
בהצלחה דורותי.ארשום הודעה בפורום

שלי שוקי-מנהל פורום גמגום

מוחמד5

New member
../images/Emo47.gif מברך אותכם על הפורום החדש

במיוחד שיש כל שנה גידול של כ 5% במספר החולים הזקוקים לדיאליזה. וכמובן העליה במספר מושתלי הכליה. קבלו ברכה ממני, ובהצלחה בפורום.

lexigali

New member
כיצד מוסבר הגידול הזה במספר

החולים הזקוקים לדיאליזה?

מוחמד5

New member
../images/Emo62.gif דעתי

ראשית כל ,ישנה עובדה אחת שלא ניתן לערער עליה. והיא : שרמת הרפואה במדינת ישראל מהכי גבוהות שיש בעולם המערבי, הן מבחינת רמת הרופאים והקידמה בטכנולוגיות הרפואיות.וגם לא לשכוח את חוק בריאות ממלכתי(שגם עליו יש ויכוח,מזוויות שונות),חוק שלא מותיר אזרח ללא ביטוח רפואי. תוצאה ישירה מעובדה זו היא : עליה בתוחלת החיים. אם הייתי מחלק את האוכלוסיה לשני חלקים ,ילדים,ומבגורים : ילדים : יש עליה במספר הפגים הנולדים בארץ ( גם בזכות רפואת הנשים שמסוגלת להעניק לכל אמא ילד ,כמעט), וכידוע לנו פגים סובלים מלא מעט מחלות,שהחלקן הולכות למחלות כרוניות שמובילות לאי ספיקת כליות. סיבה שניה אצל ילדים : לא מעט מחלות בעבר היה גזר דינן מוות. מצד שני בגלל ההתקדמות ברפואה והשתכללות יחידות טיפולי הנמרץ לא מעט ילדים שורדים ונשארים בחיים,אבל עם נזקים לטווח ארוך,שאחד מהם הוא אי ספיקת כליות. סיבה שלישית אצל ילדים : והיא נוגעת לחברה הערבית כתוצאה מנשואי הקרובים,לא מעט תמצא משפחות שלמות חולות באי ספיקת כליות,מחלה שעוברת בתורשה. לגבי מבוגרים : וכתוצאה לאורח החיים הלא בריא שמוביל ליותר חולי סכרת,חולים עם בעיות לחץ דם,ובגלל הקדמה ברפואה שמסוגלת להאריך את חייהם של חולים אלה.מובילה בסוף למצב של אי ספיקת כליות כרונית.(כמובן שישנן עוד מחלות הגורמות לאי ספיקת כליה ) וסיבה אחרת אצל מבוגרים : אם בעבר חולי דיאליזה היו מתים בגלל חוסר באברים,כיום יש תרומות (אומנם מעטות),כליה מחזיקה בין 5- 10 שנים,ואז חולים שכביכול יצאו מרשימת ההמתנה,חוזרים אלה. התשובה שלי היא חלקית. אני אמין שיש עוד סיבות.

איזיקו

New member
קחי חיבוק כזה גדול ../images/Emo24.gif

לכבוד פתיחת הפורום, מהמוצדקים... מאחל לך באהבה, כח, בריאות ואושר. בהצלחה
.

למעלה