ברוכים הבאים

ברוכים הבאים

אנחנו נשמח לקבל מידע על הנסיון שלכם עם אופן אופיס, ממתי אתם משתמשים בו ? באיזו מסגרת, עבודה פרטי? האם נתקלתם בבעיות ? יוצאים לדרך ונקווה שיחד אתכם נוכל לבנות מקור מידע מעניין לאופן אופיס לכל המשתמשים בהווה ובעתיד. נדין כהן

פנומן 72

New member
תוכנה עלובה

ה-Word למשל, אם להשוות אותו ל MS WORD - זה לא כמו להשוות פיאט אונו למרצדס בנץ, זה יותר כמו להשוות קורקינט למעבורת חלל. תוכנה מעצבנת שיש לה שנות אור להתפתח עד שהיא תהיה כמו MS Word. אז היא גם תעלה כמוה. בקיצור - מתנות חינם יש רק במלכודת עכברים.

תוכנת WRITER 2.2 טובה ואמינה בהחלט

אני מכירה טוב את תוכנות אופיס של מיקרוסופט ואופן אופיס. אנחנו עבדנו עם צוות מומחי אופיס עם WRITER והגענו למסקנה שזו תוכנה טובה ומתאימה לרוב המשתמשים. מי שצריך עיצוב מיוחד, אולי עדיף לבחור פתרון אחר. חשוב לזכור שרוב האנשים כותבים מכתבים,סיכומי ישיבות מכינים טבלאות פלקטים וWRITER עושה את העבודה בצורה טובה. מי שצריך להכין הצעת מחיר, חוזה או כל מי שמעוניין להכין מסמך שאינו ישתנה,הוא יכול בקלות ליצור מסמכי PDF בעזרת אופן אופיס.

xslf

New member
מזל טוב!

למה לא הודעתם שפתחתם כאן פורום? (לפחות ברשימת התפוצה ובפורום לינוקס כאן בתפוז).

יאיר B

New member
מזל טוב!

בתקווה שזה יתן יותר חשיפה לחבילה הזאת. וכמובן שיהיה בהצלחה! (משתמש בחבילה מאז 1.1, זה כבר כמה שנים, משתמש פרטי - לסיכומים באוניברסיטה ושימוש אישי אחר).

alexrait1

New member
אני משתמש בכל מקום שלא דורשים להגיש doc

במיוחד אני נהנה מעורך הנוסחאות שהוא גם חזק וגם מאד פשוט לשימוש והעיקר - הוא טקסטואלי ומתאים לאנשים שיודעים לכתוב מהר ולא אוהבים ללחוץ על עכבר בדרך. הבעיות העיקריות שלי לדעתי זה עם ה draw שהוא די חלש ולפעמים מעצבן. למשל כשאני מצייר עיגולים, אז הוא תמיד חייב לצבוע אותם בכחול וחייב לעשות גודל 18 בפונט כשכותבים טקסט בתוך העיגול. חוץ מזה הערכה מושלמת בשבילי.

shovaly23

New member
מזל טוב ../images/Emo50.gif

הגיע הזמן שניפרד מהזבל של מיקרוסופט.

tafustafus

New member
מזל טוב על פתיחת הפורום. כך אני משתמש:

אני משתמש באופן אופיס כבר שנים בעיקר ב-Writer, כמעבד תמליל שני, לצורך עבודתי, שהיא עבודה של כתיבה ועריכה של טקסטים, במיוחד כשאני עובד בלינוקס, וכן לצורך המרה של קבצים שאני מקבל מאחרים לפורמט שאני יכול לעבוד אתם בוורד 97, שהוא עדיין מעבד התמליל החביב עלי. מיקרוסופט דאגה לאי-תאימות בין גרסאות חדשות יותר לבין הישנות, ככל הנראה כדי לאלצנו לשדרג שוב ושוב ושוב, אבל אופן אופיס פותח יפה קבצים מכל הסוגים, ושומר אותם בפורמט שיכול לקרוא מעבד התמליל הישן. אף על פי שכאילו יש ב-Writer כל מה שצריך, דברים קטנים ומעצבנים מפריעים להשתמש בו כבמעבד תמליל ראשי, דברים שבמעבד התמליל של מיקרוספט מלפני למעלה מעשור לא היו בעיה. מעצבנות במיוחד הן בעיות הקשורות לעברית: השפה אינה משתנה באופן אוטומטי כשמניחים את הסמן באמצע טקסט בשפה אחרת; החץ הקטן על הסמן לא מחליף נכון את כיוונו כשמחליפים את השפה. המטרדים הקטנים האחרים הם, למשל, "דביקות" של סימני מָרקר (צבע רקע). עוד דבר מעצבן ביותר שבגללו איני יכול להפוך את Writer למעבד התמליל הראשי שלי הוא שאין תצוגה רציפה נוחה, כלומר כזאת ששומרת על המבנה שנקבע לדף, אך אינה שוברת אותו, מבחינה חזותית, לדפים נפרדים. זה מפריע מפני שאם אני עובד על ניסוח של קטע שבמקרה מתחלק לי בין עמודים, אני צריך לגלול את הטקסט מעלה ומטה, או להקטין את התצוגה, או להעבירו זמנית לעמוד החדש על ידי הוספה מלאכותית של רווחים, כדי לראות את כולו, ברציפות. לאנשים שעובדים על "מסמכים" שמיועדים להדפסה, מה שיש אולי מספק ונוח. אבל לאנשים שעובדים עם הרבה טקטסט מסובך, זה כמעט בלתי נסבל.

VMC

New member
תודה ובהצלחה!

בתור משתמש לינוקס כדסקטופ בשלוש השנים האחרונות, אפשר לומר שאני כבר הרבה זמן משתמש באופן אופיס, אמנם אני לא עושה עם התוכנה משהו פנסי, אבל בתור מעבד תמלילים וגליון אלקטרוני, קאלק ורייטר מתאימים לי בול. גם את שנות האוניברסיטה עברתי עם התוכנה הזו ונהניתי מכל רגע (המחיר שווה לכל נפש, השמישות גבוהה ביותר ויש את הערך המוסף של לראות את התוכנה מתפתחת מול העיניים). עברו הרבה מילים על המקלדת עד שהגיעה אופן אופיס 2 והביאה עימה תמיכה מושלמת בהמרת קבצי DOC טקסטואלים בלבד, בהצלחה לפורום, אני מקווה לראות מתישהו גם פורום KDE ופורום GNOME שיצוצו פה..

white star

New member
../images/Emo54.gif ברכות על פתיחת הפורום ../images/Emo140.gif

אני באופן אישי ממש לא אהבתי את אופן אופיס. עיקר השימוש שלי היה בכתבן ובמצגות - עיקר ההתרשמות שלי שזה לא נוח, שזה נסיון רע לחקות את אופיס המקורי. אולי זה המקום לנסות לעשות משהו שונה ולא לתת גרסת קוד פתוח שנראית כמו חיקוי זול. באופן אישי אני מעדיף לעבוד עם הכלים שגוגל נותנת בחינם, אבל אני מאמין שאם אנשים טובים יעבדו על אופן אופיס יש לה עתיד

מתי השתמשת באופן אופיס ?

באיזו גרסה של אופן אופיס עבדת ? לדעתי גרסה 2.2 יציבה, ונותנת הרבה תשובות לצרכים של רוב המשתמשים. הכלים של גוגל פשוטים יותר. לזכור שאופן אופיס מותקן על המחשב האישי . בגוגל שומרים את המסמכים בשרתים שלהם.

cow and chicken

New member
תתחדשו! ../images/Emo9.gif

ועכשיו, פירוט ארוך: אני משתמשת באופן אופיס כבר כמה שנים באופן חלקי. לפני שנה נפרדתי, ללא שום רגשות אשם, ממייקרוסופט, ועברתי ללינוקס, ומאז אני משתמשת באופן אופיס בצורה בלעדית (אני מסרבת להשתמש במקבילות האופיס של מייקרוסופט), יחד עם המוזילה (בה אני כותבת עכשיו), thunderbird (תוכנה מעולה לדואר, שמבחינתי אין צורך ביותר) והמקבילים הנוספים לאופיס, שלפי דעתי טובים בהרבה (אבל אני סובייקטיבית...
). אני משתמשת בעיקר בכתבן כי אני כותבת הרבה דברים, ולפעמים משתמשת בו ככלי גרפיקה בגלל כל מני פונקציות חמודות שיש לו. אני משתמשת בעיקר בכתבן, וכשאני צריכה לשלוח את הקבצים במייל אני תמיד צריכה לשמור אותם בקובץ doc בגלל שלרוב האנשים אין אופן אופיס, ומאוד נוח שאפשר להמיר את הפורמט. האמת היא שהיום הייתה לי בעיה איתו (משהו בתיקון שגיאות) אבל בגלל הידידותיות שבו הצלחתי לפתור את הבעיה. אגב, אני משתמשת בגרסה 2.3. בדיוק שדרגתי אחרי שבגרסה 2.2 התוכנה התרסקה כל הזמן אם בקובץ היו תמונות (זה היה מייאש). בתוכנת הציור אני לא מתעסקת. בהתחלה ראיתי בה מחליפה חינמית לצייר, אבל לא הצלחתי להסתדר איתה. היא הייתה מאוד חסרה ובגלל שהייתה באנגלית היה לי קשה לתפעל אותה. אחרי שעברתי ללינוקס התחלתי להשתמש בתוכנה gimp ואני מרוצה ממנה אז נשארתי איתה (אני אפילו לא יודעת אם התוכנה נמצאת על המחשב שלי). מצגות אני לא צריכה להכין הרבה, ככה שאני לא יכולה לחוות דעה יותר מדי, אבל התוכנה היא בגדר הבסדר אבל עדיין לא נוחה כמו המקבילה האופיסית שלה. אני חושבת שהאקסל פחות טוב מהגרסה של האופן אופיס, למרות שבשניהם לא השתמשתי הרבה. אין לי יותר מדי צרות, הצרות שהיו לי נפתרו כששדרגתי את החבילה
שבוע טוב לכולם!

jumpgate

New member
>>>

ו-
משתמש טרי יחסית (פחות משנתיים) ב Writer/Impress, הן בגרסה המלאה (בבית) והן בגרסת Portable (בדרכים) הן לעבודה והן למטרות אישיות ישנן כל מני סוגיות אלו ואחרות, אבל אף אחת מהן לא גורמת לי לחשוב לחזור לחלופה המיקרוסופטית. הדבר שהכי חסר לי, תאמינו או לא, היא גרסת Viewer כמו שיש למוצרי Microsoft Office, ע"מ שלא אצטרך להיסחב עם OpenOfficePortable המלאה (והכבדה) ממקום למקום. גם הטיפול בטבלאות ב Writer יכול היה להיות קצת יותר מוצלח, אבל מסתדרים עם מה שיש. עלו והצליחו

למעלה