בריחה קצרה מנושא הקורונה, תקנות הנשק החדשות

dannyk27

New member
בריחה קצרה מנושא הקורונה, תקנות הנשק החדשות

מה דעתכם. עצה, תבדקו מה חוקי הנשק הקנדיים כוללים לפני שתגיבו

רוב מהומה על לא מאומה

יש לי כמה כלי נשק ולמרות שיש לי רשיון RPAL שמאפשר לקנות גם restricted אני מעדיף להחזיק רק unrestricted
מי שתיקן את ה OIC החדש לא מבין כלום ונראה כאילו התקנות תוקנו כדי להרשים את כל מי שלא מבין ובעת ובעונה אחת לא לשנות שום דבר משמעותי
לדוגמה : רוב כלי הנשק שנאסרו הם כלי נשק שאף אחד לא מחזיק כמו מטול 40 ממ, אר פי ג׳י, לאו ומרגמות מסוגים שונים (וואט דף פאק מי בכלל מחזיק מרגמה בבית?)
בטעות הם גם אסרו על שוט גאנס 12 ו 10 גייג׳ שהם חיוניים לצייד, מר בלייר הודיע בעמוד הפייסבוק שלו שזאת טעות, לא יודע אם אני יכול להגיד לשוטר שעוצר אותי עם רובה 12 גייג׳ שאומנם זה מנוגד לתקנות להחזיק אותו אבל כבוד השר כתב שזה בסדר
מצד שני רוב רובי הסער המודרניים, התבור שלנו, השטייר אוג של הצבאות האוסטרלי והאוסטרי וה QBZ של הצבא הסיני הם חוקיים ואפילו לא מוגבלים
גם הטייפ 81 הקלצ'ניקוב בייצור סיני הוא חוקי וזול ויהפוך לרובה הנפוץ בקנדה תוך שנתיים
חוץ מזה, התקנה אוסרת רובים לפי שם בעוד כמה חודשים יצאו רובים כמעט זהים לאם 16 שיהיו חוקיים לחלוטין

בקיצור, קנדה תשקיע 150 מליון דולר בקניית רובים מאזרחים, האזרחים יקחו את הכסף ויקנו רובים שלא נכללים בתקנות ושום דבר בעצם לא ישתנה חוץ מ 150 מליון דולר שיעברו מקופת קנדה המרוקנת לנורינקו יצרנית הנשק הסינית, IWI תעשיות נשק ישראל, ועוד המון חברות נשק אמריקאיות

אני לא מצליח להבין מה נותנת לך הבעלות על נשק.

זה נראה לי מאד משונה, אין פה לדעתי אויב שצריך להגן על עצמי מפניו.

הנשק הוא לא להגנה עצמית

אני לא אוהב מכוניות כמו מיכאל בלושטיין אני אוהב רובים.
זאת לא שריטה מהצבא, זאת שריטה עוד מלפני הצבא, אבא שלי היה מהנדס מכונות שהתעסק בתחום וגדלתי עם בבית עם מחלקים מנגנוני הזנה ובריחים
הרחוב שבו אני גר הוא מאוד שקט, לא שמעתי אף פעם על פריצה באזור שלי וממילא הרובים שלי מאוחסנים בצורה כזאת שהופכת אותם ללא רלוונטיים להגנה עצמית.
ברשיון האקדח שהיה לי בישראל היה כתוב ״למטרת הגנה עצמית״
בקנדה, בניגוד לשכנה מדרום, הגנה עצמית אינה נכללת כסיבה לבקשת רשיון נשק ויש איסור על שימוש בנשק להגנה עצמית מפני בני אדם (הגנה עצמית מפני חיות בר היא סיבה לגיטימית לבקשת רשיון נשק)
מצד אחד יש בקנדה תרבות נשק מפותחת מאד ומאידך גיסא יש הרבה בורות ( בעיקר בקרב הציבור העירוני ומהגרים) לגבי המניעים של בעלי הנשק הקנדים ותרבות הנשק הקנדית

dannyk27

New member
צודק מיכאל מאוד

לרוב הציבור אין מושג בכלי נשק וטרודו הצליח לסובב אותם על האצבע הקטנה שלו, תוך ניצול אותם קורבנות רצח וחקיקת תקנה לא חוקית.
אין כזה דבר בקנדה רובי סער (assault rifles) הם רק נראים קוסמטית כמוהם, אבל בהחלט לא מתפקדים כמוהם.
הם משמשים לספורט שאגב עוסקים בו יותר אנשים מאשר עוסקים בהוקי קרח ובהנף תקנה הם יהפכו בעוד שנתיים לעבריינים.
אגב בניו זילנד נקנה חזרה רק 10% מהנשק שהוצא מחוץ לחוק, ומי לא מחזיר, ולא אכפת לא מהחוק הם העבריינים.
לו רק טרודו היה משקיע את הסכום הזה להבטחת הגבול שזהו המקור לאותם נשקים לא חוקיים כמו 3 מתוך הארבעה שהרוצח מנובה סקוטיה החזיק.
נקווה שבעוד שנתיים שה דד ליין יגיע תיהיה ממשלה שתבטל את התקנה הזו.

למעלה