ברכות לפורום
ושאלה שאלתית

חייקין

New member
ברכות לפורום../images/Emo13.gif ושאלה שאלתית../images/Emo13.gif

כאשר אני אומר: Deus Ex Machina (האל מתוך המכונה) כוונתי: "ישועת האל כהרף עין" האם ניתן להשתמש בביטוי: Mabius Ex Machina (רצועת מביוס מתוך המכונה) בכוונה של: "האין סוף כהרף עין" ? כמובן שניתן להשתמש בכל ביטוי שאבחר לבטא / לכוון לכל דבר שעולה על דעתי
, אך אבקש תשובה פילוסופית מוסמכת עם נימוקים

חייקין, ברוך הבא!

תשובה פילוסופית מוסמכת עם נימוקים אתה רוצה מה? זה היה משפט גדול! מביוס...? אתה מתכוון למתימטיקאי שטבע את הנוסחה שכל מספר יכול להיות מוצג כמכפלה של מספרים ראשוניים? אם כן אז אין לי מושג מה זה MABIUS EX MACHINA. את הנוסחה שביקשת אפשר לגזור לוגית כך: ישועת האל זהה להתגלותו, התגלות האל היא האינסוף עצמו, ומכאן בדרך האולטרה פשטנית הזאת אפשר לגמור את העסק. אנא חייקין, התוכל לחשוב על שאלות שאלתיות שלא יבריחו לנו אנשים נורמליים מפה?!...

חייקין

New member
תודה לכם על תשובותיכם המהירות

המונח "מביוס אקס מכינה" נטבע על ידי והוא מוטו לפסל חדש שתכננתי וייוצר בקרוב
אני אחראי למונח "פסלי שטות" שניתן לראות באתר שלי, על ידי קליק על שמי ומעבר מן הכרטיס האישי לדף הגנאלוגיה, וממנו לאתר הפסלים שלי

pzirpim

New member
חייקין שלום,

אני מניח שכונתך ל Möbius. לקורא ( ולהשומע) לא יהיה ברור מה כונתך (ובצדק); המונח הוא אידיאומטי: פירוק והרכבה לא ישיגו המטרה המיועדת. (מאידך אולי אפשר לטעון ש"לאקס מכינה" [תודה לשפרינקק] מעמד כצרוף העומד בפני עצמו). השימוש ב Möbiusכמילה נרדפת לאין סופי הוא בעיתי. אני היתי מוותר. בברכה

למעלה