ברכות לפתיחת הפורום וגם כמה שאלות..

רחליקה1

New member
ברכות לפתיחת הפורום וגם כמה שאלות..

ממש התרגשתי לראות את ההודעה על הפורום הבוקר, יישר כח. מתן שלנו בת 3 שבועות ושלשום גובסנו בפעם הרביעית. אנו יודעים על הקלאב ברגל ימין כבר משבוע 16. מספר שאלות לי: האם גם אצלכם החלפת הגבס כרוכה בצעקות אימים? כמוכן מתן נסערת כל יום ההחלפה, לא נרדמת לאורך זמן ורוצה רק ציצי וידיים. דבר נוסף הוא עניין החלפת בגדים או טיטול, היא צורחת כאילו כל כך מכאיבים לה בכל החלפה, או בכל פעם שמפשיטים אותה, שזה ממש מבהיל! אשמח לקבל טיפים להחלפות רגועות יותר ולימי גיבוס שקטים יותר תודה ויום טוב לכולנו

בוקר טוב, תשובה קצת ארוכה...

ראשית תודה שהצטרפת, ונשמח אם תסייעי בידינו לעזור לעוד כמה הורים מבולבלים, לא שאנחנו יודעות את כל התשובות, אבל ננסה לעזור... כן גם אצלנו החלפת הגבס הייתה כרוכה בצווחות כיוון שבעצם קיבוע הגבס מחדש, מחליפים את התנוחה לכף הרגל, תנוחה שלא נוחה לילד עד שמתרגל בנוסף לכך, לפחות ככה זה היה אצלנו ביום ההחלפה באמת תמיר צעק וצווח עד שהבנו שבימים קרים יותר, הוא נולד בינואר 2003, הגבס פשוט נשאר רטוב כיוון שעושים אותו עם מיים וההרגשה בטח לא הכי נעימה על גבס רטוב ללא יכולת להזיז את הרגל ולברוח מהרטיבות. לגבי בגדים או טיטול? תמיר לפחות לא צעק אבל ייתכן כי אולי בזמן ההחלפה את נוגעת באיזור רגיש אצלה, עד איפה מגיע הגבס שלה? אצלנו זה היה ממש עד המפסעה כך שנוצר מצב בו כל מה שהיה קרוב למפסעה היה מקפיץ אותו. איפה את מטופלת? אני טופלתי ועדיין מטופלים בתל השומר צוות מקסים... מתוך שנת הסתגלות אני יכולה לומר לך שיש דברים גרועים יותר ושההתחלות תמיד קשות, וגם אם כל החלפת גבס נראית לך כסיוט מתמשך, אל תפסיקי לחשוב שעדיף לסבול עכשיו כאשר הם קטנים ולא מבינים מאשר מאוחר יותר להיות ללעג בפני ילדים בגן, בבית הספר וכד. תרגישו טוב יום נעים אורית

קודם כל ברוכה הבא ../images/Emo140.gif

ושאלה : איפה את מטופלת? האם לפי שיטת פונסטי? לפי השיטה הזו מגבסים 5 פעמים ואח"כ עוברים לסד. התינוק לא אמור לצרוח או להרגיש אי נוחות. אנחנו מטופלים בקפלן אצל ד"ר פנסקי הנהדר. בהחלפת הגבס הוא בכה כיון שהושכב על מיטת טיפולים אבל מוצץ וליטף הרגיעו אותו. לאחר הגיבוס לא היתה כל אי נוחות מצידו. קראתי כתבה שהתפרסמה בהורים וילדים (אנסה להביא אותה לכאן) על הורים שהתינוק צרח המון בהחלפת גבס ואז עברו לרופא אחר (ד"ר בור מעפולה) והתינוק הפסיק לצרוח... אולי שווה חוות דעת שנייה?

היי רחליקה וברוכה הבאה../images/Emo20.gif

ממה שאני זוכרת כשטל היה תינוק, זה היה נורא. ימי הגיבוס היו קשים מאוד. הגיבוס עצמו היה מלא בצרחות, והוא אכן כואב כי הרופא מקבע את הרגל ואז הגבסנית הייתה מגבסת לו בנוכחות הרופא באופן שהרגל תישאר מקובעת. בוודאי שזה כואב. לפעמים אפילו היינו שומעים את ה"קנאק" של הסיבוב של הרגל ואני כמעט שהייתי מקיאה באותו רגע. באותו יום גם היה כואב לטל והוא היה מאוד לא רגוע. נכון, זה יום אחד ואולי יום וחצי אבל אחרי זה הוא היה מתייחס לזה כאילו נולד עם הגבס על הרגל. גם אנחנו היינו מגובסים תמיד עד המפשעה. מקווה שיהיה לכם קל, היצמדי אלינו ונשתדל לתמוך ולעזור. יעל

עוד משהו, רחליקה...

הבכי של מתן בזמן החלפה של טיטולים הוא בגלל הטראומה של הגיבוס, היא מבינה שהולכים שוב "להתעסק" איתה במקום ההוא, בגלל שגם בגיבוס הפשיטו אותו וטיפלו ברגל והיא פוחדת ששוב יהיה כאב. זו התנייה לכאב. נסו להרגיע אותה לפני זה. להראות לה צעצועים ולהסיח את דעתה. זו טראומה מובנת וזה יעבור, אבל פיזית, לא כואב לה כלום, היא רק מבוהלת מזה שיכאיבו לה שוב.

רחליקה1

New member
../images/Emo24.gifתודות ופרטים נוספים..

קודם כל תודה על ההתיחסות המהירה זה מאד מחזק אותי לשמוע אמהות נוספות. מתן היא ילדתי הראשונה כך שאני מתמודדת גם עם אמהות טרייה לראשונה וגם עם חוסר האונים של מתן בפעם הראשונה כמובן. אנחנו מטופלים בדנה, איכילוב, אצל פרופ' ויינטרוב, בשיטה של פונסטי (כך קוראים לו?) ןלמיטב ידיעתינו הוא אחד המומחים הגדולים בארץ, לכן אנו נוטים להישאר מטופליו (קראתי על ד"ר בור, אך הבנתי שהוא מטפל בבי"ח העמק, אנו גרים ברחובות וחשוב לנו להיות מטופלים בקרבת מקום) תודה על העצות יום טוב לכולנו, רחלי

למעלה