ברכות על פתיחת הפורום

libertadsh

New member
ברכות על פתיחת הפורום../images/Emo141.gif

בהצלחה רבה למנהלת הפורום. ברצוני להפנות שאלה: אני גרה בדירת פנטהאוז בקומה תשיעית עם מרפסת פתוחה על הגג.בזמן רעידת האדמה הבניין התנדנד כמו לולב, זה היה נוראאאאאאאאאאא מפחיד. שאלתי היא :אם חלילה תתרחש רעידה נוספת, האם המקום הבטוח ביותר יהיה במרפסת הפתוחה? אין מעליה לא תיקרה, ולא חפצים, רק שמיים כחולים. יש לי וויכוח על כך עם בני משפחתי, אני טוענת שהמקום הבטוח ביותר הוא בחוץ על המרפסת הפתוחה. אודה על תשובתכם. שירלי

nizanm

New member
תארי לך משחק לגו,שהכל מתפחס

כמו פיתה. אבל תמתיני לפרסום הממשלתי שהובטח לימים הקרובים. בינתיים: תהנו מהנוף שם למעלה.

שאלה מעניינת

שלום לך, ראשית, תודה על הברכות לפורום.. שנית, לשאלתך,אני באמת שלא יודעת מה לומר לך, כיון שאינני מתמצאת בתחומים אלו. אולי כדאי לשאול אנשים מומחים להערכות עם רעידות אדמה. אם תיהיה לך תשובה, אודה לך אם תידעי גם אותנו. שבוע טוב, שלך, טלי

אור007

New member
כדי לדעת תשובה מדויקת...

תצטרכי קצת יותר לתאר את המרפסת שלך. כרגע התשובה היא בפרוש לא! במרפסות ישנה סכנה רבה של התמוטטות המרפסת במקרה של רעידה בעוצמות גבוהות. לכן, את טועה מאוד בחשיבה של ללכת למרפסת... המקומות הבטוחים- מתחת למשקוף הדלתות, מתחת לשולחן יציב, חדר מדרגות, ממ"ד או כל מקום יציב ומוגן אחר. מקווה שעזרתי, אור

libertadsh

New member
../images/Emo141.gifתודה רבה על התשובה, והמשך

המרפסת אינה עומדת בפני עצמה. היא בנויה מעל הקומה השמינית, כלומר, מתחתיה יש את החדרים של הקומה מלמטה ובעצם כל הקומות בנויות תחתיה. הדירה שלנו גדולה, והיא משתרעת מעל שתי דירות כך שחלק גדול מהדירה הוא מרפסת פתוחה, כאשר על חלק ממנה בנינו פרגולה מעץ, והשאר פתוח לגמרי. לכן, אני חושבת שזה המקום הבטוח ביותר. אם נניח חלילה הדירה תתמוטט, אז לפחות לא יהיה מעלינו כלום, לעומת זאת בחדרים יש תיקרה וחפצים. רק מלחשוב על זה נעשה לי רעעעעעעע תודה, אני מצפה לתשובה שירלי

כדאי לך אולי

לבדוק את הקישור שהשאיר thesurvivor... אולי שם תמצאי את התשובה. שבוע טוב, שלך, טלי

libertadsh

New member
../images/Emo39.gifטלי, תודה על ההתייחסות

היות שחוויתי את הרעידה הזאת, וזה היה באמת מאאאאוד מפחיד כי בקומות הגבוהות כנראה הרעידה מורגשת חזק יותר, אני מחפשת תשובות בכל מקום אפשרי לשאלה שלי , אך לצערי אין על כך שום התייחסות. ייתכן ומספר הפנטהאוזים בארץ הוא קטן, והמומחים שחיברו את כללי הזהירות לא נתנו על כך את הדעת. אבל ההיגיון אומר לי שבחוץ זה הכי בטוח, זה בדיוק כמו להיות בתוך הבית אלא ללא תיקרה וחפצים. בכל אופן תודה. שירלי

dubaf

New member
במיקרה זה - את צודקת

בהתמוטטויות של בתים (כתוצאה מרעידת אדמה) הניצולים היחידים הם הדיירים בקומה העליונה. כל שאר הדיירים , פרט למיקרים יוצאים מהכלל, נהרגים כתוצאה מקריסת הגגות עליהם.

אור007

New member
לפי התיאור שלך את צודקת...

אם הינה עומדת בפני עצמה, המקום הבטוח בבית הוא המרפסת.

אבל זה רק אני

או שהממ"ד אמור להיות המקום הכי בטוח? כלומר, יציקת בטון שלא אמורה בכלל להתמוטט... אם יש ממ"ד, ההגיון אומר שהוא צריך להיות הבטוח ביותר. אם אין (או שמומחה כלשהו חושב אחרת), אז כנראה שזו המרפסת...

אור007

New member
כמובן!

ממ"ד הרבה יותר בטוח ממרפסת. אבל לא צוין שיש ממ"ד בבית לכן המרפסת היא המקום הבטוח בבית כל עוד היא ממקומת בצורה של "קומה נוספת".

VMC

New member
בניין גבוה יותר עמיד לרעידות

הסיבה לכך היא תדר הרעידות של הבניין, ככל שהבניין גבוה יותר כך התדר יהיה נמוך יותר וזמן המחזור שלו גבוה יותר מה שאומר שהבניין יספוג פחות נזק. בניין נמוך לעומת זאת פשוט יתמוטט בגלל שתדר הרעידות שלו גבוה. כל זה תלוי גם ביסודות ובטכנולוגית הבנייה אבל זה העיקרון.

libertadsh

New member
תודה. באמת נרגעתי.

ובכל זאת מטרידה אותי העובדה שאני הרגשתי את הרעידה מאאאאאוד חזק, בעוד שאנשים בדירות קרקע לא הרגישו בכלל, ואילו אנשים בקומות הנמוכות הרגישו את הרעידה בעוצמה הרבה יותר נמוכה. אני בטוחה שיש לכך הסבר הגיוני, אבל תוהה האם אכן בתים גבוהי קומה שנבנו בשנת 1992-1993 בטוחים יותר? תודה מראש שירלי

ואני חושבת...

שאם הבניין מתנדנד זה דוקא סימן טוב, כי זה אומר שהוא בנוי מחומרים מספיק גמישים עם טווח תנועה רחב יותר לפני שהקירות נסדקים ונשברים. נכון, שבחומרים גמישים מרגישים את הרעידה הרבה יותר בקומות הגבוהות, אבל מצד שני - מרגישים תנודה - לא התמוטטות ! בניינים שנבנו מחומרים לא מותאמים לרעידות לא יתנודדו אלא פשוט ישברו. כמו שקנה סוף צעיר מתגמש ברוח חזקה, ואחר כך חוזר לצורתו, ואילו גזע עץ חזק פשוט ישבר, באותה רוח. כמובן שזו השוואה מוגזמת, אבל בגדול זה הפרינציפ.

libertadsh

New member
תודה חיותה../images/Emo140.gif

ההסבר שלך נשמע לי מאוד הגיוני. אני מאמצת אותו בחום. שירלי

למעלה