בר-יין בפריז

kinory

New member
בר-יין בפריז

מחפש בר- יין בפריז שניתן לטעום מגוון גדול בביקור קצר בעיר. וכן המלצות על יינות שכדאי להביא (אדומים עד 10$ לבקבוק שראויים ליישון).

ערן24

New member
אני קניתי שם

מספר יינות בורגונדי,אין לי מושג אם הם ניתנים ליישון או לא...אבל הם עלו משהו כמו 10 דולר,בערך המחיר שאתה מבקש,ולטעמי הם מצויינים.לא חסרים שם יינות...זה בטוח.... עשה חיים ידידי,ואני בטוח שהתשובות מהחברה האחרים פה יהיו יותר מהותיות עבורך.... (-: ערן

רון

New member
בקשר לאיך - אל תפחד

תעטוף אותם יפה יפה, ותכניס אותם בתיק היד שלך. ותעבור במסלול הירוק. בזמן האחרון מישהו העביר למוכסים קורס בהכרת היין, והם נהיו מומחים קטנים. אם תביא יין טוב, אתה עלול לשלם עליו מכס.

kinory

New member
יין מפריז

אם אני לא טועה מותר להביא 2 ליטר לאדם כך שיחד עם זוגתי אפשר להגיע ל 6 בקבוקים. ןלגבי הנותרים אם זה יין טוב אני מוכן לשלם מכס. יחד עם זה איך אני מזהה יין טוב ולא יקר? (הגבלתי את עצמי ל 10$ לבקבוק)

רון

New member
אם אתה לא טס בחמש שעות

הקרובות, אני מבטיח לך רשימת המלצות במגבלות תקציבך. ואולם, ברם, ככל שתקציבך יעלה, טיבו של היין יעלה אף הוא, כך שאני במקומך הייתי חושב להמיר נניח שלושה בקבוקים ב 10$ לבקבוק אחד של שלושים דולר. בסה``כ זה אותו כסף, אבל האיכות צפויה לעלות.

רון

New member
בעיה. בעיה קשה.

יינות ב 10$ ששווים ליישון - אני לא מאמין שתמצא. בכללי, אם אתה רוצה יינות ליישון - תנסה למצוא יינות מבורדו משנת 95. היין הכי זול שאני מצאתי, שיש טעם ליישן, הוא GEVERY CHAMBERTIN 1998 של RENE BOUVIER שאמור לעלות כ 40$ ויהיה במיטבו עוד כשנתים, עד 2010. הבעיה היא שייצרו ממנו רק 400 ארגזים (4,800 בקבוקים) אז לך תדע עד כמה הוא נפוץ ונגיש. וחוץ מזה תשים לב, יינות בורגון מיוצרים ע``י קשת גדולה של יצרנים, באותה חלקת כרם, ויש בינהם הבדלים, אז תשים לב לשם במדוייק. ועכשיו ליינות של 10$, שלא מתאימים ליישון: BATON & GUESTIER COTES DU RHONE TRADITION 1998 CHATEAU MONT-REDON COTES DU RHONE 1998 סתם לידיעה, בקבוקים ששויים ממש ליישון מתחילים מאזור המאה דולר, ואני מתייחס לשנת 98.

kinory

New member
לרון וערן 24

ראשית תודות לערן, האם הספר שונה מהדיווחים של ה-Wine Spectator באתר שלהם?יש להם ארכיון טעימות וניקוד של אלפי יינות. לרון, קבעתי לעצמי גבולות להוצאה על יין בארץ כ- 100 ש``ח. ובהנחה שהמחירים בצרפת הם 50% הגעתי ל 10$. מה דעתך? רן

בקשר למכס,

מנסיוני הפרטי, אני מסכים עם ערן ורון. בכל נסיעה שלי אני מביא לפחות 10 בקבוקים בנוסף לארבעה שאני משאיר בדיוטי פרי ומעולם לא עצרו אותי בירוק. פעמיים עברתי עם ארגז של 12 בקבוקים במסלול האדום והם פשוט נתנו לי לעבור כי זה קטן עליהם. עם זאת, אחותי בישת המזל נעצרה בירוק עם ארבעה בקבוקים ונדרשה לשלם מכס... בוא נאמר שזה עניין של ביטחון עצמי, המוכס הספציפי, ומזל של 75% בערך...

kinory

New member
מכס וכו.

אם מחשבים את ה- overhead למחיר הבקבוק מה עם מחיר משקל היתר לכמות של בקבוקים. רן

רון

New member
מה משקל יתר ? אתה נוסע בלי

בלום, וחוזר רק עם בקבוקי יין !!!

לא כ``כ הבנתי את השאלה,

אבל בלי שום קשר, המס המשולם הוא לא לפי עלות הבקבוק אלא לפי סוג המשקה. קרי, על כהיל משלמים X, על יין Y וכו`.

ערן24

New member
בשביל זה בדיוק קיים

הספר של WINE SPECTATORES.בדוק את שם היין שם,ואם הוא קיבל ציון טוב יחסית למחירו,(ליין של 10 דולר,ציון טוב שם זה ממוצע של 85-88) אז קנה בקבוק ונסה אותו.אם תאהב-סבבה.אם לא-לא נורא.אבל לפחות אתה לא קונה משהו שאין לך מושג אם יש לו פוטנציאל או לא.... ערן

ערן24

New member
הבאתי 3 בקבוקים,

ולגבי המכס אל דאגה-הם לא עושים כלום.עברתי באדום בפעם האחרונה שחזרתי מארה``ב(לפני חודש) מפני שהיו לי 7 בקבוקים...והם פשוט אמרו לי לעבור ולא עשו לי כלום.הם יותר מתעסקים עם ה``כבדים``.... ערן

למעלה