בשעה טובה נכד ראשון
סבתא עם שאלה

sashalola

Well-known member
בשעה טובה נכד ראשון
סבתא עם שאלה

שלום רב,
בשעה טובה נולד לי נכד ראשון
בונבון מתוק בריא מושלם ושלם.
להורים, ולנו הסבים והסבתות משני הצדדים לא היו לבטים כלל ותינוקי נשאר שלם לשמחת והאושר של כולנו.
עכשיו נשארו רק התגובות, הלא נעימות לפעמים, של הדודים בני הדודים החברים השכנים... עיקר התגובות מתרכזים בחרדות החברתיות מה יהיה כשיראו שהוא לא נימול וכל הפחדים ההזויים סביב זה.
למרבה הפלא אני מוצאת את עצמי לרוב בסוג של הסברים מתנצלים
בעיקר כאשר הביקורת באה מאנשים קרובים שאני מאוד אוהבת, או אז אני מתחילה להתלהב/לעיתים להתלהם ולברבר הסברים, ללא הועיל, בתקווה שהצד השני יתרצה ויסכים לקבל את החלטת הורי התינוק באהבה והכלה.
שאלתי היא:
האם יש לכם רעיון לנוסח תשובה פשוטה קצרה וממצה?
תשובה נעימה שאינה מתריסה, מרגיזה או מבטלת את השני...
תשובה ללא הסברים מיותרים ובטח שאין בה שום נימת התנצלות או רצון לרצות את חרדות האחר..
תודה מראש

זה עניין פרטי של הרך הנולד והוריו.

לך, כסבתא, אין מה להסביר ובוודאי לא על מה להתנצל.
תגובה ראויה לטעמי היתה משהו בסגנון "אני גאה בבני\ביתי על שהגיע(ה) למסקנה שבריאותו ושלמותו של התינוק חשובים יותר מהמסורת."
&nbsp
&nbsp

sashalola

Well-known member
מעולה!

תגובה כלבבי
תשובה נקיה וברורה
מאמצת את הנוסח :)
תודה

trilliane

Well-known member
מנהל
יתרצה ויסכים לקבל את ההחלטה? הוא עושה לכם טובה? זה לא עניינו

וזכותו המלאה שלא לקבל את ההחלטה, היא אינה נוגעת לו. בדיוק כפי שלא התייעצו איתו או ביקשו את אישורו בכל החלטה אחרת, ואני מניחה שגם הוא לא בדיוק מבקש מכם אישורים לפני שהוא מקבל החלטות בחייו.
&nbsp
אם אין לך כוח מלכתחילה לא הייתי פותחת את הנושא (יש שלל תשובות מתחמקות לעקוף את העניין) ואת גם תמיד יכולה לומר משהו בסגנון "ככה החלטנו, זה לא פתוח לדיון" או משהו כזה. אם יש לך כוח, תוכלי למצוא תשובות מצוינות לכל הטענות והמענות באתר קה"ל:
http://www.kahal.org/why.aspx
&nbsp
וכמעט שכחתי –
וכל הכבוד על ההחלטה! רק בריאות, אושר ונחת.

למעלה