בתי חולים

מה עושים?

היום דיברנו עם הרופאה והיא אומרת שאם המצב ימשיך להחמיר הם רוצים לעשות לו טיפולי חשמל אני חושבת שזה נוראאאאא ולא בא בחשבון איך אפשר לקחת בן אדם שלא מודע למצב שלו בכלל ולעשות לו דבר כזה זה עושה לי כל כך רע ואני לא סומכת עליהם כי הם האשמים בהתדרדרות מצבו פעמיים שחררו אותו הביתה באשפוזים הקודמים מוקדם מדיי- כשהוא עוד לא יצא מהמצב הפסיכוטי אז למה לי לסמוך עליהם עכשיו? ועוד היא מציעה טיפולי חשמל לפני שבדקו סופית את הבעיה שהם חושדים שיש לו באחת הבלוטות במוח כבר שבוע אנחנו מחכים שיביאו לו אנדוקרינולוגית או שיעשו לו בדיקות דם - אבל הם טוענים שהוא מסרב אני פשוט מתוסכלת ואין לי מילים להסביר עד כמה... מה עושים? אין שום בית חולים נורמאלי במדינה הזו? על מי לסמוך?

poldi

New member
טיפול בחשמל

זה לא כל כך נורא כמו שזה נשמע. אני מבין שמי ששומע על זה בפעם הראשונה מזדעזע, אבל שתדעי, הטיפול נעשה בהרדמה מלאה , הוא מאוד קצר וכשהחולה מתעורר הוא לא מרגיש כאבים ולא זוכר כלום. להרבה מאוד חולים הטיפול הזה עוזר ומצבם משתפר, אבל יש צורך במספר טיפולים כאלה. בעניין הטענות שלך על רמת הטיפול , קשה לענות בלי לדעת מקרוב מה קורה ולהכיר את המקרה. מאחל לך כל טוב , שתחזיקו מעמד ושהאח יחלים במהרה.

בתי חולים

שלום, אחי חולה סכיזופרניה בן 20, מצבו התדרדר מאוד בחודשים האחרונים וכרגע הוא מאושפז - בפעם השלישית תוך פחות מחצי שנה. אנחנו מאוד מודאגים ממצבו בשבועיים האחרונים הרופאים כבר ניסו את כל התרופות - במהלך החצי שנה האחרונה החליפו לו 4 סוגי תרופות וכרגע הם חושדים שאולי גם יש לו בעיה נוספת במוח - באחת הבלוטות האנדוקריניות. אנחנו מרגישים מאוד מתוסכלים מאופן הטיפול בו, ומהזלזול של אנשי הצוות וחוסר האכפתיות. האם יש בית חולים פרטי לנפגעי נפש? ואם כן- היכן? ומה העלויות?

קשה להסכים לטיפול כזה כי

אין לנו אמון באנשי הצוות אז להפקיד את החיים שלו בידם - ומי יודע עד כמה הרדמה באמת עוזרת כשנותנים גלי חשמל למוח :( בגלל זה שאלתי אם מישהו מכיר בית חולים פרטי - אבל כנראה שאין כאלה בארץ האם אתה מדבר מנסיון אישי שלך או של בן משפחה? אני אשמח לשמוע ממי שיש לו נסיון עם טיפולים כאלה תודה

גלית יקרתי כנסי

קודם כול תירגעי את הטיפול החשמלילא עושה אף אחד מאנשי הצוות של בית החולים אלה נאורלוג מוסמך שעשה מיליון טיפולים כאלה והמדינה הסמיכה אותו לעשות את הטיפולים האלה כמו כן את ה מרדים עכשו אין לך מה לדאוג בכלל הבן שלי עבר טיפולים כאלה וזה עשה לו רק טוב גם אני חששתי בהתחלה למרות שיש לירקורד בפסיכיאטריה כי אני עובדת בתחום מינסיון שלי בעבודה ראיתי מאות ואולי אלפי מטופלים שעברו את הטיפול הזה והרוב המכריע הטיפול עזר נכון יש כאלה שלא יעזור להם לטווח הארוך כמו הבן שלי א בל לרוב המכריע זה כן עבר למה אתחושבת שאין בתי חולים טובים במדינת ישראל יש לך את בית החלולים הפסיכיאטרי בבאר שבע שבני היה מאושפז שם והמקום עשה לו הכי טוב בעולם ומאז עברו 5 שנים בנימאז לא אושפז בבית חולים פסיכיאטרי לא נישקשר מאוזן פחות או יותר עם אפשר להגיד נכון שיש לו ימים לא טובים כמו לכול אחד אחר ובטח כמו לכול אדם שפוי בית החולים שערי מנשה הוא בית חולים מצוין גם אותו אני מהכרות קרובה בני קיבל שם טיפו בהלם חשמלי יש שם צוות מנצח כמו כן בהית החולים גהה שהוא בית חולים מעולה ולידיעתך זה בית חולים שהרבה חולים מחול באים לקבל שם טיפול נס ציונה גם כן בית חולים טוב אני מקווה שעניתי לך על השאלות אני מבינה שזה מפחיד מרתיע אבל האמינילי שעם מישהו קבע שזה מה שיעזור לאחיך אז תאמיני שכן תני צאנס יותר מיזה בואי אני אגלה לך סוד באוזן טיפולים כלאה מצריכים אישור של הפסיכיאטר הראשי של מדינת ישראל ומישרד הבריאות והם נעשים רק במיקרים ש לא ניתן ליצב חולה עם טיפול תרופתי הטיפול החשמלי הוא בסידרה של 12 שווקים ולא יותר ב מידה ולאחר 4 או עד 6 טיפולים החולה אינו מגיב לטיפול ואין שיפור הטיפול מופסק את יכולה לשאול א ותי כאן כול שאלה שאת רוצה מקווה לענות לך בהקדם האפשרי שבת שלום

תודה רבה

על התשובה המפורטת כתבת שטיפולי החשמל יכולים לעזור כאשר אין השפעה של הטיפול התרופתי ונניח שעושים טיפול והוא עוזר, אחר כך צריכים לתת תרופה כדי להמשיך לשמור על מצב יציב - לא? האם בנך זוכר משהו מאותם טיפולים או מהאשפוז בכלל? הוא מדבר על זה? מה מצבו כיום? ואם את או מישהו בפורום יודעים אם ניתן להעביר בית חולים? ומה צריך לעשות כדי להעביר? שוב תודה

גלית כנסי שו ב

מאחר והטיפול נעשה בהרדמה המטופל אינו זוכר כלום בנילא זוכר שום דבר מהטיפול ואני לא מכירה עדין שום אדם שעבר את הטיפול שזכר משהו מימנו כן יש צורך לקחת אחרי הטיפול עדין תרופות אבל לא ברמות של לפני הטיפול ובטחלא באותם מינונים הטיפול שומר על מצב יציב לאורך זמן ממושך ברוב המיקרים כמו בכול טיפול אחר אחרים מגיבים לטיול כול שהוא לאורך זמן ממושך ויש כאלה שלא אלה סיכונים שיש בעצם לכול חולה לא מאפין רק חולי נפש יש כאלה שאקמול עוזר להם להפיד כאבי ראש ויש כאלה שצריכים אופטלגין הטיפול נעשה בבית החולים הפסיכיאטרי שבו יאושפז אחיך הוא אינו נעשה בבית חולים רגיל בני עד לטיול הנ ל היה כמעט כול יום ניקשר יותר מארבע פעמים מינון התרופות שלו היה בשמים לא ניתן היה ליצב אותו הוא היה אלים ותוקפן מאוד אפילו כלפי מאז הטיפול לפני 6 שנים בני רגוע יותר הוא לא מיוצב מאה אחרוז אבל לא ניתן להשוות בין הילד שהי ה עד לטיפול ואחרי הטיפול למה הכונה שלךלהעביר בית חולים ? את מיתכונת לבית חולים פסיכיאטרי אז כן אפשר להעביר את לא צריכה לעשות כלום אלה לבקש העברה אבל כול זה נכון אלה רק עם את אופטרופוס של אחיך אופטרופוס ע ל גוף לא צריכה להיות בעיה בהעברה את פשוט מבקשת להעביר אותו לבית חולים אחר בגלל שאת לא מאמינה ברופאים או שרוצה לקרב אותו למקום מגוריך אני לא מבינה למה את רוצה להעביר אותו בית חולים אני אשמח לשמוע מימך למה ? ואני מקווה לנסות לעזור לך

עכשיו זה נשמע פחות נורא

אבל אם זה כל כך יעיל ולא נורא, אז למה משתמשים בזה רק כברירה אחרונה ובמקרים יוצאי דופן? זה אומר שיש סיכונים אחרים? לגביי הרצון להעביר את אחי בית חולים - זה סיפור ארוך אבל אסביר: פעם ראשונה שהוא אושפז זה היה ביוני השנה - ושיחררו אותו לאחר חודש, בלי לתת לנו שום הסבר על איך ממשיכים הלאה, בלי מסגרת שיקומית, בלי שיש לו הכרה מביטוח לאומי כדי לממש את זכויותיו. ובנוסף - גילינו שהוא עוד במצב פסיכוטי. גם שמנו לב לבד וגם אישר לנו זאת הפסיכיאטר המטפל שלו בקופת החולים שהזדעזע שנתנו לו ללכת הביתה במצבו. כמובן שלאחר שבוע הוא חזר לאשפוז לאחר שרצה לקחת סכין ולהתאבד כי זה מה שהקולות בראש אמרו לו לעשות - כך הוא סיפר. בפעם השניה החליפו לו תרופה והוא היה מאושפז חודשיים - עד ספטמבר. בספטמבר נתנו לו אישור לצאת לסופשבוע לכבוד החג וביום ראשון התקשרו להגיד לנו שלא נחזיר אותו כי הוחלט לשחרר אותו. ככה סתם - מחופשת סופשבוע לחופש מוחלט ושוב ללא הדרכה ובלי זכויות מביטוח לאומי - כך שהוא פשוט היה בבית, מסרב לצאת, להתקלח, או לעשות כל דבר אחר חוץ מלשבת בחדרו. ועכשיו הוא חזר לאשפוז שלישי לפני שלושה שבועות בערך לאחר שניסה להוציא את אמי בכוח מהבית ואף השתמש באלימות מילולית ופיזית - הוא טען שהיא גנבת שנכנסה לו לבית. ושוב החליפו לו תרופות ובכלל כל התקופה הזו - מיוני ועד עכשיו - הוא לא משתמש בשמו - טוען שיש לו שם אחר ואנו לא משפחתו. אם זה לא מספיק - מסתבר שהרופאה שטיפלה בו פוטרה מתפקידה, וכרגע יש לו רופאה חדשה שחושדת שיש לו גידול באחת הבלוטות במוח, אך מתעכבת בלבצע בדיקות כי היא טוענת שלא ניתן להוציאו לבדיקות במצבו. אז איך היא מעזה להציע טיפולי חשמל לפני שביררה את זה? האם עכשיו את מבינה אותי? איך אפשר לסמוך על בית חולים כזה? מצטערת על התשובה הארוכה כל כך היה חשוב לי להבהיר את הסיבות

גלית כנסי

צרלי לקרוא את מה שאעת כותבת לא יודעת באיזה בית חולים מדובר תראי קופות החולים עושות את המות לבתי החולים הפסיכיאטרים לשחרר חולים כמה שיותר מהר בדיוק כמו שהם עושים למטופלים בבתי חולים רגילים היתי צמציעה לך לקחתאופטרופוסות על אחיך ככה כול טיפון או שיחרור חיב לעבוק דרכך ורק את זאות שתאשרי את הטיפול כמו כן המרכז הרפואי שבו אחיך יקבל טיפולהיה חיב בחובת הדיוח כרגע עם אין לך אופטרופוסת לבית החולים או לרופא המטפל בו אסור בתחליט האיסור למסור ל ך אינפורמציה רפואית או כול א ינפורמציה אחרת הקשורה באחיך במידה וקחי גם את האופטרופוסות על רכוש תהי ה לך אפשרות לפנות למוסד לביטוח לאומי ולדרוש את כול הZכיות שמגיעות לאחיך מנסיון שלי שקוראים דברים כאלה אנילא היתי מותרת ועוברת לסדר היום היתייושבת וכותבת מיכתב רשום לשר הבריאות עם העתק לפסיכיאטר הראשי של מדינת ישראל והעתק למנהל בית החולים הדבריםלא היו עוברים בשקט וראיה לכך שכנראה שמישהו השכיל ופנה בתלונה והיא פוטרה עם יש חשד שלאחיך יש גידול במוח אנילא מבינה למה אל עושים לו בדיקות תראי הבן שלי מתישהו התחיל לצלוע וכול הגוף שלו נטה כלפי מטה אנימדברת איתך על בחור שגובהו מעל 1.80 והוא לא שמן צליעה שמזכירה מאוד אנשים שחלו בפוליו הוא התחיל לגרור את הרגל ולזרוק את כף הרגל קדימה אף אחד לא יכול היה להצביע מימה זהקרה היה חשד שהוא נפל וגרם לקרע לרצועה הוא עבר סידרת בדירקות מקיפה כמו MRI [ עבר מיפוי עצפות עם הזרקת חומר רדיו אקטיבי עבר CT גם עם הזרקת חומר ניגודי אני לא יודעת מאיפה הרופא שלך המציאה את זה שלא ניתן להעביר את אחיך בדיקות מקיפת ואת צודקת בכעסך שעם לא ניתן להעביר אותו בדיקות איך את מבקשת בכלללהעביר אותו טיפול בהלם חשמלי שמצריך הרדמה שלא תעיזי לאשר את הבדיקה הנל תאימי בתביעה ויותר מיזה היתי מציעה לך להגיש תלנה למנהל המרכז הרפואי וגם למישרד הבריאות והפסיכיאטר הראשי אני לא יודעת באיזה בית חולים מ דובר עם את מוכנה לחשוף את בית החולים כאן או במסר אישי אשמח לעזור לך מינסיון שלי עם בני אני יכולה להמליץ לך על שערי מנשי בית החולים גהה ו במיוחד על בית החולים הפסיכיאטרי בבאר שבע שם עשו ניפלאות בבני כנל גם בגהה ובשערי מנשה דרך אגב את הזכיות שלו לקבלת סיוע מהמוסד לביטוח לאומי היתה אמורה לסדר לאחיך העובדת הסוציאלית בבית החולים שבו אחיך אושפז תרגיש בנוח כאן יקרתי את יכולה לכתוב כמה שאת רוצה מה שאת רוצה ובכול יום או דקה בשביל זה היתכנסנו כאן כולנו לעזור ולתמוך אחד בשני

זריחה 2

New member
גלית,בואי ואספר לך

על שתי חברות שנפגעו מסמים.."פגועות הודו" האחת,אושפזה עם בילבולים,שמיעת קולות,והתנהגות שקטה חריגה.. השנייה,רקדה ברחובות,התפשטה וצעקה... הראשונה קיבלה טיפול בכדורים ועזבה את בית החולים.. השנייה ,מצבה היה "קשה" יותר, היינו בטוחים שבית החולים הופך להיות ביתה,היא קבלה ארבעה טיפולים בחשמל, הזדעזענו.... מאז עברו 9 שנים, הראשונה אושפזה מאז כ-12 פעמים, השנייה שקבלה את טיפולי החשמל לא אושפזה יותר,חזרה לעבוד ,לוקחת תרופות,ומתפקדת ככל אדם רגיל.. אני הייתי אחת האמהות שהזדעזעו מטיפולי החשמל..בתי קבלה רק כדורים,והיום,איפה בתי ואיפה חברתה? הראשונה,(בתי) חוזרת להתאשפז מידי פעם, חברתה שקיבלה טיפול בחשמל,שכחה מזמן כיצד נראה בית החולים. אז מה שרציתי לספר לך הוא שלפעמים,אני מהרהרת ושואלת את עצמי.אולי טיפול בחשמל, יכול היה להציל גם אותה?....

זה באמת מצב קשה

קשה ומבלבל איך אנחנו יכולים לדעת מה טוב להם? איך מקבלים החלטות עבור מישהו שלא נמצא איתנו במציאות? אני לא מכירה את הפרטים אבל אם היא כל פעם חוזרת אז למה לא הציעו טיפולי חשמל עבורה?

לולי90

New member
לא נורא כמו שזה נשמע

גם אני נורא הזדעדתי כשהציעו לבתי טיפולי חשמל והיא הייתה אז בקושי בת 18-לפני כמעט שנה...אבל לא הייתה לנו ברירה -היא כבר קיבלה 5 סוגים של כדורים ואף אחד מהם לא כל כך עזר...אז הלכנו על זה כי רצינו לנסות כל משאפשר בשביל לעזור לה..בהתחלה אחות ישבה איתנו הסבירה לנו בעזרת מצגת במחשב מה זה...ועשינו את זה...זה לא נורא בכלל...מגיע מרדים מוסמך שמתעסק רק בהרדמות לECT-ככה נקראים טיפולים אלו-יש גם כמה אחיות צוות...הרדמה קצרצרה-כ15 דקות-סה"כ עד שנותנים להכנס למטופל שכבר מתחיל להתעורר לאט-לאט...טיפול עצמו כמובן לא זוכרים(הרדמה)-רק יציאה מהרדמה קצת לא נעימה זה לוקח עד שעה-שעה וחצי וחוזרים למצב הרגיל...בהתחלה קצת כאבי ראש ולא זוכרים כמה פרטים מהימים האחרונים...בתי עברה 28!!! טיפולים ...לא רוצה לעכזב אותך ועל תקחי את זה כמובן מעליו אבל לבתי זה לא עזר-אבל ראיתי כמה וכמה מטופלים אצלה במחלקה שפשוט התעוררו לחיים אחרי טיפולים אלו...לכן לא צריך לחפד לכו על זה תמיד עדיף על כדורים ואולי יהיה שיפור משמעותי את זה אני מאחלת לך.

זריחה 2

New member
יכול מאד להיות

שמצבה הנפשי של חברתה היה קשה יותר, אני לא בטוחה שכל אחד מקבל טיפול בחשמל, אבל עובדה היא, שעם כל המצב הקשב,אותה בחורה פשוט החלימה,אני לא בטוחה במאה אחוז שזה בגלל הטיפול בחשמל או בגלל רצונה להחלים,לקחת את כמות הכדורים מידי יום,ויותר מזה,היא כל הזמן חששה לרדת מהם גם שהרופא החליט להוריד לה את המינון ...היום היא לוקחת כדור אחד ביום,ואינה מעשנת סמים.וכמו שכתבתי,מרגישה מצויין. בתי מתכחשת לבעיה,אינה נוטלת כדורים ..וזו הסיבה שהיא חוזרת לבית החולים.. למרות שבשנה האחרונה..
היא פחות או יותר,במצב סביר..

למעלה