גבולות הספק - במדע לעומת הכישוף

מאחר ש...

לא ניתן לבדוק את הדברים שהאלה בצורה שווה לכל נפש איך ניתן להגיע לאמיתותם? האם יכול להיות מציאות שהיא אמיתית לאחד ובדיון לאחר? קצת על מדע יש שלושה דרגות ספקן = לא מקבל גם שמדברים איתו הגיון וסבירות שניתן לחקור בצורה שווה לכל נפש ריאלי = מקבל כאשר מדברים איתו הגיון ועובדות שניתן לחקור בצורה שווה לכל נפש אך לא שהתנאים האלה לא מתקיימים מיסטיקאי = מקבל לפי ההרגשה שלו ותחושות גרידא בלי לבחון אותם מול המציאות ני מאוד אוהב להסתכל ולבחון דברים שהם מיחוץ להשג ידי אבל לא נראה לי הגיוני שאם משהו נכון לא ניתן לבחון בצורה שווה לכל נפש המדע חלקים גדולים ממנו מאוד איגנוסטים ובוחן בצורה שיטתית מול המציאות אבל כישוף אממ לא ממש כפי שפעם צויין כאן שהציעו תחרות סיפורים והמצי

המשך...

והמציעה טען בעצמו שלא יהיה ניתן לבחון את אלו מהסיפורים אמתיים ואלו לא אין תדירות אין חזרתיות אין דפוס בעולם שלכם היום אפשר להחליט ככה מחר אפשר ככה

fire snake

New member
זאב, זה פתיל שיועד להגדרות, כוונות ואמצעים

אני משרשרת את ודעתך למקום אחר.

fire snake

New member
עכשיו תסביר ת' מסתורין? כישוף או טכנולוגיה?

מה היה לנו פה? נכנסתי לכרטיסך וראיתי שאתה מבין במחשבים, לינוקס, פיתוח תכנה, האקינג, כאלה? בעניין העברת ההודעה... לא היה צורך בכישוף, פנייה לממונים הספיקה - אבל הכישוף שאילץ אותי לעבוד על זה פי שמונה מהנחוץ... קורה כל הזמן. הנה דוגמית - נסיוני לשרשר את הודעותיך בפתיל אחר: ...כשהקלקתי "שרשר לכאן" החלון עבר להודעת שגיאה מוזרה של תפוז. (יש תקופות שאני מקבלת אותה כל פעם שהפעולה שניסיתי לעשות, או הדף שניסיתי לעבור אליו, לא מוצא חן בעיני אלי האינטרנט.) כך איזה 4-5 פעמים, (באמצע נסגר לי המחשב - blue screen error אאל"ט - [זה לסירוגין עם היסגרות סתם-נסגר נדלק-ועם היסגרות הדפדפן] ואז ההודעה הופיעה בג'יבריש במקום עברית. חיכיתי לתחילת השבוע (הקודם) ופניתי להנהלת הפורומים. היא ענתה שהקישור ששלחתי לה מוביל להודעה שנמחקה. בדקתי את המסר ששלחתי - היתה חסרה ספרה במספר ההודעה (שהעברתי באמצעות ,copy-past אאל"ט גם בדקתי את המספר). שלחתי שוב ובדקתי איתה טלפונית שהמספר (שרשמתי הפעם גם על פתק) נכון. היא חזרה אלי - "אי אפשר לשרשר הודעה מהאמצע." בסוף היא ניתקה לי את הודעתך, ושירשרתי אותה לכאן. נכנסתי לספרייה, כשהייתי בחוץ בלי המחשב, כדי להיכנס לפורום ולענות לך. שלושה נסיונות עברו לדף השגיאה הנ"ל (משהו כמו "אי אפשר לבצע את הפעולה שביקשת, הנהלת תפוז מתנצלת, הודעה נשלחה לצוות הטכני") ורק כשצימצמתי את ההודעה לתמצית -שהיא welcom!
- היא נשלחה. ובכן? על מה אתה רוצה להצהיר?

fire snake

New member
גבולות הספק - במדע לעומת הכישוף

כמו שאומר שיר הזן המבריק שכתב דני סנדרסון ללהקת"כוורת": אם אתה מבשל ספגטי והמים לא רותחים מה דעתך להדליק את האש כי זה מה שכולם עושים? - פיוט קורע מצחוק בבדיקת הגבולות שלו בין מבחן התוצאה - "המים לא רותחים, אז תדליק ת'אש" - לבין מחסום "זה מה שכולן עושות" - דוחפות מעלה מעלה עם חזיות פוש-אפ... נועלות עקבי מחט... עונדים עניבות חונקות... כורתים ערלות עוללים... נזקקים לחותמת גומי של אקדמיה\מה שמקובל ["מה שכולם עושים"] כדי להבין למה המים לא רותחים, ובהיעדרה - ההבנה האינטואטיבית, "יש להדליק את האש!", לא תתקבל על הדעת... כמאמר המשורר: כאן קבורהכלב כאן קבור הכלב זהו עצם העניין לא, זה עצם של הכלב אבל הכלב מת מזמן טוב, זה עצם העניין - המדע חופר הרבה בתוּרו אחר עצמות כלבים שמתו מזמן... האם בזאת עסקינן גם בכישוף? ןהתשובה המצערת היא: כן. ועל זאת ייאמר: אהא! אבוי! אוי! האם יש למישהו מה להוסיף? אם כן-שרשרו לכאן, זה הפתיל הנאות לכך. - אלא אם כן יבוא לבקר מכשף מכוכב אחר ובשרירות לבו יפזר אחרת את ההודעות בין הפתילים. הו מכשף יקר! בחיאת ראבאק! אני מתחננת! הרשה נא לי לשרשר לכאן את הודעתך קוראת התגר! זו הדרך הנאותה לפנות אליך?

fire snake

New member
ישויות (אנוביס?) מתקילות את המחשב שלי?

```````````` עוד מתקלות המחשב שלי: לחיצה על fn+f6 אמורה לבטל את ה-touch pad בנייד שלי ולהעביר למצב עכבר. יום אחד הלחצן הזה חדל לתפקד - האם המחשב חטף מכה? - וזה צרות: כל נגיעה מקרית בפד מעבירה את הסמן לאנשהו אחר. בהמשך הוחמר המצב: כל שנייה נפתחים המון חלונות, שחוסמים את האפשרות להמשיך לכתוב - חלונית קליק ימני, חלון סקריפט של תפוז... אם עשיתי קודם control+c לטקסט, הוא מודבק פתאום באמצע הלא כלום - כמעט שלחתי הודעות בפורום לא שייך, כולל פאדיחות מצמררות, בכלל לא סתמיות למראה - או - הרבה פעמים זה "בחר-מחק" וצריך זריזות ללחוץ חץ חזרה ולהציל כל מה שכתבתי. נשמע סתם תקלה מטופשת קיבלתי עצה מטופשת ממקצוען - "פשוט תתרגלי לא לגעת בפד." התרגלתי. אבל - האמנם התופעות ממשיכות לקרות גם כשאני נוגעת קליד-קליד, מגובה? לא ברור. אתמול בלילה העתקתי שם משתמש - "תן3" - כדי להדביק בחלון חיפוש (עוד אחת מתקלות השטות שלי - באקספלורר אני לא יכולה לפתוח כרטיסים אישיים בתפוז, רק בפיירפוקס - שכמעט לא שמיש מחתח תקלות אחרות - אני צריכה להגיע אליו מחיפוש - גוגל, כי חיפוש תפוז גם מזייף. (יום אחד שלוש לחיצות פתאום כן פתחו כרטיס... אבל זה היה חד או דו פעמי. בפייר פוקס יום אחד לחיצה פתחה את הכרטיס בטאב חדש... בפעם הבאה בכלל לא... בפעפ הבאה כרגיל רק בתצוגה מצומצמת...) ובכן - מאוחר, עייפה, כתבתי בזהירות-על לגעת רק בקלידים - אבל בהפסקות קצובות קפץ הסמן - שורה למעלה, חצי שורה ימינה - וכתב תן3. לחצתי control+c על ריק כדי שזה ייפסק. זה לא נפסק. תן3 המשיך להיתעתק-להידבק. זה היה קצת מפחיד. ופתאום התעתק-נדבק טקסט ארוך שהעתקתי והדבקתי *קודם לכן*. הם המשיכו להידבק לסירוגין. במצב התודעה המופיע בעייפות, חשתי נוכחות תוקפנית ביותר שבאה עם "תן3" הזה. "אנוביס"? עלה בדעתי. הפריצות לכתיבה שלי לבשו צורת בזק אור כחול קטן במרכז המסך, שמיד אחריו - "תן3".. הלכתי לישון. בבוקר הודעה שכתבתי בפורום שבניהולי לא היתה שם. גם לא במחוקים. גם הנהלת הפורומים לא מצאה אותה בלוג. כבר קרה שנעלמו הודעות שכתבתי - זו אולי פעם ראשונה מאז שאני מנהלת פורום ויכולתי לבדוק במחוקים ולבקש בדיקה בלוג. כל הדברים האלה קורים רק כשאני לבד על המחשב. אחרת, סתם לוקח לדפים חצי שעה להיטען... גם כתבתי מחדש את ההגדרות - את הודעת המנהלת - זו הכרזת מלחמה בעצם על כמה אנשים וישויות, אם לא על הרשע עצמו... ומן הסתם יש אקשן מאגי מטורף מאחורי הקלעים. (שבגללו אני קצת... אממ... עצבנית.) כשהטוב ינצח, תגיע שעתו של "טקס עליית מדרגה" - כבר הרבה זמן אני רואה את זה מגיע. ומדי פעם המחשב מכבה את עצמו - לפעמים reset, לפעמים blue screen error

למעלה