גבעות - באר מסחרית

מצב
הנושא נעול.

y360a

New member
גבעות - באר מסחרית

גבעות - באר מסחרית
http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=558194 עכשיו השאלה מה התמחור הראוי והאם השער הנוכחי אינו מופרז אני מנחש שמחר נראה עליה מטאורית בפתיחה ומשם ירידה מתמדת צפויה השפעה חיובית על שאר השותפויות

shilk84

New member
שפרה, אנחנו עשירים!

גבעות - באר מסחרית
http://maya.tase.co.il/bursa/report.asp?report_cd=558194 עכשיו השאלה מה התמחור הראוי והאם השער הנוכחי אינו מופרז אני מנחש שמחר נראה עליה מטאורית בפתיחה ומשם ירידה מתמדת צפויה השפעה חיובית על שאר השותפויות
שפרה, אנחנו עשירים!
מצחיק לראות איך כ"א מהעיתונים נתן פרשנות שונה להודעה...נראה לי שבזיפורטל יצאו קצת אהבלים... אז מי צודק לדעתכם?
בין הפותרים נכונה יוגרל פותר שלא ענה נכונה.

Rיקושט

New member
להפך, כלכליסט יצאו טאמבלים.

שפרה, אנחנו עשירים!
מצחיק לראות איך כ"א מהעיתונים נתן פרשנות שונה להודעה...נראה לי שבזיפורטל יצאו קצת אהבלים... אז מי צודק לדעתכם?
בין הפותרים נכונה יוגרל פותר שלא ענה נכונה.
50 חביות ביום?!!? 50 חביות זאת הסטיה! הדלתא! כתב דמיקולו. גלובס היו הראשונים שדייקו, לאחר מכן ביזפורטל התחילו לעשות תיקונים ואחרון חביב כלכליסט ב17:15 החליט שלא להתסבך בחישובים קשים ופשוט להקיא את הנתונים היבשים ושהקהל יעשה את החשבון שלו. מקצוענות במיטבה

shilk84

New member
צודק צודק ../images/Emo13.gif כלכליסט הם הטמבלים

50 חביות ביום?!!? 50 חביות זאת הסטיה! הדלתא! כתב דמיקולו. גלובס היו הראשונים שדייקו, לאחר מכן ביזפורטל התחילו לעשות תיקונים ואחרון חביב כלכליסט ב17:15 החליט שלא להתסבך בחישובים קשים ופשוט להקיא את הנתונים היבשים ושהקהל יעשה את החשבון שלו. מקצוענות במיטבה
צודק צודק
כלכליסט הם הטמבלים

שיר ורד

New member
גם בגלובס היתה בהתחלה כותרת שגויה

גם בגלובס היתה בהתחלה כותרת שגויה
על 50 חביות ליום, בעקבות התתגובות בפורום הם מיהרו לתקן את הכותרת ואת תוכן ההודעה.

שיר ורד

New member
ההודעה היתה צפויה

גבעות - באר מסחרית
ההודעה היתה צפויה
אני מסכים אתך לגבי המגמה מחר. לגבי הטווח הארוך יותר. אני מעריך שגם ההודעה ב 15/8 תהיה אנמית ולא תוסיף הרבה פרטים על גודל השדה. גם ההודעה המשלימה ב 15/9 תגרום לאכזבה אצל משקיעים רבים וזאת מהסיבה שכנראה שההודעה תיתן טווח די גדול לגודל השדה וגם זאת רק לחלק מהשדה (כ 25% עד 30% משטח הרישיון) וזאת מאחר והשכבות שבהן בוצעו מבחני ההפקה נמצאות מעל קו המים רק בחלק זה של השדה. כנראה שבהודעה של ה 15/9 תהיה המלצה לקדיחה של בארות נוספות (בין 5 ל 10 בארות בחלק שבו ניתן לשערך את כמויות הנפט), לדעתי המידע החשוב ביותר שיתקבל יהיה לגבי הערכות ראשוניות לכמויות נפט בחלקו הצפוני של רישיון מכבי וכן המלצות לקדיחת בארות בשטח זה (המלצות שיהיה קשה לממש בגלל התנגדות משרד הבטחון).

יובל 42

New member
עלוב למדי

גבעות - באר מסחרית
עלוב למדי
אני עוד זוכר את הפנטזיונרים שדיברו על 3,000-6,000 חביות ביום. בטוח שגבעות יחזירו את עלות הקידוח ואולי יישארו עם עוד כמה גרושים בכיס. המשקיעים, בטח אלה שקנו בשערים גבוהים, יישארו עם הפנטזיות. להערכתי אחרי שכולם יפנימו את המשמעות האמיתית של ההודעה ויפסיקו להתמוגג ממילת הקסם "מסחרית" צפויה התכווצות כואבת בשווי השוק.

mnakash

New member
יפה, צחקתי

עלוב למדי
אני עוד זוכר את הפנטזיונרים שדיברו על 3,000-6,000 חביות ביום. בטוח שגבעות יחזירו את עלות הקידוח ואולי יישארו עם עוד כמה גרושים בכיס. המשקיעים, בטח אלה שקנו בשערים גבוהים, יישארו עם הפנטזיות. להערכתי אחרי שכולם יפנימו את המשמעות האמיתית של ההודעה ויפסיקו להתמוגג ממילת הקסם "מסחרית" צפויה התכווצות כואבת בשווי השוק.
יפה, צחקתי
עזוב את התגובות של 3000 חביות ביום, דובר על להפסיק לייבא נפט. 300 חביות ביום זה פרומיל וחצי ממה שישראל צורכת ממה שהבנתי. אולי ההצלחה הזו תגדל ואולי (הלואי, כולנו נרויח מהמיסים והתמלוגים) תביא לעוד הצלחות יותר גדולות אבל זה רחוק מלהפוך את ישראל לעצמאית בנושא הזה.

מה המשמעות של מסחרית?

עלוב למדי
מה המשמעות של מסחרית?
שהיא תיתן תשואה חיובית על כל ההשקעות שנעשו כבר? או רק על ההשקעות שעוד צריך לעשות כדי להמשיך להפיק? אם זה השני אז זה לא להיט גדול (ויש מצב שמדובר בסה"כ בהפסד).

KobeRider

New member
אתה פשוט לא מבין את הפוטנציאל. עוד 2-3 בארות

עלוב למדי
אתה פשוט לא מבין את הפוטנציאל. עוד 2-3 בארות
ואנחנו מטרה לגיטימית לפלישת ארה"ב.

Eldadius

New member
כל זה בשביל 500 חביות מסכנות ליום!?

גבעות - באר מסחרית
כל זה בשביל 500 חביות מסכנות ליום!?

Eldadius

New member
בוא נהיה לארג'ים

380 לכל היותר
אולי פחות
בוא נהיה לארג'ים
ועכשיו ברצינות- אם זו התפוקה הצפויה אז זו פשוט בדיחה עצובה, שלא יבלבלו את המח עם מסחרי. אחרי כל העלויות של ההפקה ההובלה והתמלוגים, ישאר פה לבעלי המניות רווח כמו מקיסק שכונתי.

יאלדה אלדד, קדימה

בוא נהיה לארג'ים
ועכשיו ברצינות- אם זו התפוקה הצפויה אז זו פשוט בדיחה עצובה, שלא יבלבלו את המח עם מסחרי. אחרי כל העלויות של ההפקה ההובלה והתמלוגים, ישאר פה לבעלי המניות רווח כמו מקיסק שכונתי.
יאלדה אלדד, קדימה
כנס לשורט

blueshark09

New member
כן שורטים זה עסק מסוכן למניות בהפרעה

אין מצב בעולם שאני עושה שורט על
מניה כל כך מופרעת. מספיק שתצא עוד הודעה סתומה לעיתונות, המניה תטוס בכמה עשרות אחוזים ואני אמחק...
כן שורטים זה עסק מסוכן למניות בהפרעה
למרות שהן בסוף ירדו לטמיון

yossi alef

New member
שווי גבעות לאחר המסחריות כ- 200 מל"ש

גבעות - באר מסחרית
רחוק מאוד מה-800 מל"ש שגבעות הייתה שווה אתמול בסגירת המסחר. (יש גם אופציות בשווי כולל של יותר מ-200 מל"ש). הערכה סולידית לדעתי שמתבססת על עלויות הקמה גבוהות, תגמולים למדינה וקצב הפקה של 500 חביות ביום לתקופה בלתי מוגבלת של זמן. מחיר חבית נפט של 70$. קיצר ירידה של 75% המחיר המניה. בהודעה מדברים על קצב שאיבה לא אחיד ואין ידיעות בנוגע להיקף השטח.

יובל 42

New member
רוח הדברים נכונה אך מוגזמת

רחוק מאוד מה-800 מל"ש שגבעות הייתה שווה אתמול בסגירת המסחר. (יש גם אופציות בשווי כולל של יותר מ-200 מל"ש). הערכה סולידית לדעתי שמתבססת על עלויות הקמה גבוהות, תגמולים למדינה וקצב הפקה של 500 חביות ביום לתקופה בלתי מוגבלת של זמן. מחיר חבית נפט של 70$. קיצר ירידה של 75% המחיר המניה. בהודעה מדברים על קצב שאיבה לא אחיד ואין ידיעות בנוגע להיקף השטח.
רוח הדברים נכונה אך מוגזמת
הטעות בחישובים שלך היא שבהשקעה לא גדולה של כמה מליוני דולרים יקדחו עוד כמה בארות ויוכלו כנראה להפיק כמות גדולה יותר ליממה. כמה יותר גדולה? זה נדע כאשר יתפרסמו נתונים על גודלו המוערך של השדה, כנראה באמצע ספטמבר. לדעתי המנייה תחתך בסופו של דבר בין שליש לחצי. 75% נראה לי טיפה מוגזם (אם כי על בסיס פאניקה אם תתפתח גם זה יתכן, מה שקרוי "אוברשוטינג").

מצב
הנושא נעול.
למעלה