ג'וני התחיל לעשות פיפי בבית

• פותח הנושא svety
  • פורסם בתאריך

svety

New member
ג'וני התחיל לעשות פיפי בבית

בוקר טוב,

הבוקר, בפעם ה6 או ה7 בשבועיים האחרונים, קמנו לשלולית פיפי בבית. אני לא יודעת להגיד אם זה באמת חדש או לא, כי אימצנו את ג'וני לפני חודש.
בשבועיים הראשונים הוא עשה פיפי רק בטיולים, ופתאום - פוף! עושה בבית.
בהתחלה חשבנו שאנחנו לא מוציאים אותו מספיק, אבל גם בימים שהוא יוצא בהם 3 או 4 פעמים הוא משתין בבית. חשבנו שזה עונש - הזזנו לו את הקערה של האוכל, לא נתנו לו לישון איתנו בחדר אחרי שהוא התמקם יפה על ערימת הבגדים שהייתה על הרצפה ונמנם שם... אבל גם כשאין לו סיבה "להעניש" אותנו הוא משתין בבית.

איך מונעים ממנו להשתין בבית? אתמול טיילנו איתו בערב פעמיים, פרט לטיול הבוקר ואחה"צ, ועדיין הוא השתין לי בפינת האוכל?
יכול להיות שזה ביטוי לחרדת נטישה? הרי לפני חודש המשפחה הקודמת שלו אמרה לו ביי, ואחרי סה"כ שבועיים אצלנו ההורים ואחותי נסעו לחופשה בחו"ל... אולי הוא מרגיש נטוש שוב וזה מה שגורם לו להשתין בבית? אני לא יודעת להגיד אם הוא מתנהג כרגיל כי שוב, הוא אצלנו רק חודש, אבל עושה רושם שהוא קצת אדיש יותר וחברותי פחות מאז שהם נסעו.

אוף. אני קצת מיואשת, בעיקר כי אני חושבת על התגובה של ההורים שלי כשהם יחזרו, והיא בטח לא תהייה חיובית.

יוספה 51

New member
כל פעם שנסענו

והשארנו את הכלב שלנו עם אחד הילדים היתה תגובה כזו, שעברה יומיים שלושה אחרי שחזרנו. נשמע לי שזו תגובה רגשית-התנהגותית. לא מחליפה וטרינר אבל רוצה להגיד שנשמע לי הגיוני שהוא מפחד להנטש שוב

עמית184

New member
מאחר ואני מבין שההורים חוזרים היום, הייתי

ממתין אולי עם הריצה לוטרינר עוד איזה יומיים-שלושה ורואה אם בינתיים התופעה מפסיקה או נמשכת.

אם היא ממשיכה גם בעוד יומיים-שלושה - הייתי הולך לוטרינר.

svety

New member
תודה על השיתוף

הם חוזרים מחר, ונראה מה קורה.

עמית184

New member
בן כמה ג'וני? ואצל הוטרינר, לבדוק את הבעיה

הזאת, הייתם?

ראשית, יש צורך (דחוף אפילו) ללכת לווטרינר כדי לפסול כל בעיה רפואית (וכאלו יכולות להיות כמה - דלקת בדרכי השתן, סוכרת ועוד) לפני שמתחילים לחשוב על טיפול ברמה ההתנהגותית.

אם פוסלים כל בעיה רפואית (ושוב - רק ווטרינר) בהחלט יכול להיות שכל הטלטלות והאי וודאות גורמות אצל הקטנצ'יק שלכם לחרדות שמתבטאות אצלו בעשיית פיפי בבית. במקרה כזה חייבים קודם כל לייצב את חייו, את שיגרת חייו ואת הוודאות שלו לגבי מיהם הבעלים שלו והיכן מקומו הבטוח בעולם הזה.

svety

New member
בן 6 עוד מעט,

הנחנו שזו בעיה התנהגותית ולכן לא הלכנו לוטרינר, ההורים חוזרים מחר ונלך אז.

תודה על התשובה המהירה.

עמית184

New member
עוד שאלה שקשורה - האם שמת לב, להערכתך,

(למרות שאין לך כל כך למה להשוות כי הוא עדיין די חדש אצלכם) אם הוא שותה הרבה? שותה במידה מופרזת?

כי יש הבדל בין לעשות פיפי מתוך חרדה, לבין לעשות פיפי כי הכלב שתה הרבה מדי וכבר קשה לו להתאפק ולהחזיק את זה עוד.

גם אז, אם הפיפי הוא כתוצאה של שתייה מופרזת, עשויות להיות לזה כמה סיבות - רפואיות (כמו דלקת או סוכרת, למשל) או התנהגותיות (שתייה מופרזת כתוצאה מחרדה, ותעיד על כך המשתמשת פיבי).

svety

New member
לא שמתי לב, אבל אבדוק בימים הקרובים,

ממה שראיתי הוא לא שותה המון, אבל לא באמת הקפדתי לבדוק.

למעלה