גורמה לחתולים ???

נתקלתי לאחרונה במזון לחתולים בטעמים שונים, ובעיקר משונים בעיני. כאלה שהייתי מצפה לראות באוכל לבני אדם, וגם זה רק במסעדות פלצניות. ממש ממש לא לחתולים.
באחת ההודעות האחרונות כאן הוזכר טעם "שליו ודלעת". לשזיר יש "טונה וקינואה", פפאיה, אלוורה, סורימי וכו' וכו'.
יש למישהו מושג אם זה באמת מדבר לחתולים, או שזה נטו תרגיל שיווקי לפלח אוכלוסיה מסוים?

גורדיאן-II

Active member
נתקלתי לאחרונה במזון לחתולים בטעמים שונים, ובעיקר משונים בעיני. כאלה שהייתי מצפה לראות באוכל לבני אדם, וגם זה רק במסעדות פלצניות. ממש ממש לא לחתולים.
באחת ההודעות האחרונות כאן הוזכר טעם "שליו ודלעת". לשזיר יש "טונה וקינואה", פפאיה, אלוורה, סורימי וכו' וכו'.
יש למישהו מושג אם זה באמת מדבר לחתולים, או שזה נטו תרגיל שיווקי לפלח אוכלוסיה מסוים?

כפי שבוודאי ברור לך, לפי השאלה שלך, מדובר בפלצנות לעשירים.
מזון אידיאלי לחתולים בעקרון צריך להיות מורכב כך: 80% בשר עוף, 10% בשר עוף אחר, 5% בשר עכברים, 5% בשר גורי עכברושים, 0% כל דבר אחר.

אם מדובר בעשירים חכמים, הם יתנו את המוצרים האלה שציינת רק כתוספת, וישכחו מזה לאחר שהחתולים יעקמו את האף וישאירו את 'המעדן' להתייבש בצלחת, אם מדובר במטומטמים, ולא חסרים כאלה, אז החתולים שלהם יסבלו, אבל אי אפשר לחנך את כל העולם, ייקח זמן אפילו להסביר לעולם כי חברת דיסני (בראשות וולט דיסני, אדם אנטישמי וטיפש) טעתה כאשר חינכה את העולם להניח לפני החתולים צלחת חלב, משהו שהוא מזון לעגלים ולא לחתולים ורק גורם נזקים.

דיברגנט חדש

Well-known member
תביא לחתולים כל סוג של בשר, זה בשבילם מתכון האלילים, כל שאר הדברים הם גימיק שיווקי.
אגב, גם אצל תינוקות זה כך, תביא להם צעצוע יוקרתי לעומת סתם בקבוק ריק שייעשה רעש בשעה שמפילים אותו, יגרום לעניין רב יותר מאשר הצעצוע היוקרתי.

LittleGen

New member
בגלל שאני זו שהזכירה את המזון עם השליו ודלעת, חשבתי שראוי להתייחס, ולתת מההתרשמות והניסיון שלי. אזהרה מראש, ייצא ארוך כנראה, מכמה סיבות. זה מה יש.

כתבתי באותו שרשור שהחתולה שלי ממש אהבה את זה - היא טרפה זאת כל פעם ותמיד רצתה עוד. ולא, לא הבאתי לה פחות מדי או משהו. הסיבה היחידה שכרגע לא מאכילה אותה בזה היא הגורמים האחרים שהזכרתי שם של עלות ואחסון מזון, כשהשקים בהם המזון נמכר לא התאימו כרגע לאיך שאני יכולה לאחסן את המזון לכמה זמן (או לחלופין היו יקרים מדי עבורי כרגע - אפילו 99 ש"ח ל-1.5 ק"ג לא כולל משלוח, המחיר הכי זול שמצאתי, יקר בעיניי עכשיו. כן, אני לא מה"עשירים". כנראה עדיין נופלת תחת שם התואר השני שהוזכר, כי לא מדובר במוצר תוספת אלא במה שאמור להיות המזון העיקרי...). עם הגו! קרניבור עוף (האידיאלי!), הודו, וכו' שהיא אוכלת עכשיו היא בסדר, לא יותר. לפעמים אוכלת בשלבים, לפעמים נראה שמתאכזבת ממה שקיבלה. לא טורפת כמו את אותו האנ. אנד די. שליו ודלעת ה"משונים". אז לשאלתך, יוביוב ירוק, במקרה האנדוקטלי שלה הגורמה הזה כן מאוד דיבר אליה.

אז זה הסיפור שלי. אך באופן כללי אני יודעת שהמותג הזה של פרמינה N&D אהוב בארץ, וגם בארצות אחרות. בנוגע לשאלה הכללית על אוכל "גורמה" לחתולים ומה זה שווה - יש ויש. שזיר, ברטוב, זה כן - רק תוספת. זה בכלל מעדן, אוכל משלים, ויש להם את התוספות והגיוונים והגימיקים שלהם. אם החתולים כן טורפים את זה - בעיקר בגלל החלק הבשרי/דג במעדן, זה העיקר. ולפי הזמינות של המעדנים האלה כבר שנים כמעט בכל חנות חיות, כנראה שזה מספיק מדבר לחתולים. אולי יש אפילו חתולים שנהנים בגיוון בפינוקים שלהם. אז אם הם מקבלים ואוהבים מעדני "גורמה" כאלה בכמות מתאימה, ובאיכות טובה, מה רע?

אם לחזור לעיקר העניין מבחינתי - מתכון השליו והדלעת. לפרמינה N&D יש חוץ מזה גם מגוון די גדול של בשרים ודגים בסדרות המזון היבש שלהם. למיטב הבנתי מגוון כזה (כבש, צבי, דגים שונים, וכיו"ב) יכול בעיקר להיות אלטרנטיבה טובה עבור חתולים/כלבים שאלרגים לעוף. גם הבנתי שלא חסר לצערנו בעולם חיות מחמד עם האלרגיה הזו, בגלל ההיסטוריה המפוקפקת של המזונות לחיות מחמד באיכות על-הפנים, כשעוף היה מהמרכיבים המרכזיים שלהם. מקווה שלא צריך לבשר להם/לבעליהם על המסקנה שהוצגה כאן בשרשור, שהאוכל האידיאלי לחתולים מורכב מ-80% עוף, ולפיכך עליהם לשנות את תזונתם ולהתחיל מעכשיו להאביס בעוף… בכל מקרה, כל הפירות והירקות וכו' (דלעת, רימון וכו') שפרמינה שמים בפרונט של המזונות הם אכן בעיקר גימיק "בריאות", עבור שיווק המוצר לבני האדם. זו חברה פרטית מסחרית, ויש שוק עולמי די תחרותי בכל זאת. וזאת למרות האחוז הקטן בדרך כלל של אותם רכיבים במתכון עצמו. ורואים זאת. לפי המתכונים והאיכות שלהם: בישורת התחתונה - רואים שבסוף הם יודעים מה באמת חשוב, וטוב, לחיות המחמד (ומה זה בעיקר לצורך שיווק). וממש לא רוצה לעשות להם פרסומת, חבל - כשלא מקבלת על זה אגורה שחוקה. פשוט שוב, הם ספציפית כרגע הכי התאימו לי. ובקריאה זמן לא קצר בפורום, ראיתי שכמעט כל הכותבים הקבועים כאן הולכים על אוריג'ן. אז לא יזיק חשיפה לעוד מזונות איכות ("גורמה"), שלרוב גם עולים פחות מאוריג'ן (בסוגים וגדלים ספציפיים של אוריג'ן - הרבה פחות).

אך אוי לא - עשיתי קופי פייסט מהפרוייקט של דימה (ברשותך דימה) למזון N&D שליו ודלעת (זה למטה בפוסט), להיכנס ממש לנתונים עצמם. באמת צריכה לנהל את הזמן הפנוי שלי יותר טוב, אבל כאמור - זה מה יש.
רואים שזה מזון עם אחוז חלבון נאה -46%, כשמוצהר על השק ש-96% מהחלבון מקורו מהחי. מוסכם בגדול שזה מעולה לחתול/ה, מטבעם. ועדיין אחוז שומן שהוא יחסית נמוך למזונות עשירים אחרים (11% כאן). גם אחוז פחמימות נמוך מאוד, יחסית לכלל הקטגוריה של מזון יבש - 22.6%, ואחוז סיבים תזונתיים לא רע. שני המרכיבים הראשונים והעיקריים במתכון זה אותו השליו הפלצן - שליו טרי ושליו מיובש. ביחד שניהם מהווים 62% מכלל המתכון (עם כל הסייגים ש-32% מזה זה בשר טרי שמשקלו יורד עם הליך ההכנה. אך עדיין הרי טוב שיש גם אותו שם). אותה דלעת מפורסמת היא רק 5% מהמתכון. ונראה לי דלעת זה דווקא מקור אחלה לדברים שמזון יבש צריך, בשביל הצורה שלו, וכד'. המזונות למסורסים (או דיאטתיים) של N&D חתולים שנמכרים כרגע בארץ, זה או המזון הנדון כאן, או העוף עם הדגנים הקדמוניים. ויש פער גדול באיכות (ובציון שלו אצל דימה, 98 כאן לעומת ה-79 של העוף הנ"ל) ביניהם... כשבו בזמן פערי המחירים ביניהם לרוב לא משמעותיים, בייחוד אם עושים חקר שוק טוב. שק של 5 ק"ג של השליו יש בכ-260 ש"ח בגג לחיות, וכאמור 1.5 ק"ג ב-99 ש"ח ,ב-All4pet. הזה עם העוף בעיקר זול יותר מזה עם השליו בכ-50 ש"ח בשק של 5 ק"ג. בכל אופן, לי ברור שהמתכון עם השליו המשונה הרבה יותר איכותי ומשתלם. ולא פחות חשוב מכל זה, החתולה שלי שניסתה את שניהם אהבה את זה עם השליו הרבה יותר.

ובכלל, נראה שזה כרגע המזון היבש סטרלייזד האיכותי ביותר שנמכר בארץ - לפי הסטנדרטים ושיטת הדירוג של דימה בכל אופן. אך למדתי שזה סטנדרט דיי מוסכם על חובבי חתולים, ואף רבים מיועצי התזונה לחיות מחמד. לאוריג'ן האהוב כאן בפורום יש בארץ (כנראה גם בכלל) אפס מזונות שראיתי עם פחות מ-18% שומן. והוא עולה יותר מ-n&d, בשקים הקטנים, ולפעמים הרבה יותר בשקים הגדולים.

אז לסיכום: יש מגוון גדול של צרכים והרגלים. אפשר לעשות כל מיני חישובים מה מתאים למי, מתי, וכמה. ויש סיבות שונות, מוצדקות פחות או יותר, לקנות גורמה "פלצני" (אנ. אנד די.?) ודברים שהם כביכול לא פלצניים (אוריג'ן?), ולהישאר קבוע עליהם. או להחליף זה גם לפעמים אופציה. כמו כן אפשר לראות ביטויים שונים ומגווונים לפלצנות, יהירות, זחיחות, חוסר מודעות, ו/או טמטום. הכול בעיני המתבונן.

Neutered Pumpkin Quail – 98 (22.6% carbohydrates of combination P – -12, additional source of animal protein (egg) at 5th place – +2, fresh quail at 1st place – +2, dehydrated quail at 1st place – +4, chelated minerals – +2) (*)

Link: https://www.farmina.com/us/eshop/cat-food/n&d-pumpkin-feline/435-quail-&-pomegranate-neutered.html

Ingredients:
Fresh quail (32%), dehydrated quail (30%), pea starch, dehydrated pumpkin (5%), dehydrated whole eggs, chicken fat, fresh herring, dehydrated herring, herring oil, dried carrots, sun-cured alfalfa meal, inulin, fructooligosaccharides, yeast extract (source of mannan-oligosaccharides), dehydrated pomegranate (0.5%), dehydrated apple, dehydrated spinach, psyllium (0.3%), dehydrated sweet orange, dehydrated blueberry, salt, brewers dried yeast, turmeric (0.2%), glucosamine, chondroitin sulfate, vitamin A supplement, vitamin D3 supplement, vitamin E supplement, ascorbic acid, niacin, calcium pantothenate, riboflavin, pyridoxine hydrochloride, thiamine hydrochloride, biotin, folic acid, vitamin B12 supplement, choline chloride, beta-carotene, zinc methionine hydroxy analogue chelate, manganese methionine hydroxy analogue chelate, ferrous glycine, copper methionine hydroxy analogue chelate, DL-methionine, taurine, L-Carnitine, aloe vera extract, green tea extract, rosemary extract, mixed tocopherols (a preservative).

Guaranteed Analysis:
Crude protein (min) 46.0%
Crude fat (min) 11.0%
Crude fibres (max) 5.5%
Moisture (max) 8.0%
Crude ash (max) 8.7%
Calcium (min) 1.5%
Phosphorus (min) 1.3%
Omega-6 (min) 2.0%
Omega-3 (min) 0.45%
DHA (min) 0.3%
EPA (min) 0.1%
Glucosamine (min) 1200mg/kg
Chondroitin (min) 900mg/kg
Metabolizable Energy:
3624 Kcal/kg

Additives: Vitamin A 18000IU, Vitamin D3 1200IU, Vitamin E 600mg, Vitamin C 300mg, Niacin 150mg, Pantothenic Acid 50mg, Vitamin B2 20mg, Vitamin B6 8.1mg, Vitamin B1 10mg, Vitamin H 1.5mg, folic acid 1.5mg, Vitamin B12 0.1mg, Choline Chloride 2800mg, Beta-Carotene 1.5mg, zinc chelate of the analogous methionine hydroxylase 910mg, manganese chelate of the analogous methionine hydroxylase 380mg, ferrous chelate of glycine hydrate 250mg, copper chelate of the analogous methionine hydroxylase 88mg, selenised yeast inactivated 0.40mg, DL-methionine 5000mg, Taurine 4000mg. Organoleptic additives: aloe vera extract 1000mg, green tea extract 100mg, rosemary extract. Antioxidants: tocopherol-rich extracts of natural origin.​

dimitrygo

Active member
מנהל
Alleva גם מזון מצויין והוא מאוד דומה ל- N&D. כל החתולים שלי דווקא לא אהבו מזונות מסדרת דלעת ולכן החתול שלי אוכל עוף ורימון למסורסים מסדרת דגנים קדמוניים. החתולה זורמת עם אוריג'ן.
אגב מזון דיאטטי מצויין נוסף זה N&D קינואה לשמירת משקל, אך הוא עוד יותר יקר.

גורדיאן-II

Active member
כל הדיון הזה מזכיר לי דיון שהיה פעם על המים, וכמה אנשים ציינו שהם נותנים לחתולים לשתות מים מינרליים, או מוגזים, או מי מעינות, או מים טהורים שנשאבו מהקוטב הצפוני וכך הלאה...
גם אז זלזלתי בשאיפה הזאת לתזונת עילית, ולו רק מפני שחתולת הבית שלי יצאה כרצונה אל החוץ, ולא פעם ראיתי שהיא מוותרת על השתיה מקערת המים הטריים שלה ומלקקת מים משלוליות מים שנותרו לאחר הגשם, ובטח שאלו לא היו מים נקיים, ובטח ובטח שלא מוגזים...

אז, באמת, חתולים צריכים לקבל אוכל איכותי, אבל יש גבול להגזמות.

למעלה