גור עצלן

אלישבע777

Well-known member
אימצתי לפני יותר מחודשיים , גור מתוק וחמוד מהרחוב, שהיה אז כבן חודשיים והיום הוא כבן ארבעה חודשים. הגור מתפתח יפה והוא מקסים. הבעיה שהוא אינו פעיל. בהתחלה התלהב מהכדורים ומהחכות. היום שום דבר כמעט לא מעניין אותו. רק לישון ולישון. כשאני משחקת איתו בחכה הוא משתף פעולה, אבל לא בהתלהבות גדולה. הוא בריא ואין לו שום בעיה. אני זוכרת שהחתול הגדול שלי היום בן 12, שיחק המון אפילו עד גיל 3. הגור הזה אומנם לא נודניק כמו גורים רבים, אבל הוא "יותר מדי נוח" לא מילל כמעט, לא מתרוצץ, לא משחק כמעט. כשמשחקים איתו הוא שמח אבל בתנאי שזה יהיה קצר. הוא רוצה לנוח. הוא חתול מאוד מתכרבל, מגרגר ללא סוף, מאד אוהב על הידיים, אפילו על הכתפים, מין כלבתול כזה... אבל לא מספיק פעיל. דבר נוסף הוא נורא אוהב לאכול, מין "שואב אבק חתולי" ולדעתי הוא קצת שמן לגודלו ( הווטרינר לא הסכים איתי). בסך הכל הוא חתול מאושר, אולי יותר מדי מאושר... הנסיך המאושר...לימדתי אותו ללכת על ההליכון. הוא למד מהר, אבל ממש לא רוצה הוא הולך עשר שניות ואז יורד ומתיישב ( אינו בורח!) אני מעלה אותו כמה פעמים, שילך לפחות דקה אחת במצטבר....
. החתול המבוגר שלי, למד בעצמו (!) ללכת על ההליכון ושנים רץ עליו כמעט מדי ערב. בשנה האחרונה, הרבה פחות, אבל גם כן נהנה לרוץ לפעמים. לצערי לא הצלחתי לצרף סרטון לא יודעת למה זה לא הלך לי.

גורדיאן-II

Active member
אני חושב שכבר כתבתי לך פעם שלדעתי היית פעם רס"ר בצבא...
תפסיקי לכפות עליו את קני-המידה שלך, הוא רק בן 4 חודשים, הוא עוד עלול להתפתח לכל דבר, מעצלן מושבע ועד היפר-אקטיבי שיטריף אותך.
אם את בטוחה שהוא בריא (ואני מבין שוטרינר בדק אותו) הניחי לו לעשות מה שהוא רוצה, להתפתח בקצב שלו ולהתענג על הילדות שלו, היא חד פעמית ולא צריכה שאת תתערבי בה ותנסי להפוך אותו לחתול-ספורט.

Yukita

Active member
מנהל
מאחר שאני לא שם אין לי מושג אם הגור "עצלן" באמת או שזה רק בעיני המתבוננת. גורים בגיל הזה נוטים להיות אקטיביים, אבל אם וטרינר באמת בדק אותו ומדובר רק בהשוואות לחתולים אחרים - אולי הוא בסדר גמור.

באשר להליכון - חתולים לא בנויים להליכה רצופה. הם בנויים לספרינטים קצרים ולטיפוס. כלב יותר בנוי להליכה לטווח ארוך יותר, אבל בהשוואה בין יצורים שונים, האדם הוא אחד מהמעטים שבאמת יילכו באופן רציף למרחקים ארוכים מבלי שייגרם לו נזק גופני. כל בעל חיים הוא אחר, חתול ואדם אינם דומים זה לזה מהבחינה הזו ויתכן שיותר מדי הליכון יכול אפילו להזיק. אז לא לכפות מעבר למה שרוצה.

אלישבע777

Well-known member
ליוקיטה, אם לא על ההליכון ( דקה ליום בקושי...) הילד לא הולך... והוא היה חתול רחוב, שם הוא הלך ובטח גם רץ. גם החתול הבוגר שלי, מיש מיש, שביקש ללכת על ההליכון (!), היה הולך ואפילו רץ, זמן קצר בכל פעם - עולה ויורד ונח, בכל פעם עשר שניות עד חצי דקה ובמצטבר, זה היה משהו של עד 5-6 דקות סך הכל עם הרבה הפסקות, כמה שהוא רצה. הוא היה חתול פעיל, חברותי, יללן, פותח דלתות כולל דלתות הזזה, משחק בכדור, צופה בציפורים, ערני מאוד, תקשורתי ועליז. וזה חתול שנולד בבית אצל משפחה, מעולם לא היה בחוץ. ואילו הגור הצעיר, הרבה יותר "עצלן" ממה שהוא כבוגר. לא נראה לי שזה כל כך בריא. הגור מתנהג כמו חתול בית מפונק וזקן... אי אפשר לכפות על החתול ללכת על ההליכון או לשחק. הגור פשוט מפסיק ללכת ורובץ עליו , או יורד. אני מנסה להרגיל אותו לפעילות בדרכי נועם. רוצה שהוא יהיה פעיל, לא בטטה. יש לו זמן להיות בטטה רוב שנותיו הבאות.

Yukita

Active member
מנהל
אם את סומכת על הוטרינר שלך שהגור בריא - עדיף לא להשוות למישמיש. הוא מי שהוא.

אם לדעתך לא טבעי ולכן אולי לא בריא - צריך לבדוק. אם כן בריא - לתת לו להיות האישיות שהוא, אולי לחפש משחקים אחרים שיעניינו אותו - אבל ודאי לא לכפות עליו הליכון שממילא אינו דבר טבעי עבורו ועבור רוב החתולים. אינך יכולה להכריח מישהו להיות משהו שהוא לא.

אלישבע777

Well-known member
כמו שכתבתי קודם, אי אפשר לכפות על חתול לעשות מה שהוא אינו רוצה. אני רוצה שהוא יהיה קצת יותר פעיל כי הוא שקט מדי. גידלתי כמה גורים בעבר, ונראה לי שהם היו יותר "שובבים" והרבה יותר פעילים. הוא מתנהג כמו חתול זקן ישן 20 שעות שינה ביממה. הוא מתעייף מהר מהמשחקים, אולי בגלל שאין לו כושר, כי הוא לא פעיל. הוא נבדק כמה פעמים ועוד ייבדק במסגרת החיסונים שלו והסרוס. הוא נורא אוהב שמרימים אותו ומלטפים אותו והוא חתול מאוד חמים, גרגרן בלתי נלאה, אבל אפילו ליטופים שהוא נורא אוהב, וכרבולים גם, הוא אינו מבקש. הוא לא יוזם שום דבר. רק ישן כל היום וכל הלילה. לא נתקלתי בגור כזה בלתי פעיל ולפעמים אני חושבת שהוא גור "יותר מדי טוב" עד כדי דאגה... מאחר שאין לי מספיק ניסיון עם גורים, רציתי לשמוע אם יש גורים כאלה או שזה חריג. והאם כדאי לנסות לשחק איתו אפילו שהוא אינו משתף פעולה כמו כדור, חכה, ליזר . ההליכון זה רק פעילות קלה לכמה שניות, ולא העיקר, כדי לתת לו הזדמנות ללכת קצת.
בינתיים לא קיבלתי תשובות, רק ביקורת שלילית.

Yukita

Active member
מנהל
ממני כן קיבלת תשובה - אם אכן הגור בריא, אין מה לעשות. האם הגור בריא? כבר עניין של מה את חושבת.

אוסיף - בבית שלי יש 5 חתולים. הם לא דומים אחד לשני באנרגיות שלהם או באופי שלהם. נוניו היה גור מופרע לגמרי, מהסוג שלא נח שנייה, שכל יומיים-שלושה מוצא משהו חדש להרוס (מזל שכל שלב עבר לו מהר כמו שבא - מכרסום כבלי חשמל ועד פתיחת המקפיא של המקרר). הוא כיום בוגר רגוע למדי. מק'קוי היה גור עוין מאוד, שלא רצה שיגעו בו. מעבר לזה לא בלט במיוחד בפעילות גופנית. הוא כיום בוגר דביק שרק רוצה להתכרבל, וכשלא - הוא פעיל למדי, רודף אחרי שממיות וחרקים ובעל חיבה לסחיבת דברים כמו צמחים ומדי פעם גם את ספוג הכלים מהכיור לכל מיני מקומות. פפינה היתה ועודנה טיפוס חברותי ועדין, היא לא השתוללה כגורה והיא לא משתוללת כבוגרת. היתה לה חיבה להבאת כדורי ספוג קטנים כשזרקתי אותם עבורה - עבר לה כי ההגעות החדשות לבית אחריה השתלטו לה על המשחק. אי.טי. אוהב ליטוף אבל חששן מכל צליל. האנרגיה שלו כגור דומה למדי לרמת האנרגיה שלו כבוגר - לא משהו מוגזם. וגה הגיעה כבר כנראה מאוד מבוגרת אז לגביה אין השוואות של אז לעומת היום. לסיכום - שניים מתוך ארבעה שכן הגיעו כגורים לא היו פעילים במיוחד, ורק אחד היה "הילד הנורא". כל אחד הוא אחר. אז שוב - אם טופי שלך בריא, כנראה שככה הוא.

אלישבע777

Well-known member
ואני חשבתי שהוא יוצא דופן... או קי. תודה. הוא אפילו לא למד לקפוץ על השייש... דווקא זה דבר טוב ב"עצלנות" שלו. הוא בריא והוא מאושר. גם אני...

גורדיאן-II

Active member
אלישבע, את שאלת 'איך הופכים גור שקט לפעיל' וקיבלת תשובה שלא הופכים גורים, זה שהתשובה לא מתאימה לשאיפות שלך לא אומר שזאת ביקורת שלילית.
ובואי נניח שיש לך גור שסובל, ואני מקווה מאוד שלא, מפיגור שכלי, וזה הופך אותו למאוד שקט, אז מה? תוותרי עליו? ובכלל מה כל כך רע בחתול שעיסוקו העיקרי בחיים זה לישון?

voyager2005

New member
לי זה דווקא נשמע מוזר, במיוחד שיש משהו שהוא אוהב (ליטופים), אבל לא טורח לבקש את זה. יכול להיות שיש משהו שמונע ממנו?

לגבי העצלנות, השאלה גם אם זה אופי או שעמום. הוא מראה עניין בציד ממש? אם יש חרק בחדר, הוא עוקב אחריו?

אלישבע777

Well-known member
גם לי זה מוזר. הוא מעולם לא ביקש ליטוף, אבל הוא מת על ליטופים ומגיב אליכם בכל מאודו... הוא מתכרבל ומגרגר ומקמר גב ואינו יודע את נפשו מרוב שמחה, כשאני מלטפת אותו. רק אני מתקרבת אליו, הוא ישר מגרגר... הוא אוהב על הידיים. מזמן לא היה לי גור שאוהב כל כך שירימו אותו... אם אני משחקת איתו ( חכה, כדור) הוא משתף פעולה לזמן קצר ואחר כך מתיישב ומסתכל. בהתחלה עוד שיחק מיוזמתו בכדור, היום כבר כמעט שלא. הוא אוהב להציץ מהחלון , להציץ לי במקלחת... (מים מסקרנים אותו! והוא לא חושש מהם) כן גם לצוד זבובים... ולטפס על גבו של החתול הזקן ( הוא עדיין לא מסורס) . גור שקט מאד, הרבה פחות פעיל ממה שהיה לי אי פעם. לא למד ואפילו לא ניסה, לקפוץ על השיש, למרות שהוא רואה את החתול הגדול עושה את זה. אין ספק שהוא גור מאוד נוח לגדל בבית וגם חמוד להפליא. חששתי שהוא חתול חריג שצריך כן להפעיל אותו, זה טוב לבריאות ולמוח. זה לא בריא לישון 20 שעות ביממה ויותר. אבל מהתגובות בפורום הבנתי שזה בסדר כפי שהוא. בקרוב הוא יגיע לחיסון ואתייעץ עם הווטרינר לוודא שהתנהגותו אינה נובעת מאיזו בעיה בריאותית שלא עלינו עליה.

קבצים מצורפים

• יולי 20.jpg
    יולי 20.jpg
    1.9 MB · צפיות: 8

Yukita

Active member
מנהל
טוב. העניין הבריאותי הוא מה שיכול להדאיג.

למעלה