גיבוי wamp ?

s0p3rsa1yan

New member
גיבוי wamp ?

אני צריך לבצע פירמוט למחשב.. ורציתי לדעת מה אני אמור לשמור, את כל הקבצים שבתיקיית www , אבל מה עם המסד נתונים?
האם זה אפשרי פשוט ליצור דאטאבייס חדש?

מה קורה כשאני מחליט להעלות את האתר לאינטרנט, האם אני יוצר שם את הדאטאבייס מחדש?
האתר הוא opencart.

אתה יכול לגבות את ה DB דרך PHPMYADMIN

וגם ע"י העתקה של הקבצים הבינארים של הDB שנמצאים באחת התקיות של WAMP

http://stackoverflow.com/questions/5515403/where-does-wamp-server-store-database-files

אני לא מכיר את opencart, אבל אני מניח שאם לא הזנת נתונים עצמאית לשם, אתה תוכל פשוט להתקין את המערכת מחדש ולוותר על הגיבוי DB.

לא דרך phpmyadmin. מצטרף לשאלה

אפשר בקלות לגבות ולשחזר את הבסיס נתונים לקובץ sql דרך PHPMYADMIN, הבעיה שצריך לדעת איך עושים את זה נכון. פעם כשעשיתי את זה, זה גיבה לקובץ גם הטבלאות שמגיעות ביחד עם mysql ולא היה ניתן היה לשחזר את הבסיס נתונים מאחר וחלק מהטבלאות כבר היו במערכת...ונאלצתי למחוק אותם ידנית מהקובץ...סיפור שלקח כמעט 20 דקות. מעצבן. כדאי שתברר איך עושים את זה נכון...

אם יש לך הרבה alias באפאצ'י כדאי לגבות גם את זה ואת הקובץ host של windows.

איזה טבלאות מגיעות עם MYSQL?

אם אתה מגבה DB ספציפי ולא את information scheme או משהו

שניכם כותבים אותו דבר

מי שלא מבין מגבה הכל ... ואז לא משנה איך גיבה, יהיו לו "הפתעות".

מסקנה: RTFM בטרם תפעל.

koler

New member
מסכים איתך

אין כל כך מה להבין רק לעשות export למסד הרצוי.

הבעיה שהברירית מחדל ב-PHPMYADMIN כולל הכל

ב-export הברירת מחדל זה ייצוא של הכל, ומי שלא מכיר את הבעיה, חושב שעדיף לייצא הכל מאשר רק משהו ספציפי (If it's worth doing, it's worth overdoing...). אני חשבתי אז לתומי, אולי information schima ו-mysql כוללים מידע כמו רשימת משתמשים ואיזה קידוד להשתמש? אז למה לא לגבות...אין מה להפסיד, מקסימום אני לא ייבא את זה...רק שבייבוא דרך phpmyadmin אין אפשרות לייבא רק חלק מהקובץ...

אם יודעים שצריך לבחור שם ל-costum ולייצא רק חלק מהמידע, אז באמת אין בעיה

LiorBroshi

New member
טיפ להבא

את WAMP וקבצים בהם אתה עובד באופן שוטף (קוד, מדיה, תמונות, מסמכים וכדומה) תמקם על כונן או מחיצה אחרת (D ?) ותשאיר את C רק למערכת ההפעלה ותוכנות מותקנות.
ככה תוכל בעתיד לפרמט את C ולהתקין מחדש את מערכת ההפעלה והקבצים יהיו זמינים מיידית.

לגבי המצב הנוכחי -
קודם כל תשים בצד את כל תיקיית WAMP ליתר ביטחון, ככה יהיו לך גם קבצי הקוד וגם מסדי הנתונים.
לאחר מכן תתקין מחדש הכל ותנסה להחזיר את התיקיות של www ותיקיית מסד הנתונים.

שיהיה בהצלחה!

למעלה