גידול באצבע היד.

רפואי

New member
גידול באצבע היד.

האמת - אין לי שמץ אם זה סרטן או לא, ואני מקווה מאוד שלא. אני רץ בין רופאים איזה 3 חודשים, ומפצעון קטן באצבע היד - זה נהפך למפלצת, ומהר מאוד. יש לי בקרוב מאוד ניתוח (לקח לי גם חודש וחצי לקבוע תור, וחודש להמתין לרופא כירורג פלסטיקאי). אני לא בטוח שהרופא יצפה לראות אותו הפצע מלפני חודש וחצי (זה הבדל של שמיים וארץ - כיום הוא באורך של 2 ס"מ, ולפני חודש וחצי זה היה משהו כמו 2 מ"מ. כל יום אני חש בשינוי, ואני כבר מתפוצץ נפשית, וגם מהעובדה שאמרו לי שזה בכלל לא מקרה דחוף). רופא עור לכירורג, ובין לבין הלכתי באופן עצמאי למוקד, שהרופא הכללי שלח למיון, כי לא מכיר צורה כזו של פצע, והרופא בבית חולים (כירורג) אמר שזה בכלל קשור לרופא עור, וכן הלכתי גם לכירורג, ששילח אותי בחזרה לרופא עור. אני כבר אובד עיצות. אני לא רופא, ולא מבין גדול בזה, והרופא שעומד לנתח אותי בכלל צחק על המקרה, ואמר שאני יכול לסבול עוד חצי שנה (בלגלוג, גם על ביופסיה אפשרית, תוך אמירה "זה נופל לבד", "ראיתי מקרים יותר קשים"). קשה לי לסמוך על אדם, שרועדות לו הידיים. הייתי שם פה תמונה, אך זה כה מגעיל, שהחלטתי, שמי שבאמת חושב שיכול לעזור, שישלח לי בקשה ואשלח לו תמונה, ויש פה גם עניין של רשלנות רפואית (מישהו צריך לעוף על טיל). מה ההבדל בין גידול ממאיר לשפיר? מי יכול לעזור לי בעניין.

תענה לי לכמה שאלות

האם נבדק שאתה לא חולה סכרת , ולכן הפצע לא מחלים לך ? האם היה לך שם נקודת חן או משהו חשוד כזה ? האם הגעת לרןפא שהוא כירוג פלסטי , אז היית מטוןפל מזמן כי הוא השילוב של כירוג ורופא עור גם יחד

רפואי

New member
תשובות.

לא, אני לא חולה סוכרת. הפצע גדל איזה מילימטר או 2 ביום, ונראה שההתגברות של הפצע לא לינארית (לא מדדתי בדיוק, אך כך זה נראה. גם פרק הזמן שעבר, והמהירות שהפצע גדל קצת מטריד). הפצע מדמם. בהתחלה זה היה סתם נקודה, כמו של הפצעים היבלתיים שמורידים אותם בחנקן נוזלי, אך בשפיץ של הפצע היתה נקודה של דם שהתפתחה וגדלה עד המימדים של היום. אמרו לי שסרטני לא מדמם, אך לפי מה שקראתי, זה נראה לי קצת דעה קדומה. ייתכן והמקרה שלי דומה, אך שונה לפצעים אחרים, ואולי בשל כך השיפוט המוטעה. רופא עור אמר לי לחכות שבועיים, ושלח אותי בסופו של דבר לרופא שהוא מכיר, וכתב הפנייה דחופה. מי שמכיר - דיברתי עם הפקידה, וקבעה לי תור לעוד 3 חודשים - רק מפגש ראשוני. אני לא יכולתי לחכות, והרופא האחר הכי קרוב בתור היה לעוד 3 שבועות. חיכיתי כמו טאטאלה לתור של הרופא (למרות שהצהרתי על דחיפות), וכשהיה לי תור, הרופא פשוט לגלג (אז הפצע היה קטנטן, ונראה כפצע). כיום אני רואה שזה גידול - אין בזה ספק. אם זה ממאיר או לא, מחר אני אדע (מחר יש לי את הניתוח - ואין לי ברירה ... נקווה רק שלא נגרם נזק בלתי הפיך, ואני לא רוצה לחשוב על כך. היד שלי, כמו לכל אחד אחר, חשובה). אין ספק שהיתה פה רשלנות - אך חשוב לי קודם להבריא, מאשר לקבוע תורים לבתי משפט ... אני לא חושב על שום דבר אחר, מלבד שזה יהיה רק נגע ותו לאו. תודה.

תשמע

תוודא שהבשר שיוסר מהאצבע ישלח לפתולוגיה לבדיקה לפעמים יש גידולים שפירים יכולים לגדול קוראים לזה "בשר פרא" היית צריך לחזור לרופא המשפחה שיפנה אותך למיון ואז היית מקבל טיפול דחוף אל תשכח שאתץה נפלת על התקופה עם השביתות של הרופאים ובתי החולים ותמיד אפשר לעשות את הניתוח דרך המוןשלם בלי לחכות 3 חודשים או להגיע לרופא מומחה דרך המושלם ב100 שח חבל שלא באת לפני 3 חודשים , למה ישבת בשקט כל אותם החודשים ? תעדכן את הקורות שלך, ומאחלת לך שזה רק פצע שלא החלים ולא מעבר לזה , בשורות טובות ושיהיה לך בהצלחה בניתוח

רפואי

New member
תודה.

אגב, יש לי מגן זהב במכבי. ה-100 ש"ח זה שטויות - בשביל זה לדחות דברים? גם 10,000 ש"ח הייתי הולך - זה לא הבעיה. וגם שאלתי על מישהו פרטי - אמרו לי שאין לסוגיה זו רופאים פרטיים ... בכל מקרה, ייתכן והייתי צריך לדפוק על השולחנות, אך אז זה לא היה בדיוק עוזר, כיוון שהפצע נראה שטחי ביותר (רק הרופא עור הראשון - חשד שיש גידול כלשהו, אך לא היה בטוח, ועל כן ביקש ביופסה. הרופאים האחרים אמרו שהוא דיבר שטויות, אך מסתבר שהיה הכי צודק). גם כל הרופאים היו עסוקים באוטוסוגסטיה שזה לא כלום, ולא רציני ... אני הכי פחות מבין בזה (ומסתבר, שהחולים צריכים הכי הכי להכיר את הנושא). נחכה למחר. תודה.

רפואי

New member
עשיתי ניתוח.

הרופא שוחח עם האחות בזמן הניתוח, וכמעט התפלץ, ואמר שבחיים לא ראה דבר כזה. בכל מקרה, עושים היסטולוגיה - רק זה חודש / חודש וחצי. שאלתי אותו - נראה שזה הרבה זמן. מה במידה וזה באמת סרטן? ... אז הוא אמר, שאין הרבה מה לעשות, פשוט כורתים את האצבע (במקרה הטוב - כיוון, שאם זה התפתח כל כך מהר, ואנשים לא יודעים כמה מהר צריך להגיב, ולהתווכח מול אטימות רפואית משוועת, זה יכול להיות הרבה יותר רציני מסתם אצבע). קשה לי להיות רגוע כך ... נקווה שזה רק "בשר פרא". כן, תפסתי את האחות ושאלתי אותה - ומה אם זה סרטן? היא אמרה שבמקרה זה קוראים לי במיידית (נקווה שזה לא סרטן ...) נשאר לי רק להתפלל ... תודה.

החלמה מהירה

"בשר פרא" אני גם כתבתי לך , בוא נקווה שזה מה יהיה התשובה שלח הפתולוג אם לא יקראו לך מהר , סימן שה משהו שפיר נותר לנו להתפלל ולמגנט את המחשבות שנשאר רק שהצלקת הניתוחית תחלים מהר ובזה יסתיים הסיפור של האצבע הפצועה , ותוכל לךהרגע קמעה אבל במקביל תבקש מהרופאה שלך בדיקות דם כלליות כדי לבדוק למה זה לא החלים מהר לכאורה צריך פעם בשנה לערוך בדיקות דם כלליות כדי לדעת שאתה בסדר וככה לחיות עד 120 כמו 20

רפואי

New member
תודה.

נראה איך נסיים עם הסיפור של מה שנמצא עדיין בתוך האצבע (זה לא משהו שהרופא יכל לעשות, כיוון שהיה חופר לי עד העצם, אם בכלל. יש דרכים לטפל ב"מה שנשאר"? (בין אם זה "בשר פרא" ... למשהו האחר - זה כריתת אצבע במקרה הטוב, איזה פחד ... נצטרך עוד חוות דעת לראות מה לעשות. אני אתחיל להפעיל קשרים או לשחד מישהו. לדבאוני - אין ברירה אחרת). בכל מקרה - כרגע אני מתחשמל מכל דבר חשמלי/סטטי שאני נוגע בו (יכול להיות שילוב של תחבושת עם התפירות שעשו לי ... חה חה) - שאלו יהיו הצרות. תודה.

יש לי שם בשבילך

תחפש חומר על פרופסור מלר יצחק ,הנה קישור לאתר שלו אני מכירה אותו אישיתכי טיפל באמא של חברי לשעבר תגש לדבר איתו כחוות דעת שניה אם אתה לא שקט

למעלה