גירושים ואמונה בה'

גירושים ואמונה בה'../images/Emo59.gif

מה עשו הגירושים לאמונה שלכם בקב"ה? את הדיון הנ"ל ערכנו בפורום "ילדים להורים פרודים" בו משתתפים גם ילדים חילונים. כמו שאמרתי הוריי הדתיים התגרשו כשהייתי בת 4 (אני תודה לאל נשואה ואימא), אני זוכרת שכילדה שאלתי את עצמי למה אני סובלת, והגעתי כילדה בת 7 למסקנה, שה' אהב את אברהם והוא סבל, ואהב את יצחק והוא סבל, ואהב את יעקב והוא סבל, אז זה סימן שכל עוד אני סובלת - זה סימן שה' אוהב אותי. לקח לי שנים ארוכות כדי להשתחרר מתפיסת העולם השגויה הזו (מה גם שלא היה לי עם מי לחלוק ולהתיעץ בנושאי אמונה, ובענינים שבלב). למרות כל הקשיים אני מאמינה מאד בקב"ה, ואיך זה אצלכם?

ענתוש

אני אענה לך מחר אני מתה מעייפות
חזרתי מתפירת תחפושת לבת שלי... תמונות שבוע הבא
לילה טוב

אצלי זה קצת שונה

בגלל שלא גדלתי במשפחה דתית ולא היו לי את הרהורי האמונה הללו. אבל סבתי שתחיה תמיד אמרה לי "אלוהים לא נותן סטירה בשתי הלחיים. את תקבלי את הלטיפה שלך". אז היתה לי אמונה שיום אחד יהיה בסדר. אני לספר לך מה עשו הגירושין שלי לאמונה... נהגתי ללכת עם כיסוי ראש מלא ולהקפיד על צניעות. כשמתגרשים יש קצת תחושה של פריקת עול. כאילו עכשיו מותר לי לעשות דברים שכנשואה לא יכולתי. הכל מותר לי. כמובן שזו רק תחושה זה לא שבאמת הולכים ופורקים עול.... הכיסוי ירד לחצי התורן...
החצאית קצת התקצרה
אבל אחרי שהתקופה הזו עוברת מתמתנים.

lahadam

New member
שבלולית: אמונה=יישום? לדעתי לא!

את אומרת שהחצאית התקצרה וכיסוי הראש חושף קצת יותר. אך האם האמונה שלך השתנתה או הדרך שבה את בוחרת ליישם אותה?

בערך...

האמונה שלי אמנם לא השתנתה אבל אבל קשה לי כרגע ליישם אותה כפי שהייתי רוצה אבל אני עדיין מאמינה בקשר ישיר בין האמונה לבין היישום. אם אני מאמינה שדבר מסויים הוא נכון וזו הדרך אזי אני צריכה ללכת בדרך זו.

שלום ענת שלום כלם !

אני חדשה פה אך הרגשתי צורך להגיב כי אצלי לכל אורך הדרך היו לי שיחות עם ה' ברור שהיו ups וdowns אבל תמיד הרגשתי שגם הצער והסבל היו מאיתו ואם כך אז קיבלתי על עצמי שזה חייב להיות לטובה. ברבות הימים באמת מתברר שהנסיון הקשה הזה מקדם אותנו מבחינת ההבנה וההתפתחות האישית ברמה אחת מעל מי שלא מתנסה ואף על פ-י כן היתי מוותרת :) אבל נראה לי שהחיים שלנו אחרי הכל לא ממש בידינו.. שמחה להצטרף אליכם
לילה טוב

ליאהה

New member
מאמינה באלוקים מאוד

אבל... לא מאמינה ביצורי אנוש שמכתירים את עצמם כדוברי האל....

touti

New member
גם להתגרש זה רצון ה!

ויש בזה חסד. בהחלט אלמלא התגרשנו לא היינו צומחים לאן שהגענו. אין רע בלי טוב והרע הוא רק בעיניים שלנו.

למעלה