גירושים זמניים

מריוס זכריה

Member
מנהל
מה שהתכוונתי שלא יקרה זה שינוי דרמטי מקצה לקצה. למשל, גבר "בועתי שבקושי מתקשר" (כמו שאת תיארת אותו) לרוב לא יתהפך ב 180 מעלות לגבר סופר אמפטי עם אינטואיציה פסיכולוגית גבוהה. קודם כל, כי לרוב גבר כזה פשוט לא מעוניין בשינוי כזה. זו הפנטזיה שלך, לא שלו. ושנית, אנשים לא רגישים כי במידה מסוימת הם נולדו כאלה (כלומר יש נטיות גנטיות לרגישות יתר או חסר). בנוסף, הם יצרו סגנון חיים בהתאם, שבונה על יכולות שונות, ומקבע את חוסר הרגישות בהרגלים כאלה ואחרים.

אבל שוב, הכוונה האמיתית שלי הייתה לדבר על מה כן אפשר: כל אחד יכול לשפר את יכולותיו בכל תחום, אם הוא רוצה בזה. שיפור לרוב לא יביא אותנו להפוך מבטטת כורסה לאלוף אולימפי (סליחה על הדימוי השחוק). אבל הוא יכול מאוד לשפר את איכות החיים שלנו, את איכות הקשר, וכולי.

מה שגם כן לא התכוונתי לומר זה שאין גברים כאלה. כמובן שיש, פה ושם. אם את רוצה כזה, את צריכה מראש לבחור אחד כזה. זה לא אומר שאנשים כאלה הם בהכרח בני זוג "מושלמים". אפשר להיות גבר מאוד אמפטי ועם זאת חסר יכולות אחרות...

מקווה שעניתי לך.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
מה שהתכוונתי שלא יקרה זה שינוי דרמטי מקצה לקצה. למשל, גבר "בועתי שבקושי מתקשר" (כמו שאת תיארת אותו) לרוב לא יתהפך ב 180 מעלות לגבר סופר אמפטי עם אינטואיציה פסיכולוגית גבוהה. קודם כל, כי לרוב גבר כזה פשוט לא מעוניין בשינוי כזה. זו הפנטזיה שלך, לא שלו. ושנית, אנשים לא רגישים כי במידה מסוימת הם נולדו כאלה (כלומר יש נטיות גנטיות לרגישות יתר או חסר). בנוסף, הם יצרו סגנון חיים בהתאם, שבונה על יכולות שונות, ומקבע את חוסר הרגישות בהרגלים כאלה ואחרים.

אבל שוב, הכוונה האמיתית שלי הייתה לדבר על מה כן אפשר: כל אחד יכול לשפר את יכולותיו בכל תחום, אם הוא רוצה בזה. שיפור לרוב לא יביא אותנו להפוך מבטטת כורסה לאלוף אולימפי (סליחה על הדימוי השחוק). אבל הוא יכול מאוד לשפר את איכות החיים שלנו, את איכות הקשר, וכולי.

מה שגם כן לא התכוונתי לומר זה שאין גברים כאלה. כמובן שיש, פה ושם. אם את רוצה כזה, את צריכה מראש לבחור אחד כזה. זה לא אומר שאנשים כאלה הם בהכרח בני זוג "מושלמים". אפשר להיות גבר מאוד אמפטי ועם זאת חסר יכולות אחרות...

מקווה שעניתי לך.
אפשר לנסות "לעצבן אותך קצת"? ונניח שהגבר הוא אמפטי, אבל זוגתו לא "קוראת אותו כראוי"? או שמה שטוב עבורה, לא בדיוק טוב גם עבורו? לדעתי, מעטים הם אלה שמסוגלים להביע במלים את רצונם, תוך שהם מקווים שהזולת יבין זאת בעצמו. וכשאין מסוגלות בסיסית להביע את הרצון (כי מתביישים או כי "על זה לא מדברים" כי... (חינוך נוקשה בבית, טבואים וכיו"ב)... אנה נגיע?

mega byte

Member
אפשר לנסות "לעצבן אותך קצת"? ונניח שהגבר הוא אמפטי, אבל זוגתו לא "קוראת אותו כראוי"? או שמה שטוב עבורה, לא בדיוק טוב גם עבורו? לדעתי, מעטים הם אלה שמסוגלים להביע במלים את רצונם, תוך שהם מקווים שהזולת יבין זאת בעצמו. וכשאין מסוגלות בסיסית להביע את הרצון (כי מתביישים או כי "על זה לא מדברים" כי... (חינוך נוקשה בבית, טבואים וכיו"ב)... אנה נגיע?
דוקא זו אחלה דוגמה למשהו שאפשר לעבוד איתו.
כי כאן דוקא יש את היכולת פשוט היא עצורה וכל שצריך זה לשחרר ולתת כלים להביע.
זה שונה לגמרי מגבר שפשוט לא ניחן בזה ולעולם לא יבין באמת אבל באמת.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
דוקא זו אחלה דוגמה למשהו שאפשר לעבוד איתו.
כי כאן דוקא יש את היכולת פשוט היא עצורה וכל שצריך זה לשחרר ולתת כלים להביע.
זה שונה לגמרי מגבר שפשוט לא ניחן בזה ולעולם לא יבין באמת אבל באמת.
כן. כל עוד יש פתיחות לשוחח, או ללכת ליועץ שיצליח לשחרר את החסימות.

מריוס זכריה

Member
מנהל
אני מסכים שהחיים מורכבים, וכל זוג הוא שונה. יש הרבה חסמים שונים לבני אדם, וקשה לכתוב על זה בהכללה.
מי שמכיר אותי יודע שאני מרבה לכתוב על מאבקי הכח בזוגיות, שנובעים מכל מה שאתה מתאר.
בשביל זה יש אופציה של טיפול זוגי, שמצליח יותר או פחות, תלוי בכל מקרה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אני מסכים שהחיים מורכבים, וכל זוג הוא שונה. יש הרבה חסמים שונים לבני אדם, וקשה לכתוב על זה בהכללה.
מי שמכיר אותי יודע שאני מרבה לכתוב על מאבקי הכח בזוגיות, שנובעים מכל מה שאתה מתאר.
בשביל זה יש אופציה של טיפול זוגי, שמצליח יותר או פחות, תלוי בכל מקרה.

mega byte

Member

מקווה שעניתי לך.
יותר מראה, מעמד חברתי, התנהלות כללית וכו
ואז עם הזמן ישנה הבשלה והצרכים משתנים הרבה מעבר לנ"ל.
ואם התהליך לא משותף ובן הזוג לא "מתפתח" יחד איתה יווצר פער שהיא תתקשה לחיות איתו ותרגיש לבד וריקנות.

בחברות בין אנשים צריך אהבה שנוצרת מהתאמה, בין לדמיון ובין לשוני ולהשלמה. אתם לא התאמתם ולכן נפרדתם. בנישואין חשוב להשתדל ככל האפשר להישאר ביחד ובעיקר כשיש ילדים, כדי לא לפרק משפחה. לכן חשוב להתחתן רק מאהבה מספיק חזקה. הוא יכול למצוא מישהי אחרת שגם אותה יאהב, וגם את יכולה למצוא מישהו אחר שתאהבי. אם ירגיש פעם רצון לחזור אלייך, ואת תרצי לחזור אליו, תוכלו לחזור. השאלה עכשיו מה יהיה עם הנישואין ועם הילדים. הילדים שלו ולכן אולי מוטב שרוב הזמן יהיו אצלו. בכסף וברכוש תתחלקו.

אם אתם מתאימים וצריכים לאהוב, יחזור אלייך. בינתיים שמרו על ידידות. עשי לו מעשים טובים אם את אוהבת אותו כדי להביע אהבה ודאגה כנה ולא כדי לשכנע, ואז יחזיר לך מעשים טובים בטבעיות. הביעי את רגשותייך בבירור, עשי דברים טובים לאחרים ובקשי עזרה כשלא תצליחי להסתדר בעצמך אבל השתדלי קודם לעזור לעצמך ואז ינסו יותר לעזור ולהיטיב לך.

למעלה