גירושין- הצלחה או כשלון?

drorbar19

New member
כמו כל דבר בחיים

אם זה עושה לך טוב - הצלחה
אם זה עושה לך רע - כשלון

עכשיו צריך רק לחשוב אם זה עושה לך טוב או רע ולשקלל את כל הגורמים הרלוונטיים.

Rtitan

New member
הכל תלוי איך את מתמודדת עם גרושין...

גירושין, כמו כל משבר, הוא לא משהו שאנחנו רוצים להתנסות בו או לעבור אותו, אבל יש מקרים שבהם גירושין הם הרע במיעוטו - ויותר מזה, לרוב, את התוצאה הסופית, האם הגירושין היו לטובה או לא - אפשר לראות רק לאחר זמן בדיעבד, כשאפשר להשוות בין הווה ועבר.
באופן אישי, אינני מהמזדרזים להיפרד - בעיני תמיד אפשר לשפר, ולתקן ולהמשיך לבנות ולחזק את הזוגיות גם אם יש משבר.
מאידך, אם אחד הצדדים אינו מוכן להתאמץ לתקן, אינו חושב שהוא צריך לשנות משהו וחושב שהאשם היא רק על הצד השני - זה מצב ש... את באמת רוצה לחיות כך?

את הגירושין שלי לא אני יזמתי, הם די נכפו עלי. בהתחלה חשבתי שהעולם חרב, ממש אין סיבה לחיות ולעולם לא יהיה לי משהו דומה.

שתי המסקנות הראשונות התגלו לאחר תקופת ההחלמה כשגויים לחלוטין: העולם לא חרב, רק עננים כיסו את השמיים - ועננים מתפזרים בסופו של דבר. בהחלט יש סיבות לרוב לחיות, ואפילו לחיות טוב
.
המסקנה השלישית היתה נכונה - לעולם לא יהיה לי משהו דומה: וטוב שכך. במערכות הזוגיות הבאות, ובמיוחד בזוגיות הנוכחית שלי - כשאני נשוי שוב לאישה מיוחדת במיוחד, למדתי כמה זוגיות יכולה להיות שונה - ולטובה.

אני בהחלט יכול לומר שהגירושין שלי היו זכייה בפיס של החיים. לא פחות.

דף חדש4

New member
למה נשים יוזמות גרושין יותר

לדעתי הסיבה היא- שהילדים נשארים איתן וזה שקול חשוב מאד כשבאים לפרק את החבילה.
בנוסף- הן יותר עצמאיות כלכלית מבעבר ולכן יכולות להרשות לעצמן להתגרש ולספוג את הירידה במצב הכלכלי.
בנוסף- יכול להיות שיש משהו בחינוך של הגברים - להיות אחראים למשפחה שהופך את זה לקשה עבורם, מצפונית וחברתית, לקום וללכת כי זה מרגיש כמו נטישה.
בנוסף- יש מצב שלגברים קל יותר רגשית\ חברתית לנהל מערכת יחסים נוספת בצד נשואין כושלים- מה שמאפשר להם לשרוד נשואין לא מספקים ולנשים- יש פחות את האופציה הזו.
בנוסף
יתכן שהעובדה שהאשה רגילה לנהל את משק הבית- לבשל, לעשות כביסה- מקל עליה לבחור בחיים לבד לעומת גבר.
בנוסף- יתכן שגברים מפצים את עצמם על נשואין לא מאושרים- במציאת ספוק במקום העבודה ובהשקעת שעות בקריירה- אופציה פחות מקובלת ואפשרית לנשים....
אולי...

לדעתי האישית

כל פירוק משפחה הוא כישלון במובן מסוים.
כישלון בבחירות שלנו
כישלון באי היכולת להחזיק מעמד
כישלון בהתמודדות עם בעיות/פערים/מכשולים
ועוד ועוד
באופן אישי עוד יותר, הגירושים מבחינתי הגיעו לאחר המון התלבטויות וניסיונות למנוע אותם, בהחלט אחד הצעדים הכי משמעותיים וחשובים שעשיתי בחיי!
לא מתחרטת על כלום, אין לי ספק שהדרך שעברתי הביאה אותי בדיוק לאן שהייתי צריכה להגיע.

למעלה