גירושין מתושב ארעי

yelerin

New member
שלום,

אני ובעלי נשואים 4 שנים ועוד כשנה הוא אמור לקבל אולי כבר תשובות קבע.
הקשר שלנו היה אמיתי וכנה אבל נפרדנו כחברים לפני חצי שנה מסיבות אישיות וכל אחד עבר לגור לבד.
השאלה שלי היא כזו אני רוצה להמשיך הלאה אבל כולם נבהלים מזה שאני נשואה עדיין, אני לא רוצה להתגרש ממנו לפני שקיבל אזרחות כי אני רוצה לתת לו את האופציה וחושבת שמגיע לו לקבל תושב קבע פה, הוא עובד פה ויש לו פה חיים שבנה והוא נשאר פה בעיקר בגללי.
השאלה שלי אם הוא פתאום חוזר עכשיו למדינה שלו לאלא להביא לי גט , האם זה אוטומטי אומר שהמדינה תעשה לי התרת גירושין? או מזה יחשב? איך זה הולך? אם נגיד דוגמא הוא חוזר למדינה שלו ולא חוזר יותר לישראל איך אנחנו מתגרשים?
בנוסף האם נתגרש עכשיו האם יש סיכוי שיביאו לו להשאר בארץ כתושב קבע למרות שיש עוד כשנה בערך לפני שנוכל להגיש?
הוא חי בישראל כבר יותר מ5 שנים והתחתנו לפני בדיוק 4 שנים.
אני יהודיה והוא לא התחתנו בקפריסין.
אם מישהו יכול לייעץ?

תודה

ברגע שתתגרשו משרד הפנים יבקש ממנו לעזוב את ישראל אלא אם כן הוא מתחיל זוגיות חדשה עם אזרח ישראלי.אם את רוצה שהוא יקבל אזרחות אתם צריכים לסיים את התהליך, ולאחר חצי שנה באזרחות שלו תתחילו את תהליך הגירושין.
הגרושין בישראל נעשים בבית משפט לענייני משפחה,עדיף לך להתגרש בישראל ככה תוכלי לשלוט בקבלת הגט.בהצלחה

yelerin

New member
אזרחות הכונה ברגע שהוא מקבל תושב קבע?
האם אחרי 4 שנים כבר מרגע קבלת תושב ארעי אפשר להגיש תושב קבע?

השאלה מה קורה אם פתאום הוא חוזר לרוסיה ולא חוזר לארץ האם אני יכולה להגיש בקשת התרת נישואין?

למעלה