גירוש פליט

madmoniki

New member
אני גרה בדרום תל אביב ומפחדת להסתובב בשעות הלילה כי השכונה שלי הומה בפליטים, חלקם מסוממים. אני יודעת שיש מחאה פוליטית על גירושם. ואני לא יודעת אם זה הדבר הנכון לעשות. אבל רציתי לדעת, במידה ואחד מהם מטריד אותי באמצעות תלונה נגדו במשטרה הוא יכול להיות מגורש חזרה לארצו?

י

יוסי 55555

Guest
אחלק את התשובה לשני חלקים- האם בקשת המקלט שלו פתוחה והאם הוא יכול להיות מורחק למדינתו. באם בקשת המקלט שלו סגורה ונדחתה אז תיאורטית כן, הוא יכול להיות מורחק אלא אם כן הוא ממדינה שהמדיניות היא לא להרחיק אליה ( כמו סודן או אריתראיה).

באם מדובר במבקש מקלט שקיבל מעמד פליט ז"א יש לו תושבות ישראלית.

בכל מקרה אכיפה פלילית אינה קשורה להרחקה למדינה אחרת וזה מבוצע ע"י אכיפה של רשות האוכלוסין. באם תתלונני בהחלט יכולה להיות אכיפה פלילית נגד אותו אדם אך לא בהכרח אכיפה מנהלתית ( ז"א הרחקה).

שלום
מרבית מבקשי המקלט השוהים בישראל אינם יכולים לחזור לארצם ולכן הם כפופים למדיניות של הגנה זמנית ממדינת ישראל. הגשת תלונה במשטרה, כנגד כל אדם, יכולה להביא בנסיבות למעצרו/הרשעתו, אולם פורום זה אינו עוסק בכך.

י

יוסי 55555

Guest
צריך לדייק- בישראל שוהים כ-100- 150 אלף מבקשי מקלט, רובם לא מסודן ולא מאריתראיה. מכאן שרוב מבקשי המקלט בישראל בהחלט ברי הרחקה וזה גם מבוצע בשטח.

למעלה