גישושים ראשונים- מעבר לאורלנדו- תהיו סבלניים איתי

ninas75

New member
גישושים ראשונים- מעבר לאורלנדו- תהיו סבלניים איתי

היי לכם,
לבעלי יש אופציית מעבר לעבודה(4 שנים) באורלנדו (ברור לי שזה אזור ענק- ובגלל זה אני מתייעצת). מספטמבר 2019.
אבל לפני שאני בכלל חושבת על האפשרות אני מבקשת לדעת מכם
כמה פרטים. (אין הרבה מידע ברשת על האזור הזה ואני ממש לא מכירה את האופציות ).
1. קראתי שאזור מייטלנד נחשב לטוב, האם יש שם ישראלים, איזה עוד שכונות טובות יש? והיכן אתם ממליצים להתחיל לחפש.
האם יש בקרבת מקום בתי ספר טובים? לאן רושמים את הילדים?מה האופציות שעומדות לרשותינו?
הילדים שלנו בזמן המעבר יהיו בני 14, ו- 10. ומן הסתם לא דוברים אנגלית(רק מה שלומדים פה בישראל
. ) ואני חוששת מההסתגלות שלהם. אם יש פה אנשים שהילדים שלהם היו בגילאים אלו אשמח לשמוע מהם על המעבר.

כל מידע נוסף יתקבל בברכה.
ninas

ilanvag

New member
בדיוק הייתי שם שבוע שלם בשבוע שעבר, לעבודה/עסקים

לא יכול לתרום לגבי שכונות / בתי ספר וכדומה, כי לא מכיר את האזור מספיק טוב.
&nbsp
אבל כמה תובנות שכן יש לי לגבי האזור:
1. חם ולח בטירוף. תחשבי משהו כמו תל-אביב בחודשי הקיץ, ואפילו יותר חם. אני אישית, שכבר התרגלתי למזג האוויר בבוסטון הצפונית, די סבלתי מהחום (תל-אביבי לשעבר, לפני הרבה שנים).
2. דיברתי עם לא מעט מקומיים, כולל כאלו שעברו לאורלנדו מאזור ניו-ג'רזי וניו-אינגלנד, והבנתי שעלות המחיה באזור (עדיין) זולה משמעותית לעומת ערים גדולות אחרות, אם כי היא במגמת עלייה.
3. העיר והאזור מתפתחים בקצב מטורף, יש המון בניה חדשה בכל פינה, ויש המון הגירה חיובית לאזור הזה -- ממקומות אחרים בארה"ב. זה, בין היתר, גורם לזחילה כלפי מעלה בעלויות המחיה (מה שציינתי בסעיף הקודם).
4. בגדול, האנשים מאוד נחמדים, ותחושה יחסית רגועה.
5. השפה הרשמית והשולטת במקום היא ספרדית. אנגלית באה במקום השני... כך שמי שדובר ספרדית, ואפילו אם לא מבין מילה באנגלית -- יסתדר יופי...
&nbsp
זה על קצה המזלג, אין לי יותר מה לתרום.

zach78

New member
מעבר לאורלנדו

הי נינהס,

גרתי באיזור מספר שנים. יש איזורים טובים.. ויש איזורים טובים פחות.
מייטלנד נחשבת כאזור טוב, וכך גם מרבית הפרברים הצפוניים שם אורלנדו. ( למשל winter springs )

הייתי בחום ממליץ שתתחילי מהמפה : סמני איפה מקום העבודה של בעלך, ואז ציירי מעגל כמרחק הנסיעה היומי לעבודה.

בתי הספר ממומנים מהמיסים, כך שבערים שבהם יש מיסים גבוהים יוצר - מערכת החינוך לרוב טובה יותר ( הכל יחסי.. יש כאלו שיגידו שמערכת החינוך בפלורידה כולה זו בעיה בפני עצמה, אבל זה כבר מעבר למה ששאלת ).

לבתי הספר יש דירוג : A+ למיטב זיכרוני זאת הרמה שאת רוצה. קחי בחשבון שבית הספר "קשור" למקום המגורים.

אני מקווה שהנ"ל יעזור.

ninas75

New member
תודה על תשובותכם

החום והלחות כרגע לא מהווים מכשול.
מה שכן מטריד אותי זה אזור המגורים וכמובן החינוך לילדים.
zach- האם מנסיונך כשגרת שם יש ישראלים רבים ?
תודה על העזרה עד כה

zach78

New member
ישראלים

יש פה ושם ישראלים. קשה לי לאמוד אם יש יותר ישראלים או פחות מכיוון שאני בגדול ניסיתי שלא "למגדר" את עצמי.

במייטלנד יש JCC ותוכלי למצוא שם קשרים ( אולי ? ) לישראלים בסביבה.

zach78

New member
שפה

וד"א - אני לא מסכים עם אילן לגבי השפה.

כל עוד את שולטת באנגלית, לא תהיה לך בעיה. ישנם דוברי ספרדית, אך הם מיעוט.
( אולי אני הסתובבתי באיזורים אחרים של אורלנדו ? )

ilanvag

New member
זה היה בהומור...

הדהים אותי שבמלון (הדי יקר ויוקרתי) בו לנתי, אחת מאלו שאמורות לטפל באורחים ולתת להם שירות -- בקושי הייתה מסוגלת להוציא מילה באנגלית מהפה... ואני לא צוחק, היא ממש לא הבינה אנגלית, והלכה לקרוא למישהי אחרת שתתרגם לה לספרדית את מה שביקשתי... לא מבין את רשת המלונות ואת מנהל המלון, שנותן למישהי שכזו להיות במגע ישיר עם אורחים ולתת להם שירות (אגב, המלון הזה ממוקם כרבע שעה מדיסני וורלד, והיו בו לא מעט משפחות שבאו לביקור בדיסני).
&nbsp
וראיתי את זה גם במקומות אחרים, בהם רבים מנותני השירות הם ממוצא דרום-אמריקני / קובני. אז אמנם רובם יודעים היטב אנגלית, אבל עדיין זו השפה השנייה שלהם, אחרי ספרדית.
&nbsp
אבל כן, אפשר להסתדר עם אנגלית...

doronf65

New member
למגדר או להגדיר?

אני מקווה שאתה סגור לגבי מגדר, יהא אשר יהא...

&nbsp
טוב, במחשבה שניה גם undecided זה על הכיפק, העיקר שכך אתה מגדיר את עצמך ואתה סגור על המיגדור שהחלטת עליו...

doronf65

New member
מואה?
אני נותן מקום לכולם!

אבל רוצה להיות בטוח שהוא מבין לאיזו משבצת הכניס את עצמו...

למעלה