גלקסי

tokyo3

New member
גלקסי

האם ההבדל בין מערכת ההפעלה שלו לזו של האנדרואידים האחרים ממש משמעותית?במה זה מתבטא?הוא יותר איטי מאנדרואיד 2.0?..מקווה שכתבתי נכון את מספר הגרסה...ובכלל..אשמח לשמוע ממחזיקי הגלקסי את היתרונות והחסרונות שלו...וגם..תשכנעו אותי למה הוא ולא לחכות מיילסטון או להפך?...הגלקסי פרימיטיבי בעיניכם ביחס לגל החדש של האנדרואידים?..

יNOT

New member
אני אתן לך את דעתי - כמשתמש "גאה" של גלקסי...

זה יצא קצת ארוך - הפסקות שתייה מומלצות באמצע
קודם כל בלי להישמע כמו פורום סלולארי , השאלה היא למה בכלל אתה בוחר באנדרויד? האם זה בגלל שהוא זול יותר מאייפון לדוגמה? (זו פשוט ההשוואה הרווחת בציבור) או שזה הנתונים/המפרט של הגלקסי שמושך אותך? אני אתחיל מלענות לשאלות שלך למיטב יכולתי: אתה יכול לראות פה: http://developer.android.com/sdk/android-1.5-highlights.html#features את ההבדלים בין גירסה 1.5 ל 2.0 או 2.1 http://developer.android.com/sdk/android-2.0-highlights.html עכשיו, זה בעיקר למפתחים, זה מראה לך מה היכולות שנחשפו ב SDK לכל גירסה , זה לא מראה לך מה SAMSUNG ישראל בחרו לתת תמיכה בגירסה הישראלית שלהם למכשיר. וזה גם לא מבטיח לך שמתי וכן תהיה גירסה ישראלית רשמית לנקסוס או עידכון גירסה לגלקסי שכל מה שאתה רואה שמה בוודאות ייכלל כחלק מתכונות המכשיר. קודם כל, אני לא מחשיב את הגלקסי לאיטי, לעומת זאת אני לא האדם הנכון לשכנע אותך שכדאי לך דווקא את הגלקסי. (גש לאחת ממרכזי המכירות של המפעילות או לדינמיקה סלולר - הם ישכנעו אותך
) אם האקפרייה 10X היה זמין כשאני רכשתי את הגלקסי או הנקסוס היה קצת יותר "קרוב" רוב הסיכויים שהייתי רוכש אחד משניהם במקום את הגלקסי. הגלקסי לדעתי הוא כעיין "מכשיר BUFFER" כדי לבדוק האם הציבור בכלל מתעניין באנדרויד , ו BETA TESTING חלק מהתכונות של המכשירים החדשים שמבוססים בחלקם על אותה טכנולוגיה. אני כשקניתי את הגלקסי , לא ידעתי הרבה על האנדרויד(ועדיין אני לא יודע
) ,לא חשבתי לרגע שאם אני אתקין אפליקצייה מהמרקט אז תיעלם העברית במכשיר
, לא חשבתי שהתמיכה בעברית במכשיר תהיה ברמה חלקית בכלל. מבחינת העיצוב , אני דווקא אוהב את המסך מגע , ואפילו אין לי בעייה עם כפתור הנעילה/פתיחה (קראתי שיש שממש מתחרפנים ממנו) , העובדה שאין מקשים פיזיים מוארים הוא עצלנות של מעצב או חיסכון כספים במקום הלא נכון(אמרתי את זה כבר בעבר - איתכם הסליחה)ועובדה שבנקסוס למדו מהטעות, המכשיר עצמו מרגיש מאוד קל ביד . מבחינת איכות המכשיר כטלפון... איכות הקול (בהירות הקול) היא פחות טובה ממכשירים אחרים אבל עדיין טוב מספיק אם אתה לא בחוץ (אוליי גם זה ניתן לפיתרון בעידכון גירסה - אין לי מושג), ניהול אנשי קשר,העתקה לטלפון מסים, העתקה מסים לטלפון, BATCH , לא ממש ברמה שהיית מצפה... מבחינת סינכרון - הוא סבבה לגמרי - אם אתה מעוניין רק ורק לסנכרן עם גוגל דוכס. מבחינת גלישה - אין לך מולטי טאצ'(כמובן) , אין לך אפשרות לצפות בסרטי ווידאו שלא ביוטיוב (למרות שזה אני אומר עם הסתייגות - כי לאחרונה שמתי לב שמתווספים במרקט אפליקציות שנותנות אפשרות לצפייה בווידאו של אתרים אחרים כמו - טרם ניסיתיMETACAFE) כי אין תמיכה בפלאש (נדמה לי שבגרסה 2.0 יש - אני חושב שזה רק עניין תוכנתי ולא חומרתי - כך שאם יהיה עידכון גירסה לגירסה שכן תומכת בפלאש, אז יהיה לך פלאש בגלקסי). יוטויב - משום מה זה חלק מהאסטרטגיית שיווק של המכשיר, זה חלק מהאפשרויות שאותם מפרסמים כייתרון למכשיר. צר לי לבוא ולנפץ את הבועה הזו, אבל התמיכה ביוטיוב היא מתחת לכל סטנדרט(אלא אם כן מגדירים את זה BETA ). לי אישית אין אפשרות לראות ביוטיוב את התוכן שאני בוחר - אין לי אפשרות לראות תוכן חדש שנוסף היום לאתר או השבוע, במקום אני יכול לראות רק את ה"הכי פופולרי" . אני משער שאם יש קליפ ספציפי שאני יודע בדיוק איך הוא נקרא והוא מספיק "פופולרי" אז יש סיכוי שאני אמצא אותו בקלות
מצלמה - אין זום בכלל. אני יודע שיש שיאמרו שזום זה דבר מיותר ,ולא צריך להוות שיקול בקניית פלאפון , אבל לי אישית זה מאוד מפריע. כמובן שבגירסה 2.0/2.1 הוסיפו זום דיגיטלי. ומעבר נוח יותר ביו ווידאו למצלמת סטילס. כמו כן למצלמה בגלקסי אין שום אפקטים שיש להרבה מכשירים אחרים. (בגירסה 2.0/2.1 נוספו אפקטים למצלמה) נגן הווידאו לא מנגן קבצי DIVX. אם אני לא טועה אין אפשרות להשתמש בגלקסי כמודם למחשב נייד (אני משער שזה משהו חומרתי ולא תוכנה - לי אישית זו המגרעה הכי זניחה של הגלקסי) התוכנה של סמסונג (העולמית) למכשיר, אם תנסה להשתמש בה כדי לעדכן גירסה, אני נוטה להאמין שרוב הסיכויים שתימחק לך העברית (לא ניסיתי) בארץ לא טרחו לתמוך בתוכנה הזו. המכשיר נמכר גם בלי דיסק הפעלה/התקנה. (כל בעייה חפש ברשת את החברים שלך
או פנה למפעילה או לייבואן) מבחינת האנדרויד כמי שלא בקיא בדברים, יש לך שני אפשרויות: 1. ליהנות מהמכשיר ב"הגבלה הטבעית" שלו, ולקוות שסמסונג לא שכחה אותך ומכינה לך עידכונים. 2. ללמוד את הנושא, ללמוד את עושים רוט למכשיר ,להסתכן בהפיכת המכשיר למשקולת נייר חסרת כל ערך, להתקין רומים שונים, עידכוני גרסאות "פיראטיות" (למערכת הפעלה קוד פתוח - לך תבין את האירוניה ) במטרה להפוך את המכשיר שלך לטוב יותר. מבחינת הייבואן, המפעילה אתה לא מקבל שום הסבר על האנדרויד, אין לך הדרכה פשוטה שבאה בחוברת עם הקנייה איך לעשות ריסט למכשיר, איך לגבות את הגירסה של המפעילה כדי שתוכל להתנסות ברומים שונים ותיהנה באמת מהייחוד של האנדרויד, בזה הגלקסי והאנדויד לא שונים מאייפון לדעתי. הגלקסי הוא פרימיטיבי , כי הוא לא מתקדם, הוא לא מקבל עידכונים (נכון להיום אין עידכון לגירסה 1.6 רשמית מסמסונג ישראל) , העיצוב שלו (העובדה שאין כפתורים מוארים) גם פוגע בתפעול שלו באפליקציות מסויימות. נכון להיום , סמסונג ישראל לא אמרה כלום על עידכון המכשיר מעבר לגירסה 1.5 , ואין לדעת מתי יבואו עידכונים אם בכלל לגלקסי. אני סקרן לדעת מה מושך אותך דווקא לגלקסי, מה הייתרון שאתה רואה בו בניגוד למכשירים אחרים מבוססי אנדרויד או בכלל? אני מבין שזה בטח פועל לרעתי לומר לך את האמת על המכשיר, אבל אני לא חושב שאחד או שניים קוראים באמת ישפיעו על אם יהיה למכשיר עתיד... (תכל'ס כמה באמת קוראים את הפורום הזה, או פוסט כזה ארוך ?!
)

יNOT

New member
מה שאמרתי בקשר לאנשי קשר...

העתקה מסים לטלפון - זה טעות. האופצייה כן קיימת בגלקסיף ובצורה טובה. סורי. ההיפך עדיין אקטואלי - ויש לו פיתרון כביכול באפליקציה בתשלום.

יNOT

New member
עוד תיקון טעות...

(אני מדבר עם עצמי) עדיין במגבלה של 250 אנשי קשר, ואם אני לא טועה תמיכה רק במספר אחד לאיש קשר. (לא זוכר
)

tokyo3

New member
וואו!

תודה על התשובה!..אני לוקח ממנה הרבה...בעיקרון אני רוצה מכשיר עם מסך גדול שיציג דפי אינטרנט בצורה הכי טובה..וגם שיעבוד טוב עם גוגל..והגלקסי הכי עונה על זה...בגדול..המיילסטון הכי מחרמן אותי..אבל אין לי כבר עצבים להמתנה אליו..האופציה האחרת היא הנוקיה האן 97..בתור מי שלא מתכוון לעדכן גרסאות או להוריד גרסאות..כי אני לא אוהב את ההתעסקויות האלו..כדאי להתקרב לגלקסי ולאנדרואיד בפרט?

יNOT

New member
דעתי...

קודם כל, אני לא הייתי ממליץ על ה N97 יש לו באמת מסך יותר גדול מהגלקסי, אבל מצד שני אני שומע יותר מדיי תלונות לגבי המכשיר הזה, יכול להיות שזה באמת מכשיר טוב, אבל הייתי מציע לחכות שייקבל עוד עידכונים לפני רכישה. (ואני מעדיף נוקיה על סמסונג), אבל זה הכי טוב לברר בפורום סלולארי (היה שמה שרשור על N97 לאחרונה ) בקשר לאנדרויד, אני לא רואה סיבה למה לא ללכת על מערכת ההפעלה הזו, היות ואתה אומר מראש שאין לך כוונה להתעסק עם עידכוני גירסאות לבד (גירסאות מהאינטרנט - ולא של סמסונג ישראל) אני משער שכדאי לך לקחת את המכשיר שיותר מתקדם, גם מבחינת החומרה וגם מבחינת עידכוני התוכנה. המיילסטון הוא בא עם מסך של 3.7 אינצ' ורזולוצייה של 480 על 854 פיקסלים, מה שיבטיח לך צפייה באינטרנט קצת יותר טוב מאשר הגלקסי שבא עם מסך 3.2 ורזולוצייה של רק 320 על 480. עוד אופצייה שלא הזכרת הוא דווקא הנקסוס שבא עם מסך 3.7 אינצ' ורזלוצייה של 480 על 800 פיקסלים, ומגיע גם הוא עם העידכון האחרון של האנדרויד. סה"כ לא ציינת אם אתה מעוניין לרכוש את הטלפון דרך המפעילה (האם זה שיקול עבורך) מה החשיבות של עברית בטלפון? וחוץ מאינטרנט ועבודה עם גוגל , לא נראה שיש לך יותר מדיי דרישות... אז יכול להיות שהגלקסי אם זה שאלה של תקציב או קנייה "דחופה" דרך המפעילה הוא אופצייה שמתאימה לך, תנסה אותו בחנות ותראה אם זה באמת עונה לך על הדרישות. (יש גבול לכמה חוויית משתמש ניתן "לספוג" רק דרך נתונים טכניים, רשמים של מישהו אחר , או אפילו ווידאו).

יNOT

New member
אין לי שמץ...

נסה לשאול בסלקום או בפורום סלולארי, או אוליי אצל הייבואן של מוטורולה (אין לי שמץ מי הייבואן
)

למעלה