גלשתי באתר ו-...

aphrodisiac666

New member
גלשתי באתר ו-...

ליתר דיוק ניסיתי לגלוש אבל הדפדפן שלי החליט שהוא לא מציג לי עברית ומכבן שיש לכם ממשק האתר כל-כך פלצני ומעצבן ואין סרגלי כלים ואין קליק ימין לא יכולתי לשנות את ה-ENCODING... תגיד מההה זה השטויות האלה !!??!?!? מי שלימד אותכם לבנות אתרים כנראה אמר לכם שצריך לדחוף לאתר את כל הסקריפטים המעצבנים ביותר אחרת אני לא רואה סיבה למה בן אדם נורמלי מעל גיל 16 יעשה את כל השטויות האלה !!!! נ.ב. כל זה ביקורת בונה :)))

k4school

New member
ברוך הבא לאתר ואנא קרא בעיון את

התגובה !!! הערות בונות, והארות בונות הם הדבר הכי יפה, שיכולים לחלק בינהם הגולשים ובוני האתרים בפרט. אך "פלצני ומעצבן" אינה הערה בונה כי אם שפה שאין לה מקום בתגובה על האתר הזה או כל אתר אחר. מהכרותי הקצרה איתך אני יודע שתיקח חלק פעיל והכי חשוב חלק בעזרה לאוכלוסיית הגולשים. אנא קבל את כל ההערות ברוח טובה והקפד על סיגנון התגובות. בכל מיקרה לגבי ההערות הבונות והכי חשוב לגבי היצתרפותך לקהילת גולשינו קבל תודה מכל צוות האתר וכמה תגובות להסבר: טענה : ואין סרגלי כלים תגובה: באתר יש סרגל כלים נהדר הכולל כפתורים שכאשר הסמן נימצא עליהם מופיע הסבר של הכפתור. סרגל זה מופיע כמעט בכל עמוד. אם תשים לב אז תמיד ניתן לחזור לעמוד הראשי בלחיצה על התמונה של הבאנר שלנו משמאל לבאנר הפירסומי (רשום שם עם חץ "עמוד כניסה" כך שהערה זו לא כל כך נכונה אך נשמע אם יש לך רעיון לסרגל כלים יותר יעיל ונישמח לקחת כל הערה בונה כמו זו בחשבון בעידכונים הבאים. טענה: ואין קליק ימין לא יכולתי לשנות את ה-ENCODING.. זו בהחלט הערה בונה ועליה אף אמצע פיתרון (את הקליק הימני אין בכוונתי להחזיר כמובן, אך אני חושב להוסף בעמוד הראשון אפשרות לשינוי הקידוד. לאחר שמתחילים לנוע באתר בקידוד מסויים כל שאר הדפים ייפתחו באותו קידוד (אלא אם הגדרת את הדפדפן לקידוד מסויים בלבד (לרוב זה לא קורה) ואז אני חושב שאעזור לך לתקן את ההגדרות ולא את האתר. תודה על ההערה. פתרון זמני : לפני שאתה ניכנס לאתר יש עמוד שהוא פותח למעשה את העמוד הגדל לאיטו.... סגור את העמוד הגדל. שנה את הקידוד של העמוד הראשון. לחץ על הקישור להיכנס לאתר (קישור ישיר זה מדלג על הפעלת הפונקציה המגדילה את הדף וגם יחסוך לך זמן ) בהצלחה (אשמח לשמוע אם ככה נפתרה הבעיה) הערה: מי שלימד אותכם לבנות אתרים כנראה אמר לכם שצריך לדחוף לאתר את כל הסקריפטים המעצבנים ביותר אחרת אני לא רואה סיבה למה בן אדם נורמלי מעל גיל 16 יעשה את כל השטויות האלה !!!! תגובה: לא שווה תגובה (הגישה לא מקובלת) ראה ניסוח של אותו משפט בצורה יפה: שלום... יש לכם באתר סקריפטים רבים מאוד והדבר אינו ניראה לי חיובי בגלל (אולי תוסיף כמה סיבות שיש לך...) ולכן אני מציע לבטל כמה סקריפטים. אני חושב שהמישפט אומר אותו דבר אבל בניסוח של הערה בונה. ברור לי כי לא התכוונת לפגוע וכי זו רק גישה של תגובות בפורומים שונים אנא הקפד לפנות לאנשים בצורה מכובדת (תמיד בחיים) ותזכה לכל הכבוד שאני בטוח שמגיע לך חזרה. תודה על כל התגובות וניקח את דברייך בחשבון. הערה : יש סיבה לשימוש בסקריפטים רבים והיא כמובן ללמד אותם !!! אתר זה שם לו למטרה לעזור לאוכלוסיית הלומדים והמלמדים וסקריפטים אלו ואחרים מהווים דוגמאות לגולשים הלומדים ובסיס להצגת תוצאות. ברור לי כי באתר יש כמה סקריפטים "מיותרים" ולכן אם תקרא את תגובתי לעידו תוכל לראות שאני מציע להישתמש בסריפט אחר מזה שלי למשל. רונן מנהל צוות "המפתח לבית הספר" נ.ב. לא שכחתי אותך ואני עוד אכתוב לך על מה שרציתי במייל.

aphrodisiac666

New member
בהחלט לא התכוונתי להעליב אבל...

כן התכוונתי למה שאמרתי. יכול להיות שחסר לי אוצר מיליםאבל המילים האלו זה בדיוק מתאר את הרושם הראשוני שהאתר הזה יוצר אצל גולש (אצלי לפחות). אז ככה נלך שלב שלב: 1) כניסה לאתר: זה דבר יפה מאוד להראות לגולשים מה ניתן לעשות. אבל לא עושים את זה בעמוד כניסה אלה בצד בעמוד מיוחד המיעוד לזה . אחרת אתה בעצם יוצר רושם אצל התלמדים שלך שטריקים מסוג זה. זה דבר טוב וזה רושם נוראי. בארץ לא חסר בוני אתרים שכל מה שמעניין אותם זה להראות לכל העולם איזה סקריפטים *מגנבים* הם מצאו או כתבו במקום לבנות אתר שיהיה נוח ויעיל. 2) סרגל כלים: אין סרגל כלים טוב יותר מסרגל של אקספלורר חד-משמעית! 3) קליק ימין: אני בחיים לא אבין למה יש צורך בביטל כזה. במיוחד באתר לימודי דכל המטרה שלו זה להראות ולא להסתיר. אני עוד מבין אם היה לך איזה שהוא חומר מיוחד באתר שהיה צורך להסתיר אותו. וגם אז ניתן פשוט לבטל JAVASCRIPT או שיש דרך בעזרת מניפולציה פשוטה של העכבר להתגבר על זה. התופעת לווי נוספת של ביטול קליק ימין שגולש שנתקל בזה יוצר התנגדות בתת הכרה שלו לזה כי אתה מונע ממנו משהו שמוכר לו (זה נכון גם לגבי סרגל כלים). והתנגדות כזו יכולה להיות בקלות הסיבה למה הגולש לא חוזר לאתר שלך יותר. 4) כללי: אין ספק שמה שקובע זה תוכן אבל לא תמיד במיוחד כאשר יש כל כך הרבה אתרים שמנסים ללמד את אותו דבר. אני אתן לך דוגמה - האתר של סיגל היה מוצלח מאוד אבל הסיבה להצלחתו זה רק החומר שהיה בו אלה גם המבנה של האתר: הוא היה נוח, פשוט ויעיל כל המילים האלה זה אלף בית של בניית אתרים. אני מאוד ממליץ לך לגלוש לאתרים כמו w3schools, wdvl, cnet ואחרים שלא חסר. לראות איך האתרים האלה בנויים ומאורגנים. זהו אני חושב שכיסיתי את הכל:))[ נ.ב. רצית לשלוח לי דואל בקשר למשהו לא ? אז אתה פשוט יכול לכתוב הודעה פרטית פה בפורום.

k4school

New member
ניסוח נהדר ובהיר כמו שמורים לספרות

היו מלמדים
כאשר מחלקים לסעיפים ונוגעים בנקודות שונות בניפרד יש תמיד כבר את השלב הראשון לניסוח בהיר לדעתי. אז... נתחיל.. 1. צודק במאה אחוז (אולי עדיין לא החלטתי) ואכן אקבל את העצה כניראה (אלה אם אחליט בסוף שזה יפה יותר... כרגע יש לי תגובות טובות דווקא) כלשונה ואעביר את ההפעלת הסקריפט כדוגמה לשעון הגלישה למשל (אם שמת לב יש כלי כזה באתר) שם אולי הוא יתאים יותר. דרך אגב מותר לי מעט להשוויץ על סקריפטים שאני או תלמידי כתבו
ושלא נימצאו ברשת. 2. מניעת סרגל הכלים "הרגיל" מהווה חלק מהעיצוב היפה, ואין בכוונתי לשנות זאת או אף לדון בכך (עד שנדון בהחלפת העיצוב הכללי כמובן וכרגע אין כיוון כזה). למעשה פתיחת דף מחש נועדה בכדי לאפשר עיצוב זה ! 3. לגבי לחיצת עכבר הסיבה המרכזית לכך נובעת מהזמן המועט שיש ברשותי להשקיע על האתר. למעשה בסיס הדפים לקוח מאתר מסחרי גדול שאני מחזיק ובניתי לחברה פרטית, ובכדי לנצל את הדף וכן לתת דוגמה נוספת שעלתה רבות בדיונים ואף התחלתי להכנים לקורסים נושא זה החלטתי להשאיר את הדבר ... אך שים לב שאיני מסתיר כמעט כלום מהגולשים והוספתי כפתורים מיוחדים להצצה בקוד
הערה: אין הכפתורים הנ"ל מהווים אישור להעתיק את הקוד, חלקו או כולו, ובטח שלו להעלות על הדעת להעתיק עיצוב !!! 4. החשוב מכל
איך שולחים כאן הודעה אישית ?

aphrodisiac666

New member
אז ככה:

בתשובה שלך לא התייחסת לכל מה שאמרתי. אני מקווה שזה בגלל שהפנמת את זה ולא בגלל שהתעלמת. אבל זה כבר עניין שלך.... בקשר להודעה פרטית: לחץ על השם שלי ואז שם יש לך >>שלח מסר<<. ואם אתה רוצה לדעת אם יש לך הודעות אז תסתכל בממשק הפורום בפס הכחול יש לך שם מעתפה קתנה משמאל ולידה כתוב: >>אין לך מסרים חדשים<< זה ישתנה כאשר תקבל הודעה :)

D.G OD

New member
לגבי העיצוב

ביקרתי באתר, ודעתי האישית היא שהעיצוב לא יפה, אני אישית לא אהבתי אותו בכלל.. הוא נראה ישן כזה, כמו 486 לעומת במחשבים של היום.. כמובן שיש מי שיחלוק עלי (ראיתי מהודעות קודמות), אך זאתי דעתי האישית!!

k4school

New member
תודה (ברצינות ולא בציניות חס וחלילה

ולמעשה אני ממש חושב שעליתם על רעיון של העיצוב (אני מניח שיש לכם מעט ניסיון בנושא). המטרה היתה בדיוק זו !!! ואני שמח לשמוע שעמדתי במטרה. זה בדיוק כמו בתים ישנים שיש מי שנידלק עליהם ויש מי שרוצה להדליק אותם
ואתם הראשונים שנתנו לי בדיוק את ההגדרה לעיצוב שחיפשתי. התגובות כאן (לאו דווקא בפורום כי אם בכל צורות ההיתקשרות באתר) מראות לי בכל יום כי אכן המטרה בעיצוב הושגה. ושוב ... אבחנה יפה והגדרה יפה של העיצוב. כמו בית נהדר באחוזה רחוקה כך מראהו בסיגנון המבצרים הישנים (אך בל נשכח כי חשמל וטכנולוגיה יש בו יותר מכל הבתים החדשים בשכונות המודרניות שם חיים 10 אנשים על כל מטר מרובע) כך אני מקווה שגם אתר זה יהיה המבצר להצלחה של הלומדים והלומדות. אני כל כך מבסוט מהגדרת העיצוב שהיתה חסרה לי בצורת מלה אחת
דרך אגב לא לדאוג .... בממוצע העיצוב מישתנה פעם בחצי שנה (אפשר לחכות או להציע ולשכנע) והשינויים אצלי בדרך כלל מאוד קיצוניים(זו אחת הבדיקות למעשה שניתן לעשות למעצב מיקצועי מפני שרוב החובבנים מישתמשים בעיצוב מאוד חדגוני שמצא חן בעיניהם פעם אחת ורק מבצעים שיני צבעים קטן וכבר רואים עצמם מעצבים). אני מצרף להודעה זו קישור לעיצוב הקודם של האתר ("סתם" בשביל להשוויץ כניראה
ומתוך הבנה כי לדעתי הוא יותר בכיוון של העיצוב שאתם אוהבים ) אולי תוכלו להגיב עליו ("סתם" ככה בשביל הקטע
ז"א בשבילי כמובן) יש עוד כמה אתרים מיצועיים שאוכל להראות לכם את העיצוב המקורי אצלי במחשב
וכל אחד שונה במהותו מהאחר ולא ניתן לנחש כי מדובר על אותו מעצב. אני מעלה את האתר הקודם באופן חלקי רק בשבילכם (תראו איזו השקעה
אתם מוזמנים לבלות בו מעט (דרך אגב שם האתר נקרא בעבר כמו שבטח תבינו school ועתה כאשר פתחנו אותו לכל אוכלוסיית הגולשים הוספנו את "המפתח ל...." מקווה לשמוע עוד הערות והארות והכל נילקח בחשבון, גם אם לא כרגע ואם לא לאתר זה אז אני מפנים הכל לאתרים הבאים ולכן זהו שרות נהדר שאתם נותנים לי (דרך אגב... עדיין אני מאוהב בעיצוב הנוכחי....) רונן

aphrodisiac666

New member
נוווו באמת

לדעתי העיצוב הקודם זה בדיוק מה שאתה אמרת אותו דבר רק בשינוי צבעים !! אותם אלמנטים בדיוק אבל מעורבבים טיפה זה הכל. אתה יודע... אני לא רוצה להעליב אותך אבל יש לי הרגשה שאתה פשוט לא כל כך מבין על מה אתה מדבר כי הדוגמה שאתה מראה זה בדיוק מה שאמרת שלא טוב לעשות... או שיכול להיות שאני לא מבין כלום בעיצוב.

D.G OD

New member
מסכים חלקית + הבהרה להגדרה שלי

העיצוב הקודם: הרעיון אותו רעיון, אותם אלמנטים בצבעים שונים, אבל מסגרת וסידור שונה.. אבל ההבדל גדול.. פירוט ההגדרה: אני אישית גם כן אוהב בתים ישנים, אבל יש הבדל בין בית ישן שהוא טירה, וצריף קטן שעומד להתמוטט.. 486 הוא יותר לכיוון של הצריף, אם מישהו יבוא אליך ויגיד לך בגאווה שיש לו מחשב 486 זה יצור אצלך מן גיכוח עליו, או משהו בסגנון (לפחות ככה אצלי).. זה לא כמו הבתים הגדולים והעתיקים שמעלים הרגשה של התרוממות רוח/התפעלות... לגבי הסקריפטים: בבית ספר לתיכנות, המטרה היא ללמד את התלמיד להשתמש בסקריפטים השונים בצורה יעילה (ביחס למשתמש), לגרום למשתמש נוחות, סקריפטים מסויימים כגון חסימת הלחצן הימני, החלון הגודל מפחיד את המשתמש, זה דיי "מעצבן" בשלב מסויים וזה הורס חלק ניקר מהחוויה של הגלישה, הסברים מפורטים: - חסימת הלחצן הימני - משתמש מתחיל, לא מעניין אותו להסתכל בקוד שלך, במידה ותמונה לא עולה לו, הוא מנסה לטעון אותה מחדש ע"י לחיצה בלחצן הימני וכו´.. אם מישהו ירצה להסתכל בקוד שלך, הסקריפט הזה לא יעצור בעדו, לכן תעשה חשבון, מה עדיף לך לעשות ל"הבריח" עוד 2 משתמשים מתוך 10 ובכל זאת לסבול העתקה מהקוד.. הרי זה לא ישנה!! - הגדלת החלון - רבים מאיתנו משתמשים בסרגל הכלים של אופיס וסרגל ההתחל של החלונות, החלון הגדל גודל על כל המסך, בלי התחשבות בהם, לכן חלק מהאתר (ובעיקר סרגלי הגלילה) נסתר, בדרך כלל זה לא מפריע לקריאת התוכן באתר אבל זה לא נוח לעין. - סרגל הכלים של הדפדפן - הסרגל שלך אין פעולות חיוניות כגון העתקה/הדבקה/שמירה ועוד, כאשר משתמש מסויים לא מכיר את מקשי הקיצור והלחצן הימני לא עובד, זה מפריע לו מאוד, מאחר ולפעמים בפורומים, במקומות התגובה הוא לא יכול להדביק חומר, או אם הוא רוצה לשמור את הדף לצרכיו הפרטיים (במקום ללמוד online להוריד את הדף וללמוד offline) או להעתיק לוורד, יש עוד אלף סיבות, למה לשלול זאת ממנו? אני מקווה שתשקול את הדברים האלו בכובד ראש, אני בטוח שלא תקבל את כל ההצעות, אבל לפחות תשקול.. וברשותך, מאחר ואני גולש באתר, אני חושב שיש לי זכות לדעת למה לא קיבלת טיעונים מסויימים, אשמח מאוד אם תנמק את הסיבה לכך שלא קיבלת את הטיעונים... בברכה, D.GOD

k4school

New member
ניסוח ממש לעיניין ובעיקר ההערה

האחרונה על הזכות לדעת למה לא קיבלתי או כן קיבלתי טענה מסויימת (אם כי זו אולי לא זכות אוטומתית אני מוכן לקבל בקשות להסבר של כל פעולה שלי אך דורש שתרשה לי לפעמים לקבל החלטות גם ללא הסבר של מקורן, עם זאת... כל הסבר שאחליט לא לפרט אני מוכן להודיע כי יש סיבה שאינה לפירסום) אני מתחיל קורס ערב בעוד שעתיים ומבטיח לך כי אנסה לענות ולו חלקית על הדברים שהעלת כאן בזמן הקרוב (אחרי הכל אתה תשובה עם מחשבה ולו נטיית לב מיידית) דרך אגב בעיניין הלחצן הימני אני כניראה אכן אבטל את התופעה ולו בחלק מהדפים ... אחרי הכל אם תיראה מי הצתרף לצוות הניהול של האתר וברור שעלי להיתחשב בדעת כל הגולשים ובדעת צוות הניהול בפרט (להיתחשב ברצינות אבל לא בהכרך לקבל
).... גם הוא חושב כמוך בנושא זה .... אתה ובעצם כל הגולשים יותר ממוזמנים לצרף לו כאן הודעה בנושא... לא כל אחד מוכן לתרום מזמנו לעזרת אחרים ובאמת מגיע לו כל הכבוד, כמו גם לאנשי הצוות האחרים שלדעתי לא ראו ולו תודה כללית אחת כאן(אני לא מדבר כרגע עלי אלא מנסה לפרגן לחברי
) אז בינתיים להיתראות ותשובה בהקדם. רונן

D.G OD

New member
זה ברור

שאתה לא חייב לקבל אף אחת מההצעה שלי, ההצעות שלי, לדעתי, יעזרו לך "לרצות" את הגולשים, ואותי אישית זה היה מרצה מאוד אם הגולשים היו מרוצים, כי אזי היו באים יותר.. אבל אתה המפקד, ולך המילה האחרונה.. לגבי בקשתי לזכות, כתבתי "ברשותך", גם זה היה בגדר המלצה, ואני מבין שישנם נימוקים שאינך יכול לפרסם.. קטן אנוכי (15), אך ככה חינכו אותי.. ואם כבר אז, "אני רוצה להודות להוריי שהביאוני עד הלום..."
בהצלחה, וישר כח

למעלה