גם מגורים וגם השקעה לפנסיה

גם מגורים וגם השקעה לפנסיה

שלום רב

ברשותי בית דו משפחתי ללא משכנתא ... יש לי בבנק 800000 ש"ח .

באיזור בו אני גר נמכרים בתים בודדים חדשים על 500 מ"ר ב2.5 - 2.8 מיליון ש"ח . אין לי ולא ממש יהיה לי בקרוב 2.5 מיליון ש"ח (אלא אם אמכור את הבית הנוכחי)

חשבתי על דבר כזה ואשמח מאוד לדעתכם. יש בית ישן (כ70-90 מ"ר) על חצי דונם שעומד למכירה 1.3 - 1.5 מיליון ש"ח .

חשבתי לקנות בית שכזה (הוא ישן אבל לא במצס קטטוני להריסה) יש אישורי בניה נוספים --- חשבתי לבנות בצמוד לו כ 100-120 מ"ר חדשים לפי עלות בנייה של 5000-6000 ש"ח למ"ר זה יוצא כ500000 - 600000 אלף ש"ח . ואת הבית הישן לשפץ יסודי ולעשות מהכל בית של כ170-190מ"ר כך ש100 מ"ר חדשים יהיו הבית שלנו

וה70 מ"ר המשופצים יחידה לילד או להשכרה . וכך הכל יוצא לי כ ... 1.3 מיליון לקנייה + כ500-600 אלף לבניית 100 מ"ר חדשים .. ועוד כ200 אלף לשיפוץ ה70 מ"ר הישן.

יוצא כ2 2.1 מיליון ש"ח לבית פרטי על חצי דונם + יחידה להשכרה + הבית הנוכחי (הדומ"ש) לא נמכר ויושכר.

מה דעתכם ???

תודה

offir11

New member
רעיון שעשוי להיות טוב

אני לא כל כך מכיר את עלויות הבניה אבל לפי המספרים שלך מדובר בעסקת השבחה טובה.
בוא נפריד בין החלק החדש לבין החלק המשופץ. ככל הנראה, החלק בבית אותו תשפץ (פר מ"ר) יהיה שווה מעט פחות ממ"ר חדש באותה השכונה. ההבדלים לא אמורים להיות יותר מידי מהותיים אבל הם קיימים.
יש 2 שאלות אותן תצטרך לשאול את עצמך:
1. האם אני מסתכל על העסקה כעסקה שמרכיב העיקרי בה הוא כלכלי? אם כן, היא עשויה להיות כדאית.
2. האם למשפחתי יהיה טוב יותר בבית החדש מאשר בבית הישן? כאן מדובר בשיקול לא כלכלי אלא שיקול של נוחות. אם ב"1" התשובה שלך חיובית, משמע שיקול כלכלי, תוכל לרכוש את הבית על מנת להשביח ולמכור.

3718

Member
תתיעץ עם אדריכל או מומחה אחר

אם לבית הישן אין ממד אז תצטרך להוסיף ממד . יתכן שתצטרך לשלם היטלי השבחה משמעותיים למיניהם למועצה ולמנהל.

לפי מה ששמעתי מאנשים שרצו לעשות משהו דומה, בגלל הסיבות האלו בסופו של דבר זה לא יוצא כלכלי ועדיף להרוס ולבנות חדש.

ברגע שהוא רוכש את הנכס מבעליו הקודמים

אז הוא רוכש את הנכס עם כל הזכויות הקיימות עליו שהן נקיות מכל חובת תשלום של היטל השבחה מאחר וההיטל ההשבחה חל על מממש הזכויות (כלומר הבעלים הנוכחי).

לגבי אגרות בניה והיטלים נוספים צריך לבדוק מול העירייה

למעלה