גמילה מטיטולים

fialka3

New member
אני כבר משתמשת בחיטולים כאלו בלילה

אצל אחת מהבנות, כי עם טיטול רגיל היו נזילות לילה אז נסיתי כזה וזה הפסיק

fialka3

New member
גמילה מטיטולים

תגידו, יש פה מישהי שילדים שלה נגמלו בהצלחה מתחת לגיל שנתיים?
הבנות שלי בנות שנה ושמונה חודשים כרגע ואני מתלבטת, האם כדאי לעשות נסיון גמילה באוגוסט בזמן חופש גדול? מצד אחד, אני אהיה איתן בבית שבועיים וזה בערך זמן יחיד בשנה שיש לי ימים שלמים פנויים בשביל זה וחם בבית, זה מאפשר להן ללכת ערומות בבית ואם לא עכשיו, אז רק בפסח הבא שזה יהיה לקראת גיל שנתיים וחצי וטיפה לחוץ לפני גן עיריה כי הן צריכות להגיע גמולות לשם. מצד שני, אני לא רואה סימני מוכנת שלהן פרט לכך שאחת מהן מודיעה לי שהיא עשתה קקי, אבל גם זה לא תמיד נכון. קראתי קצת בנושא והבנתי שאם לנסות לפני שהילדים מוכנים זה תהליך קשה הרבה יותר.
מה דעתכן? כל טיפים לגמילה מוצלחת יתקבלו בברכה.

אמאנחל

Member
מנהל
אני גמלתי בהצלחה לפני גיל שנתיים

כן, זה תהליך מבאס, אבל גם אצל הבן שלי בגיל שלוש וחצי היה תהליך מבאס. אז החלטתי לגמור עם הביאוס שנתיים קודם.
יש יתרון לגמילה לפני גיל שנתיים, כי הן לפני "גיל שנתיים הנורא" כך שהן לא עושות דווקא בשום שלב, ואת לא חושדת בהן שהן עושות דווקא.
&nbsp
צריך להפריד מחשבתית בין גמילת יום לגמילה לילה.
בלילה השארתי טיטולים עד שישנו שבועיים רצוף יבשים. אם התחילו שוב להרטיב החזרתי טיטולים בלילה. אפילו עד גיל שלוש ומעלה.
&nbsp
מגלגלים שטיחים, קונים תחתונים, ויאללה פספוסים. תקראי על גמילה ברשת, יש כמה גישות, תבחרי מכל גישה מה שנראה לך. אם יש שאלות - תשאלי. תראי להן קלטות על גמילה מחיתולים, תקריאי ספרי ילדים מתאימים. תתני פרסים על פיפי וקקי בשרותים.
לקח אצלי חודשיים בערך. מובן שבהתחלה הרבה יותר פספוסים ובהמשך פחות, אבל זה תהליך ארוך ויש רגעים שהוא מייאש ונראה שלעולם לא יצליח. צריך לקחת נשימה.
&nbsp
יש תמיד את אלה שמספרים לך שהילד שלהם נגמל ביומיים. זה לא קרה אצלי. לא בגיל שנה וחצי ולא בגיל שלוש וחצי. בשני המקרים זה היה אצלנו הליך ארוך ומעצבן. זה מעצבן כי השליטה היא שלהן ולא שלך. בסוף זה קורה, תזכירי לעצמך שבסוף כולם נגמלים.

אמאנחל

Member
מנהל
היו הרבה הודעות בנושא במשך השנים

ואפשר גם לחפש בפורום הורים לפעוטות.
&nbsp
קחי אותן "למדוד סיר" כי יש כל מיני גדלים, לילדים בכל מיני גילאים. צריך שיהיה יציב ונוח.
טיפים שנזכרתי בהם:
את הפספוסים כדאי לנגב עם חיתולי טטרה (או אולי סמרטוטי רצפה מיקרופייבר?). לספוג עם מגבות נייר זה לא יעיל -ניסיתי.
כשהם עושים בסיר אז מוסיפים מעט מים ל"תוצרת", משכשכים ושופכים לאסלה. בהתחלה עשיתי את הטעות וניסיתי לנגב את הסיר בלי להוסיף מים.
יש כאלה שגומלות בלי סיר אלא ישר עם ישבנון. לי זה נראה מפחיד לילדים קטנים, להרגשתי הם מרגישים גבוהים ומנותקים מהרצפה, ובגלל שהפתח גדול הם מפחדים שהם ייפלו פנימה. עם סיר הם יציבים על הרצפה ואין שום סכנה של ליפול פנימה.
אצל הילדים שלי יכולתי לראות בברור מתי הם עושים קקי, אז כשראיתי את ההבעה הזאת והתנוחה הזאת מיד לקחתי אותם והושבתי על הסיר, בהתחלה עם הבגדים והטיטול. רק שיתרגלו לעשות כשיושבים על הסיר. לאחר כמה פעמים כאלה כשראיתי שהם מתכוננים לקקי הורדתי טיטול מהר והושבתי על הסיר והם עשו בסיר. חגגתי מאוד את המאורע ונתתי מתנות קטנות והמון חיבוקים ונשיקות. ממש התלהבות. ככה למדו לעשות קקי בסיר. עם פיפי היה יותר קשה כי לא ראיתי מתי זה בא. אם את בחופשה איתן, ותורידי טיטול, אז תוכלי תוך כמה ימים לדעת באילו שעות הן עושות פיפי ולנסות להושיב אותן על הסיר בשעות האלה כך שתהיה "הצלחה" עם פיפי בסיר. אולי כדאי לנהל בהתחלה רישום עבור כל אחת?

fialka3

New member
תודה רבה על תגובתך

אני הבנתי מהודעות קודמות שלך שבין הילדים שלך הפרש גיל הוא בערך שנתיים. גמלת אותם ביחד?
לגבי פיספוסים - מה עושים עם ספות בבית?
ומה עושים כשצריכים לצת החוצה?
אני יותר חוששת מפיספוסי קקי, כי פיפי לא נורא, מחליפים בגדים וזהו, יש מכנות כביסה בבית. קקי אצל הבנות עדיין נוזלי בעיקר אני חושבת שבגלל שעדיין נשאר להן בקבוק אחד של מטרנה אקסרה קאר, אז זה נורא מגיל..

אמאנחל

Member
מנהל
הי

לא גמלתי יחד, הוא נגמל קודם, אז אולי זה היה לפני גיל שלוש? ואללה לא בטוחה.
&nbsp
אני הרגלתי אותם קודם לקקי בסיר אז פספוסי קקי לא זכורים לי כרבים במיוחד. היו כמה פספוסי קקי בגן, אז הם זרקו את התחתונים יחד עם הקקי. ולמדתי מהם ובחלק מהפעמים שטפתי תחתונים ובחלק זרקתי. בתוך שקית ניילון כמובן. כל תחתון עולה כמה שקלים בסך הכל, אז שווה את הנוחות. אצלנו לא היה נוזלי.
&nbsp
מחוץ לבית אפשר לצאת עם הסיר ואפשר למצוא שירותים ציבוריים או עץ ידידותי. אם משתמשים באופציה של העץ צריך לאסוף, כמו שאוספים אחרי כלב, להבדיל.
&nbsp
לגבי ספות בבית, מכסים בשעווניות. אצלי לא כל כך השתמשו בספות שלי באותה תקופה, היו להם הספונות הקטנות שלהם.

אמאנחל

Member
מנהל
הי

לא גמלתי יחד, הוא נגמל לפחות חצי שנה לפניה. אז אולי זהיה לפני גיל שלוש? ואללה לא בטוחה?
&nbsp
ספות מכסים בשעווניות. אצלי הם לא השתמשו בספות שלי באותה תקופה, היו להם הספות הקטנות המתקפלות שלהם והם בכלל לא טרחו לטפס על הספות הרגילות.
&nbsp
כשיוצאים החוצה אפשר לקחת את הסיר איתכם, אפשר בשרותים ציבוריים, אפשר ליד עץ. אם ליד עץ אז צריך לאסוף אחריהם כמו שאוספים אחרי כלב, להבדיל.
&nbsp
בפספוסי קקי זורקים יחד עם התחתונים. כל תחתון עולה כמה שקלים בודדים. אפשר גם "לרוקן לשירותים" ואז לשטוף. אצלי לא היו הרבה פספוסים של קקי כי ידעתי בקלות לזהות שהם מתחילים לעשות. וגם הם זיהו יחסית מהר את ההרגשה ש"זה בא" והלכו לסיר. אבל היו כמה. התמודדתי. אצלי לא היה נוזלי. כן, זה מגעיל. פחות מגעיל בגיל צעיר, דרך אגב, אחר כך הקקי מתחיל להסריח יותר.
&nbsp
&nbsp

אפשר לנסות:)

ובעצם למה לא?
אצלי מבוקר נגמלו בקלי קלות.הייתה מוכנות.הראתי "בלי טיטולים" ו"האסלה הקסומה", עד היום הם אוהבים הדיסקים הללו
.
גמלתי ללא סיר.קניתי ישבנון מצויין שמשרת אותנו עד היום כי האסלה שלנו גבוהה אז אם יש קקי לפעמים,מתפנקים ויושבים עליו.
לילה,הורדתי פול אפ בגיל 4.הבת שלי הייתה יבשה תמיד,הבן לא ולכן לא מיהרתי.
דיברתי על העניין לפני,קניתי תחתונים שווים(לא של השוק כי אני לא זורקת תחתונים.אני מכבסת) והלהבתי אותם שזה בוגר, שבוגרים עם תחתונים ועושים באסלה.

כל ילד נגמל אחרת.יש לי חברות שהילדים נגמלו ביום ויש כאלו בשבוע.תלוי בכל כך הרבה מדדים.

יש כאלו שפיפי הולך טוב וקקי עדיין דורשים טיטול.
אצלי לא קרה.

מתחשק לך לנסות? תנסי.תדברי,תקני,תעודדי ותנסו:)
בהצלחה!

fialka3

New member
תודה, רותם

על גמילת לילה אני לא חושבת בכלל. אני חוששת שבלילה זה יקח הרבה זמן אצל הבנות, כי יש לנו נטיה תורשתית לא טובה בנושא הזה...

fialka3

New member
האמת שזו חוויה די טראומטית

אצל ילדים גדולים יחסית

rabbitm

New member
אצלי היא נגמלה בפסח שהיתה בת 2.7

שלי ילידת אוגוסט והיא היתה בת שנתיים התחיל לחץ משפחתי שאתחיל לגמול אותה. היא לא נראתה לי בשלה לכך.
בסביבות פברואר (יכולות להיות ערומות גם בחורף) התחלתי להוריד לה חיתולים שהיינו בבית והסיר היה בהישג יד.
כל קקי בסיר לווה בהתלהבות. קניתי לה גם מקטין אסלה לפיפי. שבועיים לפני פסח (הגננת רצתה שאגמול אותה בפסח) היא החליטה שלא רוצה יותר חיתולים וכך נפרדנו מהחיתולים. יכול להיות שמה שעזר אצלנו זה שהיו כבר ילדים גמולים בגן והיא ראתה איך עושים צרכים בשירותים.
אני לא יודעת איך זה עם שתיים אבל אני לא בעד לכפות משהו שאם הן עדיין לא מוכנות לזה. גם באופן אישי לא בא לי להתעסק עם הפיפי והקקי אז חיכיתי שזה יגיע ממנה. היא עדיין עם חיתול בלילה (עוד מעט בת 4) וכרגע לא קמה יבשה אז אני עוד מחכה.
בהצלחה

למעלה