גמילה מעישון...

ne ro

New member
גמילה מעישון...

רציתי לשאול איזה תמצית עוזרת לגמילה מעישון?

אני הייתי ממליץ

על שמנים אתריים ולא פרחי באך, או לפחות לא רק פרחי באך. אך השאלה הנשאלת לפני זה: למה את רוצה להיגמל מעישון?

ne ro

New member
זה לא ברור וידוע...

כי העישון מזיק לבריאות... אני יודעת במה עוזרים פרחי באך אבל במה שמנים אתריים יכולים לעזור לי? ואיפה לקנות אותם? יש סוג מסוים?

לא. זה לא ברור...

וזה ממש לא ידוע שעישון מזיק לבריאות... אז, תרשה לי לשאול שוב: למה אתה רוצה להפסיק לעשן?

ne ro

New member
לשאלתך...

דרך אגב אני בת, למרות שמופיע זכר בפרופיל...אמממ למה להפסיק לעשן... אוקיי, דרך אגב היום זה די ברור וידוע שעישון מזיק לבריאות ולא צריך להיות רופא לדעת זאת, מספיק להסתכל על הקופסת סיגריות ולראות תאזהרות ... ולעניינו, ...הסיבות הידועות, נמאס לי להיות תלויה בסיגריות בכל צעד שאני עושה, כמו כן אני סובלת מאסטמה שהסיגריות רק מגבירות את התקפי הקוצר נשימה, אמא שלי מאוד רוצה שאני יפסיק וגם כל הסיפורים על אנשים שקיבלו סרטן בגלל הסיגריות ואני מכירה הרבה סיפורים כאלה מקרוב ככה שאני לא יכולה להגיד שזה אחד ל...שמקבל סרטן מהסיגריות, ובמיוחד מפריע לי שהסיגריות פוגעות לי בקול וחלילה יכולות לגרום לי סרטן בגרון כי אני שרה...

לא הסתכלתי על הפרופיל...

עכשיו שאני כן מסתכל מתברר שאת ילד בן 4... אני לא רופא ואני לא יודע שעישון מזיק לבריאות, אף פעם אף אחד לא הראה לי הוכחה חד משמעי לגבי הטענה הזאת. מצד שני, אני הוכחה שעישון לא מזיק לי... גם בעיניי הרפואה המערבית... הם לא מסוגלים להסיבר איך הבידקות שתן ודם, צילומי ראות ובדיקות לב שלי הם כמו שהם למרות שאני מעשן לא מעט למשך לא מעט שנים. להסתכל על הקופסת סיגריות מספיק בהחלט, בקרוב יהיה באתר שלי מאמר די מצחיק על האזהרות האלו... מה זה אומר למעשן בן 64 שמעשנים מתים צעירים יותר? שאם הוא ימשיך לעשן הוא ימות כאילו שהוא בן 20?... תרשי לי לחלק ל-3 את הסיבות שיש לך ושבגללם את רוצה להספיק לעשן: 1- נמאס לי להיות תלויה בסיגריות - אחלה, זאת החלטה שלך. 2- הסיבות הידועות, אמא שלי מאוד רוצה, כל הסיפורים על אנשים שקיבלו סרטן - את מאמצת דעות והעדפות של אחרים. 3- מפריע לי שהסיגריות פוגעות לי בקול, אני סובלת מאסטמה שהסיגריות רק מגבירות - אני מניח שזה דבר שאת מאמינה בו בעיקבות הפרסומות שאת שומעת. אז אתייחס אך ורק לסיבה היחידה שבאה ממך, מהדעות והעדפות שלך: נמאס לך להיות תלויה בסיגריות. איפה את משקיעה יותר "אנרגיה"?... בלהפסיק לעשן או בלשפוט את עצמך על כך שאת מעשנת? דרך הפעולה היותר מאוזנת זה לבחור את אחד מהשניים ובכל מקרה לא לשפוט את עצמך. אגב, כפי שידוע לכולם (כפי שאת כותבת... אני לא חושב שיש משהו שידוע לכולם): דר' באך עישן.

ne ro

New member
אז כל הכבוד לד"ר באך...

אתה יודע משהו אני לא מבינה איך לקחת את כל הדיון הזה אליי ולהאשמות כלפיי, אך כפי שראיתי בפורום אתה עושה את זה לא מעט לאנשים פה...אני בסך הכל שאלתי אותך איזה תמצית מתאימה לגמילה...אז אתה טוען שבגלל שלך לא קרה כלום הסיגריות אינן מזיקות, זה קצת נשמע לי כמו הכחשה עצמית, יחסית לגבר בן 53, אתה מאוד מאוד ילדותי, אם כבר אתה מדבר על ילד בן 4... כל הסמנטיקה ומשחקי המילים שלך מגוחכים ואני לא חושבת שכל אדם עם איקיו מינימלי שקורא שמעשנים ימותו בגיל!! צעיר יותר יחשוב שהכוונה למסקנה הברורה ולא למה שאתה התכוונת... לא צריך לחיות בהכחשה וזה שהבדיקות דם שלך בסדר, לא מביאה אותך כדוגמא שהסיגריות אינן מזיקות לעומת אלפי מקרים ומחקרים שהוכיחו שכן...אני לא חושבת שיש לרופאים אינטרסים כל כך גדולים "לשקר" על כך שהסיגריות מזיקות לבריאות...זה קצת מביך שאני אפילו עונה להודעה ההזויה שלך... שאלתי הודעה פשוטה בפורום לפרחי באך כי השתמשתי בהם בעבר והם עזרו לי...אין לי כוונה להיכנס ולחקור את הרגלי חייו של ד"ר באך, השאלה אפילו לא הייתה מופנית אליך, למרות שאיני מכירה אותך, אתה בחרת לענות לשאלה הפשוטה שלי בתגובות הזויות לגבי למה אני בכלל רוצה להפסיק לעשן ועוד שופט את התשובות שלי, בלי שביקשתי ממך בכלל וזה ממש לא עניינך... אם לא רצית לעונות לי על השאלה היית אומר שאינך יודע או רוצה לענות...אתה פתחת דיון פתטי איפה שבכלל לא היה מקום. עוד משהו...אם אתה כזה סקפטי לגבי אנשים ועובדות שקבעו רופאים ופרופסורים בעלי שם עולמי, זה קצת מוזר שאתה עוסק בתחום אלטרנטיבי כביכול ובמיסטיקה...אני מרחמת על האנשים שאכן באו לטיפול אצלך... האם אתה מוכן להגיד קבל עם ועדה לאנשים שיבואו לטיפול אצלך שלא יפסיקו לעשן כי זה לא מזיק? מוזר מאוד שאם באמת הסיגריות אינן מזיקות מדוע החברות שמייצרות אותן אינם נלחמות באגודה למען הסרטן ודומיה ובממשלה שמכריחה אותן באמת לכתוב אזהרות על הקופסאות ולהודות שהסיגריות שהן מוכרות מזיקות לבריאות, וכמה שחיפשתי באינטרנט לא מצאתי מחקר אחד שהסיגריות אכן מועילות או לא מועילות ולא מזיקות לבריאות... אתה מכל האנשים אמור לדעת שהגישה של "לי זה לא יקרה" , בכל התחומים לאו דווקא עישון היא אשלייתית, ילדותית ולא נכונה...ומייצגת הכחשה של אדם בנוגע לעובדות קיימות שגדולים וטובים ממנו חקרו והקדישו שנים ולעיתים אף חיים שלמים והמון כסף לחקירת העובדות האלה...אנחנו רק בני אדם, וזה שאתה "מטפל" לא עושה אותך חסין מפני תהליכי הטבע. לגבי הביקורת שלך על התשובות שלי... 1. כפי שאמרתי, ואני חושבת שזאת החלטה לגיטימית ואולי אפילו הדאגה הפחותה יותר... 2. הסיבה היחידה שאני "מאמצת" דעות של אחרים כי אני מוכנה להודות שאני רק בת אדם, ולעיתים לאדם קשה לראות מהמקום שהוא נמצא את האמת, וזקוק לעיתים שאנשים שאוהבים ודואגים לו בכנות יביעו את דעתם, כמו כן, למרות שעישון כביכול גורם לי סיפוק, אני לא מוכנה להיות עיוורת ולהתעלם מהמון מקרים של סרטן ומחלות שקרו גם לאנשים קרובים שאני מכירה, כמו לאנשים ששמעתי עלים מהעיתון, טלוויזיה או אינטרנט ולדעות של רופאים יודעי דבר... 3.אז אתה רוצה להתווכח איתי על דעתי לגבי מה שהסיגריות גורמות לי? זה יותר מדי אפילו בשבילך..ובגלל שאני מאמינה בזה בעקבות ה"פרסומות"-לזה אתה קורא פרסומות...מעניין מה הפרסומות האלה מנסות למכור לי, אולי את הבריאות שלי? מענייו...אף פעם לא ראיתי "פרסומת" שמנסה לגרום לך לא לקנות משהו... מי ששופט אותי זה רק אדם הזוי ומוזר כמוך...אני בהלם שתפוז נותן לך לכתוב ולהביע את דעותיך הקיצוניות וההזויות בפורום זה ולהיטפל לאנשים תמימים ששואלים שאלות תמימות ולהיכנס לתוך חייהם ולתוך ענייניהם הפרטיים בלי שהתבקשת... ועוד גבר בן 53...אני יגיד רק את המובן מאליו, תשיג לך חיים בן אדם וכמה שיותר דחוף...עצוב לראות אדם כזה ממורמר ומתוסכל שמוציא את זעמו על אנשים עוברי אורח ששואלים שאלותתמימות....

שלומות לך, ילדה שקצת מתעצבנת.

את לא יודעת למה בתפוז נותנים לי לכתוב... את בטח מבינה עוד פחות למה מנהלת הפורום ביקשה ממני לכתוב כאן. יש סיכוי סביר להניח שאת גם לא יודעת שברגע שאת כותבת לפורום כל אחד יכול לענות לך ולא רק אלו שהיית רוצה שיעשו את זה... אף אחד לא האשים אותך בכלום (לפחות לא אני)... שאלתי על הסיבות שבגללם את רוצה להפסיק לעשן כי הטיפול אמור להיות בתאם לסיבות... יש קשר חד והדוק בין מה את חושבת, מה את מחליטה ומה את עושה... במילים פשוטות: כל מה שאת צריכה על מנת להפסיק לעשן זה להחליט להפסיק ולפעול על פי הבחירות שלך. בנוסף לזה את יכולה להיעזר בפרחי באך, שמנים אתריים או כל דבר אחר, אך ללא ההחלטה והביצוע שלך הכל זמני... אין תרופות פלא בעולם, אך אמור להיות יושרה אצל האנשים החיים בעולם הזה. אני לא טוען שסיגריות לא מזיקות, בדיוק באותה המידה שאני לא טוען שסיגריות כן מזיקות, אני יכול לדבר רק על ההשפעות של העישון אצלי, אפילו אם זה מנפץ את האופן שבו את רואה את העולם ואת עצמך. מעולם לא ראיתי מחקר שמוכיח חד משמעי שסיגריות מזיקות או שיש קשר ישיר בין סרטן כזה או אחר לעישון... מה הם מנסים למכור לך כשמפרסמים שעישון מזיק? מה הם מנסים למכור לך כשמפרסמים שהמפ מזיק? מה הם מנסים למכור לך כשמפרסמים שכולסטרול גורם למחלה מסויימת? יש עוד דוגמאות, אלו רק חלק על מנת שלא תחיי עם האשליה שיש רק פירסומים נגד סיגריות... בינתיים הבינו שלהמפ יש גם תכונות טובות ומרפאות ונותנים מרשמים... יש חוות גידול חוקיותו של קנביס בארץ. על כולסטרול גילו לפני די הרבה שנים שהוא לא ה"ילד הרע" שהם חשבו, אך ממשיכים לפרסם על מנת לא לפגוע בפרנסה של כל העסקים שקמו בגלל הפרסומים נגד כולסטרול... כשאדם "רוצה" להפסיק לעשן, לא כי רע לא ולא כי כך החליט לרוב הוא לא מצליח (וזה ממש לא פלא שהוא לא מצליח)... אז אפשר למכור לו כל מיני שיטות, כדורים, מסטיקים, מדבקות וכו' על מנת שיצליח... תעשיה שלמה קמה וממשיכה להתקיים בנושא הזה. כשכתבת הודעה בפורום ביקשת בצורה מפורשת שכל מי שרוצה יענה לך... את יכולה (כמובן) לעשות מה שבא לך עם התשובה... את יכולה לחשוב שזה הזוי שצריך לשנות מחשבות ולא להישען על דעות של אחרים על מנת לעשות משהו... אני חושב שזה מאוד הזוי שרוב האנשים חיים עם סדרי עדיפויות ודעות שאימצו מאחרים ולא הגיעו אליהם בעצמם, בניסוי, בדיקה והתנסות. אם היו לי אמונות בכלל ואמונות ברופאים בפרט סביר להניח שלא הייתי עוסק כלל ברפואה אלטרנטיבית (כפי שאת מכנה) או במיסטיקה (שאני כלל לא יודע מה זה). כשאדם מגיע לטיפול כי הוא (או היא) רוצים להפסיק לעשן אני בודק מה הסיבות, ברוב המקרים אלו שרצו באמת להפסיק לעשן עשו את זה בלי כל תופעות לוואי. אני לא ממליץ לאף אחד לעשן או לא לעשן, לאכול בשר או לא לאכול בשר... אלו הבחירות שלו, ואני לא מתערב בבחירות של אנשים אחרים. החברות במייצרות סיגריות נלחמות בבתי משפט... למי שיש יותר כסף לשלם לעו"ד היותר "מוצלח" מנצח בדיון... אישית אני לא מתעסק עם זה, אני לא מייצר ולא מוכר סיגריות. הרי את כותבת לא מצאתי מחקר אחד שהסיגריות אכן מועילות או לא מועילות ולא מזיקות לבריאות... וזה בדיוק מה שכתבתי: אין שום מחקר שמוכיח באופן ברור וחד משמעי שהעישון מזיק וגם לא שהוא מועיל לבריאות. אין לי אשליה ש"לי זה לא יקרה" אני מודע כל רגע שאני חי שהוודאות היחידה שיש ביקום הזה זה הקיום של המוות. אין לי אשליה שלעולם לא אהיה חולה, או שמכונית לא ידרוס אותי, שלא אמות מהרעלת כיבה... שלא אמות לוך כדי כתיבה של ההודעה הזאת... זה הקו המנחה בחיים שלי. 1- בהחלט לגיטימי להחליט משהו... מישהו אמר אחרת? 2- הסיבה היחידה שאת (ורוב האנשים) מאמצים דעות של אחרים היא כי אין להם דעות של עצמם... זה אולי עצוב אך זאת המציאות כפי שאני מבין אותה. ה"אמת" האבסולוטית כלל לא קיימת ככל הנראה. אם רופאים היו באמת "יודעי דבר" היו יותר מתעסקים עם איכות חיים מאשר עם האורך של החיים. 3- את זאת שרוצה להתווכח, אני רק רוצה להראות לך שאפשר לחשוב ולפעול בצורה שונה... כל כך שונה שאת מכנה אותה "הזויה". יתכן מאוד שאני אדם מוזר, אך אני לא שופט אותך, את זו ששופטת את עצמך בעיקבות קריאה של ההודעות שלי... אם הפסקת העישון שלך זה עיניין אישי, פרטי וסודי אני לא מצליח להבין למה את כותבת בעצמך הודעה בתפוז ונותנת לציבור הרחב לדעת את זה. יש לי חיים, תודה. הדברים שהם "מובנים מאליהם" אצלך זה לא דברים מובנים מאליהם אצל כולם... אצלי אין שום דבר שהוא מובן מאליו, למשל. לא רק שיש לי חיים, אני חי בסבבה, בשמחה כל רגע ורגע... אני צוחק רוב היום ורוב הלילה... זה שאולי את ממורמרת, זועמת ומתוסכלת לא אומר כלל שמי שנמצא באינטראקציה איתך הוא כזה.... תעשני, אל תעשני... תבקשי עזרה, אל תבקשי עזרה... זה עיניינך... זכותך לעשות את מה שבא לך עם התשובות שאת מקבלת. אישית, מעולם לא הסכמתי לקבל עצה מאדם שמזדהה עם ה"בעיה" שלי... אם אני רוצה לשמוע דעה לא משוחדת היא חייבת לבוא מאדם שבמובן מסויים לא איכפת לו כלל ממני. אז עכשיו אדליק סיגריה ואכין לי ולבת זוגתי היפה ארוחה טובה. מאחל לך יום מתוק

ne ro

New member
תגובה...

העישון שלי הוא לא סודי ולא פרטי במיוחד, לא התעצבנתי על זה ששאלת התעצבנתי על זה שאתה שופט את הראייה שלי לגבי העולם בכלל והסיגריות בפרט, במיוחד שיש עוד המון אנשים שרואים כך את העולם. כמו שאתה מאמין בפילוסופיות המיוחדות והראייה הכל כך מיוחדת את העולם אני בוחרת לראות את העולם בדרכי שלי, ואני לא חושבת שזה אומר שאין לי דעה משלי... וכן, אני מאוד מאמינה ומתחברת לעולם הרפואה והמדע, כמו שיש דברים שפחות נראים לי ואני בוחרת לא להאמין בהם, ולא רק פה בכל תחום בחיים... אני חושבת שאתה הוא זה ששופט אמונות ודעות של אנשים שאינם תואמים לשלך... כל הויכוח הפילוסופי הזה לדעתי לא ממש במקום, הדיון הארוך הזה...על זה שאין לי דעות משלי ואני מאמצת דעות של אחרים... אתה מדבר על ניסוי בחירה והתנסות, שבגלל זה חלק מהדברים שאתה אומר נראים לי הזויים...אז אנשים אמורים לא להאמין לשום דבר עד שהם מנסים אותו על עצמם...אני לדוגמא אף פעם לא ראיתי בן אדם שהתחשמל, אני אמורה להסיק שהחשמל לא מזיק ולנסות את זה על עצמי...גם אף פעם לא ראיתי בן אדם חולה איידס רק שמעתי על זה, אני אמורה להתחיל לעשות סקס בלי חשבון ללא הגנה עם מי שאני רוצה, יכול מאוד להיות שאז אני יחווה את זה על בשרי, אבל אני אתחרט שלא שמעתי בקול הפרסומים שהזהירו מכך... חלק מהפרסומים של כל הדברים האלה זה למען ייראו וישמרו...כמו בכל תחום... וגם הטענה שאתה לא מאמין ברפואה הקונבנציונאלית, לא מקבלת את זה וזכותי...אני בילדותי סבלתי (על בשרי) מחלה מאוד קשה והרופאים הקונבנציונאלים הצילו את חיי פשוטו כמשמעו...אני מאמינה במתמטיקה, אני מאמינה בפיזיקה ואני גם מאמינה באלוהים,בפרחי באך ובכוחה של האמונה והמחשבה...וכל דבר שאני לומדת אני לא מקבלת כמובן מאליו וחוקרת לעומק עד שאני את ההיגיון מאחורי כל דבר...ושאני מוצאת את ההיגיון בדבר כך באה האמונה שלי בו... ולא חשבתי שאני יצטרך לתת כל כך הרבה דין וחשבון על שאלה פשוטה ששאלתי, (ואם אתה לא זוכר תסתכל על תחילת השרשור) זכותך לראות את העולם כמו שאתה בוחר, ואני לא יגיד לך איך לחיות את חייך, איש באמונתו יחיה, ואולי החיים שלך היו כל כך יפים ומאושרים ולא חווית הרבה סבל וכאב, כך שאתה בוחר להישאר בעולמך הורוד והתמים...מה שהרגיז אותי זה שאתה מנסה לכפות את דעתך על אנשים, אולי בגלל שאתה יותר מבוגר ממני ויש לך יותר ניסיון בתחום המדובר, ושופט דעות שהם לא תואמות לשלך...אתה טוען שאני מושפעת מדעות של אחרים...אבל הרי אתה לא מכיר אותי כלל אז איך אתה יכול להגיד דבר כזה, באותה מידה יכול להיות שמישהו ממשפחתי סבל וחלה מהעישון (שתרם למחלתו באופן מוכח) וראיתי זאת במו עיניי ולכן אני רואה אותו כמזיק...אני לא מתכוונת להיכנס לתוך כל תיאוריות הקונספירציה לגבי חברות התרופות ויכול להיות שיש אמת מסוימת לגביהן, כי כמו בכל תחום יש גם אינטרסים ביחד עם התועלת, אבל גם תרופות וחברות התרופות עזרו להמוני אנשים להבריא ולשפר את איכות חייהן...הרעיון ברפואה זה קודם כל לתקן את מה ששבור ואם אין זה אפשרי לנסות להקל את הסימפטומים, לשפר ולהאירך את חייו של החולה כמה שניתן, במידה והארכת החיים פוגעת באופן משמעותי באיכות החיים עד כדי סבל, מעדיפים את טובתו של החולה ולכן גם הבחירה ווהסכמה המודעת לגבי התהליכים נמצאת בידו במידה שהוא מודע, או בידי מישהו שהוסמך מראש אך ורך לטובת החולה...אני מאוד מאמינה באיכות החיים ולכן שאלתי אותך לגבי פרחי הבאך מה יכול להקל או לעזור בגמילה מעישון, לא לעשות את הפעולה עצמה, כי זאת נמצאת בידיי, במקרה אכן ניסיתי להפסיק לבד ללא כל עזרה (אני גם חושבת שלא צריך להחליף התמכרות אחת באחרת ולא רוצה את כל תחליפי הניקוטין כי בדיוק מזה אני מנסה להיגמל) והסימטומים היו מאוד קשים עד בלתי נסבלים ואני יודעת שיש תמציות שמאוד עוזרות בשינויים והסתגלות אליהם, ובפחד והקושי הנפשי שגורם המצב החדש...אני מקווה שזה עכשיו יותר ברור...בכל מקרה אסיים את הדיון כי אין טעם להמשיך בו. שיהיה לך המון אושר וסיפוק מהחיים שלך ושכל התנסות שלך תסתיים על הצד הטוב ביותר ולא תצטרך לחוות (אם יש כאלה) את הנזקים של הסיגריות. שלום.

<>

אני לא שופט כלל, לא אותך וגם לא את הראייה שלך לגבי העולם בכלל והסיגריות בפרט, במיוחד שיש עוד המון אנשים שרואים כך את העולם.... החלק המעניין של המשפט שלך זה שאת כותבת שיש המון אנשים שרואים את הדברים בדיוק כמו שאת רואה אותם... את יכולה להמשיך להתעצבן (זכותך) אך לי זה נראה (ברוב המקרים ש"המון אנשים חושבים ש-") שזה נובע יותר מהסכמה חברתית מאשר גיבוש דעה מהתנסות ובדיקה... לא כתבתי באף מקום שאני מאמין במשהו... ההיפך כתבתי שאין לי אמונות... את יכולה לקרוא שוב את השרשור הזה (אם את רוצה) על מנת לבדוק את הטענות המוזרות שלך שיש לי אמונות כאלו ואחרות. זה שאת (ורוב האנושות) מאמצים דעות לא אומר שאין להם דעה, יש להם דעות שהם לא מודעים שנובעות מאימוץ דעות והעדפות של אחרים... אנשים אמורים לא להאמין בכלל גם אחרי שבדקו והתנסו... ברגע שמשהו הופך להיות אמונה האדם מתקבע ומתרחק מלהיות יצור חופשי. ... טוב, שכנעת אותי... תעשי כל מה שמספרים לך שטוב לעשות ואל תעשי את מה שמספרים לך שרע לעשות בפרסומות, עיתונים רדיו וטלוויזיה... אני אמשיך לפעול בדרך שלי. זכותך לא לקבל שאין לי אמונות... אך זה לא יהפוך אותי לאדם שיש לו אמונות... לך יש המון אמונות, על חלקן הקטן את כותבת כאן... לי אין (גם אם את מקבלת/מבינה וגם אם לאו). בילדותי סבלתי ממחלה קשה ונרפאתי רק אחרי ששברתי את הבקבוק של הכדורים (הכימים שניתנו על ידי "מומחה" ברפואה מערבית) שהכריחו אותי לקחת... והתחלתי לעשות דברים על מנת להירפא... אגב, אני זוכר מצויין איך התחיל השירשור הארוך... מהחוסר יכולת/רצון שלך לבחון דברים ולטעון שיש דברים ש"כולם יודעים"... את לא אמורה לתת דין וחשבון לאף אחד... בטח שלא לי, את כן אמורה לבדוק עם עצמך למה ומודע את בוחרת... את אמורה להבדיל בין הדעות שלך לבין מוסכמות חברתיות... איש באמונתו יחיה זה ביטוי די גזעני ששולל את קיומם של אנשים ללא אמונות ואני בתוכם. אולי החיים שלך היו כל כך יפים ומאושרים ולא חווית הרבה סבל וכאב, כך שאתה בוחר להישאר בעולמך הורוד והתמים.. אולי... ואולי את טועה לחלוטין... אולי מכל האנשים שהיה לי קשר בגיל 17 רק על 1 אני יודע בוודאות שעדיין חי... חלק נאלמו (בעזרת הצבא והמשטרה), חלק בוודאות הודיעו על כך שהם מתו (נרצחו זאת מילה יותר מדוייקת)... אולי הייתי ילד מוכה עד שהחלטתי שאף אחד לא ירים עליי יד... וזה רק חלק קטן הבעבר שלי... אולי עברתי עינויים פיזים... אולי ישבתי בכלא... את יכולה לחשוב שהחיים שלי "ורודים ותמימים ושאף פעם אף אחד לא הכאיב לי"... את יכולה אפילו להאמין שאת צודקת, אך המציאות שונה. השמחה שלי לא תלויה בכל הדברים האלו, אני שמח כי כך בחרתי... זה כל כך פשוט או כל כך מסובך... תלוי מאיפה מסתכלים על זה. אני לא מנסה לכפות אף דעה שלי על אף אחד... אם הייתי עושה את זה זה היה מתנגש עם הדעה שלי שכל הדעות הם דעות קדומות ושכל אחד צריך להגיע לבחירות שלו ללא תלות תב-מה אחרים חושבים או מ-מה שהרוב חושבים... אין לי כלים לשפוט דעות של אחרים... יש לי אפשרות להראות להם שאפשר גם לחשוב אחרת... אולי זה יעזור לאנשים להפסיק לפעול על אוטומט.... אני לא מכיר אותך... אך אני מתייחס למה שאת כותבת בלי להתעצבן ובלי לצפות שתכתבי משהו מסוייים, לכן כשאני קורא אני לא מנסה להוכיח כלום... כנ"ל כשאני כותב. מצד שני את (על פי מה שאת כותבת) מתעבנת ומתרגזת ממה שאני כותב כי זה לא תואם את האופן שבו את רואה את העולם... איזה תרופה קיימת שעוזרת לאנשים לשפר את איכות החיים שלהם? לא מכיר אף אחד... אשמח לשמוע על קיומם. להבדיל מה"רפואה" שאת מתארת, הריפוי שאני מכיר זה לחיות באופן שמונע את המחלה... גישה טיפ טיפה שונה... אגב, בעבר הפסקתי לעשן לשנה תמימה, כי כך החלטתי... לא היו שום תופעות, לא קשות ולא קלות, לא נסבלות ולא בלתי נסבלות... ההפסקה באה לאחר כ-30 שנים של עישון... הקשיים שאת עברת מקורם כנראה מההתמכרות ולא מחוסר סיגריות (אפילו אם את מאמינה אחרת). מאחל לך שתעשני או תפסיקי לעשן, על פי בחירה מודעת שלך ולא משנה מה את בוחרת שתעשי את זה בלי ייסורי מצפון.

ne ro

New member
תגובה...

אין לי טעם להתחיל שוב להתווכח... אגב, שאמרתי שלך יש את האמונות שלך, לא התכוונתי דווקא לאמונות מסוימות בדת מסוימת או בתורה מסוימת... יש לך את הדרך שאתהה רואה את העולם ובה אתה מאמין ומשמע היא אמונתך... לפי כל מה שרשמת יש לך דווקא דעות מאוד חזקות לגבי דברים... אפילו הדעה שלך נגד הרפואה המערבית היא אמונה כי אין שום עובדות שאתה צודק... מה אני יגיד לך...אני לא יודעת במה אתה מתעניין ומהם תחומי העיסוק שלך, אל לפי דעתי ששוללים את כל הדברים ה"מקובלים" להתעניין בהם או לדבר עליהם נהיה קצת משעמם להתפלסף לנצח על משמעויות של מילים ומניעים של אנשים שלא ממש רלוונטים לחיים...(שוב לפי דעתי אתה יכול להירגע) לגבי התרופות לאיכות החיים...הכל יחסי...אני דיברתי שכאשר אדם חולה פיזית או גם נפשית באופן שגורם לו סבל ואומללות, דבר שני אחרי הדאגה לחייו (פיזית לתקן מה ששבור, נפשית שלא יגרום נזק לחייו או לסביבתו) הרופאים בטח ובטח דואגים להקלה על סבלו ולעזור לו בכאביו...זה תחום מאוד ארוך ומסובך ואני לא אתחיל לדון פה על כל דבר ודבר, אבל אף רופא לא ימנע מבן אדם שכואב לו מאוד משככי כאבים, ולדוגמא במחלות מסוימות הנובעות מזקנה, או מחלות ללא מרפא כמו איידס, סרטן סופני, יש הוספיסים מיוחדים שדואגים שהאדם יבלה את שארית חייו בשלווה וללא מכאובים, ושיפור הסימפטומים במחלות תנועה ומחלות נוירולוגיות, תחום הפסיכולוגיה והפסיכיאטריה, שדואג שגם אנשים עם בעיות נפשיות יקבלו טיפול ושיקום בהתאם למחלתם, והביטוח הלאומי שדואג להם לשיקום תעסוקתי ופיזי, ועזרה סיעודית לאנשים חולים... ובכלל מהו תחום הפלסטיקה אם לא אמצעי לשיפור איכות החיים אצל אדם... אז אני חושבת שגם אם אתה לא "מאמין" ברפואה המערבית ולך כביכול היא לא עזרה, אתה חייב לתת לה קצת...קרדיט, אולי אתה בריא היום, אבל כמו שאמרת אי אפשר לדעת מה יקרה מחר, ואולי תהיה במצב שתזדקק לה... ואתה לי נשמע לי טיפוס "מתאבד" שיוותר על הצלת חייו לטובת עקרונות... אז נכון יש המון בירוקרטיה, ומן טבע הדברים שכך יהיה, אבל אם ייצא לך להסתכל על מדינות מסוימות באפריקה ללא רפואה מערבית, ששם אנשים מתים מדברים כל כך פשוטים ובגילאים כל כך צעירים, תראה את ההבדל הקטן... לגבי ההתמכרות שלי...אני יודעת שהקושי שנובע הוא גם פסיכולוגי, אבל גם בעת גמילה מעישון ומצבי לחץ ופחד מופרש פחות הורמון בשם קורטיסול שאחראי על מטבוליזם ורמת סוכר אחידה בדם, שגורם לכל מיני עצירויות ורעב גדול...אז אני חושבת שזה שילוב בין קשיים פסיכולוגים ופיזיים בגלל הגמילה מניקוטין, וכן זאת התמכרות מישהו אמר שלא... שוב אתה שופט, אולי אתה לא שם לב לזה... החלק המעניין של המשפט שלך זה שאת כותבת שיש המון אנשים שרואים את הדברים בדיוק כמו שאת רואה אותם... את יכולה להמשיך להתעצבן (זכותך) אך לי זה נראה (ברוב המקרים ש"המון אנשים חושבים ש-") שזה נובע יותר מהסכמה חברתית מאשר גיבוש דעה מהתנסות ובדיקה... החלק המעניין של המשפט שלך זה שאת כותבת שיש המון אנשים שרואים את הדברים בדיוק כמו שאת רואה אותם... את יכולה להמשיך להתעצבן (זכותך) אך לי זה נראה (ברוב המקרים ש"המון אנשים חושבים ש-") שזה נובע יותר מהסכמה חברתית מאשר גיבוש דעה מהתנסות ובדיקה... אנשים אמורים לא להאמין בכלל גם אחרי שבדקו והתנסו... ברגע שמשהו הופך להיות אמונה האדם מתקבע ומתרחק מלהיות יצור חופשי.(מי מת והסמיך אותך לקבוע אם אנשים יאמינו ובמה, יש אנשים שאמונה דווקא עושה להם נפלאות כמו שלך ה"לא אמונה" שלך עושה) אגב, אני זוכר מצויין איך התחיל השירשור הארוך... מהחוסר יכולת/רצון שלך לבחון דברים ולטעון שיש דברים ש"כולם יודעים"... את לא אמורה לתת דין וחשבון לאף אחד... בטח שלא לי, את כן אמורה לבדוק עם עצמך למה ומודע את בוחרת... את אמורה להבדיל בין הדעות שלך לבין מוסכמות חברתיות...(השירשור התחיל ששאלתי שאלה לגבי פרחי הבאך, מוסכמות חברתיות איך שאתה קורא להן שהן קונצנזוס קיימות מסיבה, ואני לא מדברת על מוסכמות תרבותיות, ואף פעם לא דיברתי עליהן, אם יש קונצנזוס בכל העולם שמסוכן לשתות ולנהוג זה מסיבה שיכולה להציל חיים, ואם יש קונצנזוס לא לאכול רעל, ולצורך העניין שסיגריות מסוכן וזיהום אוויר מזיק ולהיות שמנים מדי, כי זה נכון!!!!!!) מה שהכי נראה לי מהדברים שלך שאתה קצת חי בהכחשה וכל הקטע של הסיגריות אולי נובע מזה שאתה מעשן ואוהב לעשן, אך למרות שכל העולם אומר שזה מזיק וידועו ומוכח מדעית שזה מזיק נוח לך לחיות כך לכן אתה מדחיק ומכחיש כל מי שטוען אחרת, וזה נראה לי קצת ילדותי...כל הקטע של אני נגד העולם, ואני לא ייכנע למוסכמות חברתיות קצת פתטי, כי אתה חי בישראל שהיא ארץ מערבית בשנת 2009, אני לא מכירה את החיים שלך אבל אני מנחשת שאתה לובש בגדים שאתה יוצא מהבית, משהו שהוא די מוסכמה חברתית, אתה גם מעשן סיגריות שזה גם די נורמה חברתית מסוימת שברוב המקרים גם נובעת מלחץ חברתי מסוים, אתה הרי התחלת לעשן אחרי שראית פרסומות כאלו ואחרות או אנשים כאלה ואחרים מעשנים, ראית אותם, ראיתה מה טוב וניסית, אם היית רואה באותה שנייה לדוגמא שקורה להם נזק מיידי, לא היית לוקח את הסיגריה מתןך מנגנון הישרדותי אבולוציוני שרואה את הסביבה וממנה מסיק טוב ורע מהם...אם קוף רואה קוף אחר אוכל פרי ומת, אותו קוף לא יטעם מהפרי, כי הוא מסיק שמשהו לא טוב יקרה לו!!! כולנו יצורים חברתיים מבטן ומלידה, זה מי שאנחנו, לכן אנחנו מחפשים מישהו לחלוק איתו את חיינו, לכן, אם יצחקו עלינו וישפילו אותנו יכאב לנו, אם נראה את זה ואם לא, לכ תמיד תמיד שאנחנו עושים משהו טוב וצודק ומצליחים נרצה פידבק חיובי מהסביבה...אנשים שלגמרי לגמרי מתעלמים מהמוסכמות החברתיות הבסיסיות ומהחוקים האוניברסלים כמו לא לרצוח, לא לפגוע בזולת ואפילו שלא לובשים בגדים בפומבי ומתערטלים ופוגעים ברגשות האנשים נמצאים במוסדות סגורים, ואנשים שאינם יכולים ליצור קשר עם הסביבה הם אנשים אוטיסטים או בעלי פגיעה מוחית קשה, או שעברו הזנחה חמורה בילדותם!!! אז נכון שאתה בטוחחחח לא כזה, ויש לך ידיעה מה טוב ורע ומה ראוי אבל אתה אדם חברתי, ואתה לא היית יכול לשרוד ללא חברה, כמו כמעט כל אדם על פני הפלנטה, ושוב הדוגמאות לדברים הרעים שקרו בחייך, אני לא יודעת מה נכון ומה לא, אבל כולם קרו לאנשים אחרים ונגרמו לך על ידי אנשים אחרים, וכל אלה אם תרצה ואם לא השאירו חותם בחייך והפכו אותך למי שאתה...כמו שלכולנו... אז הטענה שלי היא שכולנו מושפעים מהסביבה ללא יוצא מן הכלל, מהסביבה הקרובה לנו, אנשים שפגשנו בחיינו והשפיעו עלינו במודע או שלא, וגם כיום בעולם המודרני התקשורת והטלווזיה והאינטרנט...או שאולי אלה גם מחוץ לחוק אצלך... לא משנה מה תגיד לי וכמה שתבנה את התדמית החופשית המשוחררת ממוסכמות שלך, אני יידע שאתה פוגש אדם מוכר אתה אומר לו שלום כי זה מה שמקובל (ולא משנה השפה), אני יידע שאם בא לך על בחורה מסוימת אתה לא תכפה את עצמך עליה מינית (כי יש לך שיקול דעת וזה אסור לפי החוק), אני יידע שאם מישהו שאתה אוהב מאוד בוכה או נפגע או נפצע אתה מיד תגלה סימפטיה כלפיו ותנסה לעזור לו...אני יודעת שאם תלך לגן חיות לא תקפוץ לכלוב האריות הרעבים, גם אם לא ניסית אף פעם, כי הם יהרגו אותך וזה משהו שאתה יודע מ"פרסומים" שהאריה היא חיה טורפת... כולנו יצורים חברתיים, נולדנו כאלה ונמות כאלה, אנשים בודדים הם אנשים אומללים מאוד מאוד, והבדידות היא סיבה מס' 1 להתאבדויות...המוסכמות החברתיות הם כל כך בסיסיות ועמוקות וטבועות בנו מינקות כך שאין שום טעם להתכחש אליהן, מה שיותר עוזר זה למרות כל המוסכמות האלה בתור בני אדם למצוא את האושר ולהגשים את עצמנו...

אין טעם להתווכח...

"שאמרתי שלך יש את האמונות שלך, לא התכוונתי דווקא לאמונות מסוימות בדת מסוימת או בתורה מסוימת... יש לך את הדרך שאתהה רואה את העולם ובה אתה מאמין ומשמע היא אמונתך..." גם אני לא התכוונתי לאלוהים או לדת כשכתבתי שאין לי אמונות... אני מבין שלרוב האנשים יש אמונות אך משום מה רוב האנשים לא מבינים (או לא רוצים להבין) שאפשר לחיות אחרת... בלי אמונות כלל. יש לי דעות, לא טענתי שאין לי. מה שמבדיל אותי מרוב האנשים שאני מכיר זה שאני מודע לכך שהדעות שלי הם לא יותר ולא פחות מדעות, הדעות שלי הם לא עובדות. "קצת משעמם להתפלסף לנצח על משמעויות של מילים ומניעים של אנשים" אז אל תעשי את זה... אף אחד לא מכריח אותך לפעול בדרך שונה ממה שאת רוצה ו/או רגילה. לגבי האמונות שלך לגבי הרפואה, תמשיכי לחיות איתם בכיף... זה לא מה שיגרום לי ללכת לרופא קונבנציונלי אם אני חולה במשהו... בעיות נפשיות לדוגמא יכולות להיות קיימות רק אם הנפש קיימת... זיקנה זאת לא מחלה... החיים זה "מחלה סופנית"... רפואה פלסטית בעיקר מאפשרת לאנשים שלא רוצים לקבל את עצמם כפי שהם... עד הניתוח הבא... והזה שאחריו... ענק!!! תודה על הצחוקים הרבים... "אתה לי נשמע לי טיפוס "מתאבד" שיוותר על הצלת חייו לטובת עקרונות..."... מזמן לא צחקתי כל כך הרבה, תודה. "אני חושבת שזה שילוב בין קשיים פסיכולוגים ופיזיים בגלל הגמילה מניקוטין" ואני חושב שאם מטפלים בהרגלים הדברים שאת מתארת לא מתקיימים... "אם יש קונצנזוס בכל העולם שמסוכן לשתות ולנהוג זה מסיבה שיכולה להציל חיים, ואם יש קונצנזוס לא לאכול רעל, ולצורך העניין שסיגריות מסוכן וזיהום אוויר מזיק ולהיות שמנים מדי, כי זה נכון!!!!!!)" כמה סימני קריאה יש אחרי המילה "נכון"? זה "נכון" כי... כי כך את מאמינה אולי... זה אולי בכלל לא נכון... כל האופציות פתוחות, לא משנה כמה סימני קריאה את מוסיפה למילה "נכון". "כל הקטע של אני נגד העולם, ואני לא ייכנע למוסכמות חברתיות קצת פתטי" אז תפעלי בהתאם... אני לא "נגד העולם" וגם לא "נגד האנושות"... אך זכותי לא לקיים הסכמים שאני לא חתום עליהם. "אני לא מכירה את החיים שלך אבל אני מנחשת שאתה לובש בגדים שאתה יוצא מהבית, משהו שהוא די מוסכמה חברתית, אתה גם מעשן סיגריות שזה גם די נורמה חברתית מסוימת שברוב המקרים גם נובעת מלחץ חברתי מסוים, אתה הרי התחלת לעשן אחרי שראית פרסומות כאלו ואחרות או אנשים כאלה ואחרים מעשנים, ראית אותם, ראיתה מה טוב וניסית, אם היית רואה באותה שנייה לדוגמא שקורה להם נזק מיידי, לא היית לוקח את הסיגריה מתןך מנגנון הישרדותי אבולוציוני שרואה את הסביבה וממנה מסיק טוב ורע מהם...אם קוף רואה קוף אחר אוכל פרי ומת, אותו קוף לא יטעם מהפרי, כי הוא מסיק שמשהו לא טוב יקרה לו!!!" בדרך כלל אני לובש בגדים כשאני יוצא מהבית, לא בגלל שזו מוסכמה חברתית אלא כי זה נוגד את החוק ואני לא מוכן לשלם את התשלום הנקוב בחוק. אני לא מעשן בגלל לחץ חברתי... רוב החברים שלי לא מעשנים. אני לא ניזון מפרסומות (כתבתי את זה כבר, אם אני זוכר נכון)... התחלתי לעשן כמעט בגיל 18 כי רציתי לדעת מה זה...אף אחד לא ניסה לפתות אותי, הלכתי לקיוסק, קניתי, עישנתי ונהנתי. גם את המשפט הבא אני לא יודע כמה פעמים כתבתי: לא ראיתי אף פעם שום הוכחה לגבי נזקים של סיגריות... את מוזמנת לתת לי קישור על מנת להרחיב את האופקים שלי. מסכן הקוף הזה... שלא אכל את מה שהיה יכול לרפא את המחלה שלו (אולי) בגלל האמונות שלו... אך לדעתי את טועה, לקופים אין אמונות. "כולנו יצורים חברתיים מבטן ומלידה, זה מי שאנחנו" כשאת כותבת "אנחנו" את מתכוננת לעצמך ו... למי עוד? "אנשים שלגמרי לגמרי מתעלמים מהמוסכמות החברתיות הבסיסיות ומהחוקים האוניברסלים כמו לא לרצוח, לא לפגוע בזולת ואפילו שלא לובשים בגדים בפומבי ומתערטלים ופוגעים ברגשות האנשים נמצאים במוסדות סגורים, ואנשים שאינם יכולים ליצור קשר עם הסביבה הם אנשים אוטיסטים או בעלי פגיעה מוחית קשה, או שעברו הזנחה חמורה בילדותם!!!" וואו... אז איפה המקום שלי? במוסד סגור? לא בטוח שהם מוכנים לקבל אותי, את רוצה לתת לי מכתב המלצה שאגיש להם? "...אבל אתה אדם חברתי, ואתה לא היית יכול לשרוד ללא חברה," אני לא יודע אם את קצת טועה או מאוד טועה. אני תוצאה מהבחירות שלי בהווה ובעבר... .יש הבדל בין לזה לבין לחיות תקוע בעבר. אני מושפע מהדברים שאני מרשה להם להיכנס לתוכי... אני לא מאמין כמו אידיוט קטן לכל מה שכתוב בפרסומות, באינטרנט, בטלוויזיה או כל מקום אחר... "אני יידע שאתה פוגש אדם מוכר אתה אומר לו שלום כי זה מה שמקובל (ולא משנה השפה)" את טועה מאוד... למה שאני אגיד לו שלום? למה שאשאל "מה שלומך?"... לא, אני לא עושה דברים כאלו. "אני יידע שאם בא לך על בחורה מסוימת אתה לא תכפה את עצמך עליה מינית (כי יש לך שיקול דעת וזה אסור לפי החוק)" נכון, כי יש לי שיקולי דעת... לא בגלל שיש חוק. "אני יידע שאם מישהו שאתה אוהב מאוד בוכה או נפגע או נפצע אתה מיד תגלה סימפטיה כלפיו ותנסה לעזור לו..." ממש לא... לא מעניינות אותי כלל הרגשות של אחרים, לא של אלו שאני אוהב וגם לא שלי עצמי. מעולם לא עזרתי לאדם שלא ביקש עזרה, ומקווה שזה ימשיך להיות כך עד המוות שלי. אני גם יודע שאם מישהו מבקש עזרה ואני רוצה לעזור הדבר הכי גרוע שאני יכול לעשות זה להזדהות איתו ו/או עם ה"בעיות" שלו... סימפטיה רק מפריע לראות את המצב מזווית שונה. "אני יודעת שאם תלך לגן חיות לא תקפוץ לכלוב האריות הרעבים, גם אם לא ניסית אף פעם, כי הם יהרגו אותך וזה משהו שאתה יודע מ"פרסומים" שהאריה היא חיה טורפת..." אני לא הולך לגן חיות, זה מאוד עצוב לראות את האכזריות של האנשים... אבל פעם קראתי סיפור על גן חיות והיה מקום שכתוב "החייה הכי מסוכנת, על מנת לראות אותה תרימו את המסך"... מאחורי המסך היתה מראה..... לעניות דעתי אריה שבע לא יתקוף כלל ואריה רעב ברוב המקרים לא יתקוף אדם... לא יודע מאיפה הבאת את הפרסומים לגבי האריות... "כולנו יצורים חברתיים, נולדנו כאלה ונמות כאלה, אנשים בודדים הם אנשים אומללים מאוד מאוד, והבדידות היא סיבה מס' 1 להתאבדויות..." יש הבדל בין להיות לבד לבין להיות בודד... אני תמיד לבד, גם אם יש 500 איש סביבי... אני אף פעם לא בודד. ל-"כולכם היצורים החברתיים" אני מאחל בהצלחה. "המוסכמות החברתיות הם כל כך בסיסיות ועמוקות וטבועות בנו מינקות כך שאין שום טעם להתכחש אליהן" תתפלאי אולי, אך אני לא היחיד שהצליח להשתחרר... יש/ הבדל בין להתכחש לבין להבין שזה קיים ולא להסכים. "מה שיותר עוזר זה למרות כל המוסכמות האלה בתור בני אדם למצוא את האושר ולהגשים את עצמנו..." ו... הצלחת?

ne ro

New member
תגובה...

אני התכוונתי שאתה לא נשמע לי בן אדם מתאבד שיוותר על חייו לטובת עקרונות, ובוא אני יגיד לך משהו, שאדם חושש לחייו אין לו עקרונות....טוב שצחקת אם דבר כזה מצחיק אותך... אתה יודע מה אני נכנעת, אין טעם להתווכח עם אדם כמוך, שסגור בתוך הבועה הביזארית שהוא בנה לעצמו תחיה תחיים שלך איך שבא לך, אתה צודק אתה לא בן אדם נורמלי ונורמטיבי אולי אתה חייזר לא יודעת מה אתה, וככל שאני קוראת את מה שאתה כותב אני באמת מגיעה למסקנה שטעיתי...יכול להיות שבאמת עברת חיים קשים שחרכו קשות את נשמתך המבובלת והטועה... אתה רוצה מחקרים תחפש באינטרנט, אני יודעת מה נכון ואני לא יחפש לך מחקרים עכשיו כי אני יודעת שגם אותם אתה תשלול, אם הייתי רואה טעם וטיעון משמעותי שלך הייתי עוד מתאמצת, אתה לא שווה את זה... ואם אתה עושה את כל הדברים רק בגלל שאתה מפחד על הכסף (או שזה מה שאתה אומר) זה אומר שאתה צבוע, וחסר עמוד שדרה, אגב כל השיקולוים שלך מבוססים על נורמות שקלטת במודע ובתת מודע, אם היית נולד בשבט מרוחק שבו הגברים היו אונסים תנשים, או נלחמים עד מוות אחד בשני ולא היית מכיר משהו אחר אלו היו הנורמות שלך...מצד שני כנראה היו מנדים אותך ואצל כל יצור אחר בממלכת החי לפי רמת דפיקותך היית מוצא את מותך על ידי אמך בגיל צעיר... יחסית לאדם שאין לו אמונות והדעות שלו רק דעות ויכולות להשתנות אתה מתווכח על הדעה וראיית העולם שלך בעקשנות חזקה מאוד... אתה לא יכול ולא יודע להתמודד עם מה שרשמתי תודה בכך ולכן אתה מנסה לחפש בכוח רב כל מיני משמעויות נסתרות שרק אתה רואה, שוב אתה לוקח את זה אליי, אם הצלחתי למצוא אושר בחיי זה ממש לא עניינך, והעולם שלי הרבה יותר מלא ועשיר ומורכב ממה שאני רושמת כאן בפורום, וכן, אני לומדת מה שאני אוהבת, אני עושה מה שכיף לי ואני חיה את החיים שלי ואני מאמינה שאם הייתי בגילך הייתי אישה מאושרת עם משפחה ועם עבודה מכובדת ולא הייתי מתווכחת עם אנשים שגילם מחצית מגילי על אם כדור הארץ שטוח או עגול... "אם יש קונצנזוס בכל העולם שמסוכן לשתות ולנהוג זה מסיבה שיכולה להציל חיים, ואם יש קונצנזוס לא לאכול רעל, ולצורך העניין שסיגריות מסוכן וזיהום אוויר מזיק ולהיות שמנים מדי, כי זה נכון!!!!!!)" כמה סימני קריאה יש אחרי המילה "נכון"? זה "נכון" כי... כי כך את מאמינה אולי... זה אולי בכלל לא נכון... כל האופציות פתוחות, לא משנה כמה סימני קריאה את מוסיפה למילה "נכון". כמה טיפוסי לך לתקוף את הסימני קריאה שלי ולא להתמודד באמת עם המשמעות, יש הוכחות ישירות סיבתיות ומדעיות שזה נכון, לא מאמין אל תאמין... היצר של אותו קוף להימנע מהפרי נובע שוב מיצר אבולוציוני בסיסי שקיים בכל יצור חי, ולא מ"אמונות", אבסורד שאני מתייחסת לזה בכלל במה אתה מאמין? בשדים ורוחות ומכשפות, כן נכנסתי לאתר שלך וראיתי במה אתה מתעסק כל מיני מאגיה ושטויות... אני אומרת לך באמת ובתמים שאני מרחמת עליך... גם ראיתי פה בפורום ובאינטרנט כמה שאתה מתווכח עם אנשים כל הזמן וראיתי גם הרבה הודעות נגדך ואין פלא כי אתה בן אדם לא נעים, ומאוד מאוד קיצוני...קיצוניות לובשת הרבה צורות, היא יכולה להסתתר תחת אידיאולוגיות שונות, גם אחת עם כביכול כוונות "טובות", (אני בטוחה שגם להיטלר היו כוונות מאוד טובות) ואין פלא שאנשים לא ממהרים לפורום הזה לשאול שאלות כי הם כבר יודעים שאיך שייכנסו לשאול שאלה תמימה הם יותקפו קשות ע"י ה"מורה הרוחני"...יש אנשים, יש אנשים מוזרים בעולם אין ספק....מה הפוינט שלך.. כל מה שרשמתי זה דברים בסיסיים שאנשים עושים, אתה לא עושה אז אתה לא בן אדם, אתה טוען שיש לך חברה, מעניין איך אתה מתייחס אליה... כנראה שבגילך השנים עושות את שלהן...עכשיו אם תסלח לי אני יילך לדון עם אנשים חכמים, משכילים, מבינים עניין, נעימים לשיחה, מצליחים בחייהם, שבחשיבה הקונבנציונאלית אשכרה מצליחים לשנות סדרי עולם, אתה תמשיך עם הממבו ג'מבו שלך, תמיד אמרו שמסתתרים בינינו עבמ"ים עכשיו זה נראה לי קצת נכון, אני סיימתי את הדיון הזה הוא מתחת לרמתי שלום ותנחומיי לחברה שלך... כמה מרירות כמה ציניות, ושנאה... נ.ב. ניסיתי להיות נחמדה בהודעה הקודמת, אני רואה שאין טעם לכן עניתי לך רק בשפה שאתה מבין...

תודה.

תודה על המחמאות. תודה על ההומור. תודה על ההודעה שלך. חבל שאת לא מצליחה לקרוא ולא עושה כלום על מנת מלהבין... חבל שאת לא יודעת שכותבים "אגיד" ולא "יגיד", "אחפש" ולא "יחפש" וכו'... לא שלי אין טעויות בכתיבה, יש לי לא מעט... אך אצלך זה משהו שמתרחש באופן קבוע, זאת ככל הנראה לא טעות אלא מצב שאת חושבת שככה כותבים... ?... כל אדם שלא פועל על פי המוסכמות החברתיות הוא חייזר?... זה חדש לי. למה את כל כך מתעקשת להמשיך לכתוב על נשמה? הרי כבר כתבתי לך שעד כמה שידוע לי הנשמה לא קיימת... אז לפני שאת מספרת לי מה קורה עם הנשמה שלי אולי תסבירי לי מה הכוונה שלך שכאת כותבת נשמה?... למה את מתעקשת לכתוב על כך שיש לי אמונות? כל כך קשה לך לקלוט שאין לי? חיפשתי מחקרים לגבי "נזקי העישון", לא רק באינטרנט, גם ב-לנסט, תל השומר ועוד כמה מקומות... כפי שכתבתי לא ראיתי אף מחקר שמוכיח שיש קשר ישיר בין עישון לבין מחלה מסויימת... את יכולה להמשיך להאמין מה שאת רוצה, אמשיך לחיות ללא אמונות ולהתייחס למבחן התוצאה. המשפט הבא שלך... "אם אתה עושה את כל הדברים רק בגלל שאתה מפחד על הכסף..." מאיפה הבאת אותו? זה כבר יותר ממצחיק... זה מראה אולי כמה את לא קוראת את ההודעות שלי עם כוונה מינימלית של להבין מה אני כותב... להבדיל המשפט הזה שלך: "כנראה היו מנדים אותך ואצל כל יצור אחר בממלכת החי לפי רמת דפיקותך היית מוצא את מותך על ידי אמך בגיל צעיר..." ממש מצא חן בעיניי... זה מראה על כמה את אוהבת, מחבבת ומעריצה אותי... לא באמת, בתם צחקתי... זה כן מראה עד כמה "מדליקים אותך" הדברים שאני כותב, אפילו אם את עושה את כל מה שאפשר על מנת לשכנע את עצמך שאני סוג של פסיכופט. את כותבת "אתה מתווכח על הדעה וראיית העולם שלך בעקשנות חזקה מאוד..." ואני שואל... להבדיל ממך? ותרשי לי גם להוסיף שזו דעתך, היא לגיטימית לחלוטין בעיניים שלך ורק את יודעת על מה את מדברת... "אתה לא יכול ולא יודע להתמודד עם מה שרשמתי" מה שרשמת?... מה בדיוק? תעזרי לי בבקשה... ב-מה אני לא יודע/יכול להתמודד? עם הרחמים העצמיים שלך? עם האמונות שלך? אין שום ביסה שאני אתמודד עם הבעיות שלך... "אני מאמינה שאם הייתי בגילך הייתי אישה מאושרת עם משפחה ועם עבודה מכובדת ולא הייתי מתווכחת עם אנשים שגילם מחצית מגילי על אם כדור הארץ שטוח או עגול..." ידוע לי כבר שיש לך אמונות (ולא מעט). אני מבין מהמשפט שלך שאם אין לך משפחה וו"עבודה מכובדת" לא היית מאושרת... האם אני צודק? מאוד מאוד מצחיקה הטענה שלך ש-"יש הוכחות ישירות סיבתיות ומדעיות שזה נכון"... מול חוסר היכולת שלך להביא אפילו הוכחה אחת... ושוב את שואלת: "במה אתה מאמין?" ועונה לעצמך מבקום להבין שהשאלה היא לא ב-מה אני מאמין אלא האם אני מאמין בכלל... והתשובה כפי שכבר כתבתי היא לא... למרות שקשה לך, תעשי מאמץ קטן... זה לא שאני מאמין ב-X ולא מאמין ב-Y... אין לי אמונות כלל. את נוגעת לי בלב... "אני אומרת לך באמת ובתמים שאני מרחמת עליך..." ... שוב צחקתי, לא מעניין אותי מה את חושבת עליי ובאיזה אופן את שופטת אותי, מספיק לי שאני שלם עם עצמי כמו שאני... הרחמים שלך לא עושים לי כלום. טוב... לא לגמרי כלום, זה מעלה לי חיוך קטן... את מרחמת (ככל הנראה) על כל מי שלא מתנהג כמו שאת חושבת ש"טוב" להתנהג... אך להבדיל ממך אני מדוע לכך שיש המון צורות לחשוב, ואין לי שום צורך ולא רצון שאחרים יחשבו כמוני. "ראיתי גם הרבה הודעות נגדך ואין פלא כי אתה בן אדם לא נעים, ומאוד מאוד קיצוני..." התבלבלתי ברשימה... אני לא נעים, מאוד קיצוני, אדם, חייזר, אוטיסט ומה עוד? על איזה "מורה הרוחני" את מדברת? הפוינט שלי זה כשאני עומד על קצות האצבעות עם נעלי בלט... "כל מה שרשמתי זה דברים בסיסיים שאנשים עושים, אתה לא עושה אז אתה לא בן אדם" טוב, אז שוב אני "לא בן אדם"... את יכולה לעשות רשימה מרוכזת לגבי מה אני כן ומה אני לא? "אתה טוען שיש לך חברה, מעניין איך אתה מתייחס אליה..." למה זה מעניין אותך?... אם תתני לי סיבה קטנה אחת יש סיכוי שאענה לך. אגב, אנשים שמכירים אותי ולא את הדמות הוירטואלית שכרגע כותב לך יודעים שיש לי חברה. יש משפט שכלל לא הבנתי:"כנראה שבגילך השנים עושות את שלהן"... מוכנה להסביר? "אני יילך לדון עם אנשים חכמים, משכילים, מבינים עניין, נעימים לשיחה, מצליחים בחייהם, שבחשיבה הקונבנציונאלית אשכרה מצליחים לשנות סדרי עולם" בהצלחה! "אתה תמשיך עם הממבו ג'מבו שלך, תמיד אמרו שמסתתרים בינינו עבמ"ים עכשיו זה נראה לי קצת נכון" בואי נהיה הוגנים, את תעשי מה שבא לך... ואני אעשה מה שבא לי. אני לא אומר לך מה לעשות, אז אל תגידי לי מה לעשות. אני אלך לפגוש "אנשים חכמים, משכילים, מבינים עניין, נעימים לשיחה, מצליחים בחייהם" שיש להניח הם אנשים שונים לגמרי שהאנשים שאת הולכת לפגוש... מה שלא יפריע לי להמשיך את הדיון כאן איתך... כבר כמה פעמים "איימת" שאת לא ממשיכה את הדיון ולא עמדת במילה שלך... אני לומד די מהר מההתנסויות שלי. אתן קישור לחברה שלי ("תנחומיי לחברה שלך...") כך לא רק אני אצחק... היא תצחק לידי. "כמה מרירות כמה ציניות, ושנאה..." כתבת את זה כסיון של ההודעה שלך כי כך את רואה את ההודעה שכתבת? נ.ב. אני מבין די הרבה שפות. נ.ב.ב. כמה סיגריות עישנת תוך כדי כתיבת 2 ההודעות האחרונות שלך בשרשור הזה?

ne ro

New member
אכן רמה נמוכה...

כנראה שפגעתי בך ממש אם התחלת לרדת על שגיאות הכתיב שלי... שמחה שתצחק עם חברה שלך והמשפטים שלי יביאו קצת צחוק לחייכם האפורים, כמו כן גם אצלי ממש צחקו על מה שאתה כותב ורבים הסכימו איתי (גם אנשים שאני לא מכירה) לגביך... אחלה לייף בן אדם...

לא. לא רק שלא פגעת...

גם אין לך גם איך לפגוע בי אפילו אם את רוצה. את הטעויות שלך ראיתי מההתחלה... רמה נמוכה זה לכתוב "אני יגיד לך" במקום "אני אגיד לך"... את חושבת אחרת? חיים אפורים? מעניין... זה מה שיש סביבך? בקיצור... שמח שגרמתי לאנשים לצחוק... שמח שיש האנשים שמסכימים איתך... חבל שלפי מה שכתבת אחרים צחקו ואת לא... נ.ב. יופי של התחמקות על מנת לא לענות על שום נקודה שהעלתי. נ.ב.ב. כפי שכתבתי בהודעתי הקודמת: "כבר כמה פעמים "איימת" שאת לא ממשיכה את הדיון ולא עמדת במילה שלך... אני לומד די מהר מההתנסויות שלי." ולצערי שוב צדקתי... מצד שני את לא באמת משתתפת בדיון, את עסוקה למידיי לשכנע את עצמך פגעת בי. נ.ב.ב.ב תודה על האיחולים שלך... אני מאחל לך שאולי פעם (בעתי הקרוב או הרחוק) תביני שלא כל מי שלא חושב כמוך הוא חייזר...

למעלה