גן הילדים

גינג61

New member
גן הילדים

אני אמא וגננת. כמו כולם גם אני הזדעזתי מהכתבה. קשה לחשוב על ילד בסיטואציה נוראית שכזאת. וללא ספק יש למצות את הדין עם הזוג שניהל את הגן. אך עם כל הכאב שבסיטואציה, ישנו דבר אחד שאני לא מוכנה לקבל והוא חמור מאוד בעיני.בסיומה של הכתבה, כאשר כל הצופים היו המומים וכואבים, החפשתם את שמן של כל הגננות, כאשר פניתם להורים ואמרתם: אל תסמכו על אף אחת, ותדרשו מצלמות בגנים. א. עד כמה שזכור לי במהלך עשרים שנות עבודתי, לא נתקלתי בתלונה על גננת עירונית בפיקוח משרד החינוך,{כל התלונות היו כלפי גננות פרטיות ומטפלות.} ב. הצבת מצלמות אינה שיקוף בלבד. לעיתים היא פגיעה בפרטיות הילד. הורה יצפה בילד וכל ריב בין ילדים, פתרון בעיות שלא יראה לו, חוסר היכולת לראות את הילד ברגע נתון,{שירותים, חצר..} יגררו שיחות טלפון לגן,{כידוע הצוות שלנו מונה שני אנשי צוות בלבד}. ואנו נהיה עסוקות בשיחות הסבר עם ההורים במקום עבודת קודש עם הילדים. אין אני מוכנה שיעמידו אותי בשורה אחת עם אותם אלה שנתפסו מתעללים. אני מצפה להבהרה בנושא בתוכנית הקרובה.

ברחובות

בשנת 2006,שתי גננות הושעו מעבודתן בגן של ויצו-נעמ"ת עקב התעללות.לא זכור לך לא אומר לא היה.

גינג61 עם כל הכבוד זה שאת לא מהמתעללות

לא נותן לנו ההורים לדרוש מצלמות והסברים. כן הסברים הרי בישביל זה אנו משלמים לך, משאירים את בבת עיינינו בידכם. וחוץ מזה למי שאין מה להסתיר גם לא יתנגד.וגננת שמתנגדת בתוקף....זה אומר דרשני.

גינג61

New member
תגובה

לשמחתי הרבה הרוב המכריע של הגננות לא מתעלל. הורים שמים את בבת עינם ואני בטוחה שהם בדקו היטב ואם הם לא היו שקטים וסומכים על הצוות, הם היו מוציאים את ילדם מן הגן. ושוב, אין לי ולרבות מחברותי מה להסתיר, נהפוך הוא. הגן פתוח בכל שעה משעות היום לביקורים. אך כאשרישנה מצלמה וכל היום הילד תחת עינו של ההורה, וההורה אינו אוביקטיבי לגבי סיטואציות{למשל כאשר הבן שלך רב עם חבר, תחת עינה הפקוחה של המצלמה...} מתחילים טלפונים התערבויות והעלביות של ההורים. האם גננת וסייעת אשר עובדות עם 35 ילדים, יכולות לשבת כל היום על יד הטלפון ולהסביר להורים?

גינג61

New member
תגובה

אני חוזרת ומדגישה- גן עירוני עם גננות בפיקוח משרד החינוך.

rg1005

New member
גננות בפיקוח משרס החינוך??? נו באמת...

ממתי זו ערובה לגן וצוות מוצלחים? לא שאני מזלזלת במה שכתבת, לגבי טרטור של הורים על מריבות ו"היעלמויות" לשירותים וכד',וצריך לחשוב איך לפתור את זה ולמרות שרוב הגננות אכן לא מתעללות בילדים, הפיתרון היום הוא כנראה באמת מצלמות - המלצות כבר לא מספיקות ובמיוחד בגן מועצה - הן לא עוזרות וחו"מ היו מקרים, של גננות ממשרד החינוך שהיכו ילדים.

למעלה