גן חדש וצרות חדשות!!!

גן חדש וצרות חדשות!!!

המתוק שלנו בן שלוש וחצי, ונכנס לגן עירייה בפעם הראשונה - אחרי שנתיים בגן פרטי.
חשוב לי לציין שבגן הפרטי הוא היה מאוד אהוב על הילדים, ממש מלך הגן, כולם רצו לשחק איתו, הוא היה נכנס לגן וחצי גן מחבקים אותו ורוצים שיישב לידם במפגש הבוקר.
ועכשיו, נכנסנו לגן חדש, גן עירייה שבו הוא לא מכיר אף ילד וכמובן לא את הגננות. הוא עושה בגן צרכים במכנסיים (חוץ מפיפי שעושה שם בשירותים), חוזר הבייתה עצבני, זורק דברים, לא רוצה לעשות כלום ממה שאנחנו מבקשים(כמו לשטוף ידיים לפני האוכל). אתמול הגננת אמרה שהוא הרביץ לשני ילדים.
הבאתי לגן את הישבנון שלו שירגיש משהו קרוב אליו. אני כל בוקר נכנסת איתו לשירותים בגן כדי לנסות לעשות קקי (סליחה אבל זה הנושא..:), פעם אחת זה הצליח אבל רק פעם אחת. כבר קראו לי מספר פעמים לבוא לקחת אותו למקלחת כי זה עלה על גדותיו. הבטחתי לו פרס בכל פעם שהוא יעשה בשירותים בגן (ואכן נתתי לו פרס באותו יום יחיד שהצליח).
חשוב לי לציין שבעלי פוטר מהעבודה וגם אני עזבתי בגלל בעיות מסויימות ושנינו בבית, מה שיוצר מתח לעיתים.

אבל תכלס - מה עושים עם הקקי? איך גורמים לילד להצליח לעשות בשירותים בגן?
תודה רבה רבה למי שקרא/ה.

schlomitsmile

Member
מנהל
מה שאני הייתי עושה
אם הבנתי נכון, הוא כבר היה גמול, נכון?
הרושם שלי, הוא שה"צרות" שאת מתארת הן ביטוי של מצוקה.
יתכן שהיא נובעת ממשהו שקורה בגן ואולי הבן הרגיש שלכם מרגיש את המתיחות שלכם.
מה שאני הייתי עושה זה:
א)לוקחת את הילד הביתה לכמה ימים. שלא יילך לגן.
עוטפת אותו בחום ואהבה בבית.
אם מצוקתו נובעת ממשהו לא טוב שקורה בגן, אפשר יהיה אחרי כמה ימים לראות שינוי לטובה.
במקביל, עושה מאמץ לפתור את המתחים הזוגיים, אם בעזרת איש מקצוע (יעוץ זוגי)
או פשוט בשיחות פתוחות, לפי המודל הזה:
http://www.bayadaim.org.il/2013/05/תקשורת-לא-אלימה-תקשורת-מקרבת/

גמילה

אני אוהבת ללכת עם המשפט: "מה שמתעסקים איתו גדל". מה זה אומר בהקשר של גמילה? שצריך להתעסק המון עם ההצלחות.
כלומר כל פיפס הכי קטן שבו הוא הצליח להתאפק או לעשות בשירותים לעודד המון ועל הכישלונות פחות לתת יחס.
אני מסכימה שזה נשמע כאילו קשה לו מאוד.
הייתי גם אולי מתייעצת עם הגננת והצוות ומנסה יחד איתם לתת לו המון עידוד על ההצלחות, אגב לא רק בגמילה אולי גם על ההצלחות בלהיות בגן, בלשחק עם חבר, נשמע לי באופן אישי שהוא זקוק להמון המון המון עידוד כרגע כי לא קל לו

למעלה