גן עדן אחר (טלנובלה ברזילאית/ ערוץ ויוה) - דיוני פרקים

elall

Member
מנהל
עד פרק 80

קלרה מתקרבת למטרה נוספת שלה- השופט.
הראשון היה הפסיכיארט שקיבל עונש מספיק מוצדק. בעיקר השפלה. הוא לא השתתף בתוכנית הזדונית של סופיה מתוך רוע, אלא בגלל שסחיטה והנקמה של קלרה נגדו גם שיחררה אותו וגם מנעה המשך סחיטה מצד סופיה והגנה על קלרה. היה משעשע לראות את סופיה מנסה להשיג שוב תרופה מסמואל והבינה שהוא כבר מחוץ לארון. מהרגע שקלרה סיימה את הנקמה שלה איתו, הסיפור שלו עם סוזי, אימא, סיסו ואקסית שלו הפכו לקרקס של הטלנובלה , כמו שזה מקובל בטלנובלות ברזילאיות. תמיד יש איזה צבר של דמויות וסיפור שלהם שמהווים סוג של אתנחתא קומית, אבל לרוב אני מדלגת על זה.

לאט לאט סופיה מאבדת את ה"עוזרים" שלה. קודם הפסיכיאטר, אחר כך ויניסיוס. אין כבר מי שיגן עליה במשטרה, בטח לא צדיק ברונו.
ויניסיוס קיבל עונש מקסימלי- מוות, למרות שהוא מת מהר מידי. העונש שהוא ראוי לו זה דווקא להכנס לכלא הכללי, בלי הפרדה מיוחדת ולעבור התעללות פיזית ובעיקר מינית ע"י אסירים אחרים. נכון שזה בנאלי וצפוי, אבל זה הכי ראוי בשבילו.
אני חייבת לשבח את המשחק של השחקנית בלה פיירו, שמשחקת את לאורה. היא שיחקה בצורה מושלמת ואמיתית בחורה שחוותה טראומה כל כך נוראית בילדותה. לא מפתיע שהיא בסוף זכתה בפרס "תגלית השנה".

בין סמואל לוניסיוס לקלרה הייתה עוד נקמה מוצלחת וזה גאל. הוא קיבל בדיוק מה שמגיע לו - מכות בכלא, עין תחת עין.

מצד אחד סופיה מצטיירת כדמות חכמה וערמומית, מצד שני היא הולכת והורגת אנשים על ימין ועל שמאל עם אותו נשק -מספריים. למה? פעם ראשונה היא רצחה את לארטי עם מספריים כי זה מה שהיה לה בהישג יד באותו רגע. אבל את הזונה ואת ראטו? כך עשתה חיים קלים לבצ'י ועזרה לה להשתחרר, ועכשיו המשטרה חושדת שמדובר באותו רוצח בכל המקרים, יותר חקירה, יותר פרטים, יותר סיכוי שבסוף יגלו שזאת היא.

וכמובן הסיפור הכי הזוי הוא של מליסה ודייגו.🤪 מה זה השטויות האלה שדייגו החליט לעשות ממליסה נזירה ולשמור על הטוהר שלה? לא מגיע לה להנות ממין? לא מגיע לה להכנס להיריון ולהביא ילדים? והצורה בה כל החיים האינטימיים של הדמויות יוצאים החוצה זה בכלללל. קודם נדיה החליטה להריץ צחוקים על הרפקאות במיטה של הזוג הצעיר, אחר כך מליסה בעצמה סיפרה להורים שלה על בעיות מיניות שלהם והשיא זה אימא של מליסה הולכת לסלון של נדיה ומספרת מול לכולם שדייגו אימפוטנט?🤦‍♀️ עכשיו כל פאלמאס בערך יודעים על בעיות מיניות של מליסה ודייגו.

evglev1

Well-known member
מנהל
עד פרק 80

קלרה מתקרבת למטרה נוספת שלה- השופט.
הראשון היה הפסיכיארט שקיבל עונש מספיק מוצדק. בעיקר השפלה. הוא לא השתתף בתוכנית הזדונית של סופיה מתוך רוע, אלא בגלל שסחיטה והנקמה של קלרה נגדו גם שיחררה אותו וגם מנעה המשך סחיטה מצד סופיה והגנה על קלרה. היה משעשע לראות את סופיה מנסה להשיג שוב תרופה מסמואל והבינה שהוא כבר מחוץ לארון. מהרגע שקלרה סיימה את הנקמה שלה איתו, הסיפור שלו עם סוזי, אימא, סיסו ואקסית שלו הפכו לקרקס של הטלנובלה , כמו שזה מקובל בטלנובלות ברזילאיות. תמיד יש איזה צבר של דמויות וסיפור שלהם שמהווים סוג של אתנחתא קומית, אבל לרוב אני מדלגת על זה.

לאט לאט סופיה מאבדת את ה"עוזרים" שלה. קודם הפסיכיאטר, אחר כך ויניסיוס. אין כבר מי שיגן עליה במשטרה, בטח לא צדיק ברונו.
ויניסיוס קיבל עונש מקסימלי- מוות, למרות שהוא מת מהר מידי. העונש שהוא ראוי לו זה דווקא להכנס לכלא הכללי, בלי הפרדה מיוחדת ולעבור התעללות פיזית ובעיקר מינית ע"י אסירים אחרים. נכון שזה בנאלי וצפוי, אבל זה הכי ראוי בשבילו.
אני חייבת לשבח את המשחק של השחקנית בלה פיירו, שמשחקת את לאורה. היא שיחקה בצורה מושלמת ואמיתית בחורה שחוותה טראומה כל כך נוראית בילדותה. לא מפתיע שהיא בסוף זכתה בפרס "תגלית השנה".

בין סמואל לוניסיוס לקלרה הייתה עוד נקמה מוצלחת וזה גאל. הוא קיבל בדיוק מה שמגיע לו - מכות בכלא, עין תחת עין.

מצד אחד סופיה מצטיירת כדמות חכמה וערמומית, מצד שני היא הולכת והורגת אנשים על ימין ועל שמאל עם אותו נשק -מספריים. למה? פעם ראשונה היא רצחה את לארטי עם מספריים כי זה מה שהיה לה בהישג יד באותו רגע. אבל את הזונה ואת ראטו? כך עשתה חיים קלים לבצ'י ועזרה לה להשתחרר, ועכשיו המשטרה חושדת שמדובר באותו רוצח בכל המקרים, יותר חקירה, יותר פרטים, יותר סיכוי שבסוף יגלו שזאת היא.

וכמובן הסיפור הכי הזוי הוא של מליסה ודייגו.🤪 מה זה השטויות האלה שדייגו החליט לעשות ממליסה נזירה ולשמור על הטוהר שלה? לא מגיע לה להנות ממין? לא מגיע לה להכנס להיריון ולהביא ילדים? והצורה בה כל החיים האינטימיים של הדמויות יוצאים החוצה זה בכלללל. קודם נדיה החליטה להריץ צחוקים על הרפקאות במיטה של הזוג הצעיר, אחר כך מליסה בעצמה סיפרה להורים שלה על בעיות מיניות שלהם והשיא זה אימא של מליסה הולכת לסלון של נדיה ומספרת מול לכולם שדייגו אימפוטנט?🤦‍♀️ עכשיו כל פאלמאס בערך יודעים על בעיות מיניות של מליסה ודייגו.
אמנם נעצרתי בסדרה, כי מיהרתי להשלים דברים אחרים לפני שירדו מהוי או די, אבל ראיתי קטעים של תקצירי הפרק הקודם. ואכן ראיתי איך הפסיכיאטר קודם התחנן בפני קלרה כשחשפה אותו מול אימו שלא תחשוף אותו גם מול אשתו, אבל אחר כך היה מאושר לצאת מהארון שזה לא סוף העולם ועכשיו הוא יכול להיות מי שהוא ולא לחשוש מסחיטות, והפחד הכי גדול שלו שאימו תגלה התגלה כלא כזה איום להיפך היא ניסתה להגן עליו שאשתו לא תגלה. הופתעתי שהיה רגש אמיתי מצידו של סידו, הייתי בטוח שסידו הוא הזונה או הג'יגלו של סמואל והוא איתו רק בגלל הכסף ובאירני הוא באמת מאוהב, אז גם בן זוג וגם יציאה מהארון.

לגבי המפקח באמת מפתיע שבניגוד למה שמראים בטלנובלות בספרדית שהאנסים חווים אונס והשפלה בכלא, בכלא בברזיל לפחות לפי הסדרה זה לינץ' כי גם גאל שזה אפילו היה ניסיון אונס וברוך השם אונס לא התבצע הוא שרד רק בזכות זה שהבטיח כסף לאסירים ואז "הסתפקו" במכות אבל רצו להרוג אותו מיד וגם מפקח שמעתי קטע שמישהו אמר שיש כלל לא כתוב שאסיר על תקיפה מינית לא שורד הרבה זמן ואכן רצחו אותו. בכל מקרה גם אם לא היה עוזר לסופיה בגלל מה שעשה ללאורה כל מה שקרה לו הגיע לו.

ולא וויתרתי על הסדרה, יש לי פרקים מוקלטים והיא נמצאת אצלי בוי או די. פשוט הייתי בפאוזה, אבל ממה שראיתי וקראתי לא איבדתי את הרצון להמשיך לצפות. גם אם נעצרתי בפרק שסופיה מגלה על הקשר בין מריאנו לנכדה של מרסדס ושוכרת זונה שתדרדר את הנכדה של מרסדס לזנות, בדיוק כשסופיה התנקמה במריאנו על שלא מוכן להיות מאהב ונתנה לו משכורת עלובה על העבודה במכרות. כן אני יודע שבפרקים המשודרים הוא כבר עם ליביה.

elall

Member
מנהל
עד פרק 102
קלרה השלימה את נקמתה נגד השופט, מפקד משטרה ופסיכיאטר (וגם גאל), ונשארה רק סופיה, אבל מצד שני קיבלה שני אוייבים חדשים רנאטו ופביאנה.
איך הכל התהפך. רנאטו התגלה כאחד המנוולים הגדולים, ואם לא חיבבתי אותו כשהיה טוב, אז עכשיו בא לי להקיא רק מלראות אותו על המסך.לעומתו גאל הפך מאחת הדמויות השנואות למלאך וחוקר את הסודות של סופיה. אפשר להגיד שבסוף את הנקמה הגדולה נגד הסופיה כנראה יעשו בשבילה גאל וליביה. זה גם יהיה נקמה אישית שלהם ב"אימא" שקלקלה להם את החיים. וקלרה בנתיים עסוקה בצרות אחרות עם רנאטו ופביאנה.
ואגב, קבלנו הסבר לגבי מה שקרה לויניסיוס בכלא, הציפיה הייתה שיראו אותו עובר בעצמו אונס והתעללות, אבל הלכו ישר על מותו,כי סופיה דאגה לכך שיורידו אותו מהר.

כמו שאמרתי כבר לפני, סופיה מטומטמת כי מתעקשת להשתמש כל פעם במספריים וגם עם מריאנו הלכה על אותו כלי רצח. ומריאנו עשה בדיוק את אותה הטעות שכולם לפניו עשו, גילו על עברה, חשבו שהם חכמים וכך יתעשרו, וכך מתו. מעניין אם לזה ויקטור מצפה את אותו הגורל. היחיד בן אדם הגון הוא שודו שלא הולך לסחוט אותה, אלא סיפר הכל לגאל.

כבר אמרתי שהסיפור של מליסה, דייגו וקרינה הזוי? איך בחורה מבית טוב הולכת לעבוד בזנות כדי לנקום באקס שלה?! כל ההשתלשלות העניינים פשוט הזויה ומיותרת.
עוד סיפור הזוי זה סוזי, אימא של סמואל ואירני שניסו להפריד שני גברים הומוסקסואלים ולגרום להם להשאר עם נשים. נראה שבסוף זה לא יצליח להם ואני מאוד מקווה שכך זה יהיה.

evglev1

Well-known member
מנהל
עד פרק 102
קלרה השלימה את נקמתה נגד השופט, מפקד משטרה ופסיכיאטר (וגם גאל), ונשארה רק סופיה, אבל מצד שני קיבלה שני אוייבים חדשים רנאטו ופביאנה.
איך הכל התהפך. רנאטו התגלה כאחד המנוולים הגדולים, ואם לא חיבבתי אותו כשהיה טוב, אז עכשיו בא לי להקיא רק מלראות אותו על המסך.לעומתו גאל הפך מאחת הדמויות השנואות למלאך וחוקר את הסודות של סופיה. אפשר להגיד שבסוף את הנקמה הגדולה נגד הסופיה כנראה יעשו בשבילה גאל וליביה. זה גם יהיה נקמה אישית שלהם ב"אימא" שקלקלה להם את החיים. וקלרה בנתיים עסוקה בצרות אחרות עם רנאטו ופביאנה.
ואגב, קבלנו הסבר לגבי מה שקרה לויניסיוס בכלא, הציפיה הייתה שיראו אותו עובר בעצמו אונס והתעללות, אבל הלכו ישר על מותו,כי סופיה דאגה לכך שיורידו אותו מהר.

כמו שאמרתי כבר לפני, סופיה מטומטמת כי מתעקשת להשתמש כל פעם במספריים וגם עם מריאנו הלכה על אותו כלי רצח. ומריאנו עשה בדיוק את אותה הטעות שכולם לפניו עשו, גילו על עברה, חשבו שהם חכמים וכך יתעשרו, וכך מתו. מעניין אם לזה ויקטור מצפה את אותו הגורל. היחיד בן אדם הגון הוא שודו שלא הולך לסחוט אותה, אלא סיפר הכל לגאל.

כבר אמרתי שהסיפור של מליסה, דייגו וקרינה הזוי? איך בחורה מבית טוב הולכת לעבוד בזנות כדי לנקום באקס שלה?! כל ההשתלשלות העניינים פשוט הזויה ומיותרת.
עוד סיפור הזוי זה סוזי, אימא של סמואל ואירני שניסו להפריד שני גברים הומוסקסואלים ולגרום להם להשאר עם נשים. נראה שבסוף זה לא יצליח להם ואני מאוד מקווה שכך זה יהיה.
אמנם אני בפיגור, אבל עקבתי אחרי תקצירים לפני שיר הפתיחה (מתכוון להשלים ללא ספק) ומדהים כמה הדמויות הטובות לכאורה, למעשה רעות. טוניה הבוגרת והמבינה והמתנגדת לגזענות, קיימה בכוונה יחסים עם אחד הכורים כדי להיכנס להיריון ולהפיל את הילד על ברונו וכך להפריד בינו לבין רקל. אאורה המנסה להבין את גאל האלים והאוהבת והתקווה לשנות את גאל, התחזתה לאחות של קלרה מצד האבא כדי לקבל זכות על האזמרגדים. ורנאטו מסתבר שקלרה לא טעתה כשחשבה שעזר לה בבית משוגעים שרצה להרוג אותה, הוא עזר לה בנקמה כדי לרכוש את אמונה ולהתחתן איתה ואז להרוג אותה ולרשת את האזמרגדים כאלמן שלה. ידעתי שלא הגיוני שפביאנה לא תגלה על התמונות שקלרה הוציאה הביתה והנחתי שאיכשהו יחזירו אותה לטלנובלה, אבל לא חשבתי שזה יהיה דרך הדמות שבטח הייתה בין האהובות על הצופים שיסתבר שרנאטו רע והוא יחזיר את פביאנה לחיים של קלרה. וגם החמדנות שלו לא יודעת גבולות, בתור בעלה של ליביה כבר יכל ליהנות מנתח נכבד, אבל לא הסתפק בזה והלך על שתי חזיתות לנסות לשכנע את ליביה לקחת מסופיה וגאל את המשמורת על תומאז וכך להיות האופטרופוס שלו ולמצוא את קלרה ולהגיע לאזמרגדים נגד האם האמיתית שהייתה צריכה להיות הבעלים של המכרה והאופטרופוסית החוקית של תומאז לולא התככים.

חשבתי שהשותף בבית הבושת זה דווקא ונסיוס, אבל זה היה דווקא השופט, שמסתבר שהיה לו כסף לקנות את סלון היופי לאשתו, לא רק בכספי השוחד שקיבל כשופט אלא גם מהרווחים מבית הבושת.

elall

Member
מנהל
מזל טוב לכוכבת הסדרה , ביאנקה בין (קלרה), שחוגגת היום יום הולדת 30!
clara_small.jpg

elall

Member
מנהל
הסוף

על הפרקים האחרונים....
כאן הלכו על קטע די קלאסי בטלנובלות - מישהו נחטף ויש הרבה אקשן, מרדפים, קרבות ויריות בסופו הרשע מת או מנוטרל. זה הסוף של רנאטו ופביאנה, אבל הם לא הרעים הראשיים וסוף הזה לא האקורד האחרון.
הסוף הגדול התרכז בסופיה, הנקמה האחרונה של קלרה. בעיניי המשפט היה מטופש. אני לא מבינה גדולה במשפטים, אבל נראה לי מוגזם שעם כזאת כמות של עדויות נגד סופיה, העו"ד מצליח לסובב הכל נגד כולם. יותר מידי אנשים, כולל המשטרה היו עדים איך סופיה כמעט הרגה את קאייטנה, ואחרי הכל הוא מאשים את קלרה שהיא רוצחת, הילדים של סופיה חומדים באזמרגדים ובכלל את כל העדים הוא מאשים בעדות שקר. חבר המושבעים היו אמורים להאמין לזה? כנראה שכן, אבל אז הגיע מריאנו להציל את המשפט הזה. בסופו של דבר סופיה נשלחה לאותו מוסד פסיכיאטרי שבו הייתה קלרה. עין תחת עין. יפה עשו שסמואל היה אחד מפסיכיאטרים ששלח את סופיה לבית משוגעים.
אבל מכל הצדק שנעשה במהלך סדרה, לדעתי השופט לא קיבל עונש ראוי. רק איבד פרנסה ועוד הצליח לחזור למשפחה. אחרי כל השחיתות ושיפוט לא צודק, לא מגיע לו עונש אמיתי? כלא?

כצפוי, קלרה התחתנה עם פטריק. למרות שגאל השתנה, אם קלרה הייתה נשארת איתו זה היה מעביר מסר רע לצופים. בחיים האמיתיים רוב הגברים האלימים, אם לא כולם, לא משתנים. אנחנו כחברה תמיד אומרים לנשים, אם בעלך הרים אלייך יד פעם אחת, תברחי. כל כך הרבה נשים עושות את הטעות שסולחות, שמאמינות להבטחות שהוא השתנה, שהוא לא יעשה את זה שוב. וגם כאן עם קלרה וגאל, הוא התנצל מיליון פעם, והיא סלחה לו מיליון פעם, היא חשבה שכאשר יוולד הילד, הוא ישתנה. כאשר היא חזרה אחרי 10 שנים, היא חשבה שוב שהוא השתנה, עד שלא עשתה לו מבחן והוא כמעט אנס אותה. אז להמשיך לספר לנו שהיא עד היום מאוהבת בו, אחרי כל מה שהוא עשה לה ועוד כשלצידה יש גבר אכפתי ואוהב כמו פרטריק? לא, זה ממש לא הגיוני ולא נראה טוב.
הסוף של גאל היה מוזר ולא מתאים. למה הוא עוזב? ולמה המשמורת על הילד היא רק של קלרה? למה לא משותפת עם גאל? ולמה גאל עוזב ככה את הילד ולא נשאר לגדל אותו? נחמד שיש לו אימא, אפילו שתיים, אבל הוא האבא, הוא צריך לגדל ולחנך אותו. ולמה קלרה לא השאירה אותו לעבוד במכרה? אחרי כל כך הרבה שנים עם סופיה בעסק הזה, בטוח יש לו ידע וניסיון הענייני אזמרגדים. אבל הכי הזוי זאת האהבה החדשה שלו, עוד אישה מוכה. מאולץ ומיותר. מתישהו לאנדרה פלירטטה איתו, לדעתי היה שם פוטנציאל והיו צריכים לשדך ביניהם.

כמו כל טלנובלה אהובה, מבאס שזה נגמר. בנתיים אין לי מה לראות, אולי אראה משהו אונליין ואקווה שאחרי ליילה וג'מאל יביאו משהו טוב.
נהנתי ממנה, למרות שבהתחלה לפני שידורה בברזיל הפרומואים לא הרשימו אותי. אבל אחרי שגיליתי כמה ספויילרים ופחות או יותר הבנתי את הסגנון וקו העלילה, זה סקרן אותי מאוד. בעיניי היא לא הייתה מרוחה (אולי בזכות עריכה בינלאומית?), שמרה על מתח וסיפקה רגעי שיא לא מעטים.

ולסיום תמונה חמודה קורונה סטייל של הזוג ביאנקה וסרז'יו (קלרה וגאל) מהימים האחרונים.
portalbiancabin_120111834_2390073421301196_4816137920114250420_n.jpg

evglev1

Well-known member
מנהל
נראה שעורך הדין מומחה לעיוות הצדק, כי נראה שגם אבא של גאל היה רוצח סדרתי שעורך הדין הזה חילץ. והאמת בכל טלנובלה עורכי הדין של הרשעים מעוותים הכול. הרבה יותר הזוי שרנאטו 10 שנים עם ליביה וסופיה וכמה פעמים טובות עם קלרה העמיד פנים שהוא צנוע ולא שאפתן ובסוף התגלה כחמדן לא פחות מסופיה. שהוא חיכה עשר שנים כדי לאכול את כל העוגה עם קלרה ואחר כך להרוג אותה ולבד כשהוא היה יכול להנות מלפחות מרבע מהעוגה כבעלה של ליביה.

elall

Member
מנהל
נראה שעורך הדין מומחה לעיוות הצדק, כי נראה שגם אבא של גאל היה רוצח סדרתי שעורך הדין הזה חילץ. והאמת בכל טלנובלה עורכי הדין של הרשעים מעוותים הכול. הרבה יותר הזוי שרנאטו 10 שנים עם ליביה וסופיה וכמה פעמים טובות עם קלרה העמיד פנים שהוא צנוע ולא שאפתן ובסוף התגלה כחמדן לא פחות מסופיה. שהוא חיכה עשר שנים כדי לאכול את כל העוגה עם קלרה ואחר כך להרוג אותה ולבד כשהוא היה יכול להנות מלפחות מרבע מהעוגה כבעלה של ליביה.
דווקא הסיפור של רנאטו נראה לי די הגיוני סה"כ. זה פשוט רצף של חוסר מזל, כל תוכנית שלו נהרסה אחת אחרי השנייה וכל פעם הוא ניסה לחשב מסלול מחדש וחשב "הנה עוד קצת". הוא בטח לא תכנן שכל הסיפור הזה יקח לו כל כך הרבה שנים. בהתחלה הוא היה סוג של שותף של ג'ונאס ובטח בנה על חצי מהרווח, אחרי שג'ונאס נהרג, הוא בא לכבוש את הבת שלו, להתחתן איתה וחשב שזה יהיה קל, אבל גאל הקדים אותו. ואז הוא הבין שגאל טיפוס בעייתי וקיווה שקלרה תיפרד ממנו, אז יצא עם ליביה כדי להישאר בסביבה. ואז הוא קלט שגאל מכה את קלרה, אז הוא ניסה לעודד אותה להפרד מגאל וכשזה קרה הוא לא בזבז זמן לחזר עליה . זה אולי היה מצליח לו, אבל אז קלרה נעלמה וסופיה מקבלת את המשמורת על תומאז, מגרשת את ז'וזפה ומתחילה לבנות את המכרה. לכן הוא מתחתן על ליביה כדי איכשהו להתקרב לאזמרגדים. בשנים הבאות הוא ניסה לחשוב איך להשתלט על ההון הזה, כי להיות תלוי בסופיה החמדנית לא כיף והיא גם בטח לא ניתן לו כלום, ליביה בכל רגע יכולה לזרוק אותו ולא תהיה לו זכות לשום דבר מההון שלהם.
סביר להניח שהוא ניסה כל השנים האלה לנסות לאתר את קלרה, כי היא הכלי היותר פשוט להגיע לאזמרגדים, אבל כשגילה איפה היא הבין שזה לא פשוט לשחרר אותה. הוא כבר היה בשלב שממש התחבב על תומאז, גאל בנתיים המשיך להיות אלים ורנאטו בנה על זה שהוא וליביה יצליחו לקבל משמורת על תומאז וכך גם יותר זכויות על המכרה. כנראה הוא חשב שזאת הדרך היותר קלה, לכן החליט להרוג את קלרה, כדי שלא תחזור יום אחד לדרוש את מה ששלה. בנוסף, בעזרת קשרים של סופיה היה לו קל להיכנס לבית חולים פסיכאטרי, לכן שיתף איתה פעולה כדי לחסל את קלרה וכך גם קירב את עצמו עוד יותר להון שלה. אבל כשקלרה חזרה להפתעתו ועוד עם הרבה כסף, הוא הבין שהיא הולכת לקחת את תומאז בחזרה ואיתו גם את המכרה, הוא חזר לתוכנית המקורית- להתחתן עם קלרה, וזה כמעט הצליח לו, אם היא לא הייתה מגלה עליו הכל.

למעלה