גריה קולית?

גריה קולית?

שלום יש לי ילד בן 8 עם ליקוי שפה ויסות ומוטוריקה, לומד בכיתה קטנה הילד נוהג להשמיע "קולות" וצעקות ששואלי אותו הוא אומר שהוא: מטוס מכונית חייה כלשהיא, הבעיה שהוא משמיע את הקולות גם בשיעור בכיתה, עושה רושם שהקולות מתגברים כאשר למשל יש שיעור עם הרבה -מלל, הייהו אצל פסיכאטר שאמר שהקולות נובעים מחרדה-חברתית ולימודית, כל הניסיונות וההסברים שלנו ושל המורה לנתב את הקולות לפחות להפסקה לא הצליחו מהתיעצות שקיימתי עם קלינאית תקשורת עלה שיתכן שהקולות הם גם כתוצאה מגירוי סנסורי קולי האם יתכן? האם כדאי שמרפאה בעיסוק תבנה לו פרופיל סנסורי ותתן טיפול? איפה אפשר לקרוא על גרייה קולית? תודה

גרייה קולית

שלום וברכה אם הפסיכיאטר חושב שאלה קולות הנובעים מחרדה, מה נעשה כדי לתת מענה לחרדה? יש סיכוי טוב שההסבר שנתן הפסיכיאטר לקולות הוא נכון. ייתכן שלילד יש גם בעיית ויסות, אך אם יש חרדה משמעותית, לא ניתן יהיה לאבחן ממה נובעת ההתנהגות עד לירידה משמעותית בחרדה. כלומר - קודם כל יש לטפל בחרדה, ואחר כך לאבחן ולטפל באפשרות לליקוי בויסות חושי, במידת הצורך. בברכה שרון

גריה קולית

קודם כל תודה להקטנת החרדה הומלץ ע"י הפסיכאטר על שינוי המסגרת הלימודית- מטופל בימים אלו מול הרשויות-בתיקווה שיאשרו, אני שמה לב שהקולות האלו מופיעים גם במצבים של חוסר מעש, כמו במכונית או בבית בשעת משחק, כמו כן הפסיכאטר העלה את האפשרות של טיקים קוליים, אך אני ידעת שלילד יש כנראה- רגישות יתר שמיעתית-מכסה אוזנים בעט רעש חזק, שונא זיקוקים וכ"ו וכנראה גם זקוק להרבה מגע,ולהרבה כנראה שיש כאן שילוב של הכל ביחד, את המונח: גריה קולית לא היכרתי קודם ולכן התעניינתי, השאלה האם לחכות בסבלנות עד תחילת השנה הבאה או כבר לפנות לרפוי בעיסוק או ללכת לכיוון של טיפול ריגשי? תודה

למעלה