גרייבס

גרייבס

אובחנתי בגרייבס. נטלתי 10 ימים כדור מרקפטיזול 20 מג והערכים f3 f4 חזרו לנורמה!! עברתי לחצי כדור מרקפטיזול, ואז החלו גרודים בגוף. כל פעם שהייתי מגרדת באזור מסויים היתה מופיעה פריחה (אורטיקריה) אדומה, מורמת מהעור לעיתים עם שלפוחיות. מרוב גרודים התכסיתי בפריחה. הרופאה הורתה לי להפסיק מיד עם מרקפטיזול (טוענת שאני אלרגית אליו) ולעבור ל100 מג ptu, והחלה לדבר על אופציה ניתוחית במידה ptu לא יהיה טוב עבורי. אני החלטתי בעקבות קריאה בפורום להמשיך מרקפטיזול חצי כדור לכמה ימים בשילוב עם כדור אלרגיקס שממש עוזר לי ומונע את התופעות. אציין שאני מעוניינת בהריון בחודשים הקרובים (כרגע על גלולות). כמה ימים להמשיך ככה? האם יש סיכוי שאפתח סבילות למרקפטיזול ואוכל להמשיך איתו? איך אדע עם להמשיך או לעבור לptu? ובאופן כללי, מה את ממליצה? האם בסבירות גבוהה אוכל להימנע מניתוח (יוד רדיואקטיבי לא אופציה עבורי,אין זיכוי שאסכים לקבל את זה). אשמח להלמצות ותובנות שלך

תוספת לשאלה

בינתיים עשיתי בדיקות דם שוב אחרי עוד10 ימים. ויצא שהכל בטווח כולל תפקודי כבד... מתי זה ייחשב שאני מאוזנת?

אלרגיה לתיונאמידים יכולה לעבור

פריחה מגרדת ממרקפטיזול או PTU היא תופעת הלוואי השכיחה של התרופות האלה. לא מחייבת הפסקה. אפשר בהחלט לעשות מה שאת עשית, וזה להמשיך עם אנטי- היסטמיניקה, ויש סיכוי שלאחר שבוע-10 ימים של נטילה, הגירוד יעבור ותוכלי להמשיך בטיפול. כשיש תוגבה לאחת מהן לא חובה שזה יהיה גם לשנייה. כך שבמקרה שלך קשה לדעת אם זה המעבר ל-PTU שאליו את לא אלרגית, או נטית התרופה נוגדת אלרגיה. מכל מקום, אפשר בהחלט לפהסיק אותה, ולראות מה קורה.

למעלה