גרין קארד בתוך ארצות הברית

mayan202

New member
גרין קארד בתוך ארצות הברית

היי,
אני טס עם חברה שלי שהיא אמריקאית עוד 3 שבועות לאמריקה.
אני מגיע עם ESTA או visa waiver בגלל שיש לי דרכון אירופאי .
הייתי כבר באמריקה לחודש ויצאתי לפני שנה וחצי ,
עם הויזה הזאת אני מקבל אשראת שהייה כתייר ל שלושה חודשים.
ראיתי שצריך לחכות שלושה חודשים לפני שמגישים את המסמכים לגרין קארד רק הבעיה שאני יכול להשאר 3 חודשים .
מה אפשר לעשות ?
עדיין לא נשואים , תודה רבה

zuki3

New member
זאת בעיה

תראה, אי אפשר להאריך את השהות עם פטור מויזה,
גם אי אפשר לשנות לסטטוס אחר פרט לגרין קארד דרך זוגיות,
ולכן האפשרות היחידה היא, להגיע עם הפטור, אחרי 90 יום, אישור השהות שלך יגמר, ותהפך להיות שוהה בלתי חוקי, ואז תצטרך לעשות את כל התהליך והגשת הטפסים כשאתה שוהה בלתי חוקי,
זה אומר שאם תהיה בעיה, או תצטרך לעזוב את ארצות הברית, אתה תמצא את עצמך מחוץ לארצות הברית, כשהפטור מבוטל, ומכאן לחזור לארצות הברית ייקח שנים של תהליכים חוקיים.

כך שמבחינתך האפשרות היחידה הנכונה, היא להגיע עם בת הזוג שלך, להתחתן , ולהגיש בקשה לגרין קארד כשאתה ממשיך לגור בישראל ולא בארצות הברית במשך כמה זמן שזה ייקח (כנראה מעל שנה).
ולא לעשות את התהליך מתוך ארצות הברית (או להסתכן ולהיות שוהה בלתי חוקי במודע אם כל הבעיתיות).

mayan202

New member
(ללא נושא)

תודה על התגובה ,

השאלה היא האם אני יכול לעשות את התהליך בתור שוהה לא חוקי , ובמה אפשר להסתכן ?

zuki3

New member
כן

אפשר לעשות את התהליך בתור שוהה בלתי חוקי, זאת האפשרות החוקית היחידה לשנות סטטוס מחוסר סטטוס.
אתה מסתכן, שכל מפגש עם החוק, למשל שוטר, או למשל אם תפצע ותגיע לבית חולים, אז ייקחו אותך למעצר, למשפט ויגרשו אותך מארצות הברית בתור עבריין הגירה.
מה שיגרום שמאותו הרגע יהיה לך מאד קשה להכנס לארצות הברית באיזה צורה אחרת ותצטרך לעבור תהליך ארוך של חנינה על העברות שלך.
יש 12 מיליון שוהים בלתי חוקים בארצות הברית, רובם חיים בצורה רגילה וכלום לא קורה, אלפים מהם נתפסים ומגורשים למדינות שלהם.

mayan202

New member
עניין של כמה שבועות

זה לא עניין של כמה שבועות עד שמקבלים את הבקשהשם ואז אני יכול להשאר עד הטיפול ?

zuki3

New member
בתנאי שהכל יהיה בסדר

ומה יקרה אם,
יהיה חסר מסמך אחד,
או בעיה עם מסמך כלשהוא
או יהיה עיכוב
או סתם יהיה לך איזו בעיה בזמן הזה ?

mayan202

New member
לא הבנתי

בדקתי כמו שאמרת ואין בעיה להגיש אחרי ה 90 יום , ביום ה 91 מתחתן ומגיש את המסמכים ,אחרי שבועיים שלושה שהם מקבלים את המסמכים אני נחשב בסדר מבחינת הגירה ,
אז מה יכול להוות בעיה לא הבנתי ?

zuki3

New member
תראה

1. אני לא סומך על מרפי, גם בשבועיים שלושה האלו, כל בעיה שתקרה לך תגרום לך להיות מגורש
מבעיה רפואית, חוקית, או סתם תצטרך לצאת מארצות הברית.
2. גם אם הבקשה תגיע , כנראה שכל בעיה בתהליך תגרום לגירוש שלך,
הסטטוס שלך יהיה פחות טוב מתייר שנכנס עם ויזה ושהה יותר מדי.
אני לא הייתי עושה את זה, נראה שאי אפשר לדעת מה יקרה בדיוק, ואיך יתיחסו לבקשה שלך בכלל, ויכול להיות שגם אם הכל יהיה בסדר, אתה תגורש.
הנה כמה קישורים רלוונטים, תקרא ותחליט,
אני לא הייתי מסכן את העתיד שלי בלהיות שוהה בלתי חוקי.

https://wolfsdorf.com/5-things-know...justment-status-change-status-now-death-trap/

https://rapidvisa.com/wp-content/uploads/2015/05/Memo-PM-602-0093.pdf

mayan202

New member
קראתי

קראץי כבר אץ המאמרים האלו , הם מסבירים שאין בעיה לעשות את זה כל עוד אני לא עושה בעיות ...

doronf65

New member
אתה מתעסק באש, במיוחד כיום

כשהיחס לעבריינות הגירה אינו חיובי בכלל. אין לנו נסיון רלוונטי עם מקרים כאלה, כי נסיון העבר שלנו כבר לא רולוונטי.
&nbsp
בגדול, הייתי הולך מאוד בזהירות עם עבירות הגירה.

KallaGLP

New member
זו החלטה שלך, כמובן.

אבל לדעתי לסכן את העתיד ההגירתי שלך רק בשביל תהליך מהיר יותר (שכיום גם הוא לוקח את הזמן שלו) כשיש לך דרך חוקית בטוחה להגיע לארה"ב, שהחסרון היחיד שלה שהיא יותר איטית, זה לא חכם במיוחד, בלשון המעטה. נכון, ייתכן שהכל יהיה בסדר, אך אם תיתפס אכלת אותה, זה 100% פיאסקו. בדיעבד, כשתסתכל אחורה, יהיה פחות קריטי אם חיכית לגרין קארד 6-8 חודשים או שנה וקצת, אבל אם בגלל עבירת הגירה כניסתך לארה"ב תחסם לשנים רבות, ואולי בכלל, סביר שתצטער על זה כל החיים. ככה אני רואה את העניין, בכל אופן.

למעלה