דוּלה נעצר בחשד לתקיפה מינית של עשרות נשים

צביקה ה

New member
דוּלה נעצר בחשד לתקיפה מינית של עשרות נשים

שוב העיתונות סוערת בגלל מעסה. האמת היא שאני קורא, ושוב קורא ות'אמת שהאמת לגמרי לא ברורה לי. אם הוא באמת עשה את מה שהוא עשה, הוא עבר כל גבול. בכתבה כתוב שהוא "חשוד שביצע מעשים מגונים ומעשי סדום בעשרות נשים שליווה ללידה." מעשי סדום!!! כתוב שהוא ביצע עיסוי פרינאום למטופלות שלו וגם בדיקת טחורים, סחיטת קולסטרום מהשד ועוד כל מיני "טיפולים" שכל מעסה מתחיל יודע שמדובר בעברות חמורות מאוד!!! אז למה אני אומר שהאמת לגמרי לא ברורה? כי לפי התגובות כנראה שנשים בהריון המליצו עליו לחברותיהן ברבים למרות כל מעשיו. כותבת מישהי בפורום הריון ילידה" : "מה שהיה עושה זה נותן טיפולים כמעט חינמיים לאורך הרבה זמן מהרגיל - שעתיים - ואז מבקש מבנות שימליצו עליו בפורום - והן מאי נעימות היו רושמות המלצות (מה זה המלצה לעומת השקעה כזו רבה בטיפול כמעט בחינם)" ???????? הוא עשה מעשי סדום, או השקיע רבות במטופלות שלו? כותבת מישהי אחרת ב YNET על הטיפול הלא שיגרתי שלו: "לא ייחסתי לכך יותר מדי חשיבות וכמובן שהמלצתי עליו וסיפרתי על הטיפול הכיפי (אם לא כסף, לפחות פידבק)" היא מוסיפה עוד "לא הבנתי למה מלכלכים עליו. הוא הרי ידוע ומוכר ומקסים ועוזר. אבל שתקתי" רק בהמשך כשהיא שמעה סיפורים של בנות אחרות "פתאום אני מבינה שהטיפול הזה כנראה לא היה ממקום נקי" ???????? משהו מוזר בזה שמישהי מחלקת המלצות על מעסה שהטריד אותה בלילה בין שהוא הטריד אותה... אתם צריכים לקרוא אילו המלצות ניכתבו על האיש בפורום הריון ולידה. סתם חיפוש מקרי העלה תגובה של מישהי על קורס שעברה אצלו : "ואם כבר הכנה, אז הרולס רויס - (כאן מופיע שם המעסה)!!! דבר ראשון, הגישה שלו כ"כ מדברת אלי - "קודם כל היולדת"."..."דבר שני, הידע שלו כ"כ נרחב - הוא פשוט "מומחה" לכל דבר הקשור להריון ולידה מבחינתי (וגם מסתבר הנקה אפילו!)" ??????? זה המטריד הסידרתי? מה מרתיח אותי בסיפור הזה? איך אנחנו קהילת המעסים שוב ושוב נופלים כמו מטומטמים לבורות שאנחנו כורים לעצמינו. איך מעסים שמצהירים על עצמם כמקצועיים, מדופלמים ( המעסה המדובר כותב על הכשרתו: "בשנת 2007 סיימתי לימודי תעודה משולבים במכללת "קשת בענן" (גינקולוגיה הוליסטית) בהכשרה לתומכות לידה (דולות), מדריכות הכנה ללידה ומטפלות בנשים בהריון. בשנת 2010 סיימתי קורס מדריכות הנקה במכללת "קשת בענן".) מגיעים למצבים כאלה? מה לא ברור לכם איפה הגבול? לא ברור לכם שלפירנאום של בחורה לא מגיעים גם אם היא משלמת לכם אקסטרה? לא ברור לכם שאתם לא סוחטים לבחורה קולסטרום מהשד? אני מידי פעם מעלה את זה בכעס אבל כנראה הדברים שלי נופלים על אוזניים ערלות. עד מתי לא נבין שלא נוכל להמשיך ככה כשתחום העיסוי פרוץ ופתוח? עד מתי לא נבין שלא יתכן שכל אדם יעשה מה שבא לו? עד מתי לא נבין כמה נזק ניגרם לנו כשדולה אחד מחליט שמותר לו לעשות עיסוי לטחורים, שמנהל בית בושת יכול להכריז על המקום שלו כמכון עיסוי או כשלאלמוני מתחשק להיות מורה מוסמך לעיסוי הוא פשוט מצהיר על כך בלי שאף אחד יפקח עליו? יש מי שמרויח מזה אבל תבינו, רובנו פשוט מפסידים מזה בגדול! וזה לא שאני חושב שהתאגדות תמנע גם להבא מקרים דומים אבל בדומה למי שלובש מדים, ברגע שאתה שייך למסגרת מסויימת, זה לפחות מבהיר לך שיש קודים התנהגותיים שאתה חייב לעמוד בהם, זה לפחות יראה שיש מאמץ או נכונות להסדיר את המקצוע הזה כמקצוע ולא יציג אותנו כליצנים ושרלטנים כמו שאנחנו מצטיירים בכתבות הללו... http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4003365,00.html http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4004864,00.html

ציקי

אמרת כמעט את כל מה שיש לומר. אני מסכים איתך שיש "מוזריות" בסיפור הזה ואני בכלל לא בטוח שלא עשו באותה דולה לינץ' שלא בצדק. למען הסר ספק - אני גם לא בטוח שהוא לא איש שמקומו בכלא. אני גם מסכים איתך שמטפל חכם לא היה נכנס בכלל לטיפולים כאלה אפילו עם לב גדול מאוד ומטרות קדושות ולו רק בגלל האפשרות ש"סתם" יום אחד משהי פסיכית תתהפך עליו ותחליט שהוא עשה בה מעשי סדום... מטפל חכם גם לא היה מסכים לטפל במטופלת "חדשה" בעירום מלא בעידן המטורף בו אנו חיים. אני רק לא מסכים איתך לגבי דבר אחד, ואני בטוח שאני לא מחדש לך או למי שכבר קרא את דעותיי בנושא: לא מסכים איתך שאני מפסיד מזה משהו ולא מסכים איתך שאני ניזוק מזה. אני חושב שמי שניזוק מזה הוא מי שנותן לעצמו להנזק מזה ומי שלא נותן לעצמו - יכול אפילו למנף את המקרה הזה לטובתו, מגעיל ככל שזה נשמע... יותר מזה: אני חושב שלמטפל שיש לו בטחון מלא במה שהוא עושה (במידה ומה שהוא עושה הוא באמת טהור) ויודע להפוך את הבטחון הזה למהות הטיפולית והאישית שלו - כל התאגדות מסוג שהיא יכולה בעיקר להזיק לו או במקרה הטוב לא לשנות כלום. כשאתה מתאגד אתה בעצם חושף את עצמך. באיגוד יש הרבה חברים ואתה לא מכיר את כולם, בטח שלא כפי שאתה מכיר את עצמך. עשב אחד שוטה, והופה!כל האיגוד אליו אתה משתייך מאבד מאמינותו ואתה מאבד מאמינותך עמו.... סמוך רק על עצמך ציקי! אל תשתייך לאף אגודה ולאף חבורת קולגות וכך תוכל תמיד להתנער מאנשים רעים ולטעון בגאווה שאין שום קשר בין מה שאתה עושה אליהם. כך, לא רק שתהיה חסין מלהפגע מסקנדלים כאלו - אתה אפילו תוכל למנף אותם לטובתך. GO SOLO!

צביקה ה

New member
אתה כל כך טועה בקטע הזה!

איך שלא תהפוך את זה, כולנו ניפגעים מהסיפור הזה. זה לא סיפור של מעסה אחד בלבד שעשה או לא עושה. אני לא יודע אם אתה קורא את הסערה סביב הסיפור הזה, כולן מדברות על איש כל כך חביב וכל כך כריזמתי שאתה שואל את עצמך האם לא היה אפשר להימנע מכל זה? האם לא היתה אפשרות להעמיד מעצורים שיעצרו את גלגל השלג הזה? אני חושב שכן! נתחיל בזה שכבר היום, כשאתה הולך להירשם לאיגוד, אתה צריך להראות להם את כל התעודות וההכשרות שלך. אתה צריך להראות להם שלמדת אנטומיה, אתה צריך להראות להם שעשית קורס עזרה ראשונה ואתה צריך להראות להם שלמדת בבית ספר מוכר, קריא כזה שהמורים גם הם חברים באיגוד וכזה שמקפיד על תוכנית לימודים מסויימת. כבר היום אם יש לך ספק לגבי הכשרתו של המטפל שלך, אתה יכול להיכנס לאיגוד ולוודא שהוא לא סתם מוכר לך לוקשים. כבר היום שאתה רוצה להירשם לאיגוד, אתה צריך לחתום על כללי אתיקה מחייבים שבהם אתה מצהיר על קודים של עבודה נאותה. גם אם אתה חותם עליהם כדי לצאת לידי חובה, אתה לפחות מודע לזה שיש קודים כאלה ולא הישר בעיניו יעשה! אם כל אלה שמזלזלים כל כך באיגוד היו נותנים לו את האמון והכוח, אפשר היה להסדיר ביקורות למעסים כמו שעושים בלא מעט מקומות אחרים כדי לבדוק אם אכן המעסה מקפיד על מה שחתם עליו. אם היה לאיגוד את הכוח, היה לו את היכולת לתת יוקרה למקצוע הזה ולא להשאיר לכל מאן דהוא לקחת את העיסוי לאן שהוא רוצה. אתה כותב על האיגוד ש"עשב אחד שוטה, והופה!כל האיגוד אליו אתה משתייך מאבד מאמינותו ואתה מאבד מאמינותך עמו" אבל זה מה שקורה היום!!!! מה קורה היום? אני רואה איך התגובות הזועמות מלבות את האש ואנשים מתחרים מי יהיה יותר חריף ותקיף. מי עומד היום מולם להסביר להם שלא כולנו כאלה? מי מסביר להם היום שזה רק עשב שוטה? אני חושב שדווקא אם היה איגוד חזק, אז עשב שוטה היה מוגדר כעשב שוטה ולא לוקח אחריו את כולנו. אני חושב שדווקא אם היה איגוד חזק, היה יכול לעמוד מול הסערה הזו נציג שלנו ולהגיד בביטחון שככה לא מתנהג מעסה. אני גם הולך לכיון השני. נגיד שיתכן ועושים עליו לינץ'. מי יעמוד עכשיו לצידו? מי יוכיח שהאיש נהג כשורה? שהאיש מוכשר ומקצועי? הוא עכשיו לבד, לא רק מול התובעות, הוא לבד מול דעת קהל עויינת במיוחד. כדאי שתראה איך ההסתדרות הרפואית נילחמת בשיניים על הרופאים שלה. לי באמת לא ברור מה עוד צריך לקרות כדי שהמעסים באשר הם יתפכחו אבל זה אני. אגב אתה יכול לחבר את ההודעה הזו להודעה של רביד. הייתי כל כך ניסער הבוקר שלא ראיתי שהנושא כבר מתבשל לו כמה ימים טובים.

לא השתכנעתי

לגבי הפגיעה בי: אני לא רואה איך מטופלים ומטופלות שלי , אם עוד הייתי בארץ, היו מפסיקים לבוא אליי בגלל מקרה כזה. אני גם לא רואה איך הם היו מפסיקים להמליץ לחברים שלהם וגם, תתפלא - אני לא רואה איך החברים שלהם היו נמנעים מלהקשיב לעצה שלהם לאחר מה שהתרחש עם אותו דולה עם שלל ההמלצות. מה שלכל היותר יקרה זה שמטופלים שלי לא יכולו באותה הקלות לשלוח אליי דרך האינטרנט אנשים אחרים. את החברים שלהם ואת המשפחה שלהם הם ימשיכו לשלוח ומקרה כמו שקרה עם הדולה הזה לא יגרום לחברים הקרובים שלהם ולמשפחה שלהם לפקפק בהמלצתם. אנשים זקוקים למה שאני מציע. זה לא מותרות וזה לא משהו שאפשר בקלות לוותר עליו. אתה יודע מה? נדייק יותר: יש מספיק אנשים שזקוקים למה שאני מציע. יותר ממה שאני מסוגל לקלוט עם 2 הידיים שיש לי בכל אופן. אני הולך עכשיו לומר משהו מאוד חריף ולא פוליטיקלי קורקט ולהסתכן בסקילה אבל זה מה שאני מרגיש אז פאק איט: מטופלים מהסוג שצלב עכשיו את הדולה הזה הם מטופלים שאני לא מעוניין בהם בלי שום קשר לאם ההאשמות נגדו נכונות או לא. מטופלים שמסוגלים רגע אחד להמליץ מכל הלב ורגע אחר להגיש תביעה במשטרה - יותר טוב לי שלא יגיעו אליי... לגבי האיגוד. אני לא זקוק לאיגוד שיאפשר לאנשים לבדוק את אמינות התעודות שלי מאותה סיבה שכתבתי קודם - יש לי מספיק מטופלים שמגיעים מהמלצות חמות וימשיכו להמליץ גם אם אתוודה בפניהם שאין לי ולו תעודה אחת ולא היתה לי מעולם. לימודי האנטומיה עליהם יש לי תעודה מלכתחילה לא מדגדגים את הקרסוליים של לימודי האנטומיה האוטודידקטיים שלי... חתימה על קודים של עבודה נאותה לא שווה בעיניי את הנייר עליה היא חתומה. גם בעיני המטופלים שלי אגב אין לזה שום ערך ואין בזה שום צורך בגלל שהאישיות שלי היא מה שקובע את הקודים והאישיות שלי היא מה שגורם להם להיות מטופלים שלי. אני מטפל באנשים נבונים שיודעים להעריך את מה שאני נותן להם. לגבי הקטע של "אם היו נותנים לאיגוד כח ואמון היה אפשר להסדיר ביקורת..." תסלח לי שאני לא סומך על אף אחד? במדינה בה אתה לא יכול לסמוך על הממשלה שלך שתגן עליך מכרמל בוער אפילו אחרי כמה וכמה דוחות של מבקר המדינה - איך אני אמור לסמוך על הביקורת הזאת?? לעשות ביקורת אמיתית על מאות ואלפי מטפלים בעינייני קודים של התנהגות זאת משימה הרבה יותר קשה מלקנות כמה כבאיות בזמן אחרי דוחות חמורים של מבקר המדינה... ולסיום - זה מה שקורה היום? מה קורה היום? אנשים שמלכתחילה סבירות נמוכה שהיו מגיעים אליי מלכלכים משנאת חינם ומשגעון גדלות הטוקבק... שלא יגיעו מצידי! כפי שאמרתי - מי שצריך להגיע אליי - יגיע. אני עובד עם לקוחות שבאים כל שבוע - שבועיים ומראש אני לא יכול להכיל יותר מ20 כאלה. אה , ולסיום סיומת - נושא ההגנה המשפטית. זאת בדיוק הסיבה שאני מטפל "חכם" כפי שכבר ציינתי. לא סומך על אף איגוד שיגן עליי. פשוט נוקט באמצעי זהירות מירביים ודואג שלא יהיה ממה להגן עליי, ואם יקרה הנורא מכל דווקא לי ותיפול עליי פתאום איזו משהי שממש ממש ממש יתחשק לה לזמבר אותי עם תביעה על הטרדה מינית - אני אתמודד עם זה לבד לא פחות טוב משאתמודד עם זה עם איגוד מאחוריי שיכול להיות שבאותו איגוד יש כבר תקדימים לתביעות נגד אנשים שהם פושעים אמיתיים והביקורת "איכשהו" פספסה אותם...

צביקה ה

New member
לא ניסיתי לשכנע

אתה מסתכל על משהו אחר ואני מסתכל על משהו אחר ומנקודת המבט שלך. אני אולי עדיין נאיבי משהו (למרות גילי המופלג) אני כן מאמין שאפשר לשנות ולתקן....

צודק

זה באמת עניין של נקודת השקפה. יותר מזה שאני לא ממש מאמין שאפשר לשנות - אני לא ממש מרגיש שצריך לשנות...

עוז46

New member
עקב הדיון

עד לאן אפשר להגיע הכול התחיל באיזה פסטיבל. הגיע בחורה צעירונת, ממש ילדה, בת 22-23 . כולה מבוהלת, נרגשת, ונשימה מהירה ושטחית. קמתי בבוקר ולא יכולתי לנשום. נורא נבהלתי. לוחץ נורא בחזה ולא יכולה לזוז. כל הסיפור הוא שהנערונת התעמלה בחדר כושר לפיתוח החזה ללא השגחת המדריך, ביתר מוטיבציה, ולמחרת כל שרירי החזה (לא השד, שרירי החזה) נפוחים תפוסים וכולאים את הנשימה. אם אתם חושבים שרק אחת כזו מגיעה אלי , אז אתם טועים. לפעמים אני מסביר למטופלת מה היא צריכה לבקש, בטיפולים הבאים, כי שרירי החזה שלה קצרים מאוד!!! וכל הכתפיים משוכות קדימה, וכדי להחזירם , את השכמות למקומם (ולהיות מלכת יופי), יש לשחרר את שרירי חגורת הכתפיים הקדמיים ביחד עם חיזוק כול החגורה. ואולי אחר כך אפשר להקל יותר מיומיים על מרים השכמה והמעוינים מאחור. דבר ראשון אומרות לי ,ששנים עושות עיסוי , ואף אחד, נכון, גם האורתופד, וגם הרופא, לא רמזו שיש בעיה בשרירים אלו. ועשתה את כול הצילומים מכול הסוגים ועשתה את כול הבדיקות המוכרות לרפואה, ואמרו לה שהיא צריכה ליישר את הכתפיים ולא מצליחה. והיד נרדמת, וכואב בכתף, ואמרו לה לישר את הכתפיים. ואף אחד לא אמר לה איך! ונכון שיש כאבי ראש שבאים מהצוואר ורק אופטלגין עוזר, כי אמרו לה לישר את הכתפיים, ולא הסבירו לה איך. למען האמת, אני מסביר למטופלות שלי מה הן יכולות לעשות בעצמן, בהדרכה קצרה, בכדי להקל על עצמן. ומסביר להן משמעות הטיפול בהמשך, לא רק האינטימי , אלה הרגיש מבחינת כאב. אבל אם הן לא יכולות בעצמן אז אנחנו מתפרנסים מכאלו. ולבקש במפורש חגורת כתפיים קדמית, כי אף אחד לא יגע שם ללא בקשה מפורשת. כמה כבר כאלה יש? אתם שואלים. לפי דעתי 95% מהאוכלוסייה סובלת מכך, בצורה זו או אחרת. הבנות אולי קצת יותר עם התוספת של מתאיים השנים אחרונות (החזיה כמובן ,שמוסיפה משקל משלה). אבל הטבו והפחד מלהסתבך הפכו את הברור מאליו לתעלומה שאנשים נכנסים לסרטים של סבל כאב דכאון כדורים פסיכיאטר כדורים סבל מיותרים.

למה הפסקת?היה מעניין...

ובטיפול - מה אתה עושה עם מטופלת כזאת? אתה מגיע לקסיפואיד פרוסס? בטיפול ראשון איתה? ומה אם היה לה חזה ממש אבל ממש ענקי? אני לא סתם שואל...הייתי בסיטואציה הזאת....

עוז46

New member
לשאלתך האחרונה

למען האמת, מעדיף את הגברים. הרבה יותר רגישים ומתבכינים. אני מבין בידיוק על מה אתה מדבר, זאת הרגשה של סיזיפוס. אני לא מדבר על פעם ראשונה או חמישית בטיפול. כמו ששאלתי את המטופל בטיפול הרביעי ,נדמה לי, אם אין לו בעיות בתיפקוד מיני. הוא אמר שמסתדר מציין אם ויאגרה ושאל למה אני שואל. הסברתי לו שברמת השרירים התפוסים באזור סביר שיש לחץ על כלי הדם המובילים. ויתכן אולי שהאינפוטנציה באה משם, מחסימת כלי דם. ואם אתה מתאר לך איכן אמורים השרירים להיות, מטפל או לא? וכן יצא לי להדריך (לא לטפל) ,לאחר תאונה, כשהמקרבים היו במצב ממש לא טוב, כיצד ואיך ומתי ומאיזה כיוון, בגלל ווגינימוס. ויצא לי בזמן האחרון לטפל בכמה פיברומיאלגיה ודבר ראשון מחפש את שרירי הנשימה, מה מצבם ועד כמה הם פגועים.כי לדעתי חולים אלו יודעים הרבה פעמים להתמודד עם הכאב אבל הנשימה זה כבר סיפור אחר.

האמת היא שגם אני מעדיף מטופלים גברים

הגוף שלהם לרוב יותר קשה לעבודה אבל אני יותר "שקט" כשאני עובד איתם... דווקא על השאלה החשובה לא ענית וזה ממש מעניין אותי. האם יצא לך להגיע לקסיפואיד פורסס אצל בחורה או רק אצל גברים? לי יצא להגיע לשם וגם למקומות "בעייתיים" אחרים עם מטופלות אבל מעט מאוד מהן. עם רובן אני מוותר על הטכניקה הנדרשת עם כל הצער שבדבר. אלה שאני מוכן "להסתכן" בשבילן הן לרוב או מכרות או מטופלות וותיקות. לרוב אני נוקט בשיטה של קודם לספר להן מה אני חושב שצריך להתבצע ואז לתת להן להחליט אם בטיפול הבא הן ירצו ללכת על זה או לא... אני גם תמיד טורח לומר להן שהטכניקה שצריכה להתבצע היא טכניקה שלא הייתי מבצע על משהי שאני לא מכיר מחשש לאי הבנה... יצא לי פעם אחת לטפל במשהי עם חזה ע-נ-ק שממש מגיע לצידי המיטה כשהיא שוכבת על הגב והמצב שלה ממש הצריך כניסה לקסיפואיד פרוסס. אם היא לא היתה מכרה ובאופן כללי אשה שמרגישה מאוד נח עם הגוף שלה לא הייתי מעז. בפועל - היא החזיקה את השד ופינתה לי את הדרך ואני נכנסתי לקסיפואיד. עד היום היא לא תבעה אותי

לא כדי להגיע לקסיפואיד פרוסס

בשכיבה על הצד כלוב הצלעות בצד עליו שוכבים נדחס פנימה וכל הטכניקה של הפריקשן בקסיפואיד פרוסס תוך כדי נשימה הולכת קאפוט....

עוז46

New member
לאן הגעתי?

אז כן. למתלוננת על כאב עז ,בידיוק בין הקסיפואיד פרוסס לשד, הרופא לא מצא סיבה ושלח אותה לרפואה משלימה.במקום לא מוגדר במיוחד. גם את הבין צילעיים חרשתי ולא מצאתי למה זה קורא לה. עד ששיניתי את השאלה בפגישה הרביעית ,ובמקום לשאול עם יושבת מול המחשב שאלתי איפו מונח הצג על השולחן ואיך את יושבת?כמומבן התשובה היתה - אנ יושבת בדיוק מול המחשב שמונח בקצה הימני של השולחן. וזה לא מקרא בודד. כבר מצאתי שניים, ואחת מהם צעירונת שהגיעו לבית חולים מהפרעות קצב לב לא מאובחן למה ואיך. ובידיוק כפי שמתואר "בדי לכאב ", הטריגר נמצא במקום המנצח. הבעיה הגדולה שלי היא באזור סרטוס אנטיריור,שם הרגישות והכאב כל כך גבוהים שלפעמים פוחד לגעת. לגבי הגודל של השד מצאתי כמה שיטות אלגנטיות. אוחז בכף ידה וגורף עם הזרוע שלה, בתנוע מעגלית את השד ,עד לקיבוע היד מעבר לכתף השניה או לפחות לצד שני אם לא מגיע. המגבת שעל צווארי גם היא לפעמים משמשת להזזה וקיבוע. כללית אין לי חשש מאי הבנה כמו מחשש שלא חיממתי את האזור מספיק לפני כניסה, כי אז הכאב בלתי נסבל ואז לא יכול להכנס שוב באותו טיפול. כמו שאמרת, אני מטפל בדרכים שלמדתי ומאמין שנכון לטפל ולהגיע לתוצאה המיטבית. לגבי עם הגעתי או לא. לא חושב שיש איזה שריר שחשבתי שדרוש טיפול ולא הגעתי אליו . כמובן הבדיקה בקצוות במקומות הגיוניים ולפעמים רק היקש, אבל אם ההחלטתי שהשריר דורש טיפול אזי הוא יקבל. אין לי בעיה אם זו אשא או גבר, לשניהם הכנה והסבר לפני ותוך כדי בדיקה שלפעמים גם מכאיבה (כי לא האמנתי שרגיש כלכך באותו השריר),ובשלבים, ותמיד אומר שאני לא אורן זרזיף ולא יודע בזבנג וגמרנו אלא לאט לאט בשלבים כמה שהגוף של המטופל נותן לי להתקרב.

נתחיל מזה שכל הרעיון של 'דולה' נראה לי פלצני

ומיותר, אבל האמת, אם כבר, אז לא הגיוני בעיניי לבקש דווקא מגבר להיות לידך בלידה. בשביל זה יש בן זוג. (אני גם לא הייתי נותנת לבן זוגי להיכנס לחדר לידה, אבל זה כבר נושא לדיון אחר).

0 אור 0

New member
הדולה היא בעצם תחליף לאמא/זקנות השבט

שהיו מעבירות את המידע לאשה הצעירה שבהריון, מלמדות אותה איך לנהוג, תומכות בה וגם נמצאות אתה, יש הרבה מאד אחיות מיילדות שלמדו את המקצוע הזה, מתוך תחושה שהפן ההוליסטי וההתייחסות האישית חשובות ביותר ברגע האינטימי הזה בחיי אשה. לדתעי, זה בכלל לא פלצני, אלא מענה על חוסר שנוצר בחיים המודרניים. דוקא מכיוון שהתפקיד של הדולה הוא להיות בעלת הידע והמלמדת, התחושה של הבגידה כל כך גדולה - ובגלל זה נשים אינטליגנטיות ומודעות מצאו עצמן מנוצלות - כי בעל הסמכות והידע הסביר להן שזה בסדר. באינטרנט קוראים הרבה על כך שעיסוי פיריניאום ועיסוי השד עוזרים - אז לאותה אשה לא היה את הידע המספיק כדי לדעת שהעיסוי הזה מיועד אך ורק לתקופה של לקראת הלידה והוא מבצע באופן עצמי ולא על ידי אף אחד אחר. מה שכן, גם אני לא הייתי בוחרת בדולה גבר - קשה לי לראות איך אני מקבלת תמיכה אמהית מגבר דוקא.

צביקה ה

New member
תמיכה אימהית מאישה בלבד?

האם גבר לא יכול לתמוך? האם עוז לא היה בלידות לתמוך בך? אני בכלל לא ראיתי אופציה אחרת! יותר נכון, אשתי לא חשבה לתת לי אופציה אחרת. אני לידה בלידה, נקודה! קודם כל אני חושב שגבר יכול לתמוך ולהדריך לא פחות טוב מאישה אולי אפילו יותר טוב בזכות זה שהוא לא חווה את הלידה. לידה זה דבר כל כך אינדיוידואלי, גם בין אישה לאישה ואפילו אצל אותה אישה בין הלידות עצמן, כך שכל אלו שטוענות שגבר לא יכול לתמוך ולהדריך בגלל שהוא לא היה שם, זה בולשיט אחד גדול. למה אני חושב שגבר יכול לעשות זאת יותר טוב? כי הוא לא ישליך על היולדת את הניסיון האישי שלו, כמו שאישה יכולה לעשות, ניסיון שלא חייב להתאים בין יולדת ליולדת. אני חושב שזה יכול לאפשר לו לקבל ולהכיל את דעתה של היולדת עצמה. ישנם הרבה דברים טכניים, שאם אתה יודע אותם, אתה יודע אותם, כמו העובדה שהתנוחה הרווחת בכל בתי החולים שבהן אישה שוכבת על הגב עם רגליים פסוקות כלפי מעלה היא התנוחה הכי קשה ללידה. בשביל זה אני לא צריך להיות אישה. לתת עיסוי להקלה בזמן הלידה, אני יכול לעשות לא פחות טוב מכל אישה שהיא. ואם מדברים על הפן ההולסטי, על היכולת להכיל את התחושות של היולדת, את עוצמת הרגע ואת החוייה, האם גבר, בגלל שהוא גבר יעשה את זה פחות טוב מאישה? ניראה לי שמי שבחר לעצמו להיות משהו חריג כמו דולה, עושה את זה מתוך תחושה שהוא יכול לעמוד במקום הזה. לכן תמצאי מעט גברים כאלה. ברור לי שלא כל אחת היתה רוצה לקחת דולה גבר אבל אני משוכנע שזה לא בגלל שהוא יעשה את העבודה פחות טוב, מדובר בדיעה קדומה וחוסר פתיחות של היולדת בלבד. להגיד שגבר בגלל שהוא גבר לא יכול להיות דולה, זהה לצורת החשיבה הגברית השוביניסטית על מליון ואחד דברים שאישה לא יכולה לעשות כי היא אישה. אני נגד זה ונגד זה. אגב עד לפני פחות ממאה שנה, לאישה בכלל לא היה זכות בחירה, שלא לדבר על אישה בפוליטיקה (שהיום זה דבר ברור ומובן מאליו), אישה מנכ"לית בנק או טייסת. יש דברים שאולי קשה לך לראות אבל לדעתי הם תופעה יפה ומבורכת שדורשת עידוד. כמובן זאת דעתי. כל כמה שזה לא בסדר,אני רוצה להאמין שהדולה המדובר באמת חשב שהוא מקל על היולדת בכך שהוא עושה את מה שהוא עושה. אני רוצה לקוות שזה לא היה סתם ניצול של הסיטואציה כדי לגרום עונג לעצמו.

0 אור 0

New member
במשפט האחרון דיברתי על עצמי בלבד

בניגוד לכל מה שכתבתי שהיה משהו כללי, המשפט האחרון התייחס אלי אישית. אני חושבת שאתה מכיר אותי מספיק כדי לדעת שאני מרגישה מאד בנוח בחברת גברים (כמה מחברי הטובים ביותר הם וגו'), למען האמת אני אפילו אף פעם לא התחברתי למקום הזה של מעגלי נשים ופסטיבלי נשים וסדנאות לנשים בלבד, כי אצלי המקום הזוגי הוא חשוב ותומך. אבל, בכל זאת , במקום של יעוץ ללידה, הכנה ללידה ותמיכה בלידה עצמה, אני אישית הייתי בוחרת באשה , ולא סתם אשה, אלא כזאת שנותנת לי תחושה של אנרגיה אמהית עוטפת (זה לא שייך לגיל - יש כאלו שמשדרות את זה ויש כאלה שלא). אני יכולה להגיד לך שאני גם מאד שמחתי שאף אחת מהלידות שלי לא היה בפועל רופא, כי הנוכחות שלהם והבדיקות (לפני ואחרי מן הסתם יצא לי להיות כמה פעמים אצל גניקולוג) מאד הביכו אותי ולא היו נעימות לי, מה שלא קרה עם המיילדות. ובן הזוג מבחינה זו לא שייך לעניין - כי הוא שותף (ועדיף שאנילא אפרט מה הוא עשה שם).

0 אור 0

New member
זה לא היה ברור לי מהכתבה שפרסמה רביד וזה עוד

פחות ברור לי מהכתבה הנוכחית. כי "מעסה" באמת לא אמור לגעת באיברים אינטימיים, אבל נדמה לי שדולה דוקא כן (סליחה על חוסר ההתמצאות, אבל המקצוע הזה נולד אחרי שאני כבר גמרתי עם הריונות), גם הסיפור שהיה בכתבה המקורית, וגם ההמלצות בתפוז מצביעים על כך שמדובר באדם שהציע טיפולים אבל נתן לאשה בחירה אם לקבל אותם. שלנשים שקיבלו את הטיפולים לא היתה תחושת אי נוחות בזמן הטיפול, אלא רק הפרשנות המאוחרת גרמה להם לאי נוחות. מה שכן עורר אצלי תמיהה גדולה מאד החל מהסיפור הראשון זה הקטע של החינם. כל מי שמכיר אותי מהפורומים יודע ששנים טיפלתי חינם, אבל זה לא היה בנשים זרות לי שיכולות לשלם על הטיפול, אלא במסגרות של חברים / החלפות טיפולים/ מסגרות התנדבותיות ותומכות. מישהו שבצורה משמעותית ולאורך זמן בוחר לטפל דוקא בנשים ודוקא במקומות מאד אינטימיים ועושה זאת חינם, אכן כן מעורר תמיהה כלשהי מה המניע שלו. ואתו הסליחה אם יתגלה בסופו של דבר שמניעיו אחרים, טהורים ומקודשים.

למעלה