דו"ח המל"ג ללימודי MBA בארץ

segibegi

New member
דו"ח המל"ג ללימודי MBA בארץ

בתאריך ה 19/7/07 התפרסמה כתבה במוסף The Marker בעיתון הארץ על איכות לימודי MBA בארץ. הכתבה התפרסמה בעקבות דו"ח שהזמינה המועצה להשכלה גבוהה, ונכתב ע"י ועדה בלתי תלויה של מומחים מחו"ל. דירוג המוסדות התחלק לשלוש קטגוריות - "עסקים טובים", "עסקים בינוניים" ו "עסקים גרועים". הממצאים מפתיעים - מסתבר שהמקומות הטובים ביותר ללמוד MBA מבחינת איכות ההוראה, תכנים וכו' הם דווקא האוניברסיטה הפתוחה והמרכז הבינתחומי. אחרי כן מגיעות אונ' ת"א, טכניון ועוד, ובסוף בר אילן וכו'. השאלה שלי היא כזו - מה חושבים בתעשיית ההיי-טק על בוגרי מנהל עסקים מהאוניברסיטה הפתוחה? הרי לכולנו ברור שיש "סטיגמה" על בוגרי האו"פ (אני אשמח לשמוע שאני טועה). האם מודעים לדו"ח הנ"ל? אשמח לשמוע במיוחד את דעתם של אנשי משא"ן. חשוב לי לציין כי אני לא לומד כרגע MBA בשום מוסד כלשהו, אלא רק מתלבט. לינקים נוספים: כתבה שהתפרסמה בעיתון גלובס (כולל תמצות הדירוגים) דו"ח המועצה

שירה59

New member
לאו"פ יש תמיד תדמית פחות טובה

אם נפרד לרגע מרמת הלימודים שאינני יכולה להעריך אותה באופן אישי כי לא למדתי שם - לא ממש צריך להתקבל ולכן באופן ישיר - מי שלאמר באוניברסיטה כבר הוכיח שהוא יכול להוציא ציונים טובים. בהקשר לכתבה - אחת הטענות מול את"א הייתה שהתוכנית מיושנת - ובכן, החל מהשנה התוכנית שונתה באופן נרחב ביותר. גם במבנה קורסי המבוא וגם בהיקפם. זה מאוד משמעותי. אאל"ט נמרכז הבינתחומי נמצא במיקום יותר גבוה כי שם רבים מהסטודנטים מתנסים בפרוייקטים בחבות וגם יוצאים לסמסטר בחו"ל. באוניברסיטאות זה קורה פחות כי לאנשים יש פחות כסף

vinney

Well-known member
זה לא נכון

יש תנאי קבלה. נכון זה כיף לענות בלי לדעת על מה את מדברת?

mm 259

New member
הוא לא יכול, הוא חייב לעשות את זה

בגלל זה אף אחד לא לוקח אותו ברצינות.

vinney

Well-known member
כלום

כולם היו ממשיכים לדבר על דברים שאין להם מושג בהם בלי לחשוב לרגע. ככה אולי מישהו יחשוב שניה לפני שלוחץ אנטר. אלה שהגיבו לך לפניי כמובן אין מה לצפות מהם, אבל הם לא היחידים בפורום.

HaifaMan

New member
../images/Emo6.gif

בגלל שאתה משחק אותה עבדאיי ויורד על אחרים פה (מה שאני בטוח שלא מזיז להם ורק מאיר אותך באור מגוחך, קטנוני ואנטיפתי), נראה לך שזה יפריע לאחרים להמשיך לכתוב מה שבא להם? אתה יותר מדי מחמיא לעצמך...

ברונזה

New member
יש תנאי קבלה , אבל הם כ"כ נמוכים בהשוואה

לתוכניות MBA אחרות (ותאמין לי , בדקתי את כולן כולל מכללות) שזה כמו לנפות קמח עם רשת של מאוורר

vinney

Well-known member
אלה תנאי סף, ולדעתי הם זהים

בכל האוניברסיטאות (לא בדקתי לגבי MBA, אבל לפחות לגבי מדמ"ח - זה נכון). מכיוון שאין בעיה של מקום - אז למה לא לקבל כל מי שעומד בתנאי הסף? במדמ"ח יש בעיה של מקום (לפחות בתואר מחקרי), אז יש דרישות נוספות לפני שמאשרים כתיבת תיזה, אבל פרט לזה גם אין ממש סיבה למנוע ממי שעומד בתנאים ללמוד.

GuestOfHonor

New member
טעות מובנית במה שכתבת

זה נכון שמי שמתקבל לאו"פ בניגוד לאוניברסיטה סגורה לא נדרש לתנאי קבלה, אבל מי שמצליח לסיים תואר באו"פ בהחלט הוכיח שהוא יכול להוציא ציונים טובים. אין לי מושג איך נחשבת התוכנית במנהל עסקים של הפתוחה, אבל לפחות בתחום שלי (מדעי המחשב) זה נחשב בעיני הרבה מעסיקים כמקום טוב מאוד.

vinney

Well-known member
גם אותך אני אתקן

יש תנאי קבלה באו"פ כמו בכל שאר האוניברסיטאות. אתם מבלבלים בין תואר ראשון ותואר שני, השאלה היא על MBA.

GuestOfHonor

New member
צודק - תוקנתי

ההתייחסות שלה היתה לאו"פ באופן כללי וכך גם התגובה שלי.

מדובר פה בתואר שני

קיימות דרישות קבלה. אני מניחה שיחסית קל להתקבל ושדרישות הסף הן אכן הדרישות בפועל, כי, שוב, בפעם ה25750, לאו"פ אין ממש בעיה של מגבלות מקום. משם, ממש לא הבנתי את הטיעון שלך, ובכלל, נראה לי מאוד משעשע שאנשים חסרי ידע רלוונטי טוענים טענה לגבי תדמית אך ורק על בסיס מה שנדמה להם.

לא ממש

כמשל, איפהשהו בקרבת גיל בת מצווה, רבתי עם אחת מבנות כיתתי (להלן "לה גרו ממו", כינויה השגור בפי כלל בני ובנות כיתתי), וזו רצתה להוכיח לי כי הפופולאריות שלה עולה על שלי. אלא שהשאלה שהיא שאלה עוברי אורח מהכיתה לא הייתה את מי מבין שתינו הם מעדיפים, אלא, מי לדעתם יותר פופולארית. היא לא הבינה, בטח עד היום, למה אני צוחקת

../images/Emo6.gif

תביני, נועה, זה ממש לא ברור מה את מנסה לומר! מה את כל פעם מופתעת מזה שאף אחד לא מבין אותך אם את לא אומרת במילים למה את מתכוונת? בחיי.

iiddoo

New member
אני מתחיל לחשוד ביד מכוונת

מאחורי כל ההודעות הללו לאחרונה...

למעלה