דיון עקר

נגיד שנדברו בפירוש, שאף אחד

לא "קוקו". עניינית: מה ההבדל בין אמונה בחוצנים, לבין אמונה באלוהים? או: איך, באופן טבעי, נראים מאמינים אלה ואחרים, בעיניהם של אלה שאינם מאמינים בזה או בזה? אתה לא שוחר שלום.

masorti

New member
אין "נגיד שנדברו בפירוש"...

כל הפואנטה היא שההודעה נכתבה בקונטקסט של החברה הישראלית, שבה הטוענים לקשר עם יישויות הם קוקואים. וכבר אמרתי לך כמה פעמים שברמה הפילוסופית כל אמונה טובה כמו כל אמונה אחרת, ואין לי דרך לסתור אמונה בחוצנים או בחד-קרן. אלא שהאמונה באל קשורה במערכת ערכית (כולל מוסרית), בנסיון להסביר ולהבין תופעות ואירועים בטבע ובחברה, וספרות פילוסופית מקיפה. האמונה בחוצנים הינה בד"כ תופעה הייחודית לאנשים שגם אתה תגדיר אותם כתמהונים, הטוענים לחזיונות, "חטיפות" וכו´. ומעבר לטענה הבסיסית על היישויות החוצניות, לא התפתחה שום הגות בנושא. כמובן שאני גם אטען שקיום האל מודגם (להבדיל מ"מוכח" במובנו המדעי) בטבע ובחיי האדם, ואילו קיום החוצנים הינו בולשיט. אבל זה כבר ענין של טעם אישי.

ודרך אגב, הרבה "רמזים" לקיום

החוצנים נלקחים דווקא מהתנ"ך. למשל סיפור הנפילים. או עלייתו של אליהו הנביא בסערה השמיימה, לא לפני ששלח אש מראש ההר (קרני לייזר?) על החיילים של אחזיה בן אחאב.

masorti

New member
אני נדהם וגם בהלם...

אני חשבתי שלדעתך כל סיפורי הנפילים והעלייה השמיימה ושאר ירקות הם סיפורי בדים שנהגו ממוחו הקודח של סופר המלך או עורך התנ"ך. עכשיו אני פתאום מבין שלדעתך מדובר |דגש|בעדויות על אירועים אמיתיים שאכן קרו (=הופעת חוצנים), אלא שהצופה לא פרש נכון את מה שראה. אני מקווה שמעתה תתייחס לכל הנאמר בתנ"ך כאמת עובדתית, ותחפש לה הסברים. נ.ב. מה אתה מתעסק בזוטות כמו ביטויים סתומים על "נפילים", כשיחזקאל מביא תיאור מפורט של חללית? קרא את יחזקאל פרק א´. פסוק כ"ו ישמח אותך במיוחד.

מה קרה לך!

מתי אמרתי לך שאני מאמין בחוצנים? עכשיו עוד תאמר שאני מתַקשר אתם? ובכן, התיאור המפורט מספר יחזקאל, תאר לעצמך, מוכר לי. והוא כמובן משמח אותי (למה לא?). אבל סיפור הנפילים נראֶה לי יותר פּיקנטי. אנושי כזה...

אגב! נדמה לי שאתה מתחמק ביודעין

מסיפור הנפילים. לא כך? הוא לא סותר קצת את הצגת היהדות כדת מונותיאיסטית טהורה? בו נתחיל מהפשט. ובכן, מה כתוב במקור?

Justin Angel

New member
מצטטים אותי :)

מגניב :) בכל מקרה, התשובה ברורה. יש שתי אופציות ברורות: האלים יצרו את האדם, לעומת - האלים לא יצרו את האדם. בהנחה והאלים לא יצרו את בני-האדם, אז ברור שאי-אפשר לשאול למה הם יצרו את האדם. בהנחה והאלים כן יצרו את האדם, הסיבה ברורה: למה לא? עכשיו, הייתה נקודה שהטרידה אותי בשאלה שלך. אתה חושב מאיזה סיבה לא ברורה שהאלים משגיחים אלייך, הם לא. לא משנה להם בין אם אכלת צהריים, או נדרסת ע"י מכונית. אני לא אומר שהם חושבים קנה מידה גלקטי בלבד, למעשה בדיוק ההפך, למרות שהאלים הם ישויות גלקטיות בעלות עיסוקים אדירים הם גם מתפנים לטיפול בדברים הקטנים, כמו ליצור בכ"א רוחות יער ואלמנטי יסודות (אש, אוויר, מים, אדמה וכך הלאה). אישית אני מאמין שכמו שהגוף שלנו עשוי מאבק כוכבים, כך גם הבסיס שלנו (גם: נשמה, צ´י, קאי, איד וכך הלאה) עשוי מנשמתו של היקום עצמו. מה שאני אומר, שיש לנו יותר במשותף עם היקום מאשר חומרים פיזיים שמרכיבים את הגוף שלנו, אלא המהות שלנו היא גם המהות של היקום.

חשבתי על זה רבות...

ועלתה לי שאלה בראש, אומנם לא קשורה לנושא הספיציפי הזה, אבל בכל זאת. האם אתם מאמינים בקיומם של חוצנים ?... לא רק מהפלאנטה הזו, אלה מכל פלנטה אחרת... אנא, תענו לי,

אני שמח שאתם מעלים שוב את הנושא.

אמנם הוא נידון לא בדיוק בניסוח שלכם, אלא קצת יותר כללי: הקבלה בין אמונה בצלחות מעופפות לבין אמונה בדתות הרגילות. האם השוני רב מהדמיון בין שני סוגי אמונה אלו?

PoeticA

New member
אז זהו...

אני חושבת למרות שאני גם מבחינה כי רוב האנשים שהעידו על "חזיונות" "צלחות מעופפות" נראו כתמהונים ובעליי חשיבה די מופשטת, שהמציאות היא רק בעיניי המתבונן, ולכל אדם יש מציאות משלו, ועליינו לקבל אותה, גם אם בעיניינו היא נתפסת כ"חריגה" בלתי שגרתית ואף מוזרה. בדרך כלל, ה"נורמלי" מוגדר ע"י הכלל. הכלל=הרוב. רוב שהשתנה במשך השנים, כמו הדת, שהייתה נפוצה הרבה יותר בימים עברו, וכיום לאט לאט החילוניות התגברה והחילונים רואים עצמם "נורמליים" והדתיים "תמהונים". אני יודעת, זו הכללה גסה ונוראית...סלחו לי
בסביבה חילונית- דתי ייראה מוזר בסביבה דתית חילוני ייראה מוזר (אף חוטא וכופר) אם רוב האנשים היו מאמינים בחייזרים, האנשים שלא מאמינים בחייזרים היו נראים חריגים. תחשבו על זה לרגע... נכון שיש הנחה כי ילדים הם בעליי האבחנה הדקה ביותר עקב העובדה שהראיה שלהם היא מופשטת. אז תקבילו את זה לאותם אנשים שהוגדרו קודם (גם על ידי) כ"תמהונים"... אולי דווקא הם, שלא יצא להם "לראות עולם" ולרכוש השכלה, הם אלה שרואים את התמונה ה"אמיתית" ואולי החייזרים אכן קיימים ואנחנו, הרוב, טועים והם, המיעוט, צודקים.

צלחות מעופפות.

כשהבן שלי היה קטנצ´יק הוא נשבע לי פעם שראה צלחות מעופפות כשהיה בקייטנה. אחרי שנים נסענו פעם בחושך לכיוון ים המלח, ובדרך ראיתי בעצמי, במו עיני, צלחות מעופפות בשמיים! אבל הפעם הוא הסביר לי, שזה פנסי המכוניות נראים ככה בחושך מרחוק... חבל.

חשבתי על זה רבות...

ועלתה לי שאלה בראש, אומנם לא קשורה לנושא הספיציפי הזה, אבל בכל זאת. האם אתם מאמינים בקיומם של חוצנים ?... לא רק מהפלאנטה הזו, אלה מכל פלנטה אחרת... אנא, תענו לי,

למעלה