דיון פתוח:האם הייתם רוצים שמאיר יילמד

משמרותי

New member
דיון פתוח:האם הייתם רוצים שמאיר יילמד

בבתי הספר? במידה וכן,איך ובאיזו דרך ואילו מקצועות? לשון,עברית,ספרות ושירה,אקטואליה ועוד? לדעתי אפשר להעזר בשפתו של מאיר בשיעורי לשון כדוגמא לעברית יפה,בשיריו כדוגמא לאהבת הארץ ואיך אפשר להעביר בקורת יפה ואוהבת על כל מה שקורה כאן... ובמבט יותר מעמיק גם בפילוסופיה

Nectarrison

New member
לא.

היה הורס אותו... להיות מורה, ועוד בארץ, זה ממש, אבל ממש, לא פשוט.

משמרותי

New member
התכוונתי שילמדו

את מאיר,ולא שמאיר יהיה המורה...אם כי זה היה יכול להיות רעיון לא רע

Nectarrison

New member
נו טוב, העייפות לא עושה לי טוב XD

נו, אז ברור שספרות, ואולי גם אקטואליה. (למרות שאין כזה שיעור, אפשר לדחוף את זה בחינוך ובאזרחות)

DJ Dawn

New member
ספרות, כמובן.

(הרבה זמן לא הייתי פה...) למדתי חמש יחידות ספרות ("ספרות מורחב") וגם היום יש לי את הנטיה לפרש ולנתח כל שיר שאני שומעת. הייתי שמחה ללמוד את המילים של מאיר בבית הספר, אולי הייתי "מגיעה אליו" כבר קודם, כי מילים תמיד הקסימו אותי. אם המורה לספרות הוא מורה טוב (נדיר...) אז ניתוח השיר הופך להיות גם דיון על אהבת הארץ, דת או פילוסופיה (וככה "סגרתי" את כל המקצועות בשיעור אחד
). לצערי, היתה לי מורה שגם תמיכה בטקסט לניתוח שלי לא שכנעה אותה שגם הפירוש שלי (ולא רק זה שכתוב מולה בספר הלימוד) "נכון". מאיר הוא "קלאסי" לעניין הניתוח הספרותי. תענוג לכמה מקומות אפשר לקחת את המילים שלו ולפרש אותן.

משמרותי

New member
אחלה ענת../images/Emo6.gif

את מוזמנת להצטרף לקבוצה בפייס... הקישור שתי הודעות למטה

בהחלט כן

אני בתור מאזין חובב של מאיר אריאל חושב שזה יהיה נחמד וטוב שילמדו אותו בבתי הספר הוא לא פחות מביאליק או מאלתרמן יש לו הרבה שירים שיש בהם מסרים אקטואליים ופילוסופיים ומין הראוי שהאוכלוסייה תיחשף למוזיקה שלו ובעיקר לטקסטים אפשר ללמוד אותו בשעורי ספרות ולשון ובעצם בכל המקצועות ההומנים כמו שירה לשון ספרות וכך הלאה מקווה שבעתיד באמת ימצאו לראוי לשים אותו בתוך המערכת החינוכית

למעלה