דיון

Mr Pointy

New member
כבוד לדעתי זוהי:

זכות בסיסית! (כמו שלמדנו בשיעור אזרחות). כבוד זה מה שאתה מרגיש כשמכבדים אותך! כבוד זה כשאנשים נותנים לך מה שהם היו רוצים לקבל! סתם... אין לי מושג ואין לי כוח לחשוב על זה. למה את שואלת ומה את חושבת?

אממ...

"כבוד זה מה שאתה מרגיש כשמכבדים אותך". דבר בסיסי זה לא לפרדש מילה עם מילה אחרת מהשורש... גם אני חושבת שלכבד זה להתנהג איך שאתה רוצה שיתנהגו אליך... ואני גם מאמצת מה ששמעתי מאחרים. הדברים הקטנים, לפתוח דלת למישהו, לחייך אל אנשים, להקשיב. וגם דברים כמו לא לעשן בשירותים של ביה"ס, לא לקלל, לא להשתמש במילה הומו בתור קללה. העליתי את הנושא כי היו לנו דיונים על זה בביה"ס, אחרי הרצאה... ורציתי לראות מה אתם חושבים. אתם מתנהגים בכבוד אל אנשים (כן, גם מורים הם אנשים...)?

doreen2

New member
../images/Emo12.gif

אישית אני חושבת שאני מתנהגת די בכבוד לאנשים אחרים, ומנסה כמה שאפשר להתחמק מדעות קדומות, למרות שאני אישית מאמינה שזה בלתי אפשרי.. ובקשר למורים- (א) לא ראית לא את אלברטון (
), לא את רגב (חזיר) ולא את יורם (שימות, העכברוש!).. (ב) יש הרבה מורים שיחלקו על הקביעה שלי, אני מניחה.. במיוחד יורם, אבל לו זה מגיע, הזונה!

אבל זו בדיוק הנקודה...

צריך גם לכבד אנשים שאת לא מאמינה עם דעתם. אם הוא לא מכבד אותך בחזרה אז באמת את לא צריכה לכבד אותו, זה כבר משהו אחר. אבל עדיין את צריכה להתנהג אל אנשים יפה, עם או בלי כבוד... בקשר לדעות קדומות, גם אני מנסה להמנע, וגם בד"כ מצליחה. אני לא מבינה למה לבני אדם יש דחף לשפוט לפי המראה... ומה שאת עושה בקשר למורים שלך זה די דיעות קדומות
... ותתפלאי, גם להם יש רגשות
...

nirte

New member
אבל זו בדיוק הנקודה...

גם את שופטת את דורין שהיא לא מכבדת את המורים שלה שאת בכלל לא מכירה. תאמיני לי... את המורים האלה חובה לא לכבד...

אני לא שופטת

אני שפטתי את דורין?! בכל מקרה, אם המורים מניאקים אליכם, אל תכבדו, אבל לפחות תהיו נחמדים אליהם בסיסית (לא כמו שעשינו לשגיא)...

doreen2

New member
צודק..

את לא שופטת אותי, את פשוט לא מכירה את המורים שלנו.. גם אני וגם ניר (אני פשוט מכירה אותו ויודעת שגם אצלו זה בערך נכון) מקריבים הרבה מהחיים הפרטיים-חברתיים שלנו בשביל המורים האלה, אם זה בעבודות, מבחנים או שיעורי בית.. הם, לעומת זאת, מתנהגים כאילו אנחנו שם בשביל שיעורי ערב, משהו במעמד של כורי פחם אנאלפביתים, והם פרופסורים מאוקספורד. חבל, כי לחלק מהם באמת יש מה להגיד..
ועד שהם לא יפסיקו עם זה, אנחנו כנראה גם לא נוכל להפסיק.. ובקשר לדחף של אנשים לשפוט לפי מראה, אני חושבת שזה נועד להגן עלינו. את בעצם עושה מין סינון (שטועה הרבה יותר מדי פעמים) ומגיעה בסופו של דבר לקבוצת האנשים שהם "מהסוג שלך", אליהם את יכולה להתחבר ואיתם את רוצה להיות. כמובן שהמערכת הזאת צודקת הרבה, אבל היא טועה הרבה יותר מדי בשביל לתת לה להמשיך לעבוד. מה גם שבקבוצה הסופית של האנשים שאיתם את רוצה להיות יש המון שלא תאהבי, כך שזה די מטומטם לשפוט לפי מראה. חבל שזה עוד קיים, ואני אישית מקווה שזה יעבור מן העולם..

למעלה