דיי במצוקה

itay8686

New member
חג שמח לכולם אני רוצה להתוודות אני במצוקה ולמרות שגם כנראה מכיר את מנהל הפורום אבל פשוט חייב להתגבר ולשתף
אז אני במצוקה כרגע אומנם מוכר שנים במערכת בריאות הנפש כסובל מהפרעת אישיות וחרדות אבל לאחרונה התברר לי עד כמה זה משפיעה על חיי ופשוט הורס לי ולסביבתי הקרובה ממש כל חלקה טובה מדהים עד כמה בלי כוונה אני פוגע באנשים הכי יקרים לי

כן מבחוץ מי שרואה אותי לראשונה לא ירגיש בדבר ואני משדר המון רושם חיובי
ואולי דווקא בגלל זה כל כך כואב לי כשהמחלה הזו מוציאה ממני אישיות שונה לגמרי ממה שאני רוצה וממי שאני באמת
והתוצאה היא שלאחר זמן יחסית קצר אנשים נפגעים ממני ונמאס לי כבר שאנשים מתרחקים ממני ובצדק בגלל המחלה
אני כל כך מאוכזב מעצמי
כל כך כואב שמביא את עצמי כל פעם למצב כזה ולא לומד
כל פעם מחדש

ולאחרונה גם האובססיה שלי משתלטת עלי
פשוט לא יודע איך לשים גבול

כל כך רוצה להשתלט ולהתרחק מהפחד שמוביל אותי
ולא לתת לו לקבוע לי את ההתנהגות

אני מאמין שאיפשהו בתוכי מסתתר בנאדם אחר
שהרושם הראשוני שאני משאיר על אנשים הוא גם הרושם שיכול להשאר אחר כך
אבל כרגע הוא כל כך נסתר שגם אני לא מצליח לראות אותו ובטח שלא אחרים לאורך זמן

ולסיום רציתי להסביר שכבר יש לי טיפולים רבים, החל מקהילה תומכת וכלה במאמנת (קאוצ'רית) אישית שמאוד עוזרים לי כבר במשך שנים
אך לאחרונה המצב שלי פשוט מידרדר ובמהירות
כאשר היקרים לי ביותר מנתקים איתי קשר (וכן ברור לי שזה לגמרי באשמתי)

וכן ניסיתי בשבועות האחרונים לחפש טיפול פסיכולוגי מעבר לטיפול שאני מקבל
ולצערי בינתיים לא הצלחתי למצוא חיבור טוב לפסיכולגים שפגשתי
וזה רק הגביר אצלי את התסכול

וגם הגשתי בקשה דרך העו"ס שלי להיכנס לקבוצת טיפול די.בי.טי באיזור מגוריי , אך אמרו לו שאפשר להגיש בקשה להיכנס לרשימת ההמתנה כזו רק לאחר החגים

והכי קשה לי זה שהאובססיות שלי והרצון לא לאבד קשרים רק מגביר את הריחוק של האנשים ממני

בקיצור יוצא שבינתיים הכל מתערער ומתרסק לי מול העיניים

ואני מת לשנות את המצב הזה ופשוט לא יודע איך
אני מתחרפן

מרגיש שאני נותן הכל כל פעם מחדש וכבר אין לי כוח

אז מצטער על החפירה פשוט אין לי עוד איפה לפרוק

באהבה גדולה וחג שמח

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
חג שמח איתי שבת שלום תחזיק מעמד..מחר אדבר איתך במשך היום שאני יותר עירני ..הכל מקרה אתה לא לבד ומובן המצב.

itay8686

New member
תודה רבה ירון

ורק עוד דבר קטן חשוב לי להסביר
אני לא צריך רחמים
רק שמישהו איכשהו יבין אותי... ועזרה

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
היי איתי...לדעתי זה שילוב דברים אצלך...חלק מכל טיפול נפשי...חלק של הלחץ קורונה..וחלק של החגים כנראה

הטיפול הנפשי ההתמודדות עם הפנים התובנות אי תובנות תסכולים התנגדויות וכו'...חלק מהתהליך של לפרק הכל ..ולבנות משהו אחר מאותם כלים מחוזקים יותר ..לא פשוט לא קל ומסבך לעיתים...גם מאוד תלוי בך ומה אתה מצליח לראות בעצמך ולשנות.

החלק השני זה הסגר התחושה של כולנו של חנק מהקורונה ההגבלות האי נעימות הזו ..זה מגביר מתח ולחץ שלא טובים להפרעה..

החלק השלישי כנראה החגים ..יש דיכאון חגים אצל בעיקר הבודדים ...וזה לא פשוט..

וסבלנות יש נטיה שיש לחץ לרצות הכל שאי אפשר, חוק מרפי...סבלנות פשוט

החלק הקשה באמת, כפי שנראה אצלך זה הלחץ לשנות להשתנות ..רוצה הכל עכשיו...ומהר ויעיל ולהשתחרר...וזה מעלה לחץ וכעסים ומתחים ומה לא שבמקום שירדו עולים להם וגואים....השיטה שאני מכיר ולמדתי להציע לך זה מילה אחת " שיחרור" לשחרר לתת לזמן ולתהליך בסבלנות לעשות את שלו...זה לוקח זמן ..עם עצמך עם הסביבה עם כל דבר..זה יבוא ..צריך זמן והשקעה פשוט..תזכור שלהרוס צריך מילה אחת..לבנות צריך תילי תילים ..
רחמים אין פה כולנו באותה סירה..יש הבנות תובנות..מותר לך קצת לרחם על עצמך זה טבעי אבל לא לחיות ככה ..ולא שיתיחסו אלייך כך.

קח את זה כתקופה..סה"כ, יש עליות ירידות חלק מהטיפול זה למתן את זה זה יבוא..וזה כל השילוש,טיפול קורונה חגים. תהיה קצת עשב...שיש סופה תתגמש תן לה לעבור..מחר השמש תזרח עם טיפת טל ...תמיד היא זורחת .

חג שמח בשורות טובות.

נערך לאחרונה ב:

מול123

New member
שלום, תראה, אני לא מכירה אותך, אני אמא לבת שהיא אובחנה בהפרעה הארורה הזאת. לפי מה שאני קוראת שכתבת, אתה צריך להתעודד אפילו מאוד. כי אתה רואה את מה שקורה ויכול להבחין איפה טעית ומה עשית. דבר שלא קורה עם בתי. הלוואי ותצליח לצאת מזה מהר. כי הסבל הוא לא רק שלך אלא גם של הסובבים אותך וגם של המשפחה. תתעודד, הכי חשוב לקחת הכל בקלות ובפרופורציה.

itay8686

New member
תודה ,

רציתי לעדכן שבסוף הצלחתי להתקבל לסדנת dbt ובשבוע הבא אני אמור להתחיל

חמסה חמסה חמסה מלח מים מלח מים
שרק ילך טוב
שבת שלום

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
יופיייייי אני שמח בשבילך..תשקיע תשקיע תשקיע הרבה מהטיפול תלוי רק בך ..קח את השנה הזו נצל אותה, אפשר לשנות הכל הטיפול הזה יעיל מאוד .

תעדכן איך ההתקדמות ומה עושים שם כמה שאפשר יש רבים שישמחו לדעת ...אולי זה יעודד כמה לקבל את הטיפול גם...

המון בהצלחה!
שבת שלום וברכה

מול123

New member
הלוואי ותצליח. בינתיים בתי עובדת, ככה, גבולית כזאת, כל פעם יש חשש שהיא תרים ידיים. כל הזמן הכול זמני ולא קבוע. העיקר יש שיפור ביחסים אבל גם זה יכול מאוד מהר להשתנות. נקווה שלא. אני, אימה בטיפול אצל פסיכולוג על מנת שהיא תגיע גם לטיפול. אנחנו עובדים על כך שאני אשתנה ובכך היא תשתכנע שאפשר להשתנות ואולי תגיע מתי שהוא גם היא לטיפול. מקווה בשבילך שהכול יסתדר ושבכך הרצון תוכל לשנות את חייך.

למעלה