דיכאון בצבא

living a lie

New member
דיכאון בצבא

קשה להיות היום בדיכאון בצבא, לפחות לי. יש לי סעיף קה"ס (קשיי הסתגלות) 42, ואני רוצה מאוד לצאת לקצונה. אני 3 חודשים בצבא, האמת שחשבתי שלא יגייסו אותי, יש לי עבר של נסיונות אובדניים, עברתי 2 אונסים ואני חותכת. אבל גייסו אותי, ואפילו יש לי תפקיד בסיווג בטחוני גבוה, אבל העניין הזה עם הקצונה- בזה הם קשים. בעיקרון אי אפשר לצאת לקצונה עם סעיף כזה, אז הלכתי לקב"ן ואני מנסה להוריד את הסעיף הזה. הבעייה היא שבשביל לעשות את זה (אל תשאלו אותי למה) צריך לשהות תקופה מסויימת בבסיס סגור עם שמירות, והתפקיד שיש לי כיום לא מאפשר את זה. שלא נדבר על זה שהוא אמר שזה ייקח הרבה זמן להוריד את הסעיף הזה, הרבה חודשים. וגם אם אני אעבור את כל התהליך הזה- עדיין אף אחד לא מבטיח לי שיורידו לי את הסעיף ושאני אצא לקצונה. אבל יש לי קב"א 54 ודפ"ר 80 (נתונים של קצונה) וכל כך נלחמתי עד עכשיו להתגייס, ולקבל את התפקיד הזה, ולהצליח בצבא- שממש חבל לי לוותר על קצונה. האמת, שאני לא יכולה יותר, אני כל כך עמוק בתוך הסערה הזאת של הדיכאון, לפעמים נוחתת עליי העצבות כל כך חזק שאני בקושי נושמת. אני בוכה כמעט כל לילה. יש לי פסיכולוגית שאני הולכת אליה אבל חוץ ממנה אין לי אף אחד. נמאס לי כבר. לא חשבתי שאני אגיע לגיל 18 בכלל. מיה.

שמטוv

New member
../images/Emo140.gif ../images/Emo91.gif

שבת שלום * > אני מציע לך להתקשר למוקד הייעוץ של יוהל"ן ולספר הכל - בייעוץ כדי שיעזרו לך לסגור קצוות בכל הנושאים הקשורים לך באופן אישי ובמסגרת הצבאית. ---------------------- * >לפניות בנושא סוגיות ייחודיות לחיילות ואפליה מגדרית, עומד לרשותך : קו פניות במדור פרט / יוהל"ן יועצת הרמטכ"ל לענייני חיילות/ נשים. *
מטכ"לי: 0302-9034/8 אזרחי: 03-5699034/8 ניתן לפנות גם בכתב לפקס שמספרו: מטכ"לי: 0302-9444 אזרחי: 03-5699444 *
ה"קו הפתוח", 24 שעות ביממה בטלפון מטכ"לי: 0302-1000, טלפון אזרחי: 03-5691000 --------------------------------------------------------------- *
מקווה שעזרתי קצת

living a lie

New member
קודם כל תודה

ודבר שני אני כל כך מפחדת לערב גורמים צבאיים בהרגשות ובבעיות שלי כי יש את האפשרות הזאת שזה יעבור הלאה. אבל את היוהלן הזה אני לא כל כך מכירה אז אם יש לך פרטים על מה זה בדיוק ומי אמור לפנות אליהם אני אשמח לשמוע :) תודה

kdani

New member
קצונה

מיה, במכתב שלך את נעה מקצה לקצה - ממשהי שנראה שהשתקמה והמצב שלה טוב, למשהי שנמצאת בדיכאון עמוק. קצונה זה לא רק דרגות. זה מוסיף אלמנט של לחץ הן במהלך הקורס, והן במהלך השירות שאחריו, ויותר חשוב - זה הופך אותך לאחראית לחיילים אחרים. כקצינה - אם יש נערה שעברה ארועים דומים למה שאת עברת , היא אחריות שלך, ואת צריכה לדאוג לה. לכן - בהחלט יתכן שיש לך את מה שצריך לקצונה, אבל את חייבת לברר עם עצמך או עם איש מקצוע - אם התהליך ומה שבא אחריו לא עלולים להיות קצת יותר מדי בשבילך. דעתי האישית היא - שאם זה חשוב לך, אני חושב שהתהליך רק יסייע לך ויעשה לך טוב, אבל זה בלי להכיר אותך אישית. ולכן - תלחמי על זה וגם אם לא תצאי עכשיו אלא עוד כמה חודשים, לא קרה כלום. ובכל מקרי - שתצליחי.

סהר-תמיכה

Active member
מנהל
חלום הקצונה..

נשמע מתסכל.. לדעת שיש לך הכל בשביל לרדוף אחרי החלום שלך, ומצד שני, יש לך גם את הקשיים שלך, שמפריעים.. ועל זה מתווספים הקשיים שמוסיף הצבא.. סיפרת שאת הולכת לפסיכולוגית.. אולי תוכלי לדבר איתה גם על הנושא.. לנסות לראות את האפשרויות שלפנייך, ולנסות ביחד לחשוב אם כדאי לך לנסות להילחם על הקצונה או לא.. ויקרה, היינו רוצים לתת לך את ההרגשה שאת פחות לבד.. שיש לך עם מי לדבר.. ואם תרצי את מוזמנת לכתוב כאן בפורום על הדיכאון שאת מרגישה, או בשיחה אישית..

למעלה