דיכאון ותזונה

דיכאון ותזונה

שלום, אני בת 20, נמצאת בטיפול תרופתי אנטי דיכאוני כבר שנה. קראתי על הקשר בין תזונה להפרעות נפשיות באתר הזה והופתעתי מאוד שהרופא המטפל שלי מעולם לא הזכיר אפילו בחצי מילה את המשמעות הרבה בשילוב תזונה נכונה יחד עם התרופות. הייתי שמחה עם הייתם יכולים להפנות אותי לעוד מאמרים מקצועיים בנושא, במיוחד כאלה שמפרטים מזונות ספציפיים שיש לצרוך או להימנע מהם. ועוד שאלה קטנה- עלי לפנות בנושא הזה לדיאטנית או לפסיכיאטר? או אולי לשניהם? אני לא ממש סגורה על זה.... תודה מראש לכולם

RebelRex

New member
זה נושא רחב מאוד

לדעתי חשוב שתזכרי שעל אף שיש מן האמת באתר של סולגאר, זה גם אמר מסחרי שמטרתו למכור ולכן המידע שם לא כל כך מדוייק למשל- רשמו ש SAM-E עוזר לדכאון , אבל שכחו להזכיר שפוטנציאלית הוא יכול להעלות את רמות ההומוציסטאין - חומר מסוכן לכלי דם. גם שכחו להזכיר שהוא עשוי להעלות את רמת החרדה מאחר והוא לא פועל ספציפית על סרוטונין אלא גם על נוראדרנלין. בנוסף , כדאי שתזכרי שתוספי תזונה הם לא בהכרח בטוחים לשימוש יותר מתרופות ומאחר ועל רובם אין מספיק מידע רפואי על מנת שיהיה אפשר להמליץ עליהם בכל מקרה , לא פסיכאטר ולא דיאטנית סטנדרטיים יוכלו באמת להמליץ בנושא ובכלל אם את לא מרוצה מהטיפול התרופתי שלך , כדאי שתדברי עם הרופא שלך (או שתשיגי לך רופא טוב, אולי יוכלו לעזור לך בפורום של אוטיזם גישה ביו רפואית ) אני מצרף לך מספר לינקים בנושא, אם יהיה לך שאלות , את מוזמנת לשאול

קודם כל תודה

ברור שלקחתי בחשבון שהאתר הוא בעל אינטרס שיווקי ולכן חיפשתי מקורות מידע נוספים. ובעניין הטיפול- אני דווקא מרוצה ממנו אבל אני מניחה ששום תרופה לא יכולה לבוא במקום תזונה נכונה שהיא הבסיס לכל הפעילות המוחית וחבל שאין לאנשים מודעות לזה. ושוב תודה רבה לך

למעלה