דילמה מוסרית

הדסו^ש

New member
דילמה מוסרית ../images/Emo2.gif

זו לא בעיה שלי אלא של חברה קרובה שביקשה ממני לשאול בשמה (הקטע של כל אלה שלא רוצים שיידעו שזה הם) בקיצור, לחברה הזו יצא להכיר שני עלמי חן (עלק) תוך פרק זמן מאוד קצר (יום אחרי יום), שניהם מעוניינים בה ולא יודעים כמובן זה על קיומו של זה. הבחורה המדוברת, עלמת חן אף היא, צריכה לבחור אחד מהם, אך כאן מתעוררת הבעיה: איך היא אמורה לבחור אם היא עדיין לא יצאה עם אף אחד מהשניים? חברה אחת, צילי לצורך העניין, אומרת לה, שתצא עם שניהם ואז תבחר. כי מה, אחרי פעם פעמיים שיוצאים עם מישהו זה עדיין לא אומר שמחוייבים אליו. אז שתצא עלמת החן עם שניהם במקביל ואז תדע להחליט מי יהיה בר המזל. לעומת זאת, חברה אחרת - מי אם לא גילי, אומרת לה שהיא עצמה (גילי) נפגעה בעבר מאיזה בן **** אחד שיצא איתה ועם עוד מישהי בו זמנית, ולכן גילי עצמה לא היתה עושה בחיים דבר כזה לאחרים. והשאלה (של החברה הזאת, כמובן): מה לעשות

adidas^

New member
פתרון פשוט מאין כמוהו

אוקיי, בעצם יש לי שניים: 1. שתצא עם אחד שבוע שבועיים ורק אח"כ שתצא עם השני- זה לא נחשב בו זמנית, לא? 2. שתבחר אחד באופן אקראי ואת השני שתשלח לי בדואר. מקווה שעזרתי

אכן פתרון יצירתי

ושאלה לי נוספת להדסוש: האם תהתה, אותה חברה שלך, על קנקנם של שני הבחורים? זה שישנם שניים שמעונינים להכיר אותה, עדיין לא הופכת את שניהם לאביר חלומותיה. מה יקרה, אם, ממש למשל, היא תנהל שיחה ענינית ראשונית עם שניהם (בטלפון, או בכל אמצעי תקשורת מקובל אחר, אפשר גם בפגישה אישית על כוס קפה, תזכירי לי להמליץ לה על מקום מצויין סמוך לביתי). ייתכן, ואני נזהרת ואומרת שאולי רק ייתכן, שאחד מהם הוא דביל גמור, בור ועם הארץ, פרימיטיבי להחריד, שחצן, אך חתיך עולמי- בעוד השני מקסים, אינטליגנטי, שני הוריו אקדמאים, אחראי - ומחוצ´קן קמעה. כמובן שאז היא תוכל להחליט בקלילות על מי ללכת, ושהבחור השני יחפש את החברים שלו. וברצינות לשניה (אבל רק לשניה): ללכת על שניים במקביל זה לעתים באמת לא יפה, אבל אני ממש לא רואה את הנזק בלצאת עם שניהם לפגישה אחת (מקסימום שתיים) ואז להחליט. it´s a free world, ואי-בדיקת כל האופציות היא עבירה שאין עליה כפרה.

ולאדידס

וזה לא שלא שמתי לב שהשתמשת במונח "פרימיטיבי" בהקשר די צמוד אליי. התגובה נשקלת לגופה, הארסנל מתעצם מדי רגע: כמובן ששמת לב שמיד לאחר הודעתך פורסם שאלפי צווי שמונה נשלחים ברגע זה לכל קצוות ישראל. אבל היות ויום הולדתי ממשמש, אשקול דחיית מבצע "קיר בטון" לאחריו. ואגב, האם כבר רכשת מתנה הולמת ליום הולדתי?

adidas^

New member
אבל אבל אבל..

התכוונתי שהפתרון שלי הוא פרמיטיבי, לא שלך חלילה!! ליומולדת, בכל מקרה, האם קופסת סיגריות עטופה תהיה בסדר??

שרוניק

New member
אני חושבת שאת מעשנת

יותר מדיי (אפי). לא שאני לא מעשנת (אסור פה בפנים, רק בגג), אבל אם אני עוברת על ההודעות שלך, לא נראה לי שאת אוכלת כלום - רק מעשנת. ככה שאולי עדיף שתקני לה (אדידס) מדבקות ניקוטין שאי אפשר להוריד אותם. ו -ב הפתרון שהצעת (בהודעה ההיא( דווקא לא היה פרימיטיבי. אם לא יסתדר לך עם ההוא, תעבירי אותו במייל אליי.

שאלה חשובה שאלת

ראשית, אני בהחלט אמליץ על שאלתך לועדת הבחינות של הפסיכומטרי. אלו מסוג השאלות שאין עליהם תשובה אחת נכונה ומוחלטת (כמו למשל מי הוריש לצחי הנגבי את יופיו המתפרץ- אבא הנגבי או אמא גאולה?). ולאחר שכמובן נברת עמוק וחיפשת תשובה לשאלה וודאי לא מצאת (למרות שיש בכלל הטוענים שאת היופי הוא קיבל בכלל מהאמא החורגת הלא היא סבתא שולה (אלוני)) לאחר שדשנו בסוגית הנגבי מספיק, נעבור לפתרון הרצוי לשאלתך שבהחלט עשויה לשנות סדרי עולם (אם תבדקי טוב טוב תראי שבוש התייחס לכך בפסקה החמישית לנאומו (למי שלא יודע, בוש הוא זה שמונה אתמול לנשיא הועד העולמי של צעירי הליכוד)(הכל קומבינות בפוליטיקה- אני רץ לתפקיד הזה כבר שעות ושום דבר לא קורה). הסוד לתשובה תלוי עלמתי, בצבע הלק. אני אישית חושב שצבע הלק יכול לספר לנו דברים נסתרים וחשובים מאד. למשל, ידוע שצבע סגול מסמל איכות ויוקרה. אני חושב שהגיע הזמן לעבור לנימה קצת פחות רצינית: חברתך המתלבטת (ששמה הוא בוודאי נילי) צריכה לעשות כך: לחברתך לא קוראים צילי ולמרבה ההפתעה גם לא קוראים גילי. לחברתך ודאי יש אישיות משל עצמה (אלא אם כן קוראים לה צביקה והיא חיה גם בעולם של כוכבים). יש דברים שצילי מסוגלת לעשות וגילי לא. ויש דברים שנילי המתלבטת מסוגלת ויש דברים שלא. לכן, נילי צריכה להחליט אם מבחינת אישיותה זה נורא כל כך לצאת לשתיים- שלוש פגישות עם כל אחד במקביל, או ,וזה הפתרון המועדף לדעתי, לשים אחד מהם בהמתנה קלה של שבוע כדי לבדוק את השני. רק תגידי לנילי שתחליט מהר כי ידוע שכשקונים 2 שקיות חלב אחת של טרה אחת של תנובה ומשאירים אותן בחוץ ליותר מיד זמן- 2 השקיות עלולות להחמיץ ולא הייתי רוצה שנילי המתלבטת תהפוך לנילי המתאבלת (למרות שבעולם יש אלפי גברים מאד מוצלחים שמחכים (מה, הגזמתי?
)

מה רע באמת בלג´נגל בין שניים?

ועכשיו יקומו מפורום פמיניזם ויהרגו אותי. בסך הכל מה אני אומה: שתנסה קצת, שתבדוק קצת, מה כבר יקרה. תחרות טובה לא הרגה אף אחד מעולם. ודי כבר עם החברות "הטובות" שכל הזמן יש להם מה להגיד ! (יש לי נסיון רע עם נשמות טובות שקוראות לעצמם "חברות").

חביבה100

New member
למה במקביל../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

אם את גם ככה לא מכירה אחד יותר מהשני, תבחרי אחד (תעשי אן-דן-דינו), תצאי פעם אחת עם זה שנבחר, ואז תראי אם בא לך להמשיך או לא, אם לא - יום אח"כ כבר תקבעי עם השני! הוא לא יברח כ"כ מהר...

SnoopyS*GirL

New member
אני אענה לך

בתור... אחות קטנה, אפשר? לדעתי, תצאי עם שניהם, תהיי חברה של שניהם, תהני וכמה שיותר. מה יש? עוד לא התחתנת עם אפ´חד מהם... חוצמיזה, זה מעליב אותי שקוראים לי צילי!! אמאמאמאמא שלך צילי, חוצנפית!! לא יכולת למצוא לי שם יותר יפה..?! כמו למשל... סנופה? או אחותי האהובה? אחותי היקרה, אולי??... בהצלחה אחותיש אל תשכחי לשלוח הזמנה לחתונה

הדסו^ש

New member
מה ייעשה לאחות סוררת ש...

א. חושפת את אחותה בפורום (וכן, אני באמת חושבת שיש כאלה שלא היו מבינים את זה בעצמם!!!) ב. מתקשרת לאחותה, וכשהאחות רומזת לה שהיא בדייט, שואלת אותה - בפלאפון - "אה, את עם אחד מהשניים האלה...?" - והעלמה באוטו לצידו של אחד מהם!!! מה ייעשה לאחות שכזאת???

adidas^

New member
../images/Emo13.gif ../images/Emo13.gif

בדיוק למדתי השנה בתנ"ך שעל אח סורר להיסקל באבנים בכיכר העיר עם אישור מועצת הזקנים. אבל זה על אח ולא על אחות. לכן- תאלצי לחיות עמה בשלום ובשלווה.

הדסו^ש

New member
תודה רבה לכולם על הייעוץ

ודיווח קצרצר מהשטח: העלמה יצאה עם אחד מהם (שנבחר על בסיס כל הקודם זוכה, למי שמתעניין) ממש אתמול, ו... בהתחלה היא הרגישה אמביוולנטית לגביו. אחר כך היא החליטה שבעצם הוא לא לטעמה. ועכשיו היא בדילמה חדשה: מה יהיה אם יתברר שגם השני לא משהו??? האם לתת עוד צ´אנס לראשון, לנסות ללכת על הפחות גרוע, להתאבד (סתאאאאאם בצחוק, לא להיבהל!) או לשנות העדפות ולהתמקד בבנות מינה? דילמה...

למעלה