דילמה של החיים

ran018

New member
דילמה של החיים

שמי רן (שם בדוי), בן 37 ועל פניו סימנתי וי בכל הדברים הרצויים בחברה המודרנית (יש לי דירה, רכב, בעל תואר שני, עבודה טובה ובריא). חי חיים די בורגניים בעיר הגדולה ויש לי רכוש. בפועל אני נווד בנשמתי.חולה על טבע ונופים בחו"ל, אוהב חיי פשטות והרפתקאות במזרח ודרום אמריקה. אוהב מאוד לחלום בהקיץ וליהנות מרוגע ושלווה מול נופים עוצרי נשימה. אף פעם דברים גשמיים לא דברו אלי (דירה יפה, אוכל טוב, מכונית מהירה וכו...) החלום שלי הוא לנדוד ולחיות חיי פשטות וסגפנות במזרח ודרום אמריקה, לחיות חיים שלווים עם אנשים שאמצע באמצע הדרך וכו... הדבר היחיד שעוצר אותי הוא הבן שלי. אני גרוש ויש לי בן בן 6. בעקבות גירושים סוערים, נסעתי שנה שעברה לתאילנד לחודש והמרחק מהבן השפיעו עליו וגם עלי מאוד. האם נגזר עלי, לחיות חיים לא שלי, עד שהבן יהיה בן 18 ? האם לוותר על צורת חיים שלמה רק בגלל הבן ? הנושא מעסיק אותי מאוד ואני נוטה לוותר על חלומותי לעוד 12 שנים. אשמח לשמוע תגובות

אחריות

התשובה נמצאת בך ואף אחד לא יוכל לתת לך מענה על כך. תחשוב לבד מה חשוב לך יותר הבן שלך או הנדודים שלך? תעשה "חושבים" ותגיע להחלטה ומה שתחליט יהיה לגמרי שלך ובאחריותך. תלמד לקחת אחריות על ההחלטות שלך ועל חייך. בהצלחה עזר כנגדו

schlomitsmile

Member
מנהל
נדודים יש דרכים רבות לנדוד... עולמות מדהימים, נופים עוצרי נשימה, הרפתקאות מפעימות ושקט שקוף- את כל אלה ניתן למצוא גם בלי לקנות כרטיס טיסה, בלי לוותר על החויה המופלאה והאחריות של ההורות. איך? כל אדם צריך למצוא את ה"מטוס" שלו: מדיטציה, מוזיקה (האזנה/יצירה), חלימה בהקיץ, ציור, טיולים בארץ, סיפרות (קריאה/כתיבה), ועוד ועוד. גם אני כמוך, מחפשת את קו הזהב- איך לא לוותר על חלומותיי ועם זאת להענות לצרכיהם של ארבעת ילדיי. נראה לי, שויתור על חלומותינו אינו מכאיב רק לנו- זה מסר שלא הייתי רוצה להעביר לילדיי. אני רוצה לגדל אותם להיות אנשים חולמים, ואף מגשימים את חלומותיהם. איך אוכל לעשות זאת, אם אני עצמי אוותר על חלומותיי? איך אוכל להעניק להם מתוך שימחה ויצירתיות, אם אהיה מיובשת, נטולת שימחה? מצד שני- התמקדות רק בעצמי ובחלומותיי, לגמרי לא אפשרית מבחינתי. ולו מהטעם הפשוט, שהחלום הגדול ביותר שלי, הוא לגדל ארבעה ילדים בריאים ומאושרים. גם אני כמהה לנדודים...אז אני עולה מדי יום ל "מטוס" כלשהו, מאותם "מטוסים" שהזכרתי קודם, ומקפידה גם לטפח כמה חלומות שאינם קשורים לילדיי, שעוד אגשים../images/Emo13.gif בהצלחה לך, ../images/Emo142.gifשלומית

galgal21

New member
מה בעיה לנסוע לטיולים בארץ.

יש בה מספיק נופים יפים. אתה יכול גם לקחת את בנך איתך. אתה גם יכול לטייל כל שנה בחו"ל (וגם עם בנך). מה בדיוק יצא לך אם תעזוב הכל ותסע לדרום אמריקה. לעבוד תצטרך גם שם. גם שם לא תוכל לטייל כל הזמן אלא רק בחלק לא גדול ממנו (כמו בארץ). מן הסתם העבודה תהיה קשה יותר ויהיה לך פחות בטחון כלכלי. אני בטוח שגם שם החיים די שגרתיים לאחר שמתרגלים אילהם. חיי פשטות תוכל לחיות גם בארץ. אתה לא חייב לרדוף אחרי כסף, דירה מפוארת ומכונית. אינך חייב להשתתף במרוץ העושר הבורגני. על איזה הרפתקאות אתה מדבר? נראה לי שהרפתקאות שם זה הסתבכויות עם סוחרי סמים ותנועות גרילה. מאד לא מומלץ.

חנ1ש21

New member
שטויות..

אין ביכלל השוואה בין טיול פה בארץ אים ילד בן 8 לבין טיול בדרום אמריקה ללא ילדים זה פשוט משהוא שלא ניתן ביכלל להשוואה.

למעלה