דיקלה טורקיה עלתה 5.92%

מצב
הנושא נעול.

Ananasss

New member
תודה על התשובה

השפעה על קסם הודו
כן יש השפעה על קסם הודו למרות שבארץ לא היה מסחר באותו יום של העליות בהקשר לתעודות סל אז המצב הוא כזה שהפערים נסגרים והמדד מחכה די בקירוב (סטיות של שערי חליפין, פערי זמן במסחר) את המדד עליו התעודה מבוססת לכן למרות שאין מסחר בסל הפערים יסגרו ביום המסחר הקרוב ואז אתה צפוי לראות את הסגירה בהתאם למה שעשה המדד. לגבי הודו ספציפית שים לב שביום חמישי (גם לא היה מסחר בארץ) המדד בהודו ירד בסביבות 3 ומשהו אחוז וביום שישי עלה באותו שיעור כך שבגדול לא צריך להיות יותר מדי שינוי. מה שכן יכול להשפיע זה הציפיות מהמדד וכאן נראה שהכיוון סה"כ חיובי מהסוף שבוע בעולם ולכן יתכן כי תקבל עוד תוספת לעליה יום ראשון ירוק לכולם ביי
תודה על התשובה

ofer10

New member
דעה על הודו

הודו
מה קורה עם הודו לא מצליחה להיתאושש
דעה על הודו
בדומה לטורקיה גם הודו נמצאת באיזור מעט בעייתי ויש לה סיכסוך עם אחת משכנותיה אולם שם הסיפור אחר. בהודו כמו שאר אסיה יש נהירה מהכפרים לערים, האוכלוסיה בערים משכילה בהרבה יותר, אנלית שפת אם, תרבות שלטונית טובה יותר (למיטב ידיעתי) והיות והתוצר לנפש שלה נמוך יחסית יש לה הרבה לאן להתקדם, יותר למשל, מטורקיה. אין לי מושג על רמת המכפילים שלה אבל אם אני מנסה להבין מה קורה ברמת המכפילים שם על סמן בדיקת מניית IFN (הרבה טועים לחשוב שמדובר בתעודת סל על הודו אבל האמת שמדובר בחברת אחזקות של חברות הודיות) ניתן להסיק שרמת המכפילים לא גבוהה מדי בהודו. מבחינה טכנית השוק ההודי בנקודה גבולית. במידה וירד מהרמה הנוכחית (ליתק דיוק מרמת השפל שנקבעה לפני כשבוע) אז הייתי ממליץ לצאת מהודו כי המומנטום של יציאת הזרים שם יכול להתעצם. לעומת זאת במידה והבורסה ההודית תיתמך שם ואולי אף תעשה תצורה הדומה ל W ניתן לשקול לקנות (למי שאין) או להגדיל מעט למי שיש (תלוי בשאר המרכיבים בתיק וצרכי המשקיע).

ofer10

New member
טורקיה

דיקלה טורקיה עלתה 5.92%
טורקיה
מי שייכנס לאתר של הבנק המרכזי בטורקיה יגלה כמה נתונים מעניינים: בגרף המצ"ב ניתן לראות שהאינפלציה בטורקיה במגמת ירידה ברורה ויש שם ציפיה להגיע לאינפלציה של 4-5 אחוז - אני מאמין שיגיעו לשם אם כי הפיחות הנוכחי עלול לעכב זאת. שילוב של אינפלציה נמוכה, רבית גבוהה וצמיחה מכובדת זה המתכון הבטוח לעלייה של כל בורסה בעולם. מצד שני ממחקר של הבנק הטורקי (מעודכן לינואר) ניתן לראות שהלירה הטורקי באופן יחסי היתה בינואר (לפני הפיחות הנוכחי) ברמתה הגבוהה ביותר מאז תחילת שנות ה-80 וגם עכשיו היא קצת מעל רמתה הממוצעת לאורך זמן. אם נוסיף את תרבות השלטון הלא משהוא בטורקיה, ההשכלה הנמוכה והאיזור הגיאוגרפי הבעייתי (והאמונה האישית שלי שהיא בחיים לא תגיע לאיחוד האירופי מסיבות גזעניות) אני חושב שטורקיה היא לא מהמדינות הראשונות שהייתי בוחר להשקיע בהם גם לאחר הפיחות (בטח ובטח לפניו)

האינפלציה בתורכיה בעליה!!!!!

טורקיה
מי שייכנס לאתר של הבנק המרכזי בטורקיה יגלה כמה נתונים מעניינים: בגרף המצ"ב ניתן לראות שהאינפלציה בטורקיה במגמת ירידה ברורה ויש שם ציפיה להגיע לאינפלציה של 4-5 אחוז - אני מאמין שיגיעו לשם אם כי הפיחות הנוכחי עלול לעכב זאת. שילוב של אינפלציה נמוכה, רבית גבוהה וצמיחה מכובדת זה המתכון הבטוח לעלייה של כל בורסה בעולם. מצד שני ממחקר של הבנק הטורקי (מעודכן לינואר) ניתן לראות שהלירה הטורקי באופן יחסי היתה בינואר (לפני הפיחות הנוכחי) ברמתה הגבוהה ביותר מאז תחילת שנות ה-80 וגם עכשיו היא קצת מעל רמתה הממוצעת לאורך זמן. אם נוסיף את תרבות השלטון הלא משהוא בטורקיה, ההשכלה הנמוכה והאיזור הגיאוגרפי הבעייתי (והאמונה האישית שלי שהיא בחיים לא תגיע לאיחוד האירופי מסיבות גזעניות) אני חושב שטורקיה היא לא מהמדינות הראשונות שהייתי בוחר להשקיע בהם גם לאחר הפיחות (בטח ובטח לפניו)
האינפלציה בתורכיה בעליה!!!!!
האינפלציה בתורכיה נכון להיום דווקא בעליה מדהימה !!!!. האינפלציה "טסה" ל9.86% לשנה על פי חודש מאי. מדד המחירים לצרכן עלה ב1.88% בחודש מאי , מדד הייצור עלה ב3% והמדינה סטתה בהרבה מיעד של 5% אינפלציה שהציבה לעצמה כיעד.האינפלציה כבר נוסקת מאזודש אפריל , מה שהביא לצלילה של הלירה התורכית ביחס לדולר , היום היה עוד פיחות בלירה ובמצטבר פיחות של 20%למי שרוצה הוכחה בכתובים: "According to Turkish Statistics Institute (TUIK) data, consumer prices soared by 1.88 percent in May from the April figure and by 9.86 percent on a 12-month basis. This is well above the expected average 0.75 percent increase established in a survey of 75 economists, bankers and business leaders carried out by the central bank last month. Inflation has been on the rise since April, triggering jitters in the financial markets, which, coupled with global capital flight from emerging markets and political tensions in Ankara, sent the Turkish lira into a nosedive against the dollar. The unexpectedly high increase in inflation also sent dollar prices up. "

המצב בתורכיה נפיץ !!!

דיקלה טורקיה עלתה 5.92%
המצב בתורכיה נפיץ !!!
לכל המתענינים בתורכיה , מצבה הולך מדכי אל דכי.הגרעון התקציבי עלה ב34.9% מתחילת השנה. האינפלציה בתורכיה נכון להיום בעליה מדהימה !!!!. האינפלציה "טסה" ל9.86% לשנה על פי חודש מאי. מדד המחירים לצרכן עלה ב1.88% בחודש מאי , מדד הייצור עלה ב3% והמדינה סטתה בהרבה מיעד של 5% אינפלציה שהציבה לעצמה כיעד.האינפלציה כבר נוסקת מאזודש אפריל , מה שהביא לצלילה של הלירה התורכית ביחס לדולר , היום היה עוד פיחות בלירה ובמצטבר פיחות של 20%למי שרוצה הוכחה בכתובים: "According to Turkish Statistics Institute (TUIK) data, consumer prices soared by 1.88 percent in May from the April figure and by 9.86 percent on a 12-month basis. This is well above the expected average 0.75 percent increase established in a survey of 75 economists, bankers and business leaders carried out by the central bank last month. Inflation has been on the rise since April, triggering jitters in the financial markets, which, coupled with global capital flight from emerging markets and political tensions in Ankara, sent the Turkish lira into a nosedive against the dollar. The unexpectedly high increase in inflation also sent dollar prices up. "

מצב
הנושא נעול.
למעלה