די, אני כבר לא יכולה

• פותח הנושא taly
  • פורסם בתאריך

taly

New member
די, אני כבר לא יכולה

שלום, זו שוב טלי ושוב פעם רציתי להתיעץ. אמרתי להורים שלי שהחלטתי אצל מי להיות, אמרתי להם שהחלטתי שהכי טוב יהיה לגור עם אבא.בכלל אני בקשר הרבה יותר טוב עם אבא שלי, ועכשיו, אמא שלי במקום לקבל את זה היא התחילה לצעוק עלי שאני אנוכית ומגעילה ושאחרי כל מה שהיא עשתה בשבילי זה מה שאי מביאה לה??? הם כמובן עוד פעם רבו ביניהם ואני פשוט רצתי וברחתי משם. אני לא מסוגלת יותר, אם הם אמרו לי להחליט למה הם לא מקבלים את ההחלטה שלי? אבא שלי דוקא שמח אבל כבר יומיים אמא שלי לא מסתכלת עלי, והיא ספרה לכל האחים שלי על זה, ואחי הגדול שהוא ממש מבוגר הוא בן 35, התקשר אלי וניסה לשכנע אותי להיפך ואמר שאני עוד יעשה לאמא התקף לב.אני לא מבינה , זו החלטה שלי, הם מספיק הרסו לי את החיים. לא? בכלל, התברר לי משהו בעקיפין על בגידות שהם בגדו אחד בשני במשך שנים ועכשיו בחודשיים האחרונים זה התפוצץ סופית.כששאלתי את אמא על זה היא צעקה עלי ואמרה שזה לא עניני וזה קשור לחיים הפרטיים שלהם בלבד. זה הרס לי את החיים וזה לא עניני???? ובכלל, כל עורכי הדין מסביב משגעים אותי. כל הזמן ויכוחים על כסף. יש להם כ``כ הרבה, למה להתווכח ? אני מרגישה שמיום ליום זה רק מחליש אותי יותר, ואין לי עוד כח לזה אני פשוט סוגרת את הדלת ולא אדבר איתם לעולם או לפחות עד הגט הסופי. בכלל הם שכחו שאני קיימת. רק הכסף והוילהשצריך למכור קיימת. וזהו.

מכשפה

New member
שלום לך טלי, אני מבינה אותך מאד

אני אם גרושה לבת בת 14, אשר גרה עם אביה, לא בדיוק החלטה שלה, אבל היא מאד קשורה אליו. אצלינו הסיפור היה שונה מכיוון שהילדים היו קטנים כשזה קרה, בכל אופן אומרים שבנות לאבא ובנים לאמא, ויש בזה משהו, במיוחד בגילאי ההתבגרות. תביני, מה שקרה להורייך כל הגירושין, לא קשור אלייך, אבל משפיע על כל החיים שלך. הנושא הכספי שהזכרת- יש לו הרבה משמעות, מכיוון שאם תגורי אצל אמך- אביך יצטרך לשלם לה מזונות עבורך, סכום נאה, וזכויותיה של אמך תהיינה טובות יותר מבחינה כלכלית, יהיהלה יותר קל לקבל מה שמגיע לה, ולך- את תהיי זכאית למזונות עד גיל 21 מאביך. אם תלכי עם אביך- תהיי תלויה בו מבחינה כלכלית, ואין לי מושג איזה טיפוס הוא- אבל אם הוא קמצן- אל תלכי אליו, כי אז הוא יהיה עוד יותר. זכותך לקבל לפחות 1500 ש``ח כל חודש, פלוס כסף למגורים.מי שהילד גר אצלו, יש לו נקודות זיכוי במס הכנסה, ועוד הטבות בקבלת משכנתא וכו,אם הורייך עשו ביניהם הסכם שלא יפגע באף אחד- אז זה לא משנה, אבל בדרך כלל זה לא קורה. חוץ מזה- אם אמך הייתה טובה אלייך כל השנים וטיפלה בך ודאגה לך ועכשיו את מחליטה ללכת עם אביך- מבחינתה זה כמו סכין בגב.מה שהייתי עושה במקומך- אם מישהו מהם היה מוכן להשאר לגור בקרבת ביה``ס שלך והחברים שלך- איתו הייתי גרה. בגיל שלך יש לך זכות להביע את דעתך, ואני חושבת שזה שהם לא מתחשבים בלימודים שלך ובבגרויות- זה ממש לא בסדר.תכתבי לי מה דעתך עד עכשיו ואשמח להמשיך להתכתב איתך גם במייל אם תרצי. את משתפת חברות שלך?

חיים.ג.

New member
זכות הבחירה בידיך

לטלי שלום אני מבין את התיסכול,כעס,צער,זעם על המצב בו את נמצאת ואותו את מטיבה לתאר.יש רגעים בחיים בהם יש לקבל החלטות בקשר לחייך ומה את עושה בהם.אני מבין כי החלטת לחיות עם אביך ושיקוליך עמך כאשר את רואה את טובתך את בראש וראשונה.אני מתרשם כי קיבלת החלטה נכונה מבחינתך,נשאר הקטע הקשה של לקום ולבצע.במקרה זה השותף העיקרי הוא אביך,שוחחי איתו וסכמי על יום ותאריך בו את עוברת לגור איתו ובצעי החלטה זו.בהצלחה. :cool: :cool: :cool:

מיכל לב

New member
בד``כ אני בעד זכות הבחירה,

יחד עם זאת לפעמים רצוי להשתהות, בטרם נופלת החלטה.אני דווקא הייתי שוקלת אפשרות ,במידה והיא אכן קיימת, לקחת פסק זמן ולהיות תקופה מסוימת, עד כמה שניתן,רחוק מהבלאגן,מבלי לקבל החלטות. אם יש לך משפחה קרובה שאת יכולה לשהות אצלה תקופה,או חברה טובה,זה נראה לי רעיון לא רע. הצורך לבחור בין ההורים נראה לי לא הגיוני ולא נכון ואין פלא שהוא גורר אחריו פגיעות.מטבע הדברים אנו יוצרים מערכות יחסים שונות עם כל אחד מההורים ולכל מערכת כזו חשיבות משלה זה לא תמיד נמדד בטוב או רע. כמו כן אני חושבת שבמידה והדבר אפשרי,כדאי ליזום שיחה עם שני ההורים ובה לומר לשניהם שאת מבינה שעובר עליהם משבר קשה והדברים אולי לא ברורים אבל את מבקשת שלא ישתמשו באהבתך אליהם ככלי מלחמה נוסף ב``קרב`` שלהם. את יכולה לומר שאת אוהבת כל אחד מהם בדרכך שלך וכי אין זה הוגן מצידם להפיל על כתפייך את האשמה או הפגיעות ובטח שלא לבקש ממך לבחור בינהם. את יכולה גם להוסיף שהבחירה שלך לחיות עם אחד מהם אינה קשורה למידת אהבתך אליהם,אלא מורכבת ממערכת שיקולים שלמה(כגון:אזור מגורים,אפשרויות לימודים וכו`,אם זה אכן כך...). בסופם של דברים אין כמו תקשורת כנה ליישור ההדרים ואם הם שכחו זאת אולי זה תורך להזכיר.

m_katzmann

New member
גרושים הם גרושים הם גרושים

כאם חד הורית, שנמנעה שנים ארוכות מתהליך הגרושין דווקא בגלל הסיבה שלא רציתי שילדיי יסבלו בגלל שאני לא הצלחתי להמשיך לחיות במסגרת המקובלת - אני מרשה לעצמי להגיד שהורייך נמצאים במצוקה רגשית - לא פחות ואולי אפילו יותר ממך. כל אחד מהם אוהב אותך ורוצה בך ואת רק צריכה להתגאות בזה שאת כל כך מבוקשת... יש אולי דברים במשפחה שאת לא יודעת עליהם, שרק הוריך יודעים, אל תנסי לשפוט אותם. לא את אבא ולא את אמא. הם שניהם שלך ולא משנה איפה תחיי. התקופה הזאת היא תקופה קשה לכולם. חוסר הוודאות קשה לכולם. יש גם הורים שמנסים להלחם אחד בשני על גב הילדים ולכן אני הייתי מאוד מציעה לך להיות כמה שאפשר יותר נייטירלית ולא חד צדדית. אולי את צריכה להסביר להורייך השניים כמה את סובלת מהמצב הזה ואם טוב לך יותר עם אבא הסבירי לאמא ששם את מרגישה יותר נוח בגלל... ושעצם החיים שלך בבית זה אחר - לא משנה את היחס שלך אל ההורה האחר, כי את הבה של שניהם. מאיה

m_katzmann

New member
גרושים הם גרושים הם גרושים

כאם חד הורית, שנמנעה שנים ארוכות מתהליך הגרושין דווקא בגלל הסיבה שלא רציתי שילדיי יסבלו בגלל שאני לא הצלחתי להמשיך לחיות במסגרת המקובלת - אני מרשה לעצמי להגיד שהורייך נמצאים במצוקה רגשית - לא פחות ואולי אפילו יותר ממך. כל אחד מהם אוהב אותך ורוצה בך ואת רק צריכה להתגאות בזה שאת כל כך מבוקשת... יש אולי דברים במשפחה שאת לא יודעת עליהם, שרק הוריך יודעים, אל תנסי לשפוט אותם. לא את אבא ולא את אמא. הם שניהם שלך ולא משנה איפה תחיי. התקופה הזאת היא תקופה קשה לכולם. חוסר הוודאות קשה לכולם. יש גם הורים שמנסים להלחם אחד בשני על גב הילדים ולכן אני הייתי מאוד מציעה לך להיות כמה שאפשר יותר נייטירלית ולא חד צדדית. אולי את צריכה להסביר להורייך השניים כמה את סובלת מהמצב הזה ואם טוב לך יותר עם אבא הסבירי לאמא ששם את מרגישה יותר נוח בגלל... ושעצם החיים שלך בבית זה אחר - לא משנה את היחס שלך אל ההורה האחר, כי את הבה של שניהם. מאיה

למעלה