דכאון לידה, ניתוח קיסרי וביות

דכאון לידה, ניתוח קיסרי וביות

אני מתוכננת ללדת בעוד חודשיים בניתוח קיסרי אלקטיבי (לאחר שני ניתוחים קודמים). אחרי הלידה הראשונה היו לי מצבי רוח משתנים בעיקר עצבים ויאוש, אחרי הלידה השניה היה לי כבר ממש דיכאון. הרגשתי נקרעת בין שני הילדים (ההפרשים לא גדולים), תשושה, לא מקבלת מספיק עזרה. בדיעבד הסתבר שהילד הבכור מאובחן כ-ADHD קשה וזה בטוח השפיע על כל התמונה. מהר מאוד הדרדרתי להפרעת אכילה שכבר יצאתי ממנה לבד 9 שנים לפני כן. יצאתי מהדיכאון בכוחות עצמי לאחר שנה ולאחר עוד כמה חודשים יצאתי גם מהפרעת האכילה בכוחות עצמי. היום אני הרבה יותר מפוכחת ומתכוננת, גם בגיוס עזרה, גם בהבנה והכרה לקראת מה אני הולכת. בזמן האחרון אני מתלבטת לגבי ביות (rooming in) אחרי הלידה (הניתוח). אין מספיק מידע מקצועי ואובייקטיבי באינטרנט, כל המידע מאוד מצדד בביות ולי חשוב לדעת שאני עושה את הדבר הנכון לתינוקת, לא על חשבון המצב הנפשי שלי. האם ביות דווקא עוזר כנגד התפתחות של דיכאון לידה? כיצד ניתן לבצע ביות ואיזה ביות (מלא או חלקי) עבור יולדת לאחר ניתוח? אשמח לתשובות בעניין!

ביות

אין תשובת "שלוף" לשאלתך... אם ביות טוב לך או לא - הדבר תלוי במבנה האישיות שלך והאינטראקציות שלך עם סביבתך, עם המוכנות שלך ללידה, קבלת האמהות, קונפליקטים שעמדו בבסיס הדיכאון בעבר... וכו'. אני מציע לדבר עם גורם טיפולי מהעבר, או להתייעץ כעת, לפני הלידה בצורה מעמיקה יותר!

למעלה