דלקות חוזרות בשתן בהיריון

rona25

New member
דלקות חוזרות בשתן בהיריון ../images/Emo35.gif ../images/Emo35.gif

שלום אני בת 26.5 בהיריוני הראשוני עם היסטוריה של דלקות בשתן (עוד לפני ההיריון) ביום חמישי הייתי אצל הרופאה שלי לבדיקה שגרתית ושוב חזרה לי הדלקת בדרכי השתן, בפעם השלישית. נגזר עלי לקחת שוב אנטיביוטיקה ZINAT כי מסתבר שכל פעם צומח חיידק אחר שרגיש לזינט... (הפעם צמח חיידק חביב בשם פרומתיאוס) הרופאה שלי אמרה שאם הפעם זה לא עובר היא מפנה אותי לאורולוג! 2 שאלות: 1. מה הסכנה של דלקות בדרכי השתן בהיריון? שמעתי שזה יכול לגרום ללידה מוקדמת ומחלת כליות - האם אכן? 2. כיצד אורולוג יכול לפתור את הבעיה במידה והדלקת לא תעבור שוב עם לקיחת הזינט? תודה

דלקות חוזרות בשתן בהיריון

בשל הלחץ של הרחם ההריוני יש יותר סיכוי לזיהומים בדרכי השתן בעת הריון "לעלות" ולהגיע לכליות. זיהומים חוזרים של הכליות יכולים לבסוף לגרום לפגיעה תפקודית של הכליות. כדי לגרום ללידה מוקדמת הזיהום צריך להתפשט ולהפוך לזיהום כללי מפושט בשאר מערכות הגוף.כל אלו הם אומנם נדירים אך משום שיש טיפול פשוט וזמין כמעט ולא ניתקלים בהם. נשים שיש להן זיהומים חוזרים בדרכי השתן( 4 אירועים לפחות מתועדים בתרבית שתן במשך שנה) רצוי לברר ע"י רופאים המומחים לנושא בכדי לבדוק את הסיבה לכך

למעלה