דלקת בדרכי השתן מיחסי מין

orenhahayal2

New member
דלקת בדרכי השתן מיחסי מין

לרו]א המייעץ, ומייעצים מזדמנים, שלום רב, לחברה שלי (בת 20) יש בעייה, נפוצה אומנם, אבל לא עוברת. מאז שהתחלנו לקיים יחסים, היא החלה לסבול מדלקות שתן, לעיתים בצורה חריפה מאד. הדבר נמשך כבר כ- 3 חודשים, ולא עובר, למרות סוגים רבים של אנטיביוטיקה שהיא כבר ניסתה. שנינו חיילים, ואנחנו מרגישים שהבעייה לא מטופלת כמו שצריך בצבא. היא עוברת מרופא לרופא, כל פעם עם אנטיביוטיקה שונה, והזמן עד שהיא יכולה לעשות בדיקת שתן, ועד שמגיעה התשובה בחזרה הוא כחודש! בינתיים הבעייה לא נפתרת. הפסקנו בינתיים לקיים יחסים, אבל היא ממשיכה לסבול מהדלקת. שמענו על 2 פתרונות: הטיפול המונע האנטיביוטי, הנמשך כחצי שנה, וטיפול אנטיביוטי כלשהו, חד פעמי, שאני (הבן זוג) לוקח. על טיפול זה שמענו בשמועות בלבד, ולא הצלחנו למצוא עליו מידע כלשהו. האם תוכל/תוכלו לתת עליו מספר פרטים, כמו למשל שם התרופה/אנטיביוטיקה, צורת הטיפול, יעילותו, והאם בכלל הוא קיים. בתודה זוג חיילים מיואשים...

אל ייאוש

אכן דלקות בדרכי שתן נפוצות מאד בתקופה הסמוכה לאחר התחלת קיום יחסי מין ( לכן בעבר הן ניקראו דלקות "ירח דבש" אולם משום שכיום מקיימים יחסי מין עוד לפני החתונה- כמו במקרה שלך השם הפך אנכרוניסטי קימעא). לרוב הדלקות הללו אינן נמשכות מעבר למספר חודשים. הטיפול בהן הוא ריקון השלפוחית לפני ולאחר המגע המיני ואם עדיין יש דלקות מתחילים בטיפול אנטיביוטי מונע למשך מספר חודשים ע"י האישה ולא ע"י הגבר!!( הטיפול החד פעמי ששמעת עליו הינו כנראה לפטריה בנרתיק!). לא ניתן לתת ייעוץ מעבר לכך דרך הרשת. על חברתך לדרוש הפניה למרפאה המתמחה בטיפול בדרכי השתן התחתונות בנשים

orenhahayal2

New member
דלקת (?) בדרכי השתן - המשך

קודם כל, ד"ר גולד - תודה רבה. אני רוצה להוסיף שאלה על התשובה - האם ייתכן כי חברתי נדבקה בפטריה, ולא בדלקת בדרכי השתן? היא נסתה כבר סוגים רבים של אנטיביוטיקה, ורובן רק הקלו את הסימפטומים, ולא פתרו לחלוטין את הבעייה (כאשר בעקרון כולן פרט לאחת היו "אמפיריות", ולא ספציפיות לחיידק, ואותה אחת שהיתה ספציפית לחיידק כנראה עזרה יותר, אבל לפני החלמה מלאה, המצב שוב חזר לקדמותו...). למרות שלאחר כל נטילת אנטיביוטיקה, הכאבים והדקירות עברו, הרי שעדיין יש לה כאבים בזמן השתנה, ואם היא מתאפקת מדי, מתחילות לה דקירות חזקות מאד ובלתי נסבלות. בדיקה שהיא עשתה לפני כחודשיים אומנם הראתה על חיידק, אבל האם ייתכן כי בעצם במקום או בנוסף יש לה פטרייה? כמו כן, בנות נוספות שאיתה בחדר, ובכלל משרתות איתה סובלות מדלקות בשתן. מאחר והמגורים והשירותים והמקלחות משותפים, האם ייתכן כי היא נדבקת מחדש מהן? האם הדלקת, או הפטרייה, יכולות להיות מדבקות בצורות מסויימות? כמו כן, אודה לך אם תוכל לציין את שם הטיפול בפטרייה, מאחר ואחת כזו אובחנה אצל אחת הבנות שמשרתות איתה. בתודה אורן

לחייל המודאג

כמו בכל מקרה האבחנה הרפואית נעשית על סמך בדיקה פיזית של הפציינט.כך שכל אבחנה שלי היא רק בגדר השערה . כמו שאמרתי סימנים של תכיפות , דחיפות כאב במתן שתן הינן סימנים לא ספציפיים ויכולים להופיע הן בדלקת חיידקית והן בדלקת לא חיידקית של דרכי השתן, או דרכי המין התחתונות ועוד. על חברתך לגשת לרופא המתמחה הן בדרכי השתן התחתונות והן בדרכי המין בכדי לקחת אנמנזה ולבצע בדיקה מקיפה. רק לאחר שיש אבחנה ניתןמ להגיע לטיפול יעיל. לגבי חלקה השני של שאלתך - זיהומים חידקיים ופטריות בנרתיק אינן מועברות במגורים משותפים, מקלחות משותפות. הפטריה הנפוצה בדרכי המין התחתונות הינה ה- Candida Albicans

למעלה